Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 75] Proszę o ocenę samochodu.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 75] Proszę o ocenę samochodu.
Autor Wiadomość
alwynn 



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 4
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Cze 21, 2011 13:36   [Rover 75] Proszę o ocenę samochodu.

Witam,

poszukuję do zakupu Rovera 75 i zainteresował mnie poniższy egzemplarz:
http://otomoto.pl/rover-7...-C19444742.html

Z daleka widać, że autko odstawione do sprzedaży, brak także zdjęć silnika (na większości aukcji z r75 tak jest :/). Co na pierwszy rzut oka niepokoi to wyłamane dwa zęby grilla, ale już gdzieś czytałem żeby nie przejmować się i jakaś dziwnie odstająca uszczelka (?) przedniego okna (góra-prawo patrząc od przodu). Na oko także klapa bagażnika opada lekko poniżej krawędzi zarysowanej przez bok, ale nie wiem czy to nie kwestia wyglądu auta po liftingu.

Wnętrze zaskakująco bogate jak na relację cena/rocznik w stosunku do innych egzemplarzy na moto.allegro. Autko posiada także automatyczną skrzynię, co bardzo zachęca do preferowania go względem innych ofert.

Rover sprowadzany z Włoch, więc na 99% bity. Kwestia gdzie, jak mocno i jak dobrze poprawione - ale to może ewentualnie wyjść przy bliższym zaznajomieniu się z nim.

Prosiłbym o ocenę tej oferty - wprawne oczy kogoś znającego się na temacie na pewno znajdzie więcej, a ew. negatywne opinie może zaoszczędzą mi jazdy przez pół kraju :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 21, 2011 13:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Wto Cze 21, 2011 13:56   

Chyba coś nie tak, rocznik 2001, ale blendę (na bagażniku) ma nowego typu, to samo ze znaczkami Rover przy tych małych szybkach oraz oznaczenie wersji silnikowej- dla tego rocznika powinny być.
Dalej, brakuje również na klapie oznaczenia "75", flagi brytyjskiej oraz "CDT".
To nie jest "CDTI" jak piszą w ogłoszeniu.
Może zapytaj o numer VIN, a potem sprawdź zgodnie z opisem:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15124
ESP - oczywiście nie ma
i jeszcze taka pierdoła: rygiel drzwi pasażera przód wystaje (czyli są otwarte) ale rygiel od drzwi pasażera nie - może zamek rozwalony (częsta przypadłość).
Ładny kolor !
 
 
alwynn 



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 4
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Cze 21, 2011 14:07   

Niezgodność rocznika z wyglądem widziałem - do szukania na serio zabrałem się dopiero po lekturze (m.in. linków na wątku, który podałeś).
Co ciekawe - jak internet długi i szeroki niektóre źródła mówią, że R75 po faceliftingu (własnie z tego co wiem i pamiętam: nowa blenda, brak znaczków na tylnych drzwiach i oznaczenia na przednich) był produkowany w latach 2001-2004, a niektóre że 2002-2004.
 
 
maziciel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 100
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Cze 21, 2011 14:21   

Model 2002 mogl zostac wyprodukowany w 2001. To normalne. Wszystko wyjasni odczytanie numeru VIN.

Odnosnie zamka - u mnie bylo ustawione tak, ze za pierwszym nacisnieciem otwieraly sie drzwi kierowcy, za drugim drzwi pasazera z przodu i drzwi pasazera tylne lewe, a za trzecim drzwi pasazera tylne prawe. W tym egzemplarzu moze byc podobnie - chory pomysl, ale ktos musial to tak ustawic na kompie :grin:
_________________
Jestem Polakiem i jestem z tego dumny!
 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Wto Cze 21, 2011 14:33   

alwynn napisał/a:
Co ciekawe - jak internet długi i szeroki niektóre źródła mówią, że R75 po faceliftingu (własnie z tego co wiem i pamiętam: nowa blenda, brak znaczków na tylnych drzwiach i oznaczenia na przednich) był produkowany w latach 2001-2004, a niektóre że 2002-2004.

dokładnie, też tak czytałem.

maziciel napisał/a:
Model 2002 mogl zostac wyprodukowany w 2001. To normalne.

Zgadza się, dlatego polecałem sprawdzenie VIN, będzie jaśniej :)

maziciel napisał/a:
Odnosnie zamka - u mnie bylo ustawione tak, ze za pierwszym nacisnieciem otwieraly sie drzwi kierowcy, za drugim drzwi pasazera z przodu i drzwi pasazera tylne lewe, a za trzecim drzwi pasazera tylne prawe. W tym egzemplarzu moze byc podobnie - chory pomysl, ale ktos musial to tak ustawic na kompie :grin:

Oj chory pomysł... Ja miałem rozwalony zamek pasażera, żeby otworzyć te drzwi musiałem 3-4 razy wcisnąć przycisk na pilocie. Naprawiłem to najszybciej jak się dało.
 
 
maziciel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 100
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Cze 21, 2011 14:38   

Ja tego nie ruszalem, bo przewaznie jezdzilem sam lub z jednym pasazerem z przodu :D
_________________
Jestem Polakiem i jestem z tego dumny!
 
 
bolcik 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 184
Skąd: Rz-ów



Wysłany: Wto Cze 21, 2011 15:33   

a nie sadzicie ze odbicia na drzwiach po prawej stronie dziwnie sie uginaja ?
 
 
alwynn 



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 4
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Cze 22, 2011 10:37   

To teraz jestem w kropce. Brak oznaczeń na klapie może wskazywać na remontowany tył/klapę bagażnika. Ale dużo zdjęć R75 w sieci pokazuje kompletny brak znaczków CTD(i) i flagi w modelach po liftingu:
http://www.google.com/sea...iw=1088&bih=863

Czy to po prostu po tylu latach ciężko trafić na model nie przerabiany czy Rover był niekonsekwentny w stylistyce swoich aut...

[ Dodano: Sro Cze 22, 2011 10:37 ]
Auto na bank bite - zrezygnowałem z zakupu.

Dziękuję za fachowe opinie :)
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 22, 2011 10:45   

poczekaj z zakupem az cos znajdziesz na prawde fajnego... nie ma co sie spieszyc :)
 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sro Cze 22, 2011 11:20   

alwynn napisał/a:
Auto na bank bite - zrezygnowałem z zakupu.

W jaki sposób to sprawdziłeś? Cały bity czy częściowo?
haszczyc napisał/a:
poczekaj z zakupem az cos znajdziesz na prawde fajnego... nie ma co sie spieszyc

Dokładnie, trzeba uzbroić się w cierpliwość...a potem jeszcze raz ;)
 
 
alwynn 



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 4
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Cze 22, 2011 12:41   

mike-l napisał/a:
alwynn napisał/a:
Auto na bank bite - zrezygnowałem z zakupu.

W jaki sposób to sprawdziłeś? Cały bity czy częściowo?


Brak oznaczeń na klapie bagażnika + niezlicowane krawędzie klapy z bokami (na zdjęciach nowych aut klapa ładnie przechodzi w krzywiznę boku) + ogólne prawdopodobieństwo, że sprowadzane auto jest powypadkowe. Jak na mój krzywy gust coś się działo z tyłkiem.
W dodatku z tego co napisane jest w dziale o Roverach 75, kierownica powinna być kolorystycznie zgodna z tapicerką, czyli czarnym fotelom powinno towarzyszyć ciemne koło kierownicy.

Albo może to moje podejrzliwe oczy doszukują się już dziury w całym. :P
 
 
Tom76 



Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 1
Skąd: Kielce



Wysłany: Sro Lip 13, 2011 08:14   

Byłem widziałem ;

Tył robiony, po otworzeniu drzwi zapach stęchlizny i na 99% topione auto, zagrzybiona podłoga w bagażniku, świeżo obszyta kierownica i odpadająca podsufitka zniechęciła mnie wystarczająco, nie polecam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [rover 200] Prosze o ocenę samochodu
matijas Chcę kupić ROVERka 2 Czw Sie 02, 2012 10:15
leszczu
Brak nowych postów [ROVER 400] Proszę o ocenę tego samochodu
lord-black Chcę kupić ROVERka 14 Sro Lut 05, 2014 06:40
pelson91
Brak nowych postów [ROVER 200] Proszę o ocene tego samochodu
Adiik Chcę kupić ROVERka 2 Pon Lip 30, 2012 16:40
Adiik
Brak nowych postów [MG ZR 160] Proszę o ocenę samochodu
jrdarus1 Chcę kupić ROVERka 19 Pon Gru 10, 2012 14:00
Markzo



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink