Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25]Reflektory
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25]Reflektory

Jak rozpoznać
Autor Wiadomość
Desper 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 73
Skąd: Trójmiasto i Hel



Wysłany: Pią Lip 18, 2008 12:44   

firefighter napisał/a:
Ok w artykule który przytoczyłeś jest wszystko.
Zastanawia mnie tylko jak już wcześniej pisałem strzałka która ma oznaczać ruch lewo lub prawostronny.Na moim prawym reflektorze (patrząc z siedzenia kierowcy)strzałka pokazuje na pobocze co wg artykułu powinno oznaczać ruch lewostronny a lampa jest Europejska.natomiast na lewym strzałka skieowana jest do osi jezdni co powinno wskazywać na ruch prawostronny a lampa anglik.


Czy obie strzałki znajdują się w tym samym miejscu na obu reflektorach???
Znalazłem jeszcze coś takiego (ostatnie akapity):

http://vwgroup.pl/index.p...lampach-tylnich

Wg artykułu tylko "anglik" ma strzałkę, (na Stany może być ale dwukierunkowa), ale ważne jest że ta strzała znajduje się pod kodem HC/R (HC) lub też pod kodem homologacji np. E1. Jeżeli strzałki brak w obu tych miejscach to reflektor to "europejczyk"

Natomiast jeżeli strzałki występują, ale w innych miejscach (np. pod kodami świateł poz.)
to oznaczają wtedy stronę zamontowania.

Tak może być w twoim przypadku. Prawy reflektor, czyli "europejczyk" ma strzałkę wskazującą stronę montażu (bo pokazuje pobocze),
a w lewym, czyli twoim "angliku" jest to z kolei strzała mówiąca że to anglik (pod kodami HC/R lub E...) i jak spojrzysz na nią z przodu to skierowana jest w prawo (do osi jezdni) co jest zgodne z opisem w artykule :smile:

Sprawdź jeszcze tylko reflektory gdzie dokładnie masz te strzały
Pozdr.
_________________
Pozdr.
Radek
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 18, 2008 12:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
lineumaciel 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Pią Lip 18, 2008 12:52   

Desper napisał/a:
firefighter napisał/a:
Ok w artykule który przytoczyłeś jest wszystko.
Zastanawia mnie tylko jak już wcześniej pisałem strzałka która ma oznaczać ruch lewo lub prawostronny.Na moim prawym reflektorze (patrząc z siedzenia kierowcy)strzałka pokazuje na pobocze co wg artykułu powinno oznaczać ruch lewostronny a lampa jest Europejska.natomiast na lewym strzałka skieowana jest do osi jezdni co powinno wskazywać na ruch prawostronny a lampa anglik.


Czy obie strzałki znajdują się w tym samym miejscu na obu reflektorach???
Znalazłem jeszcze coś takiego (ostatnie akapity):

http://vwgroup.pl/index.p...lampach-tylnich

Wg artykułu tylko "anglik" ma strzałkę, (na Stany może być ale dwukierunkowa), ale ważne jest że ta strzała znajduje się pod kodem HC/R (HC) lub też pod kodem homologacji np. E1. Jeżeli strzałki brak w obu tych miejscach to reflektor to "europejczyk"

Natomiast jeżeli strzałki występują, ale w innych miejscach (np. pod kodami świateł poz.)
to oznaczają wtedy stronę zamontowania.

Tak może być w twoim przypadku. Prawy reflektor, czyli "europejczyk" ma strzałkę wskazującą stronę montażu (bo pokazuje pobocze),
a w lewym, czyli twoim "angliku" jest to z kolei strzała mówiąca że to anglik (pod kodami HC/R lub E...) i jak spojrzysz na nią z przodu to skierowana jest w prawo (do osi jezdni) co jest zgodne z opisem w artykule :smile:

Sprawdź jeszcze tylko reflektory gdzie dokładnie masz te strzały
Pozdr.



no i się zgadza, myślę że jest to najlepszy opis oznaczeń świateł którym można się kierować.
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
firefighter 




Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 168
Skąd: Tychy



Wysłany: Sob Lip 19, 2008 17:17   

Chyba jakaś paranoja na tym angielskim reflektorze jest E2(dopuszczenie Francja) a nie E11(dopuszczenie Wielka Brytania) jak powinno teoretycznie być więc dlaczego świeci odwrotnie? :evil:
 
 
 
Desper 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 73
Skąd: Trójmiasto i Hel



Wysłany: Pon Lip 21, 2008 07:59   

firefighter napisał/a:
Chyba jakaś paranoja na tym angielskim reflektorze jest E2(dopuszczenie Francja) a nie E11(dopuszczenie Wielka Brytania) jak powinno teoretycznie być więc dlaczego świeci odwrotnie? :evil:


Hehe... Żadna paranoja.
E2 oznacza że reflektor został tylko homologowany we Francji, a przeznaczony jest do jazdy lewostronnej, o czym ma informować rzeczona wcześniej strzałka :grin:

Przecież reflektor z przeznaczeniem do jazdy na wyspach nie musi być wyprodukowany tylko i wyłącznie tam.
Twój akurat wyprodukowali żabożercy i też ma "ichnią" homologację. Ot co...
A jeździć z nim mieli na Wyspach...
Pozdr.
_________________
Pozdr.
Radek
 
 
 
firefighter 




Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 168
Skąd: Tychy



Wysłany: Pon Lip 21, 2008 08:01   

Właśnie to miałem na myśli bo strzałka wyrażnie pokazuje w prawo patrząc od przodu auta a lewa też ma E2 ale strzałka w lewo. No nic czekam na dostawę kolejnej lampy zobaczymy co tym razem mi przyslą :bezradny: Obiecali że napewno europejska bo cześci z Włoch
Ostatnio zmieniony przez Brt Pon Lip 21, 2008 09:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Danen 




Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 11
Skąd: Niepołomice/Kraków

MG ZR

Wysłany: Wto Sie 26, 2008 16:18   

firefighter, a mogl bys napisac gdzie zamawiales te lampy bo ja tez szukam i znalesc nie moge ;/ a na allegro to porazka ;/
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Pią Maj 27, 2011 21:53   

Odgrzewam kotleta bo okazało się na przeglądzie (niestety) że mam lewą lampę do ruchu lewostronnego (mg zr przed liftem). Oglądałem trochę reflektorów i co zwróciło moją uwagę to to że, szkło lampy (klosz) jest taki sam w wersji europejskiej i angielskiej. Na pierwszy rzut oka obie lampy różnią się tylko tą szybką wewnątrz. Wydaje mi się, że może być tak, że po odwróceniu o 180 stopni w osi pionowej tej szybki z prawego reflektora i zapodaniu jej do lewej lampy, uzyskamy lampę dla ruchu lewostronnego. Wkrótce pewnie się przekonam czy tak jest, bo angielską lampę zamierzam rozebrać i to zbadać, no chyba ze mnie ktoś już uprzedził i wie że nie da rady, to proszę o info.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] reflektory
Svirus Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Mar 19, 2013 11:53
Gość
Brak nowych postów Reflektory [200 SDI 2000r]
Michal982 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Czw Wrz 20, 2007 20:41
giewu
Brak nowych postów [r214 Si] Reflektory
Tigernp Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sob Maj 12, 2007 13:05
Tomaszi
Brak nowych postów [R200] Reflektory
MiL999 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 19 Sro Lip 25, 2007 12:31
piter34
Brak nowych postów [r25] reflektory anglik/europa
lopez86100 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pon Maj 30, 2011 19:58
pgrad



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink