Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelander] 2.0 TD4, 2003r łańcuchy na koła?problem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Freelander] 2.0 TD4, 2003r łańcuchy na koła?problem
Autor Wiadomość
kapral 



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 45
Skąd: Jaworzno



  Wysłany: Pon Gru 19, 2011 21:45   [Freelander] 2.0 TD4, 2003r łańcuchy na koła?problem
Typ: TD4 Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

witam,
czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć w sprawie łańcuchów zimowych na koła...a mianowicie chciałbym zakupić łańcuchy do sam 4x4,suv... firmy THULE xs-16 http://allegro.pl/lancuch...1956434878.html ze względu na częste wypady do domku letniskowego położonego wysoko w górach i słyszałem że do 15 i 16" jak najbardziej są ok lecz do moich 17" już się nie za bardzo nadają bo jest podobno za mało miejsca? na nie i moge coś uszkodzić:twisted: a mam rozmiar taki: 225/55/17. Jak to jest Panowie z tymi łańcuchami?! :bezradny: przecież na zdrowy rozsądek...owszem mam większe opony bo 17" ale niższy profil:55 i chyba wyjdzie na to samo co miałbym 15 czy 16 na wysokości? chyba że się mylę? a na koniec zapytam na którą oś się je montuje w przypadku felka?
dzięki za wszelkie podpowiedzi
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 19, 2011 21:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
amik 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 109
Skąd: luban



Wysłany: Wto Gru 20, 2011 17:41   

witam moim zdaniem to wysokość opony to mały problem ale szerokość !! !
ja mam koła 195/80/15 zima a na lato 225/55/17 i te 225 mają bardzo mało miejsca przy amortyzatorze przynajmniej z tyłu nie wiem ja sprawa ma się z przodu nigdy się nie przyglądałem Pozdrawiam
 
 
kapral 



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 45
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Wto Gru 20, 2011 18:40   

witam,
...i masz kolego rację :ok: g....no się znają w tych serwisach!! :evil: Całe szczęście że gość w sklepie poradził mi abym zapytał w serwisach czy na pewno będzie możliwość założenia na koła 17" łańcuchów....a przecież mógłby mi sprzedać jakie chciałem i do wymiaru mojego koła i tyle! gość okazął się spoko :ok: i nie wcisnoł klientowi tego czego klient sam chciał!
Obdzwoniłem kilkanaście srwisów w całej Polsce i jedni robili "karpia" z niewiedzy a reszta....oczywiście prosze Pana że będa pasowały, przecież my również zakładamy do kół 15,16 i 17!? Po południu łańcuchy zamówione przeze mnie przyszły ale Pan ze sklepu ubrał rękawiczki i osobiście poszedł sprawdzić ile mam miejsca...okazało się że nawet połowy palca nie można wcisnąć między koło a amortyzator!!! :bezradny: ciasno jak cholera a jeszcze inne ustrojstwa tam za kołem by chaczyły! i jak tu serwisom zaufać?! szkoda gadać i tyle! dobrze że nie kupiłem i przy ruszaniu zostawił bym za sobą amorek, jakieś może przewody a może jeszcze błotniczka kawałek :rotfl: Łańcuchy z THULE j/w kosztowały by 830zł i nie pasują a jedyne rozwiązanie do tego rozmiaru koła to takie cuda:http://www.thule.com/pl-PL/PL/Products/Snow-Chains ale zdecydowanie za drogo mi się to widzi....prawie 1600zł! :shock: Mam nadzieje że komuś przyda się mój opis przygody z "zakupem" bo jeśli bym tego dokonał przez internet to d...blada by była i 830 złociszy wyrzucone w błoto!
 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Sob Gru 24, 2011 16:46   

Ludzie, czytajcie instrukcje od własnych samochodów. Są dostępne za darmo ,a część z was pewnie nawet je z autem dostała, naprawdę oszczędzają wielu kłopotów...

Do FL łańcuchy wolno zakładać tylko na koła 195/80/15 . Zakłada się je albo na przód albo na wszystkie cztery koła, nie wolno przekraczać 50 km/h
INSTRUKCJE
 
 
kapral 



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 45
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Wto Gru 27, 2011 06:42   

witam,Tak zgadzam sie z Tobą w zupełności że w instrukcji jest napisane tylko do 15" lecz po co w kazdym z chyba 15 serwisów mówia takie pierdoły że nie widza żadnych przeciwskazań do założenia również na 16 i 17"?! oni zakładają?! takie odpowiedzi padały przez słuchawkę....
a wydaje mi sie że lepiej zapytać 10 niż coś spaprać! choć ostatnim czasem doszłem do wniosku że w niektórych kwestiach to jest tak że ilu podpowiadajacych tyle różnych odpowiedzi na dany temat :roll:
 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Wto Gru 27, 2011 14:14   

Po co mówią to nie wiem... najczęściej przez brak fachowości i chęć opchania towaru - a konsekwencje ich nie interesują :evil: .
Możliwość założenia łańcuchów na dany rozmiar koła zależy głównie od samej konstrukcji auta - są modele do których można to zrobić bez większych problemów. Ale to że można to zrobić w aucie 'A' wcale nie znaczy że uda się w modelu 'B'.

Toteż ze względu na własne bezpieczeństwo producent samochodu jest najpewniejszym źródłem tego typ informacji.
 
 
marshal 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2011
Posty: 12
Skąd: Leżajsk



Wysłany: Wto Gru 27, 2011 19:51   

Win32 już niejednokrotnie miał rację więc jeśli nie szukasz na siłę problemu to go posłuchaj, a tak na marginesie to zastanowiłbym się na twoim miejscu kto opchnął ci takie szerokie opony na zimę? Chyba że sprzedającemu powiedzaiłś że będziesz jeździł po bagnach. Jednak do tego Felek się nie nadaje brak mocy i reduktora. Jak założysz łańcuchy do brodzenia w głębokim śniegu to braknie ci mocy lub spalisz sprzęgło. Albo po prostu zgaśnie i to nie raz. Wiem coś o tym, po południu byłem na OS-ie (195/80/r15) i jak zwykle na oranym lub innym miękkim ( piskownia) - 1 i gaz, bo inaczej to kicha, a pod maską chip do 136KM
 
 
kapral 



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 45
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 10:05   

Marshal.....broń boże nie chce nikogo pouczać! ja tylko napisałem z jakimi opiniami sie spotkałem w serwisach a co do opon to takie są dedykowane jako zamienniki :wink: więc kupiłem bo udało mi sie wykukać po pół sezonu jazdy kogoś za bardzo dobre pieniadze!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander 2.0 TD4 2003r] uszkodzony wąż....
kapral Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Sob Sty 19, 2013 13:30
kapral
Brak nowych postów [Freelander] 2.0 TD4, 2003r Czy to termostat?
kapral Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 9 Czw Gru 06, 2012 17:31
kapral



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink