Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZS] MG ZS - ZR ustalenie paramentrów technicznych
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Raptile
Pon Sie 17, 2015 21:31
[MG ZS] MG ZS - ZR ustalenie paramentrów technicznych
Autor Wiadomość
Tiax 



Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 27



Wysłany: Pon Sie 17, 2015 17:18   [MG ZS] MG ZS - ZR ustalenie paramentrów technicznych

Witam,

Bardzo poważnie zastanawiam się nad zakupem MG ZS jednak mam spore problemy z samodzielnym znalezieniem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Mam nadzieję, że pomożecie :)

Lista pytań:

1. Jaki amortyzatory, sprężyny pasują do MG ZS – takie same jak do rovera 45? (na allegro nie znalazłem jakichkolwiek nowych dedykowanych do tego modelu).
2. Jaki silnik z MG ZS najlepiej wybrać?
3. Jaka jest żywotność silników 2,0 iTD?
4. Jakie są największe mankamenty MG ZS?
5. Na co szczególnie zwracać uwagę przy zakupie MG ZS?
6. Może śmieszne pytanie – ale czy w przypadku np. przepalenie silniczka od szyb elektrycznych będą problemy z jego naprawą? (w sensie czy nawet takie małe podezespoły są dedykowane specjalnie do tego modelu)
7. W przypadku konieczności wymiany silnik z MG ZS 2,0 iTD jaki inny silnik można wstawić bez większych problemów?
8. Czy MG ZS jest podatny na rdze? Czy blachy w tych modelach były ocynkowane?

Liczę na Waszą pomoc :-)
Ostatnio zmieniony przez Tiax Pon Sty 04, 2016 20:24, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sie 17, 2015 17:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Sie 17, 2015 21:38   

1. Spreżyny i amory są inne . Co to amorów trzeba poszukać.
2. kv6 albo iDT
3. iDT to stara pancerna l-seria , jedyny mankament to przedliftowa pompa która co 200 tyś potrafi sie zepsuć
4.BRAK ;)
5. Wszystko zależne od silnika , resztę sprawdzasz jak podczas normalnego kupna.
6. Silniczki są ogólno dostepnę czy to z rovera czy hondy
7. Co rozumiesz poprzez inny silnik. Mozesz wstawić co chcesz pytanie jak głęboką masz portmonetkę ;]
8.Mg Zs to bliźniak hondy, buda przejęła wszystkie atutu jak i wady. ( tylne nadkola podszybie)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tiax 



Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 27



Wysłany: Pon Sie 17, 2015 23:40   

"3. iDT to stara pancerna l-seria , jedyny mankament to przedliftowa pompa która co 200 tyś potrafi sie zepsuć" - może wiesz ile kosztuje nowa pompa i czy w ogóle można nową kupić na necie?
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Sie 18, 2015 09:26   

Raptile napisał/a:
3. iDT to stara pancerna l-seria , jedyny mankament to przedliftowa pompa która co 200 tyś potrafi sie zepsuć
poliftowe tez się ludziom psuły
Tiax napisał/a:
może wiesz ile kosztuje nowa pompa i czy w ogóle można nową kupić na necie?
  

kupuje się uzywkę albo regeneruje starą, nowe są rzadko na e-bayu i to naprawdę rzadko, a koszt 1700-2500 z tym ze jeszcze trzeba by było na taką trafic w ogole
 
 
 
Tiax 



Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 27



Wysłany: Wto Sie 18, 2015 10:57   

a nie ma jakiś zamienników?

P.s
co najczęściej siada w ZS?
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Sie 18, 2015 10:59   

Zamiennik do pompy wtryskowej? hahaha
 
 
 
Tiax 



Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 27



Wysłany: Wto Sie 18, 2015 12:52   

:) ok - a jaki jest koszt regeneracji mniej więcej?
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Sie 18, 2015 13:32   

1200 + przesyłka, kiedys regenerowalem w pierwszym R ale po latach przy nastepnym kupilem po prostu uzywkę z polifta bo niby trwalsze, smiga a kilka stów w kieszeni zostało
 
 
 
Tiax 



Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 27



Wysłany: Pon Sty 04, 2016 20:26   

Mam takie pytanie:
Jaki rozrząd oraz sprzęgło idzie do MG ZR z silnikiem 1.8 160 KM - może ktoś podesłać link do allegro żebym mógł sobie zobaczyć jak stoją ceny?
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 04, 2016 23:49   

rimmerbros.co.uk poszperaj sobie, wszystko jest :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Wto Sty 05, 2016 01:52   

Markzo napisał/a:
rimmerbros.co.uk poszperaj sobie, wszystko jest

4x droższe :mrgreen:
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Sty 05, 2016 11:12   

NoPE, ja rimmerbros traktuje jako katalog oem oznaczen, po co zamawiac z UK czesci jak to samo na allegro i w kazdym motoryzacyjnym :ok:
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 05, 2016 11:23   

NoPE napisał/a:
4x droższe


bociannielot napisał/a:
NoPE, ja rimmerbros traktuje jako katalog oem oznaczen, po co zamawiac z UK czesci jak to samo na allegro i w kazdym motoryzacyjnym


Wkleiłem to dokładnie po to, co mówi Bociek ;) masz tam wszystko od A do Z, zdjęcia, numery itp ;) potem tylko szukać u siebie na miejscu :) a z tym 4x droższe bym się nie rozpędzał, jakbym miał możliwość taniej wysyłki pojedynczych części to często bym tu zamawiał ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Tiax 



Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 27



Wysłany: Wto Sty 05, 2016 22:46   

ogólnie jestem już zmęczony szukaniem MG takiego jakie sobie wymarzyłem i powoli rozważam kupienie czegoś innego tj. MG ZR. MG ZR cholernie mi się podobają, ale potrzebuję wersji 5 drzwiowej po lifcie w benzynie - jest posucha...
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 06, 2016 01:44   

Tiax napisał/a:
ogólnie jestem już zmęczony szukaniem MG takiego jakie sobie wymarzyłem i powoli rozważam kupienie czegoś innego tj. MG ZR. MG ZR cholernie mi się podobają, ale potrzebuję wersji 5 drzwiowej po lifcie w benzynie - jest posucha...

moja rada - bierz to co będzie w najlepszym stanie, rocznik można olać..
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Tiax 



Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 27



Wysłany: Sro Sty 06, 2016 16:44   

Markzo napisał/a:
moja rada - bierz to co będzie w najlepszym stanie, rocznik można olać..


Problem w tym, że zarówno ZS jak i ZR po lifcie to rocznik 2004/2005, więc i tak nie mam w czym przebierać.

Na allegro było jedno ZS, które powinienem kupić, ale się zdenerwowałem jak typ powiedział, że 9400 zł cena, a na fakturze będzie 2500 zł - do tego faktura na firmę wujka, auto kupione od znajomego, ale typ nie wie dokładnie od kogo.... Jakiekolwiek pytanie o stan auta albo historię - facet nic nie wie i bajki że stan auta bardzo dobry. Wyjaśniam, że przez pryzmat tego czym się zajmuję w pracy jestem strasznie upierdliwy jeśli chodzi o takie kwestie (faktura na niższą kwotę ok ale od kogoś kogo dobrze znam).

Przed świętami był wysyp Roverów 45 itd. myślałem że po świętach się na coś zdecyduję tym bardziej, że Roverki z ogłoszeń były wystawione przez ok 3 tyg i nikt ich nie brał. Pierwszy dzień świąt 3 z 3 które mi się podobały sprzedane...

To w sumie się Was poradzę i zweryfikuję swoje oczekiwania - może są zbyt wygórowane:
1. Forma sprzedaży auta - może być zwykła umowa sprzedaży może być faktura VAT - odpada tzw. "umowa na niemca"
2. Model auta (wyposażenie i inne pierdoły)
- Rover 25 rocznik 2004/2005 po lifcie - silnik w benzynie min. 100 KM, 5D, elektryczne szyby, fotele pół-skóry, kolor: czarny, mille widziane czujniki parkowania,
- Rover 45 rocznik 2004/2005 po lifcie - silnik w benzynie elektryczne szyby, fotele pół-skóry ewentualnie welur, sedan kolor: czarny, czerwony metalik, niebieski, zgaszona zieleń / hatchback kolor czerwony, zgaszona zieleń,
- Rover 75 rocznik 2004/2005 po lifcie - silnik w benzynie elektryczne szyby, fotele półskóry ewentualnie welur, kolor: niebieski metalik
- MG ZR rocznik 2004/2005 po lifcie, silnik w benzynie 5D,
- MG ZS rocznik 2004/2005 po lifcie, silnik w benzynie 1.8 / 1.6
- MG ZT rocznik 2004/2005 po lifcie - silnik w benzynie 1.8, kolor: niebieski metalik, czarny


P.S
Dałem tutaj na forum ogłoszenie że szukam ZS po lifcie w benzynie - 1 telefon tylko otrzymałem i co śmieszniejsze okazało się że ZS w starej wersji.
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Sro Sty 06, 2016 22:29   

Uwzględniając tylko parametry:
{Rok produkcji 2004-2006, Silnik benzyna min. 1.4 16V (wersje 84hp można bardzo łatwo przerobić na 103), Marka model MG/Rover, Nie uszkodzony i nie anglik}
Przez rok przewinie ci się góra 300 samochodów rozsianych po całej Polsce o różnym stanie technicznym i wizualnym.
MG ZR 5d polift benzyna to najrzadziej spotykany samochód z twojego zestawienia.
Nie uwzględniłeś tu Rovera Streetwise bo ci się nie podoba wizualnie czy wsadziłeś go do jednego wora z 25 ?
75/ZT Kombi też odpada jak rozumiem ?

Jeśli masz parcie na tą markę i nie chcesz nawet słyszeć o innych producentach to zdecydowanie odpuść sobie kolor oczywiście w granicach rozsądku.
Welurowe fotele w R25 też nie są takie złe jeśli są w dobrym stanie także ta rzecz też do przemyślenia.
No i odpowiedz sobie na pytanie ile czasu będziesz jeździł tym samochodem sam/z pasażerem a jak często będzie ktoś wsiadać do tyłu (to odnośnie tych 5 drzwi).
 
 
Tiax 



Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 27



  Wysłany: Sro Sty 06, 2016 23:30   

BigBoyPL napisał/a:

MG ZR 5d polift benzyna to najrzadziej spotykany samochód z twojego zestawienia.

Właśnie nie rozumiem tego fenomenu - diesle się trafiają benzyna nie.

BigBoyPL napisał/a:

Rok produkcji 2004-2006,


W 2006 były jeszcze produkowane?

BigBoyPL napisał/a:

Nie uwzględniłeś tu Rovera Streetwise bo ci się nie podoba wizualnie czy wsadziłeś go do jednego wora z 25 ?
75/ZT Kombi też odpada jak rozumiem ?

Streetwise jakoś mnie nie przekonuje, ale może jest sens przemyśleć. Dodatkowo chyba z częściami do zawieszenia jest jakiś większy problem.

Co do samej 75/ZT i kombi - ogólnie już sama 45 w sedanie jest dla mnie dość spora, 75 jest dla mnie ciut za duża, no ale jest piękna i wiem, że jeśli dojdzie w takim kolorze jak sobie wymyśliłem to chętnie kupię. Co do kombi - to jeszcze dłuższe, a mi auto jest potrzebne do jeżdżenia po mieście.

BigBoyPL napisał/a:

Jeśli masz parcie na tą markę i nie chcesz nawet słyszeć o innych producentach to zdecydowanie odpuść sobie kolor oczywiście w granicach rozsądku.

Oczywiście podane kolory są orientacyjne, ale na 25 część barw wygląda tragicznie. Wiem, że to nie jest auto z salonu, ale jak tyle czasu czekałem to gotów jestem jeszcze trochę przecierpieć... :)


BigBoyPL napisał/a:

Welurowe fotele w R25 też nie są takie złe jeśli są w dobrym stanie także ta rzecz też do przemyślenia.

Ogólnie to z fotelami jest tak, że nie mam przekonania do skóry (możliwe, że to jest błędne założenie), ale tapicerka w 25 jeśli chodzi o sam wygląd jest tragiczna moim zdaniem. Jedynie pół skóra jakoś pasuje do tego autka.

BigBoyPL napisał/a:

No i odpowiedz sobie na pytanie ile czasu będziesz jeździł tym samochodem sam/z pasażerem a jak często będzie ktoś wsiadać do tyłu (to odnośnie tych 5 drzwi).

Tak w procentach wydaje mi się, że 35% to min 3 pasażerów a 65% max 2. Przerabiałem auto 3d wcześniej i wychodzę z założenia, że o ile w takiej wersji jest ładniejsze to można przecierpieć, a tak się składa że mi ZR po lifcie bardziej podoba się w wersji 5d.
 
 
Monotonny 




Dołączył: 13 Wrz 2015
Posty: 103
Skąd: Komorzewo

Rover 45

Wysłany: Sob Sty 09, 2016 21:01   

Tiax, A 2.5 ? http://olx.pl/oferta/mg-z...html#0556207660

[ Dodano: Sob Sty 09, 2016 21:01 ]
Zobacz sobie na olx :) http://olx.pl/oferta/rove...html#0556207660
_________________
Rover<3
 
 
Tiax 



Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 27



Wysłany: Sob Sty 09, 2016 22:06   

Monotonny napisał/a:
Tiax, A 2.5 ? http://olx.pl/oferta/mg-z...html#0556207660

[ Dodano: Sob Sty 09, 2016 21:01 ]
Zobacz sobie na olx :) http://olx.pl/oferta/rove...html#0556207660


Zt bez lifta i za duży silnik dla mnie do jazdy po mieście.

Streetwise - nawet, nawet tylko trochę daleko mam żeby go zobaczyć....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink