Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Para pod maską, problem z webasto?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Para pod maską, problem z webasto?
Autor Wiadomość
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



  Wysłany: Pon Gru 12, 2011 18:24   [R75] Para pod maską, problem z webasto?
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witajcie koledzy. Doprowadziłem już swoje auto do stanu używalności jednak niepokoi mnie jedna rzecz. Od pewnego czasu (nie zawsze) para leci mi spod lewego nadkola, czuc lekki zapach spalenizny. Przestudiowalem forum i wyszlo ze moze byc temu winne webastu. Slychac krecacy sie wentylator - szczegolnie gdy wylacze auto to szumi cos z przodu pare chwil i pozniej szum ucicha. Slychac tez jakby sie cos z przodu przelewalo - woda? paliwo? nie wiem :) I teraz pytanie: czy ta para jest spowodowana uszkodzeniem webasto czy zanieczyszczonym dolotem powietrza? Ta rurka ktora znajduje się na dole przy zderzaku sluzy do zasysania powietrza? bo zapewne stamtad wydobywa sie para. Jezeli zbierze sie tam syf... jak ja wyczyscic? Moglby ktos napisac krok po kroku jak to zrobic? bo takiej szczegolowej instrukcji nie znalazlem. Wczesniej mialem 190tke... nie do zajechania i tam wiele rzeczy umialem zrobic sam a tu sie troche boje ze cos spieprze :) tymbardzeij ze nie nie jestem ani mechanikiem ani elektronikiem wiec wole nie grzebac zeby nie narazac sie na koszta :) A ze na forum na pewno jest kilku spryciarzy ktorzy uporali sie z tym problemem bez wizyty w serwisie to fajnie jakby cos poradzili :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 12, 2011 18:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Lysol 




Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 22
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Gru 12, 2011 18:46   

Metalowa rura która znajduje się na dole to rura wydechowa webasto. Myślę że w zimne dni może z niej wydobywać się trochę białego dymu/pary. Rura przez którą webasto pobiera powietrze znajduje się najczęściej na górze taki czarny gumowy wąż długości gdzieś 15cm.
Ostatnio zmieniony przez Lysol Pon Gru 12, 2011 18:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Gru 12, 2011 18:52   

Aha :) Dzieki za szybka odpowiedz. A tym dymem nalezy sie martwic czy to jest najnormalniejszy w swiecie objaw jak podgrzewa olej?
 
 
Lysol 




Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 22
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Gru 12, 2011 18:54   

W miarę mała ilośc dymu nie powinna być powodem do zmartwień. przynajmniej tak mi się wydaje... :?: Mój też trochę "kopci" na biało ale wydaje mi się to normalne :roll:

Webasto podgrzewa wodę w układzie chłodzenia a nie olej.
 
 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Gru 12, 2011 18:57   

Yhym :) gdyby Twoj i np jeszcze paru innych osob nie kopcil to bym sie przejmowal ale skoro Twoj tez paruje od dolu to widocznie to norma. A ta rurke od dolu warto czyms lekko przeczyscic? Jakas szczotka druciana czy cos? Bo pewnie to sie troche zabrudzi z czasem ?
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 12, 2011 19:51   

Normalnie pracujące Webasto nie kopci w ogóle, chyba że w wielkie mrozy widać para, no ale jakoś takich póki co nie czuć. Wiec coś jest nie tak - możliwa przyczyna nazwałbym koks w palniku i zanieczyszczenie otworów dostępu powietrza. Co za tym idzie - to rozbieranie i czyszczenie.
A generalnie wystarczy zajrzeć do workshopa z wyszukiwajka i poczytać zamiast kolejny raz pisać o tym samym.
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Gru 12, 2011 20:06   

A ciezko jest to rozebrac zeby nic nie uszkodzic? czytalem cos ze obudowa jest jakos posklejana. Masz jakas metode na rozebranie tego bez spsucia?
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 12, 2011 20:51   

No że ktoś tam posklejał to nie znaczy że tak jest lub ma być :) Zajrzyj tutaj - mniej więcej będzie pokazane jak to rozbiera się. Jeżeli podejmiesz się na to, to zaopatrz się co najmniej o 0.5l płynu chłodniczego, bo gdzieś tyle ci wyleci przy wyciąganiu pieca.
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Gru 12, 2011 21:14   

Przyjrze sie temu jutro ;-) Mam nadzieje ze go nie uwale bo troche by bylo szkoda ;-) Dzieki za link :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem ze stukiem pod maską
MagdaRed Rover serii 75, MG ZT 3 Pią Maj 01, 2009 18:22
iThomas
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [75]- problem z webasto
tomek1979 Rover serii 75, MG ZT 1 Nie Lut 17, 2013 00:11
apples
Brak nowych postów [R75] Mam problem z webasto
anna_m. Rover serii 75, MG ZT 7 Czw Paź 30, 2008 08:45
edward25
Brak nowych postów [R75] Problem z webasto
echo_12 Rover serii 75, MG ZT 8 Nie Sty 03, 2010 18:31
PHJOWI
Brak nowych postów [R75] Problem z Webasto
matrix215 Rover serii 75, MG ZT 6 Wto Lis 25, 2008 20:22
Dziadek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink