Forum Klubu ROVERki.pl :: [Accord 2.0TD 99r] smar do przegubu wewnętrznego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Accord 2.0TD 99r] smar do przegubu wewnętrznego
Autor Wiadomość
Kulmas 



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 64
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Sie 29, 2011 09:30   [Accord 2.0TD 99r] smar do przegubu wewnętrznego
Typ: TD Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam

Mam pytanie odnośnie wymiany (dodania) smaru do przegubu wewnetrznego. byłem na kanale i zobaczyłem że mam wszystko zasmarkane w smarze przy przegubie wewnętrznym. Nie było tez opaski zaciskowej na osłonie więc nie ma co się dziwic że go wybryzgało. Nigdy nie robiłem takiej ,,operacji'' stąd moje pytanie: jak się do tego zabrać? czy przeba wyciągać przegub czy można odgiąć tą osłone i napchać do środka smaru? oraz jaki smar kupić i jaki jest szacowany jego koszt. Dodam że fajnie by było bez wyciągania przegubu bo taki ze mnie fachura że będę miał pewnie problem ze złożeniem, a jak złoże to i tak pewnie połowe częsci zostanie :) Ale oczywiście jeżęli trzeba to jakoś przeżyję. wizyta u "lekarza" tez odpada ze wzgledu na kryzys z którego się jeszcze nie ogarnąłem i poprostu mam konkretną suszę w portfelu. z góry dziękuję i pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sie 29, 2011 09:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pon Sie 29, 2011 09:36   

opaski i smar można kupić za małe pieniądze w sklepie motoryzacyjnym myślę że do 30zł za wszsytko max, zmierz średnice przegubu gdzie potrzebujesz tą opaskę. Naładuj smaru, wyczyść zaolejone miejsca i zakładaj opaskę, ma być. Sprawdź czy nie nawaliło piasku do środka, jeśli tak to pasowałoby jednak wyciągnąć i wszystko wyczyścić

[ Dodano: Pon Sie 29, 2011 09:36 ]
ja raz na chwilę założyłem opaskę plastikową na osłonę przegubu i działała jakiś tydzień zanim zamontowałem metalową taką jak ma być :)
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Kulmas 



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 64
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Sie 29, 2011 09:42   

dziękuje za szybka odpowiedź. aha więc wystarczy, że odciągnę osłone i ładować smar (no oczywiście jak tego piachu tam nie będzie) do środka. a ładować go jakąś konkretną ilością czy tyle ile wlezie?
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pon Sie 29, 2011 09:55   

Kulmas napisał/a:
a ładować go jakąś konkretną ilością czy tyle ile wlezie?


tego Ci profesjonalnie nie doradzę ale myślę że na aucie to nie uda Ci się za dużo go naładować ;)
pamiętaj by dokładnie wyczyścić miejsce gdzie siada na przegub osłona i trochę osłonę od wewnątrz ze smaru.
Niby nie powinna się zsunąć jak dobrze założysz i zaciśniesz opaskę ale lepiej jest przeczyścić ze smaru.
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Kulmas 



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 64
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Sie 29, 2011 12:15   

a jeszcze mam pytanie odnośnie tego smaru. jaki powinienem użyć? czy można mieszać smary? bo niewiem jaki był wcześniej a teraz jak chcę dołożyć to żeby się coś tam nie scięło czy cuś.
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pon Sie 29, 2011 12:34   

Kulmas, tego Ci nie powiem bo nie wiem ale wydaje mi się że smary są podobne i mieszalne, dokładnych informacji udzielą Ci w sklepie motoryzacyjnym ;)
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Kapussta23 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 109
Skąd: Białe Błota



Wysłany: Pon Sie 29, 2011 12:43   

Najodpowiedniejszy będzie smar grafitowy
 
 
 
Kulmas 



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 64
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Sie 29, 2011 14:04   

własnie wróciłem z motoryzacyjnego i Pan sprzedał mi smar do przegubów zawierający dwusiarczek molibdenu i powiedział mi że ten smar jest mieszalny z innymi i jest odpowiedni do uzupełnienia. Dokładnie to smar MolyWay Li 712. Cena 5zł

[ Dodano: Pon Sie 29, 2011 14:04 ]
hmm zastanawiam się czy jednak go nie wyczyścić jednak nie mam pojęcia jak wyjąć ten wewnętrzny przegub. ewentualnie jak sprawdzić czy jest w środku piasek lub jakis inny syf bo napewno prościej było by tylko dołożyć smaru. Palca wcisnąć i sprawdzić czy w smarze na paluchu sa drobinki piachu czy jak? naprawde znając mojem możliwości to coś spie...le :] nie mam pojęcia ile jeździłem bez opaski na osłonie (sama osłona jest w stanie idealnym). może kilka dni, miesięcy , lat :] smaru naprawde bardzo dużo wywaliło bo mam pół skrzyni uwalonej i nawet filtr paliwa od spodu jest od tego smaru.
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pon Sie 29, 2011 14:12   

Kulmas, jeśli w gumie jest jeszcze smar tzn że długo/szybko nie jeździłeś z rozwaloną opaską. Odchyl gumę i oczami sprawdź zawartość piasku, możesz włożyć palec i sprawdzić czy go nie ma. Jeśli jest to trzeba to wyciągnąć i umyć.
Jakbyś wyciągał to trochę roboty jest bo musisz wyciągnąć półoś i zrobić to na zewnątrz.
W zasadzie powiem Ci że mi się zdarzyło pare dobrych km zrobić z rozwaloną osłoną (tak konkretnie. I piasku nie było w środku.
Na 99procent wystarczy tylko że dowalisz smaru i założysz opaskę.
Jeśli piasek jest to na Twoim miejscu dałbym to komuś do zrobienia bo jak wyciągniesz półoś ze skrzyni to może wydobywać się olej ze środka, może być problem z odkręceniem łożyska koła itp
Powodzenia
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Kulmas 



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 64
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Sie 29, 2011 14:25   

dzięki kolego za pomoc i pozdrawiam. punkcik oczywiście poleciał
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [ Rover 620 Si ] Kamienie Przegubu wewnętrznego
stawekbp Rover serii 600, Honda Accord 3 Pon Mar 24, 2014 21:47
Mariusz27
Brak nowych postów [R620SDI] Wymiana przegubu wewnętrznego.
zaq Rover serii 600, Honda Accord 1 Sro Sie 22, 2012 02:04
malesz85
Brak nowych postów [R620Si '94] Poszukuje przegubu wewnętrznego.
_papa_ Rover serii 600, Honda Accord 7 Czw Cze 23, 2011 09:06
maciej1
Brak nowych postów [R620] Problem ze znalezieniem przegubu wewnętrznego
olekorson Rover serii 600, Honda Accord 12 Pon Cze 02, 2008 00:40
olekorson
Brak nowych postów [R620 Di 1996r] Simering prawego przegubu wewnętrznego
19bizon08 Rover serii 600, Honda Accord 7 Pią Sty 09, 2015 12:43
19bizon08



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink