Forum Klubu ROVERki.pl :: MG ZR
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
MG ZR
Autor Wiadomość
karas_111 




Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 126



Wysłany: Nie Lut 28, 2016 18:50   MG ZR

Witam

Znalazłem takiego ZR'a jestem ciekawy waszych opini może ktoś już oglądał albo podpowie coś ciekawego po zdjęciach
http://otomoto.pl/oferta/...a-ID6yicoN.html

pozdro
karas
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 28, 2016 18:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Nie Lut 28, 2016 21:32   

Nie wygląda źle jak na 200kkm. Jedyne co mi się rzuca w oczy to brudny zbiorniczek - albo ma wywaloną uszczelkę pod głowicą (HGF) albo jest po (i nikt nie doczyścił). Ja wyłapałem pierwsze objawy uszczelki (znikanie płynu i lekki majonez) i zbiorniczek się nie zdążył zasyfić
 
 
Vigoslaw 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 805
Skąd: Pruszcz Gdański

Rover Coupe

Wysłany: Pon Lut 29, 2016 08:07   

Rzadko się pojawia 5 drzwiowy ZR :mrgreen:

Ogólnie do sprawdzenia, tak jak marcinmarcin, pisał HGF no i VVC, bo to jest podstawa przy tym silniku.
Reszta tradycyjnie jak w każdym samochodzie (blacharka, zawieszenie, wycieki itp.)
Do tego fajnie ze jest kompletny i ma wszystkie nakładki, bo to łatwe do znalezienia i tanie nie jest...

Pozdrawiam,

Vig
_________________
Samochód wybiera się sercem, a nie rozumem :)
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 29, 2016 15:49   

Wygląda bardzo ładnie na zdjęciach. Gdybym miał go na miejscu, to sam z ciekawości bym go obejrzał.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Pon Lut 29, 2016 18:38   

Z takim przebiegiem wygląda lepiej niż 90% samochodów wystawianych na allegro/olx.
Fotele i kanapa praktycznie nienaruszone ;]
Naprawdę teraz będę pedantyczny i doczepię się do szczegółów bo nic innego nie można znaleźć.
Wgniotka na tylnej części maski to mały szczegół, lewe tylne drzwi nie schodzą się ładnie ale może to kwestia regulacji zamka.
Nie wiem dlaczego ma pokrywkę nad cewkami zapłonowymi od Rovera, dodatkowo jak wcześniej mówili zbiorniczek wyrównawczy. Sprawdziłbym numery silnika ;]
Po nr. VIN 8 maj 2002, eksport Szwajcaria, niebieskie wstawki czyli wszystko się zgadza.
Egzemplarz warty obejrzenia.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Mar 01, 2016 10:03   

HGFa bym sprawdził bo cena az podejrzana, oni musieli to wziac za ok 4-max4,5 żeby im się opłacało to zwozic, po tyle chyba nie chodzą sprawne vvc za granicą? Może ktos przeglądał zagraniczne aukcje to się wypowie :ok: .
 
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Wto Mar 01, 2016 15:29   

bociannielot napisał/a:
HGFa bym sprawdził bo cena az podejrzana, oni musieli to wziac za ok 4-max4,5 żeby im się opłacało to zwozic, po tyle chyba nie chodzą sprawne vvc za granicą? Może ktos przeglądał zagraniczne aukcje to się wypowie :ok: .
:mrgreen: to auto akurat naprawdę wygląda ok, ale przez ściągaczy padła ciężko dobre auto sprzedać w rozsądnej cenie bo się wszystkim drogo wydaje :roll:

a wuj że trzeba jeszcze opłaty dodać i wsadzić na start czasem wiele więcej niż wynosi różnica w cenie pomiędzy najtańszym a najdroższym autem w ogłoszeniach

[ Dodano: Wto Mar 01, 2016 15:29 ]
Ja 8 lat temu przepłaciłem sprowadzając auto samemu z Belgi od pierwszego właściciela, ale przez te 8 lat nim jeździłem a te które stały u handlarzy (zwłaszcza taki jeden z Włoch podobny do mojego) stały na portalach aukcyjnych latami :P
 
 
karas_111 




Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 126



  Wysłany: Sro Mar 02, 2016 16:54   

Dzwoniłem się dowiedzieć co i jak i niestety już sprzedane :(
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Czw Mar 03, 2016 09:29   

karas_111 napisał/a:
Dzwoniłem się dowiedzieć co i jak i niestety już sprzedane :(
zapraszam jakby co ;-) :cool:
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 805
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 10, 2016 00:03   MG ZR

Autko prezentowało się nieźle. Jak egzemplarz dobrze się zapowiada to i szybko się sprzedaje :mrgreen:
Ktoś z klubowiczów go kupił?
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Czw Mar 10, 2016 21:15   Re: MG ZR

christopher7 napisał/a:
Autko prezentowało się nieźle. Jak egzemplarz dobrze się zapowiada to i szybko się sprzedaje :mrgreen:
Ktoś z klubowiczów go kupił?
niekoniecznie szybko :P ja już ponad miesiąc sprzedaje mimo że dobre i pewne auto, a cena rozsądna
 
 
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Mar 10, 2016 21:39   

Gasząc wasz zapał powiem, że te auto kupił handlarz ze Szwajcarii. Ma plac w moim mieście. Byłem go oglądać. Z zewnątrz prawie ideał, wszystko tak jak być powinno. Nigdzie sladów szpachli, nigdzie nie bity.
W środku rzucał się w oczy fotel kierowcy, kierownica, nakładki na pedały i lewarek. Wszystko było powycierane. Wiem, że handlarz nie cofał tego przebiegu, bo zawsze robił to u mojego teścia, a ja wcześniej go o to zapytałem.
Wrażenia z jazdy : do 3.5k obrotów zamulał mooocno. Pracował tak jakby na 3 gary - brak mocy. Dopiero po 3.5k obrotów miał jakiegoś kopa, ale nie wyglądało to na 160km. Z tego co się obeznałem w temacie to już ponoć problem z mechanizmem zmiennych faz rozrządu a to już niemały koszt.

Auto było na Otomoto niecały tydzień i zostało sprzedane.
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Czw Mar 10, 2016 23:21   

no właśnie - prawdopodobnie HGF (uwalony zbiorniczek), być może coś z vvc, przebieg x2, 3 lata starszy, ale po opłatach ze 2k taniej wyjdzie... logika level hard miszcz :mrgreen:
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Mar 11, 2016 09:26   

czyli jak mówiłem, za tani żeby był w dobrym stanie :ok:
 
 
 
YOBACK 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 170
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Mar 11, 2016 14:48   

marcinmarcin, Zbiorniczek był czysty, przebieg w Polsce nie był cofany na 100% - mój teść jest elektronikiem samochodowym i ten handlarz zawsze do niego zwraca się o cofanie przebiegów. Na 90% zmienne fazy były uwalone, ale jak sprzedawał to mówił - do 3.5k obrotów go zmula bardzo mocno, ale taka jego charakterystyka, dopiero potem pokazuje pazur. Do 3.5k obrotów jeździł jak poldek 1.4
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink