Forum Klubu ROVERki.pl :: [r420] Paranormalna krańcówka vol.2
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r420] Paranormalna krańcówka vol.2
Autor Wiadomość
haxigi 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 345
Skąd: Chodzież

Rover 400

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 22:30   [r420] Paranormalna krańcówka vol.2
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Hej. W innym temacie z użytkownikiem bizon doszliśmy do wniosku, że moja krańcówka od drzwi pasażera została odłączona.

Objawy:

-otwieram wieczorem drzwi i nie zapala się światełko, wszystko po omacku muszę obadać aż nie przekręcę świateł lub samemu nie zapalę lampki.
-przy włączonych światłach i wyciągniętym kluczyku/wyłączonym zapłonie nie piszczy przypomnienie o światłach
-informacja z kontrolki o otwartych drzwiach jest tylko z drzwi pasażera

Ostatnio jechałem sobie i zaparkowałem pod sklepem. Wyłączyłem silnik i z racji, że było gorąco a mam problem z tymi wypadającymi szybami (nadal) otworzyłem drzwi. Jak nie zaczęło piszczeć, aż się przestraszyłem co teraz, pierwsza myśl że to immo albo alarm zwariował, ale nie. Patrze świeci się światełko. Natychmiast patrzę na światła i okazało się, że zostawiłem je włączone. Po wyłączeniu ich przestało piszczeć. Tak mi się ten bajer podobał, że z niedowierzania zrobiłem kilka prób zamykania i otwierania drzwi oraz zostawiałem światła włączone. Ok, odpaliłem auto i pojechałem do domu i zrobiłem wszystko to samo co pod sklepem w celu sprawdzenia czy znowu będzie działać, ale już nie działało. Dzisiaj wracając już po ciemku do domu, wysiadam i światło się zapaliło znowu, ale lampy wyłączyłem już przy wjeździe przez bramę. Zapaliłem lampy i zaczęło piszczeć. Cudownie, ale jutro pewnie już to nie będzie działać.

Wydaje mi się, że wtedy i dzisiaj otwierałem auto z klucza, a nie z pilota. Mam problem z pilotem mianowicie, z kluczyka wszystkie drzwi się otwierają i zamykają, a z pilota otwierają się wszystkie poza kierowcą i zamykają się też wszystkie poza kierowcą. Także po zamknięciu drzwi z klucza nie uzbraja się immo. Gdy zamknę pilotem, a otworzę kluczem to też immo się nie rozbraja i muszę pilotem otworzyć już otwarte drzwi.
Też zauważyłem, że jak zamykam drzwi pilotem i kluczem, to przy tym cypelku przy szybie mruga na czerwono światełko. Gdy otwieram drzwi kluczem też mruga, a gdy otwieram pilotem, a potem drzwi kierowcy kluczem to nie mruga.

Coś jakby było poplątane z elektryką, ale nie wiem gdzie szukać i od czego zacząć.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 24, 2012 22:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Pią Maj 25, 2012 08:08   

Sprawdz jeszcze czy sruba ktora jest wkrecona krancowka nie jest zasniedziala, bo to ona daje mase w razie potrzeby
 
 
 
haxigi 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 345
Skąd: Chodzież

Rover 400

Wysłany: Sob Maj 26, 2012 15:05   

Heh dzisiaj znowu działało przez chwilę. Gdy wróciłem do domu, przemieniłem krańcówkę z drzwi pasażera na miejsce kierowcy, a kierowcy na miejsce pasażera i teraz żadna nie pokazuje otwartych drzwi. Śrubki są nowe bo specjalnie kupiłem.

Wydaje mi się, że to coś musi mieć wspólnego chyba z centralką/pilotem.

Popsikam wieczorem te wtyczki takim preparatem W40 do polepszania elektryki (motor tak odpalamy czasami, gdy nie chce działać) i zobaczę co będzie się działo.
_________________
http://www.spritmonitor.de/en/detail/541704.html
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Sob Maj 26, 2012 15:09   

haxigi napisał/a:
W40

Chyba WD40
haxigi napisał/a:
do polepszania elektryki

Lepiej jakims typu Contact ktory wyzera troche brod
 
 
 
haxigi 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 345
Skąd: Chodzież

Rover 400

Wysłany: Nie Maj 27, 2012 23:20   

a no nie wiem co jest, popsikałem, przemieniłem i żadne drzwi teraz nie pokazują, że są otwarte, przemieniłem tak jak było na początku i też nic.
_________________
http://www.spritmonitor.de/en/detail/541704.html
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Pon Maj 28, 2012 08:49   

A otwory w ktore jest wkrecona krancowka nie sa zardzewiale?
 
 
 
haxigi 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 345
Skąd: Chodzież

Rover 400

Wysłany: Sob Cze 02, 2012 13:33   

Problem rozwiązany przy pomocy WD-40. Psiknąłem w ten otwór gdzie jest śrubka wkręcana i w ten cypelek co się z krańcówki wysuwa i zaczęło wszystko działać :)
_________________
http://www.spritmonitor.de/en/detail/541704.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420 LPG] Szukam dobrego serwisu do R420 pod Warszawą
orzechvip Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Wto Maj 05, 2009 15:36
Raptile
Brak nowych postów [R420] ABS
rtworek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pon Mar 09, 2009 23:40
rtworek
Brak nowych postów [R420] ABS i SRS
HiS Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Wto Lut 07, 2012 16:33
HiS
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R420 si]
3_roverki Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Cze 03, 2015 18:52
Adrian
Brak nowych postów [R420 98] aku
artokolos Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Nie Sty 24, 2010 11:08
staf



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink