Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Nie gra jeden głośnik
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Adrian
Sob Lis 28, 2015 11:10
[R45] Nie gra jeden głośnik
Autor Wiadomość
sebaaa 



Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 31



Wysłany: Sob Lis 28, 2015 07:25   [R45] Nie gra jeden głośnik
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2004

Cześć, ppdczas jazdy przestaje grać mi głośnik e drzwiach pasażera. Pomaga wyłączenie i ponowne włączenie radio. Podpowiecie co może być przyczyną? Wymienić głośnik czy to może coś z radio? Dzięki
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 28, 2015 07:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kobi84 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 443



Wysłany: Sob Lis 28, 2015 17:34   

U mnie czasami jest podobnie. Pomaga stuknięcie w konsolę środkową od strony pasażera. Jak by coś w przewodach radia przerywało czasami i tym stuknięciem pomaga im stykać. Co jakiś czas tak muszę pyknąć :)
 
 
sebaaa 



Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 31



Wysłany: Nie Lis 29, 2015 10:58   

Mi też się wydaje jakby coś nie łączyło w przewodach, ale zaskakuje mnie fakt, że pomaga wyłączanie i włączenie radio, więc musi ono mieć coś wspólnego z tym problemem.
 
 
barney79 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 513
Skąd: Gogolin

Rover 45

Wysłany: Nie Lis 29, 2015 11:41   

Kolego miałem to samo całkiem niedawno i też w drzwiach pasażera.Okazało się że głośnik powodował zwarcie.Miałem radio JVC które podczas wykrycia zwarcia wyłączało się dla bezpieczeństwa(unit warning chk wiring then reset)Wystarczyło potem zdjąć panel i zresetować je.Zmieniłem na Peiying które wyłączało tylko głos.Zrobiło tak pare razy i końcówka mocy poszła-radio do serwisu :evil: .Kupiłem nowy głośnik i po problemie.TOBIE RADZĘ TEŻ TO SAMO ZROBIĆ.Pozdrawiam ;)
_________________
Przekaż 1 % na mojego syna:
http://dzieciom.pl/podopieczni/13695
 
 
 
sebaaa 



Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 31



Wysłany: Nie Lis 29, 2015 18:51   

Czyli radio lepiej też wymienić czy wystarczy głośnik?

I jeszcze jedna ważna uwaga którą zauważyłem: głośnik przestaje grać tylko podczas słuchania muzyki z odtwarzacza CD. Gdy słucham radio to wszystko jest OK. Również gdy podczas odtwarzania CD głośnik zamilknie, a wtedy przełączę na radio (bez wyłączania całego radio) to głośnik zaczyna grać. Czasem powrót tym samym przyciskiem do CD spowoduje że problem się naprawi, oczywiście całkowite włączenie i wyłączenie radio zawsze pomaga.

Nie jestem wobec tego pewien czy wymiana głośnika pomoże, to może być coś z odtwarzaczem. Jak sądzicie?
 
 
barney79 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 513
Skąd: Gogolin

Rover 45

Wysłany: Nie Lis 29, 2015 20:42   

sebaaa napisał/a:
Czyli radio lepiej też wymienić czy wystarczy głośnik?

Chyba tańszym rozwiązaniem będzie wymiana głośnika jak radia.A ja bym odkręcił boczek wymontował głośnik i podpiął inny dla pewności.Jeszcze zobacz czy odpięcie i ponowne podpięcie głośnika pomoże jak przestanie grać.
_________________
Przekaż 1 % na mojego syna:
http://dzieciom.pl/podopieczni/13695
 
 
 
Kobi84 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 443



Wysłany: Nie Lis 29, 2015 20:49   

sebaaa napisał/a:
Czyli radio lepiej też wymienić czy wystarczy głośnik?

I jeszcze jedna ważna uwaga którą zauważyłem: głośnik przestaje grać tylko podczas słuchania muzyki z odtwarzacza CD. Gdy słucham radio to wszystko jest OK.

Nie jestem wobec tego pewien czy wymiana głośnika pomoże, to może być coś z odtwarzaczem. Jak sądzicie?


U mnie dokładnie tak samo :) Pomaga stuknięcie. Kiedyś poruszałem radiem i też pomogło. Ewidentnie coś w radiu lub kostce.

[ Dodano: Nie Lis 29, 2015 20:46 ]
Co ciekawe gdy stuknę i grają już wszystkie to jest dobrze do ponownego uruchomienia radia. Czasem nawet kilka kolejnych uruchomień wszystko gra. Nie ma reguły.

[ Dodano: Nie Lis 29, 2015 20:49 ]
sebaaa, a miałeś może zestaw głośnomówiący w aucie? Ja miałem chyba fabryczny i pozostałości po nim tak robią moim zdaniem. Sprawdź czy za schowkiem nie masz czarnej skrzyneczki z przewodami od radia i do głośników. Kiedyś gdy całkiem przestała mi grać prawa strona to okazało się że wypięła się z tej uszki jedna kostka z przewodami.
 
 
sebaaa 



Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 31



Wysłany: Pon Lis 30, 2015 07:18   

Ja mam cały zestaw fabryczny i nic nigdy w nim nie zmieniałem, ani nie dokładałem jakiś nowych rzeczy.

Czytając podobny problem na Internecie, dotyczący samochodu innej marki, ludzie pisali, że u nich po prostu pomagało rozłączenie i ponowne połączenie przewodów. Zastanawiam się zatem czy nie wyjąć radio i odłączyć kable a potem połączyć jeszcze raz. Może faktycznie coś nie łączy.
Nie wiedziałem, że przewody są za schowkiem :) Dzięki, spróbuje go zdemontować i poszukać usterki, radio może też wyjmę, ale jeszcze nie wiem jak :)

[ Dodano: Pon Lis 30, 2015 07:18 ]
@Kobi84

ja tam wolę nie stukać pięścią w moje auto, żeby się naprawiło :P
 
 
Kobi84 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 443



Wysłany: Pon Lis 30, 2015 09:04   

sebaaa napisał/a:


ja tam wolę nie stukać pięścią w moje auto, żeby się naprawiło :P


Ja też ale wyjmowałem radio i z przewodami nic nie zdziałałem. Tam za schowkiem też mam wszystko dobrze. Tak więc raz na jakiś czas lekkie puknięcie w plastik sprawia mi mniej problemów niż rozgrzebywane wszystkiego i szukanie przyczyny. Zwyczajnie nie chce mi się :) Takie lenistwo :)
 
 
sebaaa 



Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 31



Wysłany: Pon Lis 30, 2015 10:21   

Tak w ogóle, to jak wyjąłeś radio? U mnie jest radio VDO. To radio się wyjmuje całe od razu czy rozbiera się na początek sam przód - tą płytkę z wyświetlaczem i przyciskami?

Coś takiego jak to: https://www.youtube.com/watch?v=yv8pT-y4_oM
 
 
Kobi84 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 443



Wysłany: Pon Lis 30, 2015 10:45   

Wyjmowałem. Ja mam fabryczne ale zasada taka sama. Wyjmujesz ramkę a później już zaczepami. Płytki z przyciskami u mnie się nie zdejmuje. Dłubałem tam w przewodach ale jest taka plątanina że nie chciało mi się dokładnie. Dziwne jest że mam bardzo dużo złączek. Jak by ten zestaw głośnomówiący wpinali i wszystko zamiast polutować to na złączkach.
 
 
sebaaa 



Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 31



Wysłany: Pon Lis 30, 2015 12:23   

Zobaczę, jak u mnie to wygląda, może porobie jakieś zdjęcia.
O demontażu której ramki mówisz? Bo tam sie wkłada podobno jakieś druty w dziury, ale u mnie nie widzę żadnych otworów...

[ Dodano: Pon Lis 30, 2015 12:23 ]
Jeszcze się zapytam - czy jak odłączę przewody z radio to nie spowoduje to jakiegoś rozkodowania radio?
 
 
Kobi84 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 443



Wysłany: Pon Lis 30, 2015 22:09   

Mówię o demontażu ramki radia z tymi otworami na pręty. U siebie pierw ją zdejmowałem ponieważ miała już naderwane zaczepy i tak było mi łatwiej. Masz rację. Wkłada się cztery pręty lub dwie blaszki z zaczepami. To zależy od rodzaju radia. Nie wiem co jest konieczne w Twoim. Co do rozkodowania to jest bardzo prawdopodobne że radio będzie żądało kodu po ponownym podłączeniu zasilania.
 
 
sebaaa 



Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 31



  Wysłany: Wto Gru 01, 2015 06:56   

Dzięki, za odpowiedzi. Z racji, że nigdy w życiu żadnego radia samochodowego nie naprawiałem to wstrzymam się z tym rozbieraniem i podjadę do jakiegoś magika. Tym bardziej, że wczoraj i dziś przez 30 minut jazdy głośnik nie zamilkł ani razu. To pewnie chwilowe, ale takie czary mary z elektroniką często się u mnie dzieją :D
 
 
Kobi84 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 443



Wysłany: Wto Gru 01, 2015 07:52   

Jak mówiłem. Gdy załapie to działa dobrze i kilka tygodni. To naprawdę jakaś pierdoła.
 
 
redgaroo 



Dołączył: 04 Gru 2015
Posty: 1



Wysłany: Pią Gru 04, 2015 11:12   

Trzeba wyjąć radio i spojrzeć na kable w kostce. Potem można sprawdzić kable przy głośniku. Gdzieś coś może nie stykać. Jak masz możliwość to możesz podmienić radio.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Przestał działać przedni głośnik - wymiana
matejto Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Czw Lip 10, 2008 10:05
matejto
Brak nowych postów [R 416 1.6 96r. + LPG] Nie pali na jeden cylinder.
miuosh Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sro Sie 04, 2010 13:00
miuosh
Brak nowych postów [R400 1.4 97] ile może się zepsuć na jeden raz?
[SOLVED] Czyli nagły atak HGF(?) który rozwalił wszystko
Mario82 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Sob Wrz 19, 2009 19:26
Mario82
Brak nowych postów [R45 iDT] MG ZS - SRS - Jeden problem, kilka pytań...
Hera_23 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Pon Maj 23, 2011 17:44
Remigiusz
Brak nowych postów [rower 400]nie pali na jeden cylinder
dulis1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Czw Wrz 06, 2012 19:44
dulis1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink