Forum Klubu ROVERki.pl :: R75byKornik
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
R75byKornik
Autor Wiadomość
wkornas 



Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 25

Rover 75

  Wysłany: Pon Maj 16, 2016 23:00   R75byKornik

Hey wszystkim, przedstawię się jako nowy użytkownik bo z forum miałem mało do czynienia (nawet bardzo).
Wziąłem się tutaj z prostej przyczyny- R75, który jest moim pierwszym samochodem W ŻYCIU!
Nie wiem czy jest się czym chwalić czy nie, ale uznałem, że to zrobię :)
Dokładniej chodzi o R75 z grudnia roku 1999 (auto nie wiele młodsze niż właściciel) w kolorze Atlantic Blue Pearlescent w benzynie 1.8l (co ważne jak dla mnie- bez gazu!), na liczniku trochę ponad 164tysi, średnio mnie interesuje czy faktyczne bo wnętrze jak i cała reszta zachowana w super stanie :) no poza uchwytem na kubek pasażera i grzaniem fotela kierowcy które nie działa :/
W aucie przed założeniem tego tematu byłem zmuszony do zrobienia uszczelki pod głowicą, która okazała się dość kosztowna.
Z kwestii estetycznych jak i mechanicznych to:

- założyłem jak na mój gust dość ładniutkie 17' felgi, które wzorowane były chyba na "alpine classic" na opony Uniroyal Rainsport 2 w rozmiarze 225 na 45
- zmieniłem sprężyny z ZT i teraz auto o wiele lepiej się prowadzi, zachowując super tłumienie nierówności (takie moje skromne odczucia)
- odmalowałem atrape grilla na czarno (srebna wyglądała tragicznie)
- dodałem nowe radyjko Pioneera 2din, model FH-X720BT, ze względu na solidną moc (zdecydowanie jest jej za dużo jak na fabryczne głośniczki), fajne funkcje jak m.in łączność BT z telefonem oraz brak jak dla mnie trochę mijających się z sensem funkcji jak np GPS, który przecież mam w komórce a za dodatkowe PLNy dalej mogę korzystać z funkcji sterowania przyciskami kierownicy
- no i rzeczy chyba typowe dla starszych samochodów jak odświeżanie plastików czy polerka reflektorów
- oszpeciłem przedni zderzak przy wjeżdżaniu do garażu (tak wiem, nie ma się czym chwalić) ale z naprawą czekam na nowe reflektory bo poluje na jakąś soczewkę :)

Na przyszłość jeszcze myślę o zmianie audio, jakimś ciekawszym wygarem (wydechem) i obniżeniu auta bo dalej koza ;)
Jutro postaram się dodać parę zdjęć bo dzisiaj już mnie to przerasta (obcinanie itd)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 16, 2016 23:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 16, 2016 23:27   Re: R75byKornik

wkornas napisał/a:
no poza uchwytem na kubek pasażera i grzaniem fotela kierowcy które nie działa :/

Może masz zaślepkę kubka, a nie, że nie działa...? ;)

wkornas napisał/a:
Jutro postaram się dodać parę zdjęć

Czekamy ;)

Pozdrowienia!
 
 
wkornas 



Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 25

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 17, 2016 18:09   

Co do uchwytu, to jako tako istnieje ale się nie wysuwa- był przy zakupie ułamany, próbowałem go posklejać ale nic to nie dało (chyba czegoś brakuje) więc go zamknąłem i jest na sztywno schowany. Może kupie używany, działający :)

Co do zdjęć to mam z tym problem więc dodaje link do zdjęć w pełnej jakości, mam nadzieje, że się spodoba :)
https://goo.gl/photos/V16RJxwrbi4MStVEA
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 18, 2016 02:32   

wkornas napisał/a:
więc go zamknąłem i jest na sztywno schowany


Gdybyś wymieniał, to daj znać co z Twoim obecnym... posiadasz w nim sprężynę? tę widoczną od spodu uchwytu?
_________________
75 Red Edition
 
 
wkornas 



Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 25

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 18, 2016 14:39   

Akurat chyba jej m.in brakuje :/

Stała mi sie straszna rzecz, zgubiłem gdzieś w trasie dekiel felg i nigdzie nie można kupić w takim rozmiarze, może ktoś sie orientuje skąd to wsiąść? (Średnica zewnętrzna 150mm, otwór na emblemat 50mm)
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 18, 2016 14:49   

Kolega AdaskoC ma na sprzedaż takie kubki do R75. Zobacz jego temat w dziale "sprzedam ---> części".

wkornas napisał/a:
skąd to wsiąść?

Co zrobić...? ;)
 
 
wkornas 



Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 25

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 18, 2016 17:36   

Hah, pisze z telefonu, chodziło oczywiście "wziąć" a nie jakieś wsiadanie
Akurat staram sie dorobić nowa, wiec pytanie i tak lekko po terminie.
Ogólnie to ktoś zaglądał na zdjęcia? Jestem ciekaw opini, może coś zmienić/dodać/usunąć? ;)
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 18, 2016 18:12   

wkornas, fajna ta 75tka. Ale jedno zwróciło moją uwagę. SCI? To Twoja bieżąca lokalizacja? Ja na SKLu jeżdżę i u medalików bywam praktycznie codziennie, można by się kiedyś spotkać. :P
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
wkornas 



Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 25

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 18, 2016 22:28   

SCI od urodzenia, dokładniej gmina strumien :)
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 19, 2016 00:40   

A. To w sumie dość daleko... ale może będzie okazja do zgadania się. :P
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
wkornas 



Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 25

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 21, 2016 15:17   

Czy tylko mi nie wyświetla sie moj temat na liście postów ? Sprawdzalem na dwóch urządzeniach :/
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 21, 2016 17:25   

wkornas, jesteś prawe na dole pierwszej strony. Coś takiego tu obowiązywało, że najpierw są klubowicze, a później sympatycy, teraz może jest podobnie.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink