Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600 2.0 Sdi 98r] tomateam.pl problem z kontaktem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: thef
Sob Kwi 26, 2008 15:08
[R600 2.0 Sdi 98r] tomateam.pl problem z kontaktem
Autor Wiadomość
HdM 




Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 96
Skąd: polska



Wysłany: Sro Cze 04, 2008 11:23   

witam,

ja tez czekam na czesci i ani telefonem, ani mailem nie moge sie tam dobic...

czy znacie adres, gdzie mozna odebrac te czesci osobiscie?
chyba najszybciej bedzie jak pojade sam to odbiore :???:

dzieki za pomoc
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 04, 2008 11:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Cze 04, 2008 11:28   

HdM napisał/a:
witam,

ja tez czekam na czesci i ani telefonem, ani mailem nie moge sie tam dobic...

czy znacie adres, gdzie mozna odebrac te czesci osobiscie?
chyba najszybciej bedzie jak pojade sam to odbiore :???:

Tak czytam, czytam i się dziwię, że to wszystko cały czas tak wygląda :(
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
HdM 




Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 96
Skąd: polska



Wysłany: Sro Cze 04, 2008 11:35   

najgorsze jest to, ze nie mam czasu na dziwienie sie, bo potrzebuje tych rzeczy na juz, a tu glucha cisza...

masz moze adres, gdzie sie to odbiera? jakis inny telefon?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Sro Cze 04, 2008 11:37   

Zawsze można odebrać osobiście na niedzielnym spocie na Bemowie Tomi praktycznie zawsze jest. :roll:
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Irek 



Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 201
Skąd: polska



Wysłany: Sro Cze 04, 2008 11:38   

HdM napisał/a:

ja tez czekam na czesci i ani telefonem, ani mailem nie moge sie tam dobic...

czy znacie adres, gdzie mozna odebrac te czesci osobiscie?
chyba najszybciej bedzie jak pojade sam to odbiore :???:


Tomi ma roboty od zarypania, to fakt. Wiem, ze siedzi po nocach i stara sie ogarnac temat. Ma tez problem z kilkoma dostawcami czesci, a konkretnie z terminowoscia dostaw. Niestety nie ma mega magazynu z dziesiatkami tysiecy pozycji lezacych na polce, bo wtedy mialby troche inne ceny ;) Jest zatem zdany na hurtownie i importerow w wielu dzialkach...

Tomateam miesci sie na jelonkach, dokladnie na ul. Czumy. Ale bez sensu jechac tam bez uzgodnienia telefonicznego bo to jednoosobowa firma - male koszty wlasne = male marze = atrakcyjna cena czesci. Tak to dziala. Wiec Tomi moze rownie dobrze byc w danej chwili w domu jak i na poczcie, w DHL, w hurtowni, etc...

Poniewaz czesto dzwonia 2,3 telefony na raz nie jest w stanie wszystkich odebrac, to fakt. Powinien MZ oddzaniac ale moze brak mu czasu, nie wiem - tu bronic nie chce. Ja bym w Twojej sytuacji wyslal sms z pytaniem, czy mozna osobiscie odebrac czesc i kiedy...

pozdr
irek
Ostatnio zmieniony przez Irek Sro Cze 04, 2008 11:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
HdM 




Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 96
Skąd: polska



Wysłany: Sro Cze 04, 2008 11:44   

dzieki za pomysl ;)

sprobuje i dam znac jak poszlo :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Cze 04, 2008 11:45   

Tomiemu życzę jak najlepiej, ale myślę, że zamiast zbierać coraz więcej niezadowolonych klientów w obliczu opisanej sytuacji chyba lepiej zawiesić na jakiś czas działalność, uporządkować sprawy i zastanowić się jak doprowadzić do lepszej efektywności prowadzonej działalności. To takie moje szczerze przemyślenia.

Gdybym osobiście coś gdzieś zamówił, wpłacił kasę na konto i nie mógł się skontaktować ze sprzedawcą jednocześnie bardzo potrzebując części, to... :/
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Irek 



Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 201
Skąd: polska



Wysłany: Sro Cze 04, 2008 11:50   

piter34 napisał/a:
Tomiemu życzę jak najlepiej, ale myślę, że zamiast zbierać coraz więcej niezadowolonych klientów w obliczu opisanej sytuacji chyba lepiej zawiesić na jakiś czas działalność, uporządkować sprawy i zastanowić się jak doprowadzić do lepszej efektywności prowadzonej działalności. To takie moje szczerze przemyślenia.


zawieszac, to nie ma co... bo i jak? Czesc klientow jest przywiazana i chce tam wlasnie kupowac...

potrzebny dodatkowy czlowiek po prostu ale gdzie znalezc takiego, co bedzie sie tak znal na czesciach do roverkow??

Gonia i tak juz pomaga w kwestiach logistycznych ale pewnych rzeczy tez nie jest w stanie ogarniac. Problem polega na tym, ze klienci nie tylko zamawiaja przez sklep na www ale dzwonia malo precyzyjnie opisujac usterke a Tomi to rozszyfrowywuje i przeklada na nr potrzebnej czesci. I to pochlania sporo czasu - wiem, bo sam slyszalem sporo takich rozmow... Jak Tomi wpadal ostatnio do mnie w ciagu dnia to czulem sie jak w centrali telefonicznej ;) Dobrze, ze chociaz z Gonia moglem wtedy wzglednie spokojnie pogadac choc i Ona miala w przeciagu godziny ze 2-3 telefony z pytaniami o diete Cambridge :)

pozdr
irek
 
 
HdM 




Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 96
Skąd: polska



Wysłany: Sro Cze 04, 2008 11:55   

dobra juz dobra

nikt nie ma pretensji, ze on ma duzo pracy - daj mu Panie Boze jak najwiecej pracy i pieniedzy z niej, tylko o to, ze moglby wrzucic na strone, czy nawet w te automatyczne maile z potwierdzeniami zamowien, ze go nie bedzie do kiedystam, i ze prosi o cierpliwosc itp

a tak ludzie nie wiedza, czy to w ogole bedzie (towar), czy moze maja szukac gdzies indziej...

i sie robi z tego jakas kupa
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Cze 04, 2008 12:00   

Irek napisał/a:
potrzebny dodatkowy czlowiek po prostu ale gdzie znalezc takiego, co bedzie sie tak znal na czesciach do roverkow??

To jest dokładnie ten problem, choć patrząc na Tomiego ostatnio, to pomyślałem, że dałoby się rozgraniczyć kontakt z klientem i ustalanie nr części do konkretnych zamówień od zamawiania z hurtowni, odbiorów, pakowania, wysyłania i wystawiania faktur - do tych rzeczy nie trzeba mieć wiedzy o częściach roverkowych, bo każda część ma konkretny numer i wiadomo gdzie ją zamówić, jak zapakować, na jaki adres wysłać i na ile wystawić fakturę...

Ale to tylko taki mój pomysł - sam nigdy jeszcze działalności nie prowadziłem, choć miałem trochę kontaktu z logistyką działania małych organizacji (choćby klubu, ale nie tylko ;) ).
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
argail 




Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 04, 2008 12:18   

maciej napisał/a:
że dałoby się rozgraniczyć kontakt z klientem i ustalanie nr części do konkretnych zamówień od zamawiania z hurtowni, odbiorów, pakowania, wysyłania i wystawiania faktur

Da się - w firmie w której pracuję właśnie tak jest zrobione - serwisanci znający się na temacie przyjmują zamówienia/ ew. diagnozują problem, a cześci zamawiąją już panie które nie mają zielonego pojęcia co zamawiają ;)) Po prostu dostają nazwę/nr i wysyłają zamówienia do określonych dostawców.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Cze 04, 2008 12:26   

Irek napisał/a:
Czesc klientow jest przywiazana i chce tam wlasnie kupowac...

Nie zapominajmy o tej części, która coś zamówi i się zrazi, bo np. nie będzie kontaktu

Irek napisał/a:
Problem polega na tym, ze klienci nie tylko zamawiaja przez sklep na www ale dzwonia malo precyzyjnie opisujac usterke a Tomi to rozszyfrowywuje i przeklada na nr potrzebnej czesci.

To bardzo miłe ze strony Tomiego, że rozszyfrowuje usterkę, ale przecież on nie jest "help/support center", tylko sprzedawcą. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy, to niech pisze na forum. :roll:

Nie wiem, czy zauważyliście, ale z problemów podobnych do tych, które ma Tomi, z dystrybucji części zrezygnowała ta firma:
http://www.roverki.pl/gar...=130&ttitle=V12 :(

[ Dodano: Sro Cze 04, 2008 12:27 ]
Przed zawieszeniem działalności V12, na forum pojawiło się ogłoszenie:
http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#194238
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
DeathMan 



Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Cze 13, 2008 16:35   

Mam zamiat zamówić pare części z tomateam, jak aktualnie wygląda sprawa z wysyłką towaru ?
 
 
rav1984 



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 54
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Cze 13, 2008 16:48   

ja osobiście w zeszłym tygodniu zamawiałem u Tomiego graty do rozrządu i szczerze nie miałem żadnego problemu. Jednego dnia kontakt - następnego odbiór.
_________________
Pozdrawiam
R@v
 
 
 
DeathMan 



Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Cze 13, 2008 16:56   

rav1984 napisał/a:
ja osobiście w zeszłym tygodniu zamawiałem u Tomiego graty do rozrządu i szczerze nie miałem żadnego problemu. Jednego dnia kontakt - następnego odbiór.


Ale z tego co rozumiem ty odbierałeś osobiście ?
Mi chodzi o wysyłkę.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Cze 13, 2008 16:58   

DeathMan napisał/a:
Ale z tego co rozumiem ty odbierałeś osobiście ?
Mi chodzi o wysyłkę.

To chyba nie ma różnicy - jak Tomi już się ogarnął, to zarówno wysyłki, jak i odbiory osobiste idą na bieżąco.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
DeathMan 



Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Cze 13, 2008 17:20   

OK, dzięki chłopaki.
 
 
trollbee 




Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 102
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Cze 13, 2008 19:18   

Do mnie wszystko dotarło ekspresowo!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Cze 19, 2008 07:55   

trollbee napisał/a:
Do mnie wszystko dotarło ekspresowo!

W takim razie wystaw Tomiemu opinię na stronie klubowej. :ok:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Cze 25, 2008 16:45   

Na wstępię pragnę przeprosić wszystkich za utrudnienia. Nie chcę pisać, że robię wszystko w tym kierunku, aby wszystko było normalnie, szybko i sprawnie (bo to oczywiste). Staram się i starałem sprostać większości wyzwań. Starałem się aby oferta była kompleksowa i pozostawiała alterntywę w wyborze. Starałem się aby w ofercie obok części oryginalnych, znalazły się również dobrej jakości zamienniki. Życie zweryfikowało moje zdanie, iż ktoś kto w ofercie nie ma chińskiej lub tureckiej taniochy... ale nie o tym miało być...

piter34 napisał/a:
Tomiemu życzę jak najlepiej, ale myślę, że zamiast zbierać coraz więcej niezadowolonych klientów w obliczu opisanej sytuacji chyba lepiej zawiesić na jakiś czas działalność, uporządkować sprawy i zastanowić się jak doprowadzić do lepszej efektywności prowadzonej działalności. To takie moje szczerze przemyślenia.


Nawet nie wiesz Piter, jak bliska jest mi myśl, aby iść jeszcze krok dalej...

HdM napisał/a:
dobra juz dobra

nikt nie ma pretensji, ze on ma duzo pracy - daj mu Panie Boze jak najwiecej pracy i pieniedzy z niej,


Niestety pieniędzy z tego nie ma :(

HdM napisał/a:
i sie robi z tego jakas kupa


Zawsze wychodziłem z założenie, że jesli mam coś robić, chcę to robić dobrze. Dlatego też bardzo poważnie rozważam zakończenie działalności. Magazyn opiewa w tej chwili na ok 80-100 tyś zł (po cenach brutto sprzedaży). Jeśli byłby ktoś, kto odkupiłby to wszystko po cenach zakupu. Nawet bym się nie zastanawiał czy warto...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Tomateam???
rav020 Offtopic 83 Wto Lis 26, 2013 13:54
apples
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R ALL] TOMATEAM
baksik28 Offtopic 3 Pon Lip 19, 2010 17:54
kasjopea
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi co się stało z Tomateam??
czy oni działają jeszcze
Edwardosks Offtopic 75 Czw Cze 24, 2010 13:48
maciej
Brak nowych postów TomaTeam - kontakt
welder Offtopic 21 Wto Mar 22, 2016 23:19
j0zek
Brak nowych postów Jak skontaktować sie z Tomateam?
Czapa Offtopic 78 Pon Maj 16, 2011 18:36
adamsky



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink