Forum Klubu ROVERki.pl :: R25 dla kobiety?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
R25 dla kobiety?
Autor Wiadomość
Kaska89 



Dołączyła: 05 Maj 2013
Posty: 34



Wysłany: Nie Maj 05, 2013 20:38   R25 dla kobiety?

Witam :) Byłam dziś z tatą na giełdzie samochodowej w celu znalezienia autka dla siebie .. w grę wchodziło głównie peugeot 206, ale patrzeliśmy też na punto, corsę i ibizę. Ojcu w oczy rzucił się właśnie Rover 25. Spojrzałam PIĘKNY ale co dalej ? Rover - wygląda i kojarzy (przynajmniej mi) z jakimś luksusem i pytanie czy mnie na to stać? Patrze na cenę SZOK 6 700 zł, 2000 rocznik, silnik 1.4 w benzynie, super wyposażenie. Co tak tanio? (corsy czy punciaki z tego roku były droższe nie mówiąc o peugeotach - dodam że na tej giełdzie zazwyczaj bardzo ceny zawyżają). Może dlatego że części drogie, a może drogi w eksploatacji? W domu weszłam na allegro patrze - faktycznie takie ceny są. Coś musi być nie tak, musi być haczyk. Tylko powiedzcie mi gdzie? Czy to auto wg Was nadaje się dla studentki? Można by powiedzieć świeżo upieczonego kierowcy (prawko mam 3 lata ale nie miałam auta i nie jeździłam). Czy nadaje się dla kobiety amatora?

Ps. pochwaliłam się pomysłem znajomemu. Stwierdził "Zapomnij, części są trudno dostępne i drogie" (oczywiście nigdy rovera nie miał ale znajomi tak mówili że nic samemu się nie zrobi, ze wszystkim trzeba latać do mechanika, siądzie pierdułka a koszty napraw są wysokie). Pytałam sąsiada diagnostę, powiedział "Rovery są mało popularne, są to tzw składaki, silnik od jednego auta, co innego od czego innego" ale nie doradzał ani nie odradzał.

A co Wy mi powiecie? Z góry dziękuje za każdą odpowiedź :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 05, 2013 20:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Nie Maj 05, 2013 20:44   

To powinno Ci pomoc :
http://www.roverki.pl/cie...kty-i-mity.html
Silnik w Roverach wystepuja od Hondy,BMW i Rovera
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Kaska89 



Dołączyła: 05 Maj 2013
Posty: 34



Wysłany: Nie Maj 05, 2013 20:48   

A tu Cię zaskoczę bo już to przeczytałam :) Jednak nadal jakoś nie rozwiało moich wątpliwości .. skoro są to takie fajne auta czemu są tanie? bo porównując je z punto czy corsą są .. nie tego się nie da porównać ;) Są piękne, luksusowe, nawet ten rocznik 2000 co dziś widziałam oczarował mnie a cena pozytywnie zaskoczyła, ale od razu, chyba my Polacy tak mamy, zaświeciła się lampka "co tak tanio?"

Inaczej może sformułuje pytanie :) Wyobraźcie sobie że Wasz siostra/żona/dziewczyna chce kupić auto i zastanawia się właśnie nad corsą, peugeotem 206 no i właśnie nad roverem 25. Ma być to benzyniak, silnik 1.4. Ma na ten cel ok 7 000 zł. Co byście jej poradzili?
 
 
marcin_b 



Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 26



Wysłany: Nie Maj 05, 2013 20:54   

Cześć :)

Mogłaś wrzucić jakieś fotki tego R :D

Co do części to ja w swoim 200 nie narzekam .Ci co nie znają marki Rover - będą odradzać , gdyż pojęcia nie mają .

Szczerze mówiąc dzięki forum kilka rzeczy zrobiłem samodzielnie i zdecydowanie niskim kosztem .

Nie przejmuj się , też miałem obawy przed kupnem ( w zeszłym roku) ale dzisiaj wiem , że jeszcze nim pośmigam :)

Doradzać nie będę . To Twój wybór . :)

Weź wszystkie za i przeciw :D

Pamiętaj... Każde auto prędzej czy później będzie wymagało wkładu finansowego. Bylebyś przy wyborze nie trafiła egzemplarza z HGF'em na starcie :)

Pozdrawiam
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Nie Maj 05, 2013 20:56   

25 o ile jej się spodoba z wyglądu :razz:
Przy benzynowych nalezy uwazac na uszczelkę pod głowicą.
Kilka lat temu nie znałem wogole marki Rover, a to juz moj trzeci Rover.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
maniu48 
Moderator




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 815
Skąd: Staszów

MG ZS

Wysłany: Nie Maj 05, 2013 21:00   

Ja bym jej sprezentował mojego eR 220 SD ale niestety sprzedałem go żonie mojego znajomego. Mówiąc o częsciach co masz na mysli??Klocki hamulcowe??Zestaw rozrządu?? Ludzie nie znają tej marki. Ja w sumie mam 4ego eR/MG-3 sprzedałem znajomym, którzy nadal jezdzą i są bardzo zadowoleni.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez maniu48 Nie Maj 05, 2013 21:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 05, 2013 21:00   

po pierwsze - aut na giełdzie nie kupujemy :ok:

po drugie - Rovery są tanie, bo są nadal w PL egzotyczne, choć i tak coraz ich więcej na drogach

po trzecie - r25 to chyba najlepszy wybór jeśli chodzi o auto dla kobiety ze stajni Rover/MG

po czwarte - powodzenia w zakupie :ok: wdzięczne autka i bardzo ładne.
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
Sabz 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 299
Skąd: Szklarska Poręba

Rover 200

Wysłany: Nie Maj 05, 2013 21:02   

Ogólnie z częściami do Rovera nie ma żadnej tragedii. Ja tam ani razu nie narzekałem na koszty. Jeżeli chcesz mieć auto z charakterem to na prawdę warto nad nim się zastanowić.

PS: Zastanów się nad kupnem jakiegoś auta z tego forum.:)
Jak napisał szanowny przedmówca: aut na giełdzie nie kupujemy
 
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Nie Maj 05, 2013 21:19   


Administracja forum ROVERki.pl informuje:

Niniejszy post został ukryty z powodu niezgodnśoci z regulaminem.
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 05, 2013 21:21   


Administracja forum ROVERki.pl informuje:

Niniejszy post został ukryty z powodu niezgodnśoci z regulaminem.
 
 
 
Kaska89 



Dołączyła: 05 Maj 2013
Posty: 34



Wysłany: Nie Maj 05, 2013 21:34   

No fakt, handlarzy tam najwięcej. Co do tamtego Rovera to stał ojciec właściciela, mówił że syn miał już być ale stoi w korku. Podobno go sprowadzili 4 miesiące temu. Wizualnie piękny, w środku skóra. No i teraz mam dylemat ;) Może i na giełdzie się nie kupuje ale w sumie dzięki temu wpadliśmy na rovera (wcześniej nawet przez myśl mi nie przeszedł). Tylko że właśnie mało tych autek i wybór też mniejszy niż np cors czy peugeotów. Ja jestem z Częstochowy i zależy mi kupić autko w promieniu 150 km bo muszę jechać z ojcem i najlepiej jeszcze znajomym mechanikiem. Dopiero weszłam na forum muszę popatrzeć gdzie co i jak :)

[ Dodano: Nie Maj 05, 2013 21:34 ]
Zouza kurcze akurat jesteś z Zabrza to blisko .. tylko szkoda że 1.6 :/ tu chodzi o opłaty OC :( bo jeszcze nie wiem czy będzie na mnie (25 lat skończę dopiero w styczniu :( ) więc żadnych zniżek nie mam :( a na ojca boje się brać ze względu na utratę jego zniżek w razie czego .. a jeszcze słyszałam o ubezpieczeniu od utraty zniżek .. muszę się doczytać .. a z ciekawości ile płacisz OC i czy masz jakieś zniżki? I jaka cena, rocznik?

MatiNitro - o tym modelu nie słyszałam , hehe co ja mówie, do dziś znana mi było tylko marka Rover i o żadnym modelu nie słyszałam :P muszę jeszcze nauczyć się szukać na forum żebym się połapała :) bo dopiero jestem tu niecałą godzinę ;) to samo pytanie co wyżej, jaka cena i rocznik?
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 05, 2013 21:42   


Administracja forum ROVERki.pl informuje:

Niniejszy post został ukryty z powodu niezgodnśoci z regulaminem.
 
 
 
Julek 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 520

Rover 25

Wysłany: Nie Maj 05, 2013 21:43   

jesli chodzi o OC to nie ma różnicy miedzy 1.4 i 1.6 bo praktycznie każda ubezpieczalnia bierze przedział do 2.0 i w góre. Też jestem młody i jeżdze na OC na ojca w Pzu wczesniej gdy miałem auto 2.5L v6 o charakterze sportowym składka na mnie wyszla 2700zł za samo OC... ostatnia kwestia z twojej wypowiedzi R200 to to samo co R25 tylko tak jakby przed liftem inny przód i pare innych pierdółek nic pozatym... Sam osobiście kupiłem R25 tylko, że w dieslu i nie narzekam;p
 
 
 
Sabz 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 299
Skąd: Szklarska Poręba

Rover 200

Wysłany: Nie Maj 05, 2013 21:44   

Ale z tego co mi się wydaje to OC jest większe od pojemności +2.0? :)

Przedmówca mnie wyprzedził :razz:
 
 
 
Julek 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 520

Rover 25

Wysłany: Nie Maj 05, 2013 21:46   

ma sie ten refleks :mrgreen:
 
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Nie Maj 05, 2013 21:51   

Nie kupuje sie takze w komisach :razz:
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Kaska89 



Dołączyła: 05 Maj 2013
Posty: 34



Wysłany: Nie Maj 05, 2013 21:52   

Powiem szczerze że mój zakup jest zależny od ojca bo dokłada się połowę :twisted: on właśnie mówił coś że za 1.6 będą większe opłaty (wcześniej jeszcze braliśmy pod uwagę 1.2 w przypadku corsy) .. A jak w 1.6 ze spalaniem? Ja dziś poczytam jeszcze sobie o Roverkach bo powiem szczerze że jestem coraz bardziej na tak, nie wspominając że tata też jest zauroczony tym autkiem :) Co do modelu to przyznam że 25 ma "to coś" poza tym druga rzecz, że chciałabym już autko minimum 2000 rocznik :)
 
 
Sabz 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 299
Skąd: Szklarska Poręba

Rover 200

Wysłany: Nie Maj 05, 2013 21:52   

Pawkaz napisał/a:
Nie kupuje sie takze w komisach :razz:

To prawda. Ja kupiłem w komisie i teraz cały czas grzebię. No ale cóż - miłość jest bezwarunkowa :D

Kaska89 napisał/a:
A jak w 1.6 ze spalaniem?

http://www.autocentrum.pl/spalanie/rover/25/ :)

Zawsze wychodziłem z założenia, że warto mieć te parę kucyków więcej pod maską, ponieważ coś musi uciągnąć auto i pasażerów. Jak auto jest słabe to się męczy przy udźwigu i pali więcej. Oczywiście przy gigantycznych silnikach już ta zasada jest odwrotna xD
Ostatnio zmieniony przez Sabz Nie Maj 05, 2013 21:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kaska89 



Dołączyła: 05 Maj 2013
Posty: 34



Wysłany: Nie Maj 05, 2013 21:54   

Mój brat kupił kiedyś BMW w komisie za 13 000, sprzedał po 7 miesiącach za 6 000 bo się wszystko psuło, on nie miał na naprawy bieżące i w efekcie sprzedał rozklekotaną ;) także też się już boje komisów

Ps. Wiem że możę to trochę OT ale powiedzcie mi jedno, tu jest zakładka warsztaty .. czy to są polecane warsztaty do Roverów? Jakieś sprawdzone? bo tak zajrzałam i patrze, warsztat mojego sąsiada i fajnie blisko by było ;)

Dzięki wszystkim za pomoc .. naprawdę nie spodziewałam się :) naprawdę jestem pozytywnie zaskoczona :mrgreen:
 
 
maniu48 
Moderator




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 815
Skąd: Staszów

MG ZS

Wysłany: Nie Maj 05, 2013 22:01   

Ja kupiłem 2sete w komisie za 5200, włożyłem 5000, sprzedałem za 5000(ale za to terazniejszy właściciel jaki zadowolony)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink