Forum Klubu ROVERki.pl :: [R211] Skrzynia, obroty hamulce - może ktoś coś poradzi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R211] Skrzynia, obroty hamulce - może ktoś coś poradzi
Autor Wiadomość
zuziaczek86 



Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 5



  Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 14:18   [R211] Skrzynia, obroty hamulce - może ktoś coś poradzi
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.1 Rok produkcji: 1999

Witam,
mam nadzieję że ktokolwiek wpadnie na to co się mogło stać i mentalnie pomoże mechanikowi.
Zacznę od zawieszająco-skaczących obrotów. Pojęcia nie mam co to, ale wygląda mniej więcej tak, że podczas jazdy, kiedy wrzucam na luz obroty zamiast spaść mniej więcej do 1000, podnoszą się do ok. 2000. I tak sobie podskakują i spadają. Pierwsze kroki poszły w stronę wyczyszczenia przepustnicy, niestety pomogło tylko w tym, że teraz mniej się zawieszają a bardziej skaczą. Silniczek krokowy jest ok.
Rzecz druga: Coś dziwnego dzieje się w skrzyni. Biegi wchodzą potwornie ciężko. Szczególnie 1 i wsteczny. Wsteczny natomiast raz na jakiś czas raczy się totalnie zblokować. Tedy ani prośbą ani groźbą nie da rady go odblokować. Potem nagle wyskakuje i tak do następnego razu. Podczas jazdy i wrzuceniu piątki, najpierw podczas tej czynności pojawia się dźwięk jakby coś o coś uderzało, a później z silnika wydobywa się jakiś gwiżdżący odgłos.
Hamulce: wczoraj rozebrane na części pierwsze. Przód i tył w stanie idealnym, widać że dopiero co to było robione. Niestety okazuje się że w tylne lewe koło nie hamuje i można nim kręcić na wciśniętym hamulcu. Do tego twardy pedał hamulca. Serwo działa.
I na koniec tak- spalanie tego cuda to 10l po trasie. Jak dla mnie tragedia, bo nie mam ciężkiej nogi. Czego to może być wina? Na pewno się nie dogrzewa i termostat jest do roboty. Jaki to może mieć związek z obrotami, z tym że tak skaczą? I jeszcze ucieka woda z chłodnicy, ale nikt nie wie gdzie, bo jako takiego wycieku nie ma. Wszystko suchutkie.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 14:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
adinek221 




Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 36

Rover 200

Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 14:50   

Może to żywot roverka dobiega końca... ale wiadomo że wszystko można naprawić. Skrzynia biegów może oleju nie ma?
Hamulce zobacz czy przewody nie są zaśniedziałe albo zapowietrzone.
A co do obrotów nie mam pojęcia, może gdzieś uszczelki wydmuchane albo coś.
spalanie nie wiem..

Samochód kupiłeś w takim stanie, czy on jakiś czas stał czy tak z dnia na dzień się to stało?
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 14:55   

zuziaczek86 napisał/a:
Zacznę od zawieszająco-skaczących obrotów. Pojęcia nie mam co to, ale wygląda mniej więcej tak, że podczas jazdy, kiedy wrzucam na luz obroty zamiast spaść mniej więcej do 1000, podnoszą się do ok. 2000. I tak sobie podskakują i spadają. Pierwsze kroki poszły w stronę wyczyszczenia przepustnicy, niestety pomogło tylko w tym, że teraz mniej się zawieszają a bardziej skaczą. Silniczek krokowy jest ok.

Można spróbować poluzować lekko linkę gazu przy przepustnicy, tak aby był dość sporu luz na pedale gazu, jeśli to nie pomoże prawdopodobnie przepustnica będzie do wymiany, jeśli masz plastikowa oczywiście.
zuziaczek86 napisał/a:
Rzecz druga: Coś dziwnego dzieje się w skrzyni. Biegi wchodzą potwornie ciężko. Szczególnie 1 i wsteczny. Wsteczny natomiast raz na jakiś czas raczy się totalnie zblokować. Tedy ani prośbą ani groźbą nie da rady go odblokować. Potem nagle wyskakuje i tak do następnego razu. Podczas jazdy i wrzuceniu piątki, najpierw podczas tej czynności pojawia się dźwięk jakby coś o coś uderzało, a później z silnika wydobywa się jakiś gwiżdżący odgłos.

Na początek do wymiany olej i oblukanie mechanizmu zmiany biegów pod spodem auta, czy drążki nie są powyginane itd.
zuziaczek86 napisał/a:
Hamulce: wczoraj rozebrane na części pierwsze. Przód i tył w stanie idealnym, widać że dopiero co to było robione. Niestety okazuje się że w tylne lewe koło nie hamuje i można nim kręcić na wciśniętym hamulcu. Do tego twardy pedał hamulca. Serwo działa.

Na pewno trzeba porządnie odpowietrzyć cały układ, a co do tylnego hamulca to nie wiem może tłoczek się zapiekł.
zuziaczek86 napisał/a:
I na koniec tak- spalanie tego cuda to 10l po trasie. Jak dla mnie tragedia, bo nie mam ciężkiej nogi. Czego to może być wina?

Odpowiedziałaś sobie niżej.
zuziaczek86 napisał/a:
Na pewno się nie dogrzewa i termostat jest do roboty

zuziaczek86 napisał/a:
I jeszcze ucieka woda z chłodnicy, ale nikt nie wie gdzie, bo jako takiego wycieku nie ma. Wszystko suchutkie.

Może do oleju ucieka ?? Może pompa wody przepuszcza, obudowa termostatu, któryś wąż. Trzeba dokładnie oblukać cały układ chłodzenia.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
zuziaczek86 



Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 5



Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 15:56   

No to tak, samochód kupiłam chyba w styczniu. Tak czy inaczej wszytko zaczęło wychodzić po mniej więcej miesiącu. Tzn hamulec był twardy od początku, ale obroty zaczęły skakać później.
Przepustnica jest plastikowa, wyczyszczona.
Czy walnięty termostat może mieć wpływ na ubytek płynu z chłodnicy, czy raczej tylko obudowa?
Olej w skrzyni jest i to całkiem ok. Skrzynia chyba dopiero będzie oglądana z każdej strony.
Z tymi hamulcami to ja nie wiem, ale podobno były rozbierane i niby na pierwszy rzut oka wszytko z tym tyłem jest ok.
Płyn na pewno nie ucieka do oleju. Olej jest czysty. A widocznego wycieku tak jak pisałam nie ma nigdzie.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Kwi 05, 2013 14:11   

zuziaczek86 napisał/a:
Przepustnica jest plastikowa, wyczyszczona.

No to jeśli wyczyszczenie nic nie pomogło i nigdzie silnik nie łapie lewego powietrza, to trzeba będzie poszukać i kupić metalową przepustnice.
zuziaczek86 napisał/a:
Czy walnięty termostat może mieć wpływ na ubytek płynu z chłodnicy, czy raczej tylko obudowa?

Jak coś to obudowa.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
zuziaczek86 



Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 5



Wysłany: Pon Kwi 08, 2013 11:47   

Obroty się uspokoiły, termostat wymieniony, teraz sprawdzam jak się ma do niego spalanie.
W hamulcu jakiś tłoczek faktycznie się zrypał.
Co do skrzyni to nie do końca wiem. Chodzi o jakąś szufladkę pod skrzynią czy jakos tak,podobno nie można jej dostać samej. Czy ktokolwiek wie co to jest i jak ten problem rozwiązać??
I drugie pytanie, czy skrzynia do 1.1 i 1.4 jest taka sama?
 
 
MiceK 



Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 36



Wysłany: Pon Kwi 08, 2013 12:17   

Problemy ze skrzynią, które opisujesz dotknęły też i mnie, ale w innym aucie - miałem wtedy Peugeota 205 GTI. Jedynka, dwójka i wsteczny wchodziły tragicznie - co się okazało ? Wina wodzików. Wymieniłem i było ok.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Kwi 08, 2013 18:25   

zuziaczek86 napisał/a:
I drugie pytanie, czy skrzynia do 1.1 i 1.4 jest taka sama?

Pasuje.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R211 8V 99'] Padła skrzynia, trzeba kupić "nową".
Demontaż sprzęgła w jaki sposób ?
_Lucas_ Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Sro Wrz 16, 2009 19:03
_Lucas_
Brak nowych postów [R 200] cos nie tak z drzwiami moze ktos mi cos powie ??
koliber1 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Pią Lis 28, 2008 18:57
dudekmis
Brak nowych postów [R200vi 1.8 16v 98r] wie ktos moze jak ustawic rozrząd.
krzys11620 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sob Lut 14, 2009 22:39
BetJar
Brak nowych postów [r214]Czy wie ktoś może jak przestawić lusterko angielskie
Lesior Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Nie Mar 24, 2013 23:33
Mafioz
Brak nowych postów [R211 1.1 '99] PROBLEM Z OBROTAMI
manthis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Wto Gru 11, 2007 19:26
arturky



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink