Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75]Centralny zamek i automatyczne zamykanie drzwi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75]Centralny zamek i automatyczne zamykanie drzwi
Autor Wiadomość
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 03, 2007 15:40   [R75]Centralny zamek i automatyczne zamykanie drzwi
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

W moim R75 dzieje się taka rzecz:jak otwieram go z pilota to po pierwszym nacisnięciu otierają się drzwi kierowcy,po drugim drzwi pasażera,po trzecim tylne prawe a po czwratym tylne lewe,czy to normalne?Chyba nie,bo czasami też jest tak:po pierwszym nacisnięciu słychać tylko"pyknięcie"zamków,po drugim otwierają się prawe i lewe z przodu,po trzecim prawy tył,po czwartym lewy tył.
Do tego jak ruszę,to po przekroczeniu 7km/h zamykają się:drzwi pasażera i prawy tył lub wszystkie oprócz kierowcy,różnie to bywa.
Co jest tego przyczyną,czy to kwestia podłączenia do kompa i ustawienia?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Lis 25, 2010 10:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 03, 2007 15:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 03, 2007 16:02   

Tu podobnie:
http://www.roverki.pl/for...highlight=zamek
A jak się dzieje otwierając z kluczyka ?
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
ENU 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 228
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Lis 03, 2007 17:16   

Z informacji na forum wynika ze można to zaprogramować razem z samo zamykaniem sie drzwi po przekroczeniu jakiejś tam prędkości

Ja mam tylko tak, naciskam pilota 1 raz otwierają sie tylko drzwi kierowcy,naciskam pilota 2 raz otwierają się pozostałe.Niedawno miałem problem z otwieranie sie wszystkich drzwi ale po wymianie aku na nowy wszystko ok (aku był jeszcze orginalny czyli 7 letni i padł w ciągu 1 dnia na pysk)
_________________
Rover 75 2.0i
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Sob Lis 03, 2007 17:29   

tak , masz zaprogamowane, to komputerem. Ten pierwszy problem związny jest z tym że za krótka trzymasz guzik, przytrzymaj dłużej i otworzysz wszystkie.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 03, 2007 18:31   

Teraz się tym znowu"bawiłem" i jest tak:pierwszy raz-drzwi kierowcy,drugi raz-pasażera i prawy tył,trzeci raz lewy tył.A samozamknięcie się po 7 km/h bez zmian(tzn.zamykają się prawe przednie i tylne drzwi).
Jak przytrzymam dłużej guzik przy otwiraniu,to jest tak samo
 
 
Mariusz418 




Pomógł: 33 razy
Dołączył: 26 Gru 2004
Posty: 371
Skąd: Warszawa,



Wysłany: Sob Lis 03, 2007 19:04   

WITAM
ZAPROGRAMOWAć MOżNA ZAPROGRAMOWć ZA 1 RAZEM I PRZY 7 KM

NAJCZęSTRZA PRZYCZYNA TO PEKNIęTA DZWGIENKA W ZAMKU

ZAMEK DO WYMIANY I DLATEGO OTWIERA SIę ZA DRUGIM LUB TRZECIM RAZEM

POZDRAWIAM
MARIUSZ 418 WAWA
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 03, 2007 19:09   

mariusz418 napisał/a:
WITAM
ZAPROGRAMOWAć MOżNA ZAPROGRAMOWć ZA 1 RAZEM I PRZY 7 KM

NAJCZęSTRZA PRZYCZYNA TO PEKNIęTA DZWGIENKA W ZAMKU

ZAMEK DO WYMIANY I DLATEGO OTWIERA SIę ZA DRUGIM LUB TRZECIM RAZEM

POZDRAWIAM
MARIUSZ 418 WAWA


Widzę że dzisiaj Ty odpowiadasz na moje posty :ok:
Pęknięta dzwigienka?Przecież jak otwieram z wewnątrz (poprzez naciśnięcie guziczka obok awaryjnych) to jest okay,otwierają się wszystkie
 
 
Mariusz418 




Pomógł: 33 razy
Dołączył: 26 Gru 2004
Posty: 371
Skąd: Warszawa,



Wysłany: Sob Lis 03, 2007 20:37   

WITAM
KIEDYŚ BYŁA NA TO AKCJIA SERWISOWA ROZEBRAĆ NASMAROWAĆ [ I TAK SIĘ KOŃCZYŁO NA WYMIANIE ZAMKA ]

POZDRAWIAM
MARIUSZ 418 WAWA
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Pon Lis 05, 2007 14:51   

ja bym jednak jeszcze spróbował rozebrac i nasmarować. jak nic nie pomoże no to nowy zamek, jest tego troche na rynku wtórnym.
 
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Lis 06, 2007 10:28   

Ja mogę tylko dodać do przedmówców, że nie bez znaczenia jest stan naładowania akumulatora. U mnie przy niedoładowanym akumulatorze tylne prawe drzwi otwierają się dopiero za drugim/trzecim razem. Jak akumulator naładuję to wszystko pięknie chodzi za pierwszym razem.
Warto więc najpierw doładować akumulator - nic nie kosztuje, a być może rozwiąże problem.

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Lis 06, 2007 20:53   

Zgadzam się z tobą Marian_K to jest norma.Sprawdzone w 100% , aco do zamków to problem był , jest i będzie
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
critters
[Usunięty]






Wysłany: Pią Sty 06, 2012 13:12   

MiReK napisał/a:
Do tego jak ruszę,to po przekroczeniu 7km/h zamykają się


Czy po wyłączeniu silnika zamki powinny się automatycznie otworzyć przy włączonej tej opcji?
 
 
mondigo 



Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 125



Wysłany: Nie Sty 29, 2012 00:21   

Witam

Mam problem podobny otoz samochod stał 2 ponad 2 dni na mrozie nie odpalany noi akumulator padnał wyjalem naładowałem zamontowalem samochod odpalil

problem jest teraz taki za drzwi sie otwieraja z pilota prawidłowo natomiast zamykanie nie działa probowalem niby naciskac szybko na pilocie przycisk raz jeden raz drugi oba nic nie pomoglo

Ogolnie jak naciskam w srodku to slysze pyaknie jednak nie zamyka natomiast przy naciskaniu tego w srodku przycisku od zamykania i otwierania drzwi to nawet pyaknia nie slychac

czy mozliwe ze wszystkie silniczki od zamykanai podły przy podpieciu akumulatora jakies zwarcie albo cos?

Dodatkowo wlasnie teraz jeszcze jakis dziwny odglos slysze takie jakby pykanie tykanie na uruchominym silnikiem gdzies jakby ztylu samochodu ale nie zlokalizowalem jeszcze gdzie i to wszystko pojawilo sie od momentu wyjecia i wlozenia akumulatora

dodatkowo swieci mi sie kontrolka niedomknietych drzwi i nie moge teraz otworzyc prawych przednich ale pewnie przymrozilo i po dluzsej jezdzie pewnie pusci odmrozi

denerwuje mnie zamek bo nie zamyka a tak musze od srodka zamykac wszystkie recznie

jakies sugestie?
 
 
youras 



Dołączył: 13 Sty 2012
Posty: 24
Skąd: Bełchatów



Wysłany: Nie Sty 29, 2012 08:47   

Też mam ten "problem" ale z drugiej strony ma to też swój plus bo jeżeli tylko ja jeżdżę to po co za każdym razem mają się otwierać wszystkie drzwi :cool: , wystarczy że moje się otworzą za pierwszym razem :P
 
 
 
motoitalia 



Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 22
Skąd: warszawa



Wysłany: Nie Sty 29, 2012 08:48   

nie zamyka Ci bo myśli że drzwi są otwarte, proponuje nagrzanie auta w środku i problem minie. Pykanie z tyłu to pompka od webasto
 
 
youras 



Dołączył: 13 Sty 2012
Posty: 24
Skąd: Bełchatów



Wysłany: Nie Sty 29, 2012 08:48   

mondigo napisał/a:
Witam

dodatkowo swieci mi sie kontrolka niedomknietych drzwi i nie moge teraz otworzyc prawych przednich ale pewnie przymrozilo i po dluzsej jezdzie pewnie pusci odmrozi

jakies sugestie?


Tym się nie przejmuj u mnie to samo jest:P Zima+ elektronika w roverze nie idzie parą :P
 
 
 
mimo66 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 350
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Nie Sty 29, 2012 09:51   

Ciepły garaż, suszarka do włosów i po problemie, później psiknąć olejem silikonowym :mrgreen: niestety mrozy i drzwi to słaby punkt w naszych samochodzikach.
Dodatkowo uszczelki przesmarować żeby drzwi normalnie się otwierały.
 
 
mondigo 



Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 125



Wysłany: Nie Sty 29, 2012 11:42   

Dziekuje za odpowiedź niestety nie mam garażu:( roverek stoi na polu
ale mam nadzieje ze to jest tak jak mowicie bo wymiana tych zamków to by mi sie nie usmiechała postaram sie jakos to gdzies podgrzac oby wrocilo do normy

w sumie w mojej 75 napewno tez łatwo wilgoć sie gromadzi bo zawsze mi auto bardzo parowało w srodku mysle ze od nieszczelnosci szyb/ uszczelek

w kazdym razie dzieki w najgorszym wypadku bede sie meczył do wiosny:)
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 29, 2012 11:56   

mondigo, sprawdz odpływy czy nie masz zatkane sprawdź filtr kabinowy, sprawdź po deszczu czy nie masz śladów wody pod dywanikami bądź w bagażniku ;)
 
 
mondigo 



Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 125



Wysłany: Nie Sty 29, 2012 15:00   

problem sie rozwiazał tzn zrobilo się troszkę cieplej + właczyłem w samochodzie ogrzeanie maxa itp i troszke akurat dzisiaj pojezdziłem znikneła czerwona lampka niedomknietych drzwi a wraz tym problem z zamykaniem samochodu

dzieki za pomoc miałem troche stracha :)

dodatkowe pytanie czym najlepeij posamrowac te uszczelki zeby nie przymarzały az tak?

oraz w sumie moze nie zwiazane z tematem ile dni powinien akumulator trzymac na mrozie powiedzmy -10 -12 stopni jezeli samochod jest niegarazowany i nieodpalany jest jakas reguła ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Zamek centralny - tylne drzwi
Lynxior Rover serii 75, MG ZT 12 Nie Lis 08, 2015 12:21
AdaskoC
Brak nowych postów [Rover 75] Centralny zamek i drzwi kierowcy
siara Rover serii 75, MG ZT 4 Nie Lis 22, 2015 04:38
SeniorA
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Centralny zamek nie otwiera przednich drzwi
sebaxll Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Cze 29, 2014 13:21
sTERYD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Rover 75] Centralny zamek nie otwiera jednych tylnich drzwi
kosaaro Rover serii 75, MG ZT 9 Pią Paź 04, 2013 21:55
apples
Brak nowych postów [R75] Otwieranie/zamykanie drzwi, tempomat
dzieju Rover serii 75, MG ZT 27 Nie Lis 28, 2010 23:43
yankeesko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink