Forum Klubu ROVERki.pl :: Jak to rozegrac?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to rozegrac?
Autor Wiadomość
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Czw Paź 21, 2010 22:37   

flapjck1 napisał/a:
mysle ze realnie kilka tysi jestes w stanie wyciagnac z niego ekstra
:grin:

[ Dodano: Czw Paź 21, 2010 22:37 ]
Był dzisiaj rzeczoznawca i wycenil na miejscu szkode. Z tych cennikow najmadrzejszysch wyszlo im, ze z vatem nalezy mi sie 507 zł ....uwzglednil wymiane elementu na zamiennik i jego lakierowanie. Ale nie wyliczyl np cieniowania drzwi, ktore jest obowiazkowe!

Dlatego najprawdopodobniej zlece naprawe serwisowi, wezme rachunki i przedstawie ubezpieczalni.

Kumpel podpowiada by nagadac w zakladzie lakierniczym by ciut wyzsza kwote dali i jeszcze mi pomalowali maske. Wtedy przy max 100zl doplaty z mojej strony bede tez mial maske jak nowke :D

Co wy o tym sadzicie? Dobry pomysl? Czy moze pisac odwołanie po decyzji uzasadniajac, ze powinna byc uwzgledniona wymiana na oryginalna czesc nie zamiennik plus lakeirowania i cieniowanie?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 21, 2010 22:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1746
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Czw Paź 21, 2010 22:54   

nie przeginaj z odzyskiem

to co ci rzeczoznawca wycenil na 500 warte jest pewnie ze 2 k ;)

walcz o swoje
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Paź 22, 2010 08:04   

Najprościej ztcw jest zrobić na fakturę, bo, żeby ją podważyć, musieliby oskarżyć warsztat o nieuczciwość, a to już sprawa prokuratorska i przy małych kwotach im się nie opłaca.

Prawo jest po Twojej stronie i jakbyś się uparł, to MUSZĄ dokonać wymiany na nową część i wykonać wszystkie czynności, żeby doprowadzić do stanu poprzedniego, a więc, jeśli część pasowała do reszty nadwozia kolorem, to cieniowanie też powinno wejść w zakres takich prac.

Osobiście zrobiłbym na fakturę i się nie bawił w branie kasy od ubezpieczyciela na kosztorys (zobacz ile maniaq ma z tym kłopotów).
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Wto Sty 04, 2011 17:23   

Witajcie po dlugiej przerwie,

Spiesze z relacja jak sie prawy maja.
Jezeli chodz i Pana T.G i prace w PROBUDdzie totalnie odpuscilem, mam to juz za soba i to jest najwazniejsze.

Co do samochodu to jak wspomnialem wyzej byl rzeczoznawca, wycenil na 507zl, wymiana na zamiennik plus lakierowanie niby. Jako, ze mialem swiadomosc, ze taka naprawa to minimum 600-700zl bez vat-u od razu sie oburzylem, podpisujac jakies tam dokumenty podpisalem sie w rubryce, ze bede rozliczal sie serwisowo.

Udałem się do pewnego warsztatu w mojej okolicy, porozmawialem z wlascicielem jak sprawa wyglada, wykonał on kosztorys naprawy na kwote 2300zl z vatem (wymiana na nowa czesc plus robota). Z miejsca Pan w warsztacie przefaksowal kosztorys do hestii.

Po około tygodniu czasu bez odpowiedzi ani od warsztatu ani od hestii, zadzwonilem z zapytaniem czy wrocila odpowiedz, niestety nie. Zadzwonilem na infolinie hestii, okazalo sie, ze oni nie otrzymali zadnego kosztorysu. Pan w warsztacie ponowił faks dnia 23 listopada, ja w tym samym momencie napisalem pismo wzywajace do ponownego rozpatrzenia sprawy z uwzglednieniem przefaksowanego kosztorysu. W pismie jeszcze zawarlem slowa oburzenia, poczucia braku szacunku dla mojej osoby oraz warsztatu.

Zaczal sie grudzien, dzwonie znowu. Zapomnialem dodac, ze kazdy telefon zaczynal sie od okolo 25min czekania na polaczenie konsultanta :/ ....dzwonie znowu na poczatku grudnia, kosztorysu nie ma...nosz ku...wa ...udalem sie do warsztatu, zabralem kosztorys, zeskanowalem, przeslalem porzadnie mailem. Wreszcie dotarl, zostal przkazany do zweryfikowania. Jednoczesnie poinformowano mnie, ze musze sie odwolac od decyzji jaka zapadla, wtedy ubezpieczalnia ma 30 dni na odpowiedz...ogolnie cuda na kiju, aby pod gorke czlowiekowi zrobic...Oczywiscie na moje pytanie brzmiace "Na jakiej podstawie mam sie od czegokolwiek odwolywac, kiedy ja od samego poczatku podpis zlozylem w robryce, w ktorej widnialo, ze chce rozliczac sie serwisowo?" niestety Pani nie umiala odpowiedziec...

Za kilka dni dostaje maila z zalaczonym zweryfikowanym kosztorysem. Co sie okazalo odeslali mi kosztorys wymiany szyby w suzuki swift na warszawskich rejestracjach. Mail zwrotny z mojej strony z informacja, ze zly zalacznik zostal wyslany, prosze o przeslanie odpowiedniego koztorysu lub wytlumaczenie co ma wspolnego wymiana szyby w suzuki swift z wymiana i malowaniem blotnika w Roverze 416 :)
Mail od ubezpieczalni: Nie zalaczyl Pan zalacznika
KOlejny mail zwrotny: Majac Panstwa firme za rzetelna i porzadna nie sadzilem, ze problemem bedzie odszukanie wyslanego przez panstwa do mnie zalacznika po jego nazwie w Panstwa bazie danych. Zalaczylem zalacznik
CISZA
CISZA
CISZA z tydzien, napisalem mail: Prosze o odpowiedz na mojego poprzedniego maila:
Dostalem Odpowiedz: Zalacznik zostal Panu wyslany wiec wszystko jest w porzadku.

Tutaj juz szczytowalem, przeklinalem ahhhhh....kolejne pismo opisujace cala sytuacje, ich nie kompetnecje oraz grozbe zlozenia skargi na danego pracownika, ktory wyslal bledny zalacznik oraz na pracownika, ktory swierdzil, ze wszystko jest w porzadku.

Cisza cisza przez cale swieta cisza.
Wczoraj od niechcenia zadzwonilem....o dziwo polaczylo mnie w minutke a nie po 20 min wiszenia na linii, co sie okazalo moj kosztorys zostal zweryfikowany, bez zastrzezen tylko zadna z paniulek pracujacych w TU nie raczyla mi go wyslac.

Dzisiaj oddalem samochod do warsztatu, umowilem sie na naprawe blotnika i dodatkowo malowanie przedniego zderzaka i maski (bo one troche dobite sa :P )
Jako, ze przewidujemy z wlascicielem warsztatu, ze Hestia pewnie wyplaci 80% kwoty na fakturze to wyplaca okolo 1840, z tej kwoty po odliczeniu vat na poziomie 23% zostaje okolo 1400zl. Takze 3 elementy do malowania, z drobnym naprawieniem rdzy na blotniku, masce, droba naprawa zderzaka, naprawa blotnika to chyba dobra cena:)

Jak wy sadzicie? Co innego gdy wyplaca calosc czylo 2300zl wtedy po vacie zostaje pula 1770zl a to juz chyba za duzo jak na taka naprawe...

Jak wyplaca calosc to zapytam o jakas znizke na ruda ktora mam na obu tylnych nadkolach:)

Podsumowujac, auto wreszcie w warsztacie, mam nadzieje, ze naprawia wszystko ladnie i elegancko a TU nie bedzie robilo dalszych problemow i wyplaca cała kwote z faktury! :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Wto Sty 04, 2011 18:53   

507zł za element i malowania :D
Dobrze że wszystko idzie w jedyną słuszną stronę. Choć czas ile to wszystko trwa woła o pomstę do nieba...
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Wto Sty 04, 2011 19:16   

A dajze Panie spokoj...juz wczoraj myslalem by ospuscic, kupic blotnik pod kolor i miec spokoj :P ale na szczescie zadzwonilem i sie wyjasnilo
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Allegro Niesłuszna blokada konta - Jak to rozegrać.
SyntaX Prawo i ubezpieczenia 10 Sro Cze 12, 2013 19:38
ProNajek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink