Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Regeneracja pompy sprzęgła
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Regeneracja pompy sprzęgła
Autor Wiadomość
mytool 




Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 20, 2011 00:27   

Dziś założyłem pompeczkę od bouncky, na razie jest gitarka. Bouncky potwierdzam słowa Radziwil2, jestem jednym z klientów którego Ci podesłał. Mam nadzieję, że pompka posłuży :) oby jeszcze znalazła się opcja tak dobrze zregenerować wysprzęglik, aby można było dać 10 lat gwarancji
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 20, 2011 00:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 20, 2011 11:46   

maryba napisał/a:
Boncky napisał/a:
PANWJ napisał/a:
No to odebrałem zregenerowaną pompkę od Boncky, wygląda, że porządnie zrobiona :grin: . Wczoraj przepuściłem przez układ jakieś 300 ml DOT 4 celem wyczyszczenia, założyłem i odpowietrzyłem pompkę. Pedał sprzęgła stał wysoko i wysoko brało sprzęgło. Do dzisiaj zrobiłem ok.100 km i pedał mam w podłodze :beczy: :bezradny: . Jeszcze nie rozkręcałem aby zobaczyć co jest ale wydaje mi się, że wszystko zrobiłem tak jak trzeba i nie wiem co się dzieje. Wysprzęglik wymieniałem jakieś 10-12 tyś km temu więc chyba trochę za wcześnie aby już padł. Pod autem mam sucho. Podpowiedzcie coś.
PS. Boncky gratuluję Perełki



uu to nie za ciekawie, zbyt szybko na jakie kolwiek wycieki, nawet cieknąca pompka popracuje z minimum tydzień, wysprzeglik tak samo chyba że się leje... sprawdź czy wąż jest cały dobry i czy gdzieś Ci ciśnienie nie spiepsza, zobacz czy w pompce jest płyn palcem. Jeżeli będzie płyn będziemy szukać dalej, hmmm

Dzięki ;)



UPS ....

no to ja juz zrobiłem 1500 , z czego ostatnie 200 ( 3 dni) po warszawie ..w korkach po zamknieciu Targowej i Mostu Śląsko - Dąbrowskiego.

Tylko ludzie poruszający sie po wawie wiedzą ze te 200 to dla sprzęgła jak 1000 i miesiąc w normalnych warunkach

póki co ..działa.





Maryba nie sugeruj że moja robota jest źle wykonana, bo nie masz pojęcia o układzie sprzęgła. Już 3 klientów mam pod swoim dachem z pompką po "wymianie uszczelki" Zabieg u Ciebie przedłużył życie, nic więcej. A Twoja pompka była sprawna i wymagała jedynie płukania. Niestety nie zawsze pompka jest winna niesprawności ale każdy zaczyna od najtańszego elementu. Nie wspominając o nie prawidłowym montażu czy odpowietrzaniu co jest na porządku dziennym. Pompek ile robiłem po raz drugi bo ktoś jeździł na sucho, bo okazało się że palił wysprzęglik bo okazało się że tarcza łysa było mnóstwo. Nikogo nie kasowałem drugi raz mimo iż powinienem a ile dodatkowo wyłapałem furszery to mogę książkę pisać. Nie wspomnę o wizytach w warsztatach i prostowania panów specjalistów.
_________________
Pamparampam
 
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 20, 2011 15:26   

nic nie sugeruję , szkoda tylko że mu nie hula ;(
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
PANWJ 




Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Ostrów Wlkp.

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 20, 2011 20:04   

No i w zbiorniczku nie było płynu ! Gdzie ucieka nie wiem. Zalałem, odpowietrzyłem i ... jeździłem 1,5 dnia. Nie potrafię zlokalizować wycieku bo wydaje mi się, że wszędzie sucho :hmm: . Wygląda na to, że do warsztatu trzeba będzie pojechać i dużo PLN-ów tam zostawić. Jak nie będzie padało w sobotę to jeszcze raz dokładniej wszystko pooglądam.
 
 
kalafior 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 389
Skąd: lubelskie



Wysłany: Czw Paź 20, 2011 21:32   

PANWJ, sprawdz jeszcze przy odpowietrzniku u mnie tez tam byl minimalny wyciek
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 20, 2011 21:48   

PANWJ napisał/a:
No i w zbiorniczku nie było płynu ! Gdzie ucieka nie wiem. Zalałem, odpowietrzyłem i ... jeździłem 1,5 dnia. Nie potrafię zlokalizować wycieku bo wydaje mi się, że wszędzie sucho :hmm: . Wygląda na to, że do warsztatu trzeba będzie pojechać i dużo PLN-ów tam zostawić. Jak nie będzie padało w sobotę to jeszcze raz dokładniej wszystko pooglądam.



tak jak ci pisałem, przeleć cały przewód, zostaw na noc pod autem, gazetę i pod pedałami, tylko dobrze powycieraj żeby Cie rosa czy jakaś kropka inna w błąd nie wprowadziła. Mówiłem że taki szybki wyciek jest prawie nie możliwy, masz gdzieś dosłownie dziurę. Jeżeli zbyt długo będziesz deptał na sucho oringi w układzie szlak trafi bo braknie smarowania. Ale to wtedy daj znać wymienię za free.

sprawdź przewód na wszystkich łączeniach a potem odpowietrznik i pompkę - czy dobrze zakręcona i włożony przewód + zawleczka w pompkę( może tam uszczelkę zgubiłeś)

jeżeli nic nie będzie widać, to chyba wiesz co się stanie... ;/
_________________
Pamparampam
 
 
 
PANWJ 




Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Ostrów Wlkp.

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 25, 2011 15:27   

Boncky napisał/a:
jeżeli nic nie będzie widać, to chyba wiesz co się stanie...

Co masz na myśli ?? Jutro na 08:00 jestem umówiony u mechanika.
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 25, 2011 15:55   

PANWJ napisał/a:
Boncky napisał/a:
jeżeli nic nie będzie widać, to chyba wiesz co się stanie...

Co masz na myśli ?? Jutro na 08:00 jestem umówiony u mechanika.


szukaj ubytku płynu, jak go zlokalizujesz to szukaj przyczyny ubytku, np: syf w układzie, grzejący się układ, brak uszczelki.. może się okazać że czeka Cię powtórka z rozrywki - wysprzęglik, tarcza, docisk.
_________________
Pamparampam
 
 
 
PANWJ 




Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Ostrów Wlkp.

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 27, 2011 18:18   

Wyciek płynu zlokalizowany i kapusia sobie między skrzynią a silnikiem. Auto u mechanika . Wskazywało by to na walnięty wysprzęglik a jeśli tak to co PT Koledzy sądzą o tym http://moto.allegro.pl/la...1873802899.html
? Cena dobra. Zakładał już to ktoś ?
PS. Przepraszam, że ciągnę temat wysprzęglika w temacie regeneracji pompki :ups:
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Paź 27, 2011 19:35   

PANWJ napisał/a:
wysprzęglik a jeśli tak to co PT Koledzy sądzą o tym http://moto.allegro.pl/la...1873802899.html
? Cena dobra. Zakładał już to ktoś ?
PS. Przepraszam, że ciągnę temat wysprzęglika w temacie regeneracji pompki
To zakończ tu http://forum.roverki.eu/v...p=562738#562738 :wink:
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Paź 27, 2011 21:56   

PANWJ napisał/a:
Wyciek płynu zlokalizowany i kapusia sobie między skrzynią a silnikiem. Auto u mechanika . Wskazywało by to na walnięty wysprzęglik a jeśli tak to co PT Koledzy sądzą o tym http://moto.allegro.pl/la...1873802899.html
? Cena dobra. Zakładał już to ktoś ?


Chińszczyzna niskiego sortu, brendowana przez BRITPART. Kiedyś skuszony ceną wziąłem 4 sztuki. 3 wróciły na reklamację po krótkim czasie (do miesiąca). Nie dotykam tego więcej.
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 27, 2011 22:19   

tak jak mówiłem, nie tyle co chińczyk a raczej pech lub ewentualnie stuknięcie przy montażu... i się rozciekł, sprawdź przy okazji stan reszty sprzęgła i luzy na kole dwumasowym !
_________________
Pamparampam
 
 
 
PANWJ 




Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Ostrów Wlkp.

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 29, 2011 16:14   

Zrezygnowałem z chińszczyzny, mechanik założył mi firmy LUK, wszystko posprawdzał i autko śmiga a portfel to taki leciutki, że jejku
Boncky pompka jest O.K. dzięki :ok:
 
 
volverin 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 40
Skąd: krakow



Wysłany: Sob Paź 29, 2011 20:35   [R75,01r CDT]

hej!!
aja uważam, że BONCKY ma racje !! ! on mi zregenerował pomke jakies 18 miechow temu i dziala bez problemu!! jak na razie :)klient z Krakowa się przypomina
 
 
PANWJ 




Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Ostrów Wlkp.

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 30, 2011 00:31   Re: [R75,01r CDT]

volverin napisał/a:
hej!!
aja uważam, że BONCKY ma racje !! ! on mi zregenerował pomke jakies 18 miechow temu i dziala bez problemu!! jak na razie :)klient z Krakowa się przypomina

No, właśnie o tym piszę ! Boncky mi pompkę zregenerował i jest :ok: !! a walnięty był wysprzęglik (roczny i nie więcej jak 15 tyś km)
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 30, 2011 01:03   

super że wszystko odżyło...

zasady są 2 i nie zmienne, jeżeli ktoś ma olej w głowie i tak zrobi, pompa przeżyje auto.

1. układ musi zostać wypłukany na zdemontowanym odpowietrzniku lub pompce !
2. reszta układu sprzęgła musi być sprawna - tj. przede wszystkim wysprzeglik a potem reszta...

jeżeli ktoś dał ciała i nie dostosował się do ad1. lub ad2. lub popełnił błąd albo szukał przyczyny wykańczając przy tym pompkę.... (przegrzanie, praca na sucho)wystarczy się poprawić i zadzwonić do mnie po jedną uszczelkę bo reszta pompki jest nie do wyjechania. Mosiądzu ten układ nie ruszy.
_________________
Pamparampam
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Lis 01, 2011 10:12   

A ja po 5-ciu tyś. km. od wymiany sprzęgła, wysprzęglika i regeneracji koła, zauważyłem ubytek płynu w zbiorniczku. Ponieważ układ sprzęgła jest szczelny od zbiorniczka po wysprzęglik, wycieków po drodze brak, to mniemam, że na skutek zbyt dużego tłoczenia płynu znowu uszkodził się wysprzęglik... Czyli teraz nie pozostaje nic innego jak jeździć aż padnie do końca, kontrolując tylko ilość płynu w zbiorniczku ;) Czyli znowu jakieś 1.5 roku...
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Lis 01, 2011 11:15   

Kod:
MaRek
a może zatyczka na pompce jest nie szczelna.
Spotkałem się z takim przypadkiem.
Zobacz czy się nie poci przy korku.
Jak coś mam jeden taki w zapasie.
Pisz na PW jak coś.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Lis 01, 2011 18:55   

Jaka zatyczka? Nic się nie poci ;) Sucho wszędzie, na dole jeszcze nie leci, bo ubyło niewiele...
Ja mam pompkę od BMW (LPR'a).
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 01, 2011 21:06   

MaReK, a mówiłeś, że masz już oryginał pompkę, że tą od BMW wywaliłeś?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZT] Pompa sprzęgła - regeneracja
art034 Rover serii 75, MG ZT 13 Pią Paź 30, 2015 14:00
cabal
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Regeneracja pompki sprzegła-Wrocław
darekkojak1 Rover serii 75, MG ZT 1 Nie Sty 06, 2013 23:13
apples
Brak nowych postów [R75] - Pompa sprzęgła - regeneracja za 15zł
Pieta Rover serii 75, MG ZT 134 Wto Lis 27, 2018 21:27
marcin.misek
Brak nowych postów [R75] Zawleczka pompy sprzęgła.
jesse Rover serii 75, MG ZT 16 Sro Maj 26, 2010 21:26
Boncky
Brak nowych postów [R75] Dziurka w przewodzie od pompy sprzegła
Tiger_____27 Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Kwi 15, 2009 11:07
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink