Forum Klubu ROVERki.pl :: Dyskusja o Maździe 6
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja o Maździe 6
Autor Wiadomość
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Cze 18, 2008 00:11   

zdzich44 napisał/a:
Tomi napisał/a:

Honda ma coś w sobie.


Poczytaj fora różnych marek, prawie każda z nich wg użytkowników "ma coś w sobie". Także żaden argument. :) A stereotyp bezawaryjności? Mazda również się zalicza.


Każda pliszka swój ogonek chwali :)

A Honda ma w sobie sportowego ducha, nawet jeśli pod maską jest dychawiczne 75-konne 1.4. Mazda w tej chwili szuka dla siebie charakteru. Zwróć uwagę, że Mazda 6 nie ma już lamp a'la Lexus. Przód samochodu jest mało indywidualny. Widzą na ulicy Seata, Hondę, Peugeota, Rovera czy Alfę Romeo wiesz, że to samochód tej marki. Mazda pościagała trochę od innych i nie wprowadziła nic charaktyrystyczne w swoim samochodzie. Może następca Mazdy 6 będzie miał coś w sobie. Ale tak szybko jak się spodobała szóstka, tak szybko się znudziła :(
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 18, 2008 00:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
zdzich44 




Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 51
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Cze 18, 2008 00:19   

Tomi napisał/a:

Widzą na ulicy Seata, Hondę, Peugeota, Rovera czy Alfę Romeo wiesz, że to samochód tej marki.

A widząc Mazdę myślisz "ki diabeł"?? :lol: Daj spokój Tomi, kwestia opatrzenia. Tych w/w marek jeździ po naszych drogach od groma a Mazd jest stosunkowo niewiele, nawet zaryzykuję stwierdzenie, że znacznie mniej niż Roverów.
Tomi napisał/a:

Ale tak szybko jak się spodobała szóstka, tak szybko się znudziła :(

Ale mówisz za siebie, nie? :)
6 lat istnienia modelu to całkiem sporo a biorąc pod uwagę zdanie kilku kolegów zainteresowanych w tym wątku kupnem właśnie Mazdy 6 dochodzę do wniosku, że jednak się grubo mylisz. :D

edit: osobiście nie uważam szóstki za najładniejszy pojazd na świecie, ani za najlepszy, nie jestem w niej zakochany, nie jest obiektem mojego kultu, kupiłem bo mi się spodobała będąc jednocześnie praktyczniejsza ( i prawdopodobnie mniej awaryjna ale to się dopiero okaże) od R75, o którym również myślałem i już - tak dla wyjaśnienia ;)
 
 
 
yoonior 



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 125
Skąd: Krak-uff



Wysłany: Sro Cze 18, 2008 10:33   

Tomi napisał/a:
Widzą na ulicy Seata, Hondę, Peugeota, Rovera czy Alfę Romeo wiesz, że to samochód tej marki. Mazda pościagała trochę od innych i nie wprowadziła nic charaktyrystyczne w swoim samochodzie.


Jest w tym ziarnko prawdy, Mazda od dłuższego czasu nie potrafi znaleźć jakiejś spójnej i dobrej stylistyki swoich aut. Z jednej strony piękne RX-8, z drugiej strony obecny model 6, który jest rzeczywiście trochę mdławy, dużo lepiej wygląda już Mazda 3.

Z drugiej strony, nie można odmówić Maździe 6 nowoczesnego wyglądu. Przypomnijcie sobie z jakiego auta ten model wyewoluował - z najnudniejszych roczników 626! Obecne 6-ki to krok naprzód w dobrą stronę.

Miejmy nadzieję, że Mazda zatrudni tak odważnych stylistów, jak kiedyś i będzie ją stać na wypuszczenie tak niesamowicie oryginalnych samochodów jak stare 323F (BG i BJ) czy serię RX.
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 10:46   

yoonior napisał/a:

Jest w tym ziarnko prawdy, Mazda od dłuższego czasu nie potrafi znaleźć jakiejś spójnej i dobrej stylistyki swoich aut. Z jednej strony piękne RX-8, z drugiej strony obecny model 6, który jest rzeczywiście trochę mdławy, dużo lepiej wygląda już Mazda 3.


To już zależy co się komu podoba i od bardzo indywidualnych preferencji. Wg mnie np. Mazda ma genialny styl swoich aut i bardzo charakterystyczny. CX-9 uważam za jeden z najładniejszych aut SUV. Tak samo najnowsza Mazda 6 ... trochę lexus IS ale za takie podobieństwo nie można się gniewać... tym bardziej w tej cenie :-D

Mazda 6 jest bardzo ładna ale jej wygląd już się troszkę zestarzał. Dlatego został wprowadzony na rynek nowy model. Mi się jednak i tak jeden i drugi podoba...

gdyby nie ta rdza i fakt, że należy do Forda ... :-|
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 11:05   

ja osobiscie powiem ze meni 6 wizualnie nie pociaga... ot kolejne autko :) ale o gustach ciezko dyskutowac. nie wydaje mi sie kwestia opatzrenia, ale nie ma charakteru jak np alfy , czy nawet - o zgrozo nie sadzilem ze to powiem - seaty :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
zdzich44 




Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 51
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Cze 18, 2008 11:43   

maniaq napisał/a:
ja osobiscie powiem ze meni 6 wizualnie nie pociaga... ot kolejne autko :)

No i o tym właśnie pisałem, normalne nie rzucające się szczególnie w oczy auto będące przy okazji niebrzydkie, dlatego obruszyłem się jak Tomi napisał, że szóstka jest ostentacyjna o przaśności nie wspominając. :lol:
ownstlr napisał/a:

gdyby nie ta rdza i fakt, że należy do Forda ... :-|

Rdza jest chlebem powszednim R400 i jakoś nie powstrzymało Cię to przed jego zakupem. :P A macki Forda do Japonii gdzie Mazdy są robione aż tak mocno nie sięgają aby sknocić jakość. Pomijam sprawę diesla 1.6 w trójkach, który ma z Fordem dużo wspólnego.
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 12:14   

zdzich44 napisał/a:
Pomijam sprawę diesla 1.6 w trójkach, który ma z Fordem dużo wspólnego.

...i z Citroenem :lol:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
zdzich44 




Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 51
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Cze 18, 2008 12:33   

piter34 napisał/a:
zdzich44 napisał/a:
Pomijam sprawę diesla 1.6 w trójkach, który ma z Fordem dużo wspólnego.

...i z Citroenem :lol:

I Peugeotem skoro już ma być dokładnie. :)
Teraz połowa rynku jest zdominowana przez Forda i PSA. Ale już niedługo wykupią ich Chińczyki. :lol:
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 12:58   

zdzich44 napisał/a:
normalne nie rzucające się szczególnie w oczy auto będące przy okazji niebrzydkie, dlatego obruszyłem się jak Tomi napisał, że szóstka jest ostentacyjna o przaśności ...


jezeli brak urody nazywac niebrzydota to sie zgodze ;) najlepiej okresli chyba slowo slowo nijaka O_o
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
zdzich44 




Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 51
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Cze 18, 2008 13:04   

maniaq napisał/a:
[ najlepiej okresli chyba slowo slowo nijaka O_o

To w końcu nijaka czy ostentacyjna bo to jakby dwa bieguny :D
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 13:12   

ale wiazesz moje zdanie ze zdaniem tomiego, a to tez dwa bieguny ;)

a serio to po prostu mazda mi sie nie podoba, nie ma nic ciekawego w niej :/ ciezko nawet ja opisac, a slowo przasna ma za wiele roznych znaczen, by dla kazdego znaczylo to samo ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
zdzich44 




Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 51
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Cze 18, 2008 13:17   

maniaq napisał/a:
ale wiazesz moje zdanie ze zdaniem tomiego, a to tez dwa bieguny ;)


Wiesz, jeśli o czymś można mieć dwie tak skrajne opinie to nie może być mowy o nijakości. Na Tobie nie robi wrażenia a Tomiego obrzydza więc jakieś emocje wywołuje ;)
Dla mnie samochodem "nijakim" (pozostając w segmencie) jest Toyota Avensis.
 
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Sro Cze 18, 2008 13:30   

Tak czytam i czytam i właściwie momentami troche usmiecham się pod nosem... Nie jestem jakims szczególnie ortodoksyjnym fanem Mazdy, ale tez nie moge sie niezgodzić, że 6 jest nijaka, że brak jej urody czy charakteru ?? Zrozumiałbym gdyby odnosiło się to do Skody ;) Dacii Logan, Thalii, czy nawet Mazdy 323 BJ (niby kombi)ale nie przesadzajmy, że jest nijaka !! Design jest IMHO konsekwentnie stylizowany w kierunku dynamiki i sportu, podobnie wnętrze. Prosty przykład... postawmy obok siebie 6, Passata B6, Mondeo, Avensisa czy Accorda... Śmiem stwierdzić, że 6 jest dużo bardziej charakterystyczna i konsekwentna w swojej stylistyce, niż niejeden konkurent w klasie średniej...
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
zdzich44 




Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 51
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Cze 18, 2008 13:38   

Viniu napisał/a:
Tak czytam i czytam i właściwie momentami troche usmiecham się pod nosem...

Ja tak mam od wczoraj ;)

Cytat:
postawmy obok siebie 6, Passata B6, Mondeo, Avensisa czy Accorda... Śmiem stwierdzić, że 6 jest dużo bardziej charakterystyczna i konsekwentna w swojej stylistyce, niż niejeden konkurent w klasie średniej...

Nie chciałem wyraźnie tego napisać coby nie wyszło, że każda pliszka swój ogonek chwali ale dokładnie tak myślę. :ok: Dodatkowo w tym gronie to właśnie passata nazwałbym ostentacyjnym a nie mazdę. :)
Generalnie zresztą nie chciałem rozmawiać o wyglądzie bo to kwestia gustu, wątek powstał gdyż chciałem zdementować opinię Marka o "masakrycznej głośności" silnika w Madzi... ale się stało jak się stało a Marek nabrał wody w usta. :D
 
 
 
xxxgrze 



Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 77
Skąd: Józefów



Wysłany: Sro Cze 18, 2008 14:01   

To i ja dorzucę swoje trzy grosze w kwestii Mazdy (choć nie koniecznie 6) :wink:

Nowa Mazda 2 to jest obecnie jedyny samochód jakim w przyszłości mógłbym zastąpić R25. :grin:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 14:06   

Przy 100km/h to ja w jednym i w drugim slysze ped wiatru, szum kol ew. muzyke z glosnikow ;) Porownywalem glosnosc wenatrz pojazdow na wolnych obrotach.

Na zew. sa b. podobne w ZT nawet glosniej, bo jak pracuje klima to na wierzchu wiatraki szaleja.
zdzich44 napisał/a:
I dopóki nie przejadę się gdzieś w dłuższej trasie Twoim ZT będę twierdził, że Mazda jest wygodna. Bo większa jest obiektywnie.

Zapraszam.
Co do wielkosci wnentrza to nie ma co porownywac. W ZT jest srodkowa konsola strasznie pekata przez co pasazer z przodu ma mniej miejsca. A jesli jedzie ktos z tylu to juz w ogole masakra. Nawet w wersji kombii jest ciasno. Mazda jak narazie pod tym wgledem nie ma sobie rownych (przynajmniej z moich obserwacji) posrod konkurentow.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Sro Cze 18, 2008 14:12   

Jeśli zaś mówimy o ostentacyjnym designie Mazdy 6, to w rozumieniu słownika wyrazów obcych "ostentacyjny" to inaczej demonstracyjny, manifestacyjny, prowokacyjnie pokazowy, huczny, na pokaz, okazały, paradny, szumny itp.

Porównajmy teraz z opinią, która znajdziemy na stronie klubowej pod hasłem Rover 75:

"Nieoficjalnie nadano mu imię Mister Chrom. Gdy stoi w słońcu, oślepiający blask promieni odbija się od listew na zderzakach, drzwiach i progach, od obudowy lusterek, wlotu powietrza do chłodnicy i uchwytu bagażnika - nawet od małej tabliczki z oznaczeniem rodzaju silnika, którą umieszczono w dolnej krawędzi przednich drzwi. Tak błyszczeć może tylko chrom.
(...)
Jednak styliści Rovera tak głęboko pragnęli sięgnąć do korzeni brytyjskiej motoryzacji, tak wiele jej elementów chcieli zawrzeć w swym najnowszym produkcie, że otarli się o granicę kiczu - niektórzy twierdzą, że ją przekroczyli."


Wiem, że włożylem tym samym kij w mrowisko, bo r75 to obiekt marzeń wielu z nas... w tym i mój, ale bądźmy obiektywni i konsekwentni... choć oczywiście charakteru mu nie brak ;)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 14:32   

Viniu napisał/a:
postawmy obok siebie 6, Passata B6, Mondeo, Avensisa czy Accorda...

No z tego zestawu to jedynie Accord wyróżnia się wyglądem - reszta to auta do wożenia teściowej. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Sro Cze 18, 2008 14:45   

maciej napisał/a:
No z tego zestawu to jedynie Accord wyróżnia się wyglądem
maciej przyjżyj sie dobrze, jak niewiele 6 różni się od Accorda przodem, podobnie cała klinowata linia boczna, a tył.. z całym szacunkiem, ale bardziej banalnego trudno szukać... no chyba, że w Octavii :D Oczywiście to jest mój osobisty pogląd.. :)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 16:09   

Viniu napisał/a:
maciej przyjżyj sie dobrze, jak niewiele 6 różni się od Accorda przodem, podobnie cała klinowata linia boczna, a tył.. z całym szacunkiem, ale bardziej banalnego trudno szukać...

Jeśli chodzi o tył to rozumiem, że pisząc o banale, piszesz o kopiowaniu przez Mazdę "lexus style", tak? ;)

Musiałbym chyba jeszcze z 5 dioptrii więcej mieć, żeby to podobieństwo zauważyć... ;)

No przepraszam - to sedan i to sedan. ;)

A tak serio to Mazda jest nijaka - jak Vectra - ma się podobać wszystkim i nie budzić emocji...
Taki kompletny szaraczek - kolejne nijakie dzieło japońskich stylistów - już nowe Modeo robi na mnie większe wrażenie.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Kolejna dyskusja nt. LPG
Raptile Offtopic 170 Sro Mar 30, 2011 08:02
Grzem
Brak nowych postów Dodatkowe naklejki Dyskusja :)
NiceMan Offtopic 53 Pią Kwi 06, 2012 00:15
MaReK
Brak nowych postów Dyskusja o walutach - wydzielona
maciej Offtopic 6 Pią Gru 03, 2010 23:01
Pawkaz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Dyskusja na temat zawieszenia w R 75
Gość Offtopic 40 Pią Wrz 10, 2010 23:01
kasjopea
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Dyskusja dot. wielkości wnętrza R 400
wydzielony z tematu http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=415916#415916
ericson Offtopic 119 Pią Lis 06, 2009 13:37
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink