Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Ksenony
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Ksenony

które wybrać?

Które wybrać?
1.
33%
 33%  [ 1 ]
2.
33%
 33%  [ 1 ]
3.
0%
 0%  [ 0 ]
4.
0%
 0%  [ 0 ]
5.
0%
 0%  [ 0 ]
6.
33%
 33%  [ 1 ]
Głosowań: 3
Wszystkich Głosów: 3

Autor Wiadomość
karasbp 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 352
Skąd: B-stok-Bielsk Podl.

Rover 600

  Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 14:41   [R600] Ksenony

Koledzy, tak jak w temacie. Mam problem w wyborze ksenonów do mojego Roverka. Na allegro.pl spotkać można przeróżne instalacje HID. Może ktoś już ma w swoim Roverku wstawione i powie jak które święcą. To mi bardzo pomoże w wyborze bo już się praktycznie zdecydowałem na kupno tylko nie wiem na jakie. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

1.
http://www.allegro.pl/ite..._hid.html#photo

2.
http://www.allegro.pl/ite...akow.html#photo

3.
http://www.allegro.pl/ite..._hid.html#photo

4.
http://www.allegro.pl/ite...awca.html#photo

5.
http://www.allegro.pl/ite...rsja.html#photo

6.
http://www.allegro.pl/ite...best.html#photo
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 14:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 14:43   

7. wszystkie do du*y...
Użyj opcji szukaj to nie boli...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 14:47   

Opcja 7. - żadne.

Zainwestuj dobre, zwykłe żarówki, a najlepiej to rozbierz reflektory, wyczyść i złóż spowrotem - u mnie dało to doskonałe efekty.

A dlaczego żadne?

Bo:
a) jest duża szansa, że będziesz oślepiał innych i to jest niebezpieczne
b) takie xenony są nielegalne i policja zabierze Ci dowód przy pierwszej okazji

Polecam wątek:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=19051

[ Dodano: Sro Kwi 02, 2008 14:51 ]
No i część wskazanych przez Ciebie aukcji wskazuje na palniki z mocowaniem typu H7, a ZTCP R600 ma 4*H1.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 15:12   

Kup Osram Nightbreaker, lub Philips VisionPlus i będzie gitara :D
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
karasbp 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 352
Skąd: B-stok-Bielsk Podl.

Rover 600

Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 15:19   

Skiba napisał/a:
Kup Osram Nightbreaker, lub Philips VisionPlus i będzie gitara

Kumpel kupił sobie Philips BlueVision i nie był zadowolony z ich świecenia. Z kolei mój sąsiad kupił ksenonki, coś jak te powyżej tylko jeszcze innej firmy i świecą super. Barwa światła biała i delikatnie jakby prześwituje niebieski. Bardzo mi się podobają
_________________
Roverek sprzedany :/
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 15:22   

1. jakosc takich zestawow jest tragiczna
2. nie przeszkadza Ci ze bedziesz oslepial innych??
3. czy masz przystosowane leflktory?
4. czy masz spryskiwacze reflektorow?
5. czy masz autopoziomowanie ??
6. czy masz kase na robienie przegladow, placenie mandatow ?
7. czy masz czas chodzic po urzedach odbierac dowod rejstracyjny??
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
maciekwawa 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 527
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 15:24   

maciej napisał/a:
...
Bo:
a) jest duża szansa, że będziesz oślepiał innych i to jest niebezpieczne
b) takie xenony są nielegalne i policja zabierze Ci dowód przy pierwszej okazji...

NIe zgodze sie z toba! Dobrze zamontowane sa idealne i nic nie oslepia,
a po drufie oczywiscie ze sa legalne, jedz na byle jaka stacje kontroli pojazdow i sie zapytaj. kazdy z tych zestawów na homologacje, a z reszta nie musza. NIe ma przepisu ktory nakazuje zamontowanie spryskiwaczy.

Do kolegi ktory załozył temat ja zamowilem u jakiegos goscia z wawy za 240zł

[ Dodano: Sro Kwi 02, 2008 15:32 ]
michone napisał/a:
1. jakosc takich zestawow jest tragiczna
2. nie przeszkadza Ci ze bedziesz oslepial innych??
3. czy masz przystosowane leflktory?
4. czy masz spryskiwacze reflektorow?
5. czy masz autopoziomowanie ??
6. czy masz kase na robienie przegladow, placenie mandatow ?
7. czy masz czas chodzic po urzedach odbierac dowod rejstracyjny??

odp:
1) Jakośc nie jast taka zła jak mówicie.(ja mam takie w audi a4 i jakos nie ma problemu juz od 2 lat)
2)nie bedzie nikogo oslepial jak dobrze zamontuje
3)Co masz miec w reflektorach przystosowane?? wkladasz zamiast seryjnej zarowki i maly otwor w tylniej czesci obudowy.
4)Nie trzeba miec spryskiwaczy powie ci to kazdy ze stacji kontroli pojazdow i policja
5) Autopoziomowanie rowniez nie jest potrzebne jak masz elektryczne lampy
6) Zadnych mandatow za to nie ma ani przegladow dodatkowych
7) Nie musi nic odbierac bo nic mu nie zabiora
_________________
Mój roverek: http://www.polskajazda.pl...Rover/200/24233
ZAPRASZAM! WWW.GAMP-PAINTBALL.PL
Ostatnio zmieniony przez maciej Sro Kwi 02, 2008 16:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
tommy45 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 50
Skąd: Żywiec



Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 15:57   

Cytat:
Zgodnie z Regulaminem 48 EKG ONZ, światła mijania posiadające źródło światła o strumieniu świetlnym większym niż 2000 lumenów powinny być wyposażone w urządzenia czyszczące szybę reflektora posiadające homologację zgodna z Regulaminem 45 EKG ONZ. Czyli mówiąc bardziej zrozumiale muszą mieć one odpowiednie spryskiwacze.


Z tego co tutaj widze to musza byc.

Cytat:
Ponadto reflektory ksenonowe muszą być wyposażone w system do automatycznego poziomowania.
Wynika z tego jasno, że montowanych ksenonowych źródeł światła (dostępnych zresztą na polskim rynku) w reflektorach przeznaczonych do zwykłych żarówek jest niezgodne z przepisami.


A tutaj chodzi o poziomowanie a nie elektryczna regulacje.

To tylko teoria, nie wiem jak to sie ma w praktyce, ale tez mi sie wydaje ze bedzie mial z tym problemy, bo na tych aukcjach pisze ze swiatla maja wiecej niz 2000 lumenow.
 
 
karasbp 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 352
Skąd: B-stok-Bielsk Podl.

Rover 600

Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 16:04   

kumpel już drugi rok jeździ na takich ksenonach i przy żadnej kontroli żaden Niebieski nic na ten temat nie powiedział że coś jest niezgodne z prawem choć widział barwę i jasność świecenia
 
 
 
tommy45 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 50
Skąd: Żywiec



Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 16:09   

Tak to juz u nas jest ze to zalezy od czlowieka :razz: jeden sie przyczepi a drugi nie. ALe ja bym tego nie montowal, bo wiem jak bardzo mnie denerwuja ludzie z takimi xeonami jak jade w nocy.
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 16:20   

Ja tylko dodam, że prawdziwe problemy to mogą się przydarzyć gdy samochód wyposażony w takie żarówki będzie brał udział w wypadku. Kierowca może być zupełnie niewinny zdarzenia, ale może zostać uznany co najmniej współwinnym.
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 16:45   

Ja kupiłem Osramy i nie żałuję ! Taki 'tani ksenon' dla mnie to nic innego jak 'wieś tuning'... fajnie świeci na niebiesko i laski na to lecą, no i kumpel takie ma w BMW, a drugi w Golfie, więc ja też chcę ;) ... Ja wychodzę z założenia, że podstawa to BEZPIECZEŃSTWO ! i nie lubię być oślepiany przez takie 'latarnie' ...
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 16:46   

maciekwawa napisał/a:
Dobrze zamontowane sa idealne i nic nie oslepia,

Pokaż mi takie...
Zwłaszcza przy tym jak w Twoim Roverku masz zamontowane Angel Eyes... :(
Przepraszam, nie chcę żebyś się na mnie obraził, ale dla mnie to jest najlepszy przykład takiego taniego "tuningu" na fatelnej jakości częściach z Chin... :(

Niestety dobry zestaw "ksenonów" spełniający normy europejskie to wydatek rzędu 2000 zł i do R600 takich nie ma, bo to za stare i za rzadkie auto. :(
maciekwawa napisał/a:
kazdy z tych zestawów na homologacje

Proszę, pokaż mi ją (te homologacje - to musiałoby być potwierdzenie zgodności źródła z H1 oraz wartości strumienia świetlengo poniżej 2000 lumenów, żeby było tak jak piszesz)...
maciekwawa napisał/a:
a z reszta nie musza.

Kto Cie tak podle oszukał? ;)
Każdy element obowiązkowego oświetlenia pojazdu MUSI nie tylko mieć homologację, ale również musi nią być oznacony w widocznym miejscu - pisałem już o tym w wątku, na który się powołuje.
maciekwawa napisał/a:
NIe ma przepisu ktory nakazuje zamontowanie spryskiwaczy.

Regulaminy ECE 45 i 48 - one nie tylko dotyczą tzw. "ksenonów", ale każdych świateł mijania przekraczających 2000 lumenów.
maciekwawa napisał/a:
a po drufie oczywiscie ze sa legalne, jedz na byle jaka stacje kontroli pojazdow i sie zapytaj.

Nie pójdę na "byle jaką stację" - wybieram te dobre. ;)

A tak poważnie to źródłem prawa dotyczącego obowiązkowego wyposażenia pojazdów w Polsce nie są "byle jakie stacje" tylko Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym, Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Infrastruktury i inkorporowane decyzją Prezesa Rady Ministrów Regulaminy Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Przeczytaj proszę wątek, który podałem - wymieniłem tam chyba wszystkie obowiązujące w Polsce akty prawne dotyczące oświetlenia pojazdów i z nich jasno wynika, że nie tylko światła tzw. "ksenonowe", ale również wszystkie inne dające światło jasniejsze niż 2000 lumenów.

Nie wprowadzaj kolegi w błąd.
karasbp napisał/a:
kumpel już drugi rok jeździ na takich ksenonach i przy żadnej kontroli żaden Niebieski nic na ten temat nie powiedział że coś jest niezgodne z prawem choć widział barwę i jasność świecenia

Ile miał takich kontroli, i z jakich powodów?
Może ma szczęście...
A może kontrole były tylko w dzień, kiedy ciężko ocenić, czy to Philips BlueVision, czy "ksenon".
Poza tym niektórzy nasi policjanci mają rzadki kontakt z przepisami. Może na takich akurat trafił... :(
tommy45 napisał/a:
ALe ja bym tego nie montowal, bo wiem jak bardzo mnie denerwuja ludzie z takimi xeonami jak jade w nocy.

Dokładnie. Ostatnio przez godzinę jechał za mną jakiś wałek z takimi światłami i wystarczyły co jakiś czas odblaski w lusterkach bocznych, żebym potem musiał na pół godziny stanąć, bo tak mi zmęczył oczy.
thef napisał/a:
Ja tylko dodam, że prawdziwe problemy to mogą się przydarzyć gdy samochód wyposażony w takie żarówki będzie brał udział w wypadku. Kierowca może być zupełnie niewinny zdarzenia, ale może zostać uznany co najmniej współwinnym.

Dokładnie.
O ile dla Policjanta w czasie kontroli to czasem nie ma interesu zatrzymywać dowód, bo mandatu nie wystawi, tylko wyśle na dodatkową kontrolę, więc zysku dla komendy nie będzie, a tylko dla stacji diagnostycznej (bo to Polska właśnie i statystyka często liczy się bardziej niż bezpieczeństwo :beczy: ), to w przypadku kolizji każdy biegły sądowy załatwi Ci w sądzie przynajmniej współwinę, a jeśli tylko drugi kierowca będzie mógł powiedzieć, że jechałeś z przeciwka i go oślepiłeś, no to jesteś ugotowany.

Poza tym jeśli komuś coś się stanie, a Ty na prawdę mogłeś oślepić (nie ważne, czy oślepiłeś, czy nie), to pozostaje jeszcze jedna kwestia - jak będziesz się z tym czuł...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maciekwawa 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 527
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 17:21   

Nie rozumiem co ty masz do moich lamp?? co w/g ciebie jest nie tak z nimi?
Rob jak chcesz , nie ma przepisu mowiacego o spryskiwaczach nie wazne. nie bede sie spierac jestem zbyt nerwowy .
_________________
Mój roverek: http://www.polskajazda.pl...Rover/200/24233
ZAPRASZAM! WWW.GAMP-PAINTBALL.PL
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 17:45   

maciekwawa napisał/a:
Nie rozumiem co ty masz do moich lamp?? co w/g ciebie jest nie tak z nimi?

To, że Ci ciągle nie działa jedno i o ile pamiętam (może się mylę) mówiłeś, że świecą nie tam gdzie trzeba.
maciekwawa napisał/a:
nie ma przepisu mowiacego o spryskiwaczach

Jest - punkt 6.2.9 regulaminu 45 EKG ONZ.

Jak chcesz jasno to tu masz artykuł:
http://www.xenotec.eu/index.php?id=pg&cnt=7#4
Owszem nie trzeba mieć "spryskiwaczy", ale trzeba mieć "urządzenia czyszczące szybę reflektora posiadające homologację zgodna z Regulaminem 45 EKG ONZ".

A najlepiej to samemu przeczytać Regulaminy 45 i 48 - są dość jasne nawet jak dla laika.

Proszę, wskaż gdzie się mylę, bo wg mnie to są obowiązujące w Polsce przepisy.
Pokaż te, które mówią inaczej.

Rozumiem, że na allegro.pl każdy obieca, że ma takie lub inne papiery, ale nie koniecznie te, które w razie wypadku będą Cię chronić, a to Ty jesteś odpowiedzialny za stan swojego auta.
maciekwawa napisał/a:
nie wazne. nie bede sie spierac jestem zbyt nerwowy.

Maciek, nie denerwuj się, nie chciałem Cię zdenerwować, tylko że przedstawiłeś swoje zdanie w sprawie, która po pierwsze poważnie wpływa na bezpieczeństwo na drodze, a po drugie możę dla czytającego mieć skutki prawne, a nawet karne, ale nie przedstawiłeś argumentów, a niestety tu jedynie przepisy prawne są argumentami - w sądzie nie powiesz: "bo mi tak diagnosta powiedział"...
Napisz na jakiej podstawie uważasz, że nie trzeba mieć spryskiwaczy lub wycieraczek i samopoziomowania świateł, bo może ja się mylę...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 18:22   

Cytat:

3)Co masz miec w reflektorach przystosowane?? wkladasz zamiast seryjnej zarowki i maly otwor w tylniej czesci obudowy.
Klosze powinny miec gladkie szklo gdyz swiatlo ksnonowe jest inaczej rozpraszane... Po drugie lampy maja homologacje E pod zarowki np H1 i z kazdym innym zrodlem swiatla traca homologacje...

W swietle prawa to jest nielegalne i koniec kropka.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 20:12   

Prawo prawem i tak go nie przestrzegamy, wie o tym kazdy z was...
Ja na poczatku w swojej 600 zrobilem wies tjunink w stylu xenonki 8000k i jazda, swiecily jak halogeny w ciezarowce, oslepialem a sam duzo widzialem lecz dookola auta... Gdy widzialem jak moj Roverek wyglada na tych 8000k to stwierdzilem ze to prawdziwy kicz jak te zarowki niebieskie po 40zl. Zakupilem 5000k H1 (udało mi sie) za 199zł mają barwe biała zbliżoną do błękitnej jak oryginalne xenony montowane np. w Audi czy VW, wypolerowałem szkło na soczewke, wsadziłem i ukierunkowałem soczewke do odblysnika, wsadziłem xenony i jeżdże prawie jak "full legal" lecz jeszcze czekam na spryskiwacze od Octavii i wtedy będę czyste :razz:

Jak juz to kupuj te o najmniejszej barwie TYLKO wypoleruj szklo :evil:
 
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 22:21   

maciej napisał/a:
Opcja 7. - żadne.

A dlaczego żadne?

Bo:
a) jest duża szansa, że będziesz oślepiał innych i to jest niebezpieczne
b) takie xenony są nielegalne i policja zabierze Ci dowód przy pierwszej okazji


zgadzam się w 100%

już kiedyś pisałem, że spotkanie z xenonami praktycznie zawsze oznacza oślepienie, naprawdę rzadko są one odpowiednio ustawione :neutral:

zobaczyłem jeszcze, że to same zestawy za 200-300 złoty... naprawdę w imieniu innych kierowców proszę nie rób tego :shock:
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 10:08   

NEOSSS napisał/a:
Prawo prawem i tak go nie przestrzegamy, wie o tym kazdy z was...


:shock:
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 10:19   

Hmmm... No jeśli masz takie podejście to nie chciałbym Cię spotkać wyjeżdżajacego z podporządkowanej, gdy ja będę na głównej...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ksenony do R75
sebols Tuning wizualny 33 Wto Lut 19, 2008 17:23
mariuszrobert
Brak nowych postów [R 45] lampy ksenony
mich7 Tuning wizualny 15 Sro Kwi 08, 2009 13:29
michone
Brak nowych postów Xenony MG ZR/ R 25 czy warto montowac ksenony??
kaaaziuu Tuning wizualny 9 Sro Lip 28, 2010 15:22
Krzysi3k
Brak nowych postów [R400]Lampy soczewkowe + ksenony Ktoś ma?
rover 400
seba323 Tuning wizualny 1 Czw Maj 21, 2009 22:41
faecd
Brak nowych postów [Rover 75]Ksenony/lampy angle eyes
iturea Tuning wizualny 4 Sro Lut 17, 2010 07:07
kumilek23



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink