Forum Klubu ROVERki.pl :: Szyby lustro wneckie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Szyby lustro wneckie
Autor Wiadomość
xxxgrze 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Pią Lip 27, 2007 15:43   

piter34 napisał/a:
Zapytam zatem w ten sposób:
Czy ktoś kto zamontuje przyciemniane szyby z tyłu, aby dzieciom słońce w twarz nie grzało jak podróżują samochodem, to jest burakiem? Czy to jest buractwo?
Czy może tylko się Tobie kojarzy z buractwem?


Osobiście wolałbym zamontować na szyby rolety przeciwsłoneczne, można je łatwo zdjąć kiedy nie świeci słońce lub nie podróżują z tyłu dzieci. Worki na szybach zostają cały czas.


piter34 napisał/a:
Z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że jeśli zmienię sobie alufelgi na nieoryginalne, założę nieoryginalne kołpaki czy dywaniki, to mój samochód "być może kiedyś był marki ROVER"... :???:



Być może rzeczywiście przejaskrawiłem, chodzi mi głównie o te zmiany które w oczywisty sposób wypaczają wygląd i styl właściwy dla Roverków.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 27, 2007 15:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Lip 27, 2007 15:51   

xxxgrze napisał/a:
Osobiście wolałbym zamontować na szyby rolety przeciwsłoneczne, można je łatwo zdjąć kiedy nie świeci słońce lub nie podróżują z tyłu dzieci. Worki na szybach zostają cały czas.

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie z poprzedniego posta. :razz:

P.S. Dla mnie np. rolety przeciwsłoneczne są skrajnie nieestetyczne.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
xxxgrze 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Pią Lip 27, 2007 17:52   

piter34 napisał/a:
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie z poprzedniego posta. :razz:


Zapewne chodzi Ci o to czy to jest buractwo?, czy tak mi się wydaje ?

Myślę że dosyć jednoznacznie z moich wypowiedzi wynika, że to są moje osobiste opinie. Ale jeżeli życzysz sobie jeszcze jednej odpowiedzi to proszę bardzo. Tak, uważam, że naklejanie worków na szyby to w każdej sytuacji buractwo.


piter34 napisał/a:
P.S. Dla mnie np. rolety przeciwsłoneczne są skrajnie nieestetyczne.


Pewnie tak, ale w każdej chwili można je zdjąć - z workami gorzej :wink: .

P.S. Wracając do Twojego poprzedniego posta. Kiedy w mojej 416 ukradziono oryginalne kołpaki kupiłem takie zwykłe z supermarketu bo uznałem, że na czarnych felgach wygląda znacznie gorzej. Dlaczego nie kupiłem oryginalnych kołpaków dzisiaj sam już nie wiem?
Jeździłem na tych supermarketowych kołpakach i uwierz mi nie byłem z siebie dumny.
Dzisiaj mam 25 i 75 na oryginalnych felgach aluminiowych i uważam, że Rover produkuje najładniejsze wzory felg ze wszystkich producentów. Dlatego nie rozumiem tych którzy kupują różne dziwne felgi innych producentów skoro na rynku bez większych problemów można kupić oryginalne felgi Rovera w dobrych cenach. Ja sam kupiłem drugie komplety felg aluminiowych do moich Roverków i zapłaciłem: 600 PLN za 15 cali do 25 i 800 PLN za 16 cali do 75. Myślę, że nieoryginalne felgi kosztują podobnie.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Lip 27, 2007 18:00   

xxxgrze napisał/a:
Dlatego nie rozumiem tych którzy kupują różne dziwne felgi innych producentów skoro na rynku bez większych problemów można kupić oryginalne felgi Rovera w dobrych cenach.

Fabryczne felgi ROVERa są zazwyczaj bardzo wąskie. Ja mam 5,5*15 w swoim R620, podczas gdy w R200 miałem nieoryginalne 7*15. Szerokość opony w obydwu przypadkach taka sama (195mm), ale pomiędzy efektem wizualnym przepaść.

xxxgrze napisał/a:
Tak, uważam, że naklejanie worków na szyby to w każdej sytuacji buractwo.

A ten kto tak robi to burak? :lol:
Chyba tak daleko w Twoich stwierdzeniach się nie posuniesz. Nie nazwiesz tak kogoś kto robi to np. z pobudek takich, które ja wcześniej opisałem. :razz:

[ Dodano: Pią Lip 27, 2007 6:01 pm ]
xxxgrze napisał/a:
Ja sam kupiłem drugie komplety felg aluminiowych do moich Roverków i zapłaciłem: 600 PLN za 15 cali do 25 i 800 PLN za 16 cali do 75. Myślę, że nieoryginalne felgi kosztują podobnie.

Podałeś ceny za felgi używane (tak mniemam).
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
xxxgrze 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Pią Lip 27, 2007 18:16   

piter34 napisał/a:
Fabryczne felgi ROVERa są zazwyczaj bardzo wąskie. Ja mam 5,5*15 w swoim R620, podczas gdy w R200 miałem nieoryginalne 7*15. Szerokość opony w obydwu przypadkach taka sama (195mm), ale pomiędzy efektem wizualnym przepaść.


No cóż, ja i tak uważam, że na felgach Rovera - Rover wygląda najlepiej.


piter34 napisał/a:
A ten kto tak robi to burak? :lol:
Chyba tak daleko w Twoich stwierdzeniach się nie posuniesz. Nie nazwiesz tak kogoś kto robi to np. z pobudek takich, które ja wcześniej opisałem. :razz:


Nazwę; jak również pisałem, uważam, że są inne sposoby aby chronić dzieci przed słońcem. Rozumiem również, że ktoś inny może nazwać mnie burakiem bo preferuję rolety, ale osobiście wolę być burakiem w samochodzie z roletami niż z workami.


piter34 napisał/a:
Podałeś ceny za felgi używane (tak mniemam).


Oczywiście, ceny te porównywałem do cen używanych felg innych producentów.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Lip 27, 2007 19:27   

xxxgrze napisał/a:
Nazwę;

No to więcej pytań nie mam.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
xxxgrze 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Sob Lip 28, 2007 07:17   

piter34 napisał/a:
No to więcej pytań nie mam.



A ja jednak jeszcze się wtrącę.

Uważam, że posługiwanie się dziećmi jako alibi dla kiepskiego gustu to argument poniżej pasa :/ .
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sob Lip 28, 2007 12:42   

xxxgrze napisał/a:
Uważam, że posługiwanie się dziećmi jako alibi dla kiepskiego gustu to argument poniżej pasa :/ .

O gustach się nie dyskutuje...

Uważam, że nazywanie kogoś burakiem, dlatego że ten chce poprawić komfort podróżowania swoim dzieciom (bez względu na to jak to robi) jest ciosem poniżej pasa.

P.S. Nie mam przyciemnionych szyb i nie zamierzam tego robić.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
xxxgrze 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Sob Lip 28, 2007 14:27   

piter34 napisał/a:
P.S. Nie mam przyciemnionych szyb i nie zamierzam tego robić.



I tym optymistycznym akcentem zakończmy tą dyskusję :grin: .

Pozdrawiam

Grzesiek
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3641
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Sie 14, 2007 00:34   

ee tam ja jeszcze wtrace swoje trzy grosze

ciemne szyby maja jeden plus, nie widac co mamy zostawione w samochodzie, przez co nie kusimy złodziei
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Tempest 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Wto Sie 14, 2007 11:05   

xxxgrze napisał/a:
ale osobiście wolę być burakiem w samochodzie z roletami niż z workami.

zdajesz sobie oczywiście sprawę z tego, że ktoś kto używa "worków" na szybach też może wychodzić z takiego samego założenia
najważniejsze, żeby samochód podobał się właścicielowi (choć są przypadki skrajnego samouwielbienia :wink: ), ja wychodzę z takiego założenia, a że akurat mój się podoba taki jaki jest to nie widzę sensu w jakichkolwiek zmianach (co najwyżej jakieś subtelne, które nie rzucają się w oczy - na razie brak pomysłów, więc nie podam przykładu)
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
xxxgrze 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Czw Sie 16, 2007 06:34   

Tempest napisał/a:
najważniejsze, żeby samochód podobał się właścicielowi


Hmm!? Miałem już nie ciągnąć tego wątku, ale skoro zostałem wywołany do tablicy...

Też uważam, że to co właściciel robi ze swoim samochodem to całkowicie jego prywatna sprawa, tylko, że fakt ten nie pozbawia mnie prawa do mojego osobistego oceniania tego zjawiska.

Pytanie pod tytułem postu brzmiało cytuję:

milox18... napisał/a:
Witam mam do was pytanie co myslicie o szybach Lustro weneckie? Mam srebrego Roverka 416 Si i zastanawiam sie czy nie zrobic tak szybek. piszcie co otym myslicie


Odpowiedziałem po prostu co na ten temat myślę cytuję:

xxxgrze napisał/a:
Dla mnie wklejanie wszelkiego rodzaju "worków na smieci" w szyby samochodów to totalne buractwo , nigdy bym nie ukarał żadnego Roverka w ten sposób. Dla takiego tjuningu proponuję ludowoza golfa I itd właściwe auto dla takich przeróbek.


W związku z moją odpowiedzią wywiązała się niezła dyskusja.

Drażni mnie nieco taka polityczna poprawność wytępująca czasami na tym forum która nakazuje pisać jak najbardziej miło, okrągło tak aby tylko nikogo nie urazić.

Ja polityczną poprawnością gardzę i zawsze mówię to co myślę i nie dbam czy to jest opinia popularna czy nie, ważne, że jest moja.
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Nie Lis 16, 2008 15:36   

dm napisał/a:
Niestety szyby "lustro weneckie" sa w Polsce całkowicie zakazane. Przednie szyby mogą być przyciemnione o 30 % , a tylne to można nawet blachą obić ,wystarczy żeby były zewnętrzne lusterka boczne!

No to całkowicie zakazane czy nie? Skoro mogę nawet blachą tylne obić, to gdybym miał ochotę na tę folię... A co z przepuszczalnością takiej folii? 70% czy więcej/mniej? Skoro z zewnątrz nie widać, a od wewnątrz normalnie, to gliniarz nie ma prawa się przyczepić? Jeśli taka folia ma homologację, to tył i boki (całe) chyba można okleić...? Ktoś zna te przepisy dokładnie? Znajomy okleja Sprintera, stąd te pytania...
xxxgrze napisał/a:
Myślę że dosyć jednoznacznie z moich wypowiedzi wynika, że to są moje osobiste opinie. Ale jeżeli życzysz sobie jeszcze jednej odpowiedzi to proszę bardzo. Tak, uważam, że naklejanie worków na szyby to w każdej sytuacji buractwo.

Takie opinie z pejoratywnymi epitetami, głoszone publicznie, po prostu obrażają, ot co.
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Lis 16, 2008 21:07   

Mayson napisał/a:
Skoro mogę nawet blachą tylne obić
Możesz.... jak dostaniesz homologację na to ;P Seryjne auto homologowane jest z szybami, a nie blachą 'zamiast'. Pierwszy kumaty misiek zatrzyma Ci DR :(
Mayson napisał/a:
Skoro z zewnątrz nie widać, a od wewnątrz normalnie, to gliniarz nie ma prawa się przyczepić?
Jak najbardziej ma prawo - w trosce o własne bezpieczeństwo choćby. Ty go widzisz z auta, on Ciebie w środku nie, a może właścnie celujesz do niego z jakiejś haubicy? :P
Tak, wiem, przesadzam :) ale z grubsza o to chodzi z tymi szybami ... :)
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3641
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Nie Lis 16, 2008 22:36   

a te szyby to przypadkiem nie odbijaja tak slonca jak lustro ?? takie puszczanie "zajaczkow" to moze niezle oslepic
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Nie Lis 16, 2008 23:55   

Paul napisał/a:
Możesz.... jak dostaniesz homologację na to Seryjne auto homologowane jest z szybami, a nie blachą 'zamiast'. Pierwszy kumaty misiek zatrzyma Ci DR

Z blachą to był cytat. Ale przecież wszelkie przepisy dotyczą przepuszczalności folii na przednich szybach; nie tylnych, więc ludzie zaklejają je jak im się podoba (choćby reklamy na taxi). Natomiast jeśli przepuszczalność folii lustrzanej wyniesie 80%, to glina nie może się przyczepić (rozumując logicznie). Chodzi mi więc o konkretne przepisy dot. folii lustrzanych; jeśli takowe istnieją.
Paul napisał/a:
Jak najbardziej ma prawo - w trosce o własne bezpieczeństwo choćby. Ty go widzisz z auta, on Ciebie w środku nie, a może właścnie celujesz do niego z jakiejś haubicy?
Tak, wiem, przesadzam ale z grubsza o to chodzi z tymi szybami ...

To że nie widzi wnętrza, to nie argument, bo np. w kontrolowanym busie ze wszystkimi czarnymi szybami (lub blachą), może siedzieć oddział terrorystów i celować w niego. Chyba że na to też są przepisy...
AndrewS napisał/a:
a te szyby to przypadkiem nie odbijaja tak slonca jak lustro takie puszczanie "zajaczkow" to moze niezle oslepic

W późnojesiennym słoneczku autobus, całym swoim arsenałem szybek potrafi spalić patrzącego. Po prostu umyta szyba (woskowany lakier też) pod odpowiednim kątem działa jak lustro, więc mamy to na codzień.
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
kamil_luczak 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 567
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Lis 19, 2008 13:38   

Kiedys w Uwaga Pirat pan Policjant zabral dowod rej jakiemus malolatowi za lustrzane szyby w Octavi, wlasnie powodem bylo to ze oslepia innych kierowcow.
 
 
 
TheArt 




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 511
Skąd: Silesia



Wysłany: Sro Maj 26, 2010 02:13   

Hej spotkal sie ktos z konkretnymi przepisami, bo moim zdaniem to Mayson ma recht gdyz przepisy mowia tylko o przepuszczalnosci szyb (nie folii nie mylcie tego) w promieniu 180 stopni.
_________________
Zloty roverków www.silesianer.r2u.pl
Prowadzę zdrowy tryb życia. Wszędzie jeżdżę Roverem.
 
 
 
LU 



Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 99
Skąd: Bielsko-Biała/Kraków



Wysłany: Sro Maj 26, 2010 08:52   

xxxgrze buractwem to można nazwać to, co sobą prezentujesz kolego. Jeżeli ktoś robi auto pod siebie, zachowując przy tym dobry smak i gust, powtarzam - dobry smak i gust, to dlaczego od razu nazywać to buractwem? Czytając Twoje posty muszę stwierdzić, dodając do tego wcześniejsze sytuacje z życia, muszę stwierdzić, że można mieć gust, można go nie mieć, i można reprezentować buractwo - bez obrazy.

Nieważne czy przyciemnianie szyb "workami" ma jakąś funkcjonalność czy też nie, jeżeli dobrze komponuje się z autem i podoba się właścicielowi, który nie okazał się być miłośnikiem wiejskiego tuningu dlaczego tego nie zrobić?
Co do roverowskich felg, osobiście uważam, że są mega brzydkie.
 
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Czw Maj 27, 2010 00:00   

LU napisał/a:
Co do roverowskich felg, osobiście uważam, że są mega brzydkie.


popieram... tyle chciałem tylko napisać o!
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75 cdt 2.0 01 ] szyby
dorotamax1 Tuning wizualny 4 Pią Lut 05, 2010 11:25
truten23
Brak nowych postów Szyby :)
Korczus Tuning wizualny 72 Pon Lut 27, 2012 22:24
Firq
Brak nowych postów [R75][99][2.0v6][gaz] Szyby Samościemniające .
dzieju Tuning wizualny 4 Pon Sie 23, 2010 21:46
dzieju
Brak nowych postów przyciemione szyby w 30%
zdjęcia
erjot86 Tuning wizualny 14 Sro Paź 21, 2009 16:36
dudus87
Brak nowych postów Przyciemniane szyby?!?!
radek8333 Tuning wizualny 77 Wto Lut 10, 2009 17:52
Firq



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink