Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelander] 2.0 TD4, 2003r- uszkodzona osłona wału PILNE!?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: SyntaX
Wto Lis 01, 2011 20:29
[Freelander] 2.0 TD4, 2003r- uszkodzona osłona wału PILNE!?
Autor Wiadomość
kapral 



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 45
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Wto Lis 01, 2011 17:50   [Freelander] 2.0 TD4, 2003r- uszkodzona osłona wału PILNE!?
Typ: TD4 Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

witam,
Mam pytanie co może być przyczyną takiego stanu osłony na wale przy wyjściu ze skrzyni IRD? zauważyłem że jest uszkodzona wi wyszedł jakiś plastikowy pierscień.... :bezradny:
Da się to jakoś naprawić - regenerować czy trzeba zakupić cały wał przedni? tam jest podobno jakiś krzyżak?
Zdjęcia przedstawiają ten wał i przegub a te nitki to efekt taśmy "krokodyla" którą poprzedni właściciel owijał chyba gumę :evil:
Ostatnio zmieniony przez SyntaX Wto Lis 01, 2011 20:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 01, 2011 17:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Lis 01, 2011 20:31   

Pomoże ktoś koledze.
Nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem.
Kolego Win32 Ty masz doświadczenie poratuj.
Rozmawiałem z kolegą i sprzęgło - wiskoza było sprawdzane i jest sprawne.
Napędy nie hałasują, minimalny luz na tylnych przegubach mieszczący się w normie.
Czy winą jest guma tłumiąca drgania bo wygląda na przesuniętą.
Auto przekładka na oryginalnej maglownicy i wykonana solidnie.
Kolega przesłał mi więcej zdjęć i poza tym wałem nie widzę nic niepokojącego.
 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lis 01, 2011 20:50   

Najczęściej jest to najzwyklejsze zużycie, może kiedyś coś w nią uderzyło, i zaczęła pękać a ruch obrotowy przyśpieszył uszkodzenia. To jest tylko osłonka - ważniejsze jest to co siedzi pod nią - nie lubi wody, syfa i pracowania bez smaru. To nie krzyżak tylko przegub homokinetyczny zapewniający elastyczne połączenie wału z IRD. Zapobiega przenoszeniu się wibracji/szarpnięc na przeniesienie napędu ,a także zapewnia margines ruchu (ok 51 mm) pomiędzy wałem a IRD . Kompensuje to ruch jednostki napędowej przód/tył podczas zmiany obciążenia. Płynnie się wsuwając i wysuwając zależnie od potrzeby.

Jeżeli wszystko cicho pracuje i nie ma wibracji - nie ma powodów do obaw. Gumę trzeba wymienić - można taką dostać w SST http://www.landrover.eu.com/ będzie oryginał GKNa za ~90 zł. , na szybko można założyć osłonę przegubu wewnętrznego od Golfa2 .

Trzeba to ładnie rozebrać i obejrzeć przegub homokinetyczny znajdujący się w tym dużym walcu. bo szansa że dostała się woda i syf jest duża. Mogło też wypłukać smar.


Po rozkręceniu wysunie się trójnóg z rolkami :



Trzeba dokładnie obejrzeć wszystkie gładzie czy ich nie uszkodziło - zarówno od strony wału na rolkach jak i wewnątrz gniazda - ewentualnie możesz to wygładzić drobnym papierem ściernym. Umyć ze starego smaru i wypełnić nowym do przegubów - dość obficie



Jeżeli gładzie i rolki są ok, będzie dobrze :) . Gumy VC bym za to nie winił - swoją zgubiłem z pół roku przed wymianą VC i nic się nie działo.
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Lis 01, 2011 21:01   

Na kolegę Win32 to zawsze można liczyć.
Mała sugestia - masz potężną wiedzę pomyśl o biznesie w tym kierunku.
 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lis 01, 2011 21:16   

taka powinna podejść na szybko (do czasu sprowadzenia firmówki) , ważne żeby miała ten metalowy kołnierzyk.
http://allegro.pl/nowa-os...1883419278.html

Zależnie od jakości albo pasuje od razu - albo trzeba pilnikiem jeden , dwa otworki poprawić.

Syntax , biznesik mały to ja mam - ale też na zasadzie hobby ;) , ale co ja będę się tu reklamował :mrgreen: .

BTW : olej siurcy tam z góry lekko :razz:
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Lis 01, 2011 21:28   

Cytat:
BTW : olej siurcy tam z góry lekko :razz:

Na szczęście to nie moje auto.
Sugerujesz że turbawka niedługo się posypie.
A może to tylko jakaś uszczelka albo przewód olejowy.
 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lis 01, 2011 21:36   

Zależy z czego to dokładnie leci , bo tutaj tylko widać że leci. Na tej focie wygląda jak by ciekło z pod zaworu Wastegate - pytanie czy tylko po nim spływa czy gdzieś stamtąd leci...

Jeżeli cieknie spod samego W/G to imo turbina, ale może też ciec z węża ssącego turbiny jak ma odmę zawaloną i olej się dostaje do kanału.

Trzeba wejść od spodu i dokładnie popatrzeć skąd cieknie.
 
 
kapral 



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 45
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Sro Lis 02, 2011 09:41   

dzieki za wszelkie podpowiedzi ale zapytam jeszcze o tym....""BTW : olej siurcy tam z góry lekko " bo mnie juz załamiecie na amen z tym Landkiem :beczy: Jestem przed wymianą wszystkich olejów, płynów itd , koła zimowe, zamek w drzwiach wymieniłem na nowy.....i zaraz w kieszeni bedzie sucho :twisted: a tu jeszcze to....i to :mrgreen: skończe przed zimą ?! :mrgreen: Widziałem taki przedni wał na Alledrogo po remoncie z nową gumą za 500zł a nowy za 750zł ale nie wiem co robić ?
 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lis 02, 2011 09:49   

Daj spokój z tym wałem, jeżeli rolki chodzą i wszystko tam jest OK to nic mu nie będzie. To tylko kawał gumy jest. :mrgreen: . Wydaj 30 - 90 zł na nową gumę ,a nie na jakiś wał z rozbitka który nie wiadomo czy prosty, wyważony itp.

Kasę sobie zostaw na usunięcie wycieku. Wygląda jak by ciekło z turbiny, ale może też gdzieś wyżej być - wejść, popatrzeć dokładnie i potem się martwić. Ale na początek ściągnij wąż dolotowy i zobacz czy jest tam olej.
 
 
marines081 




Dołączył: 08 Wrz 2010
Posty: 45
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Wto Lis 08, 2011 18:00   

Odnośnie owej części. Wie ktoś od czego dopasować krzyżak? Szkoda mi 800zł na cały wał, skoro rozsypało się takie małe ustrojstwo.
_________________
Let's go for a ride.
 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lis 08, 2011 18:10   

Cytat:
Szkoda mi 800zł na cały wał, skoro rozsypało się takie małe ustrojstwo

Skoro ci szkoda, :evil: Zacytuję mojego ulubionego klasyka "W naszym kraju nie ma obowiązku posiadania land rovera"

Rozważ kupno używanego wału z jakiegoś anglika. Jeżeli jeździł w osłonie nic mu nie będzie nie jest to część nagminnie psująca się. Dopasowywanie to średni pomysł, wiąże się z wieloma konsekwencjami bo kręci się toto cały czas. A więc możesz się spodziewać wibracji, rezonansów z rozpadem tego włącznie podczas przemieszczania się. No albo się ukręci jak się napęd zepnie w stu procentach.
 
 
marines081 




Dołączył: 08 Wrz 2010
Posty: 45
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Wto Lis 08, 2011 19:07   

Bez nerwów. Stwierdziłem tylko fakt i zadałem pytanie czy ktoś kiedykolwiek już coś kombinował. Jestem przygotowany, że będę musiał raczej kupić używany wał. Znalazłem tę część na jakiejś lutowej aukcji, czekam na odpowiedź czy jest dostępna. Dam znać.
_________________
Let's go for a ride.
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Mar 27, 2012 15:29   

Przy okazji dłubania z osłoną wału znalazłem że ta osłona GKN 33219067906 jest stosowana w BMW jako osłona przegubu. InterCars ma to w katalogu jako:
33219067906 Zestaw osłon gumowych BMW 5 (E28) 81-87, 5 (E34) 88-97, 6 (E24) 78-89, 7 (E23) 78-86
Było by miło jak by osoby bardziej siedzące w temacie i mające dostęp do takich części zweryfikowały info byłby wtedy pewny zamiennik.
A tutaj sie na to natknąłem: link

[ Dodano: Wto Mar 27, 2012 15:27 ]
Na swoim forum win32 potwierdził, że osłona LR i BMW to to samo. A widziałem osłonę GKN do BMW za 89pln na allegro :razz:
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
AAND 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 56
Skąd: Tczew



Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 22:07   

heh, ja naprawdę, nie wiem czy ktokolwiek na tym forum sprawdza conieco w praktyce, ja zamówiłem sobie osłonkę przegubu po tzw numerze gkn z landrover eu com(kilka postów wyżej) no i sam nie wiem jak to ma się do oryginału - szczerze oslona z golfa bądź matiza pasuje lepiej !! !


po 2 osłona po numerze z gkn-u kosztuje w zwykłym sklepie motoryzacyjnym koło 50 zł w detalu a te 90 to chyba raczej tylko inwencja twórcza sprzedającego !!

w/g katalogu land rover guma jest niewymienna, może wszyscy co sprzedają części do landka nie mają legalnego katalogu ?? szkoda 200 zł na miesiąc ?


nie wiem jak kto może komuś polecać zakup gumy która nie pasuje, no może, gdyby opaski rozciąć i założyć na wierzch mocowania osłony... itp itd, ale jak to ma się do ogyginału ? jak można to sprzedawać jako oryginał ? naprawdę lepiej osłonkę z golfa za 15 zł, no ok firmowa za 30...
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Kwi 06, 2012 08:38   

AAND napisał/a:
po 2 osłona po numerze z gkn-u kosztuje w zwykłym sklepie motoryzacyjnym koło 50 zł w detalu a te 90 to chyba raczej tylko inwencja twórcza sprzedającego

AAND, podaj te zwykłe sklepy motoryzacyjne bo ja jakoś w zadnym nie mogłem dostać jak ktoś słyszał LR to wielkie oczy robił a o katalogu to nawet nie wspominam.
AAND napisał/a:
nie wiem jak kto może komuś polecać zakup gumy która nie pasuje, no może, gdyby opaski rozciąć i założyć na wierzch mocowania osłony... itp itd, ale jak to ma się do ogyginału ? jak można to sprzedawać jako oryginał ? naprawdę lepiej osłonkę z golfa za 15 zł, no ok firmowa za 30...
czemu mówisz ze nie pasuje osłona od BMW? ma taki numer jak oryginał LR i tez jest firmy GKN, mało tego widziałem zdjęcia tej osłony i jest identyczna z oryginałem.

[ Dodano: Pią Kwi 06, 2012 08:38 ]
AAND, swoja droga do ciebie też dzwoniłem i usłyszałem w odpowiedzi że nie dysponujesz takimi osłonami było to jakoś na początku zimy.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
AAND 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 56
Skąd: Tczew



Wysłany: Pią Kwi 06, 2012 15:56   

w landstore, numerem katalogowym jest numer GKN, ja u siebie w tczewie poszedłem do sklepu motoryzacyjnego z takowym numerem i znalezienie tego, że jest to osłona manszety z bmw zajęło im 5 min, zamówili, na 2 dzień była, zapłaciłem 50 zł za GKN, faktycznie po wzięciu jej do ręki nawet bym powiedział, że jest ok, ale po przyłożeniu do wału nagle czar pryska, rozstaw otworów się nie zgadza, guma jest mocowana w inny sposób( w oryginale, jest jakby wywinięta od spodu, a tu jest na wierzchu)

a w załączniku zrzut z microcata i ja tam nie widzę, że osłona wału jest wymienna.(czyli nie ma numeru katalogowego) a microcat jest świerzy z dzisiaj, w związku z działalnością jaką prowadzę, mam licencję.

Wiesz, nie dysponuję osłonami bo ich poprostu nie ma !
 
 
lgilowski9 




Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 31
Skąd: Szczyrk



Wysłany: Sro Paź 10, 2012 15:31   

Faktycznie, osłona przegubu dedykowana do BMV o średnicy 108x26mm, nie pasuje do wału od Frelka , średnica osi wału i miejsca włożenia osłony zmierzona w moim Frelku Diesel 99r. 2.0, to 26mmx68mm, jeśli nie chcecie przepłacać za jakiś "oryginał" proponuje albo osłonę z Fiata ma 68x20mm(naciąga się) koszt 11zł, uniwersalna do przycięcia np w Intercars koszt 16zł, Daewoo Matiz 68x21mm ok.20zł lub po prostu u przedstawiciela AD Polska Aftermarket z filiami na całą Polskę(maja strone w internecie), koszt ok 35zł, plus do tego oczywiscie trzeba dokupic smar i opaski koszt ok 10-12zł...zrobiłem rozeznanie i myślę że pomogłem tym którzy mają ten sam problem co ja:)
 
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Paź 11, 2012 09:19   

lgilowski9, fajnie by bylo jak byś podał numery katalogowe tych osłon ja mam założona z Golfa
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
AAND 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 56
Skąd: Tczew



Wysłany: Wto Lis 13, 2012 17:30   

Osłona GKN o numerze 300 341 od fiata ducato chyba jest najlepszym wyjściem, trzeba ją obciąć i wkleić na klej do szyb w oryginalną obudowę, z wielu różnych wyjść to chyba jest najlepsze a osłona daje radę no i osłonę GKN można dostać poniżej 50 zł, trochę roboty jest ale wydaje mi się że to rozwiązanie wytrzyma.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander 2.0 TD4 2003r] OSŁONA POD SILNIK
kapral Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Nie Sie 26, 2012 19:22
kapral
Brak nowych postów [Freelander 1.8] Zakup z uszkodzoną uszczelką
lauda Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 8 Nie Sty 03, 2016 19:50
sknerko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink