Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Silnik krokowy - jak sprawdzić czy jest sprawny?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Silnik krokowy - jak sprawdzić czy jest sprawny?
Autor Wiadomość
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



  Wysłany: Czw Gru 15, 2011 15:19   [R75] Silnik krokowy - jak sprawdzić czy jest sprawny?
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2000

Witam!
Niestety po jednej awarii zaczęła się druga. Odebrałem auto po wymianie termostatu, jeden dzień było ok, ale zaczęły się blokować obroty. Sprawdziłem parę elementów (przepustnica, linka gazu, odma), wyjąłem silnik krokowy (kupiony pół roku temu- używka od art-bizar) i metalowy trzpień okazał się luźny, można go wyciągnąć (a jest na gwincie...) prawie luzem. Zatem jakoś się rozwalił. W międzyczasie założyłem swój stary uszkodzony krokowiec i tak doturlałem auto do mechaników. Problem jest taki, że dzisiaj zamontowano kolejnego krokowca (używka z gwarancją) i nie ma poprawy!
Moje pytanie jest takie: czy jest możliwe sprawdzenie działanie tego silniczka poza silnikiem, żeby zobaczyć czy ten trzpień się przemieszcza? Nie jestem elektrykiem więc proszę o wyrozumiałość. Nie wiem czy usterka dotyczy tylko tego elementu czy coś innego.
Gdzie można kupić nowy silniczek krokowy (rimmerbros to wiem ;) ) nie bankrutując przy tym?
Acha, auto było podpinane do komputera, który nie wykazał żadnych błędów.
Z góry dzięki za odpowiedź!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 15, 2011 15:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Gru 15, 2011 16:30   

mike-l napisał/a:
czy jest możliwe sprawdzenie działanie tego silniczka poza silnikiem, żeby zobaczyć czy ten trzpień się przemieszcza? Nie jestem elektrykiem więc proszę o wyrozumiałość. Nie wiem czy usterka dotyczy tylko tego elementu czy coś innego.
można po zdemontowaniu podpięć wtyczkę i właczyć zapłon a potem wyłączyć , ale to sprawdzenie jest niepewne . bo o wolnych obrotach silnika decyduje cały system regulacji wolnych obrotów, a nie tylko silnik krokowy . Steruje tym ECM w oparciu o sygnały z innych czujników, np. ECM otwiera zawór dla zwiększenia obrotów gdy silnik na wolnych obr. jest dodatkowo obciążany ( np. włączenie klimy, hamowanie ,albo manewrowanie kierownicą ).Awarię samego silniczka powinien pokazać testbook błędem P0500 i może P0505.Można wykonać pomiary rezystancji między pinami. Proponuję też wypłukać benzyną czujnik temperatury i ciśnienia w dolocie tzw. MAP sensor.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
mike-l 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Czw Gru 15, 2011 21:43   

SeniorA napisał/a:
Awarię samego silniczka powinien pokazać testbook błędem P0500 i może P0505.Można wykonać pomiary rezystancji między pinami. Proponuję też wypłukać benzyną czujnik temperatury i ciśnienia w dolocie tzw. MAP sensor.

Co do samych błędów to sprawdzane dwoma kompami i nic nie wyszło.
Zastanawiałem się czy można przyłożyć napięcie do odpowiednich (tylko których?) pinów i tak wymusić jakąś pracę silnika? Tak sprawdzałem VISy :)
Czujniki MAP/MAF czyściłem pół roku temu, ale na pewno warto spróbować jeszcze raz. Nic to nie kosztuje :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r75] silnik krokowy
pavello200 Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Sty 30, 2016 10:03
pavello200
Brak nowych postów [R75] Silnik krokowy
sylwesterd Rover serii 75, MG ZT 9 Nie Wrz 02, 2012 21:24
sknerko
Brak nowych postów [R75] Silnik krokowy dwa pytania
Boncky Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Sie 02, 2012 17:30
joannak25
Brak nowych postów [R75] Silnik krokowy - piszczy
hvil Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Gru 17, 2009 19:58
Gość
Brak nowych postów [R75] Silnik krokowy - spadanie obrotów
arturo222 Rover serii 75, MG ZT 3 Pią Lip 08, 2011 07:21
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink