Forum Klubu ROVERki.pl :: [R420] Kłopot z Alarmem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R420] Kłopot z Alarmem
Autor Wiadomość
PretOriaN 



Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 13
Skąd: Włocławek



  Wysłany: Pon Gru 17, 2007 20:41   [R420] Kłopot z Alarmem
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam przeszukalem cale forum ;) i nie moge znalez tematu podobnego do mojego a mianowicie przy zamykaniu samachodu z pilota wszystko jest ladnie pieknie drzwi sie rygluja tylko przestaly mi migac 3 razy kierunkowskazy dodam ze przy otwieraniu kierunkowskaz miga raz wiec wszystko jest wporzadku, alarm uzbraja sie na 100% sprawdzalem wkladajac reke przez otwarta szybe. Prosze o pomoc jesli ktokolwiek spotkal sie z tym problemem.

[ Komentarz dodany przez: thef: Pon Gru 17, 2007 20:45 ]
Proszę przeczytać zasady kącika i poprawić temat.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Sty 03, 2011 23:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 17, 2007 20:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4534
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Gru 17, 2007 20:47   

Przeczytaj zasady tego kącika i zmień temat na zgodny z nimi (użyj przycisku "Edytuj" przy pierwszym poście w tym temacie) - to pozwoli łatwiej znaleźć Twój temat osobom znającym się na Twoim modelu - niektórzy zaglądają tylko do tematów dotyczących modelu, na którym się znają.

Ciekawostka.
Jak ja tak miałem, to przy otwieraniu też nie migało - czujnik w zamku tylnej klapy pokazywał cały czas tak, jakby był w niej kluczyk w pozycji "otwórz", ale u Ciebie jest inaczej...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
PretOriaN 



Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 13
Skąd: Włocławek



Wysłany: Wto Gru 18, 2007 15:33   

Od 2 dni bez zmian :/ chcialem dodac ze alarm zaczal sie w ten sposob zachowywac ponad tydzien temu ale po kilkukrotnym zamknieciu i otwarciu drzwi z pilota wszystko wrocilo do normy, dodam takze ze znajdowalem sie wtedy wewnatrz kabiny, nie wiem ale chyba slaba bateria w pilocie nie ma nic do rzeczy bo wtedy chyba wcale by sie nie uzbrajal i drzwi by sie nie zamykaly? Co o tym myslicie?
 
 
krzych1 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 190
Skąd: RLU, Podkarpacie



Wysłany: Wto Gru 18, 2007 20:46   

Witam.
PretOriaN napisał/a:
przestaly mi migac 3 razy kierunkowskazy

PretOriaN napisał/a:
znajdowalem sie wtedy wewnatrz kabiny

Swego czasu "zamknąłem się" w kabinie, gdyż chciałem sprawdzić, czy czujnik ruchu reaguje (zareagował). Ale po otwarciu pilotem tez miałem podobne objawy - nie migały kierunkowskazy przy zamykaniu, a żeby było jeszcze śmieszniej - przyciski pilota zaczęły działać odwrotnie, tzn. ten, który miał zamykać - otwierał, ten który miał otwierać - zamykał. Przejeździłem tak ponad 2 tygodnie aż cos mnie tknęło i odłączyłem na pół godzinki akumulator. Po ponownym podłączeniu akumulatora - wszystko wróciło do normy. Wg mnie, nie warto bawić się pilotem będąc wewnątrz auta, bo alarm "głupieje". Spróbuj odłączyć akumulator, zobaczymy czy pomoże.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
PretOriaN 



Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 13
Skąd: Włocławek



Wysłany: Sro Lut 27, 2008 11:18   

Witam po dłuższej nieobecności :) niestety odłączenie aku nic nie pomogło czytając inne posty na ten temat podejrzewam jedną z krańcówek tylko nie wiem którą :/ w związku z tym mam jeszcze jedno pytanko jeśli jedna z nich była by wadliwa to czy w takim wypadku alarm nie zaczął by wyć po uzbrojeniu? (dodam ze u mnie nie wyje) Jeszcze jedno jak dobrać sie do krańcówek w zamkach tylnej i przedniej klapy? I ogólnie jak sprawdzić czy są sprawne?

[ Dodano: Sro Lut 27, 2008 16:22 ]
THX 4 HELP
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Mar 07, 2008 12:10   

PretOriaN napisał/a:
na ten temat podejrzewam jedną z krańcówek tylko nie wiem którą

Sprawdź wszystkie

PretOriaN napisał/a:
I ogólnie jak sprawdzić czy są sprawne?

Manipulowanie przy drzwiowych powinno powodować zaświecanie się światełka w aucie. Otwarcie bagażnika powinno być sygnalizowane kontrolką w zegarach.

Czujnik otwarcia pokrywy silnika sprawdź wciskając go ręcznie, następnie uzbrajając alarm i puszczając czujnik. Alarm powinien wyć. Czujnik jest chyba gdzieś w zamku, ale szczegółów nie podam. Ktoś pomoże?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Mar 10, 2008 10:35   

czujnik jest w zamku, i ciężko go wcisnąć recznie, chyba, że zamknie sie zamek śrubokrętem, ale wtedy to może sie okazać, ze dociśniesz trochę mocniej niż dociskasz klapą i diagnoza pójdzie...
możesz spróbować odłączyć czujnik na czas testów i zewrzeć kabelki (wymaga to niestety zdjecia zderzaka co wydłuża cały proces o jakieś 15 minut) i jeśli po tej operacji wszystko będzie ok to masz winowajcę.
naprawa tej krańcówki polega na podgięciu blaszki, która przy zamkniętym zamku dotyka do tego wyciętego płaskownika, który trzyma ucho maski... po wyjęciu zamka bardzo ładnie widać :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420] Kłopot z lpg OMVL DREAM XXI N
grib Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Czw Kwi 03, 2008 13:03
grib
Brak nowych postów [R420] Kłopot z przednimi szybami
podnoszenie szyb, mechanizm
Rejchu Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Nie Sie 28, 2011 17:17
claudii
Brak nowych postów [R420] Problemy z alarmem ???
piotreq Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Sro Lip 18, 2007 10:39
piter34
Brak nowych postów [SOLVED][R420] Dziwny problem z alarmem
spontan Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Wto Gru 21, 2010 18:56
driftdreamer
Brak nowych postów [416si 1,6 97r.] Kłopot z odpaleniem
mwok Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 16 Czw Lut 25, 2010 22:14
mwok



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink