Forum Klubu ROVERki.pl :: R200 spadający mieszek
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
R200 spadający mieszek
Autor Wiadomość
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Pon Lut 16, 2009 12:04   R200 spadający mieszek

Witam,
czytam i czytam, ale takiego tematu nie widzę: zastanawiam się na wymianą gałki i po oględzinach oryginalnej nie mam pojęcia jak zamontować inną-nieoryginalną gałkę, ale tak, aby przymocować do niej mieszek. Mieszek jak wiadomo ma specjalny plastik ale nowa gałka (chyba wszystkie nieoryginalne takie są) tego specjalnego czegoś co za pomocą jednego kliknięcia łączy gałkę z mieszkiem niestety nie posiada. Nie da się przecież tego wymontować ze starej gałki, bo jest nierozbieralna. Czy ktoś mi coś podpowie, bo na pewno mnóstwo osób wymieniało swoje gałki. Pomijam fakt, że chcę wymienić mieszek, ale to już wyczytałam, że muszę rozebrać konsolę, dostać się go mieszka od spodu, zdjąć jakąś gumę i wtedy ten plastik zejdzie ze starego mieszka. Tylko po co mi ten plastik jak go i tak w żaden sposób nie przymocuję do gałki. Dodam, że gałka, którą chciałabym zamocować nie ma żadnego pierścienia na dole pod który dałoby się wsunąć mieszek.
Przepraszam za słowotok, ale chciałam to wytłumaczyć najlepiej jak tylko można.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 16, 2009 12:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
matlacz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 311
Skąd: Krotoszyn



Wysłany: Wto Lut 17, 2009 09:07   

Z tego co wiem to wszystkie gałki mają na samym dole takie wycięcie na gumkę którą musisz ściągnąć ze starej gałki i mieszka! I to właśnie ta gumka trzyma mieszek do gałki. Nie za bardzo wiem o co ci chodzi z tym plastikiem ja nie miałem żadnego plastiku. Może napisz dokładnie o jaki plastik ci chodzi?
Gałkę przykręciłem na imbusy bo taką kupiłem.

Mieszek wiesz jak. Do konsoli jest przykręcona blaszka która trzyma mieszek od spodu trzeba ją odkręcić i wyjąć mieszek. I oczywiście gumka trzymająca mieszek do gałki.
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Wto Lut 17, 2009 09:23   

Hm... Przyjrzę się dziś dokładnie mojej gałce, ale żadnego wycięcia nie widziałam. Może jest jakoś rozbieralna.... W każdym razie zobaczę. Jeśli się nadal nie uda to zrobię zdjęcie gałki i tu wrzucę - może będzie łatwiej mi wytłumaczyć, bo chyba gmatwam....

[ Dodano: Czw Lut 19, 2009 00:28 ]
Załączam zdjęcie gałki, którą chcę zamontować.
Nie ma możliwości wsunięcia nawet paznokcia pomiędzy drewno a czarny okrągły plastik. Jak więc przymocować mieszek, żeby nie spadał?
Gałka jest na gwint i jest do Rovera 200.
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Pią Lut 20, 2009 00:15   

Do takiej gałki jedynie mieszek wiązany od góry lub coś w tym stylu. Z oryginalnym za dużo nie zdziałasz, chyba że klejenie na jakiś klej, ale to nie jest dobry pomysł.

Oryginalna jest wciskana w mieszek


Najlepiej jak się wymienia gałkę, to od razu kupić mieszek pasujący do gałki. Np. wkręcana gałka w mieszek
 
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Pią Lut 20, 2009 09:06   

Hm... Problem w tym, że nie chcę gałki na imbusy. A moja mi się podoba. Dziś jadę do tapicera z mieszkiem i gałką. Może coś wymyśli.

[ Dodano: Pią Lut 20, 2009 09:13 ]
Cytat:
Oryginalna jest wciskana w mieszek


No właśnie o ten "wcisk" mi chodzi. Wszyscy mówicie tu o gumce a to u mnie nie jest żadne tam gumowe tylko plastikowe - twarde.
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Pią Lut 20, 2009 09:56   

Dobry pomysł, tapicer powinien coś wymyślić :)
 
 
 
matlacz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 311
Skąd: Krotoszyn



Wysłany: Pią Lut 20, 2009 23:38   

namiko napisał/a:
No właśnie o ten "wcisk" mi chodzi. Wszyscy mówicie tu o gumce a to u mnie nie jest żadne tam gumowe tylko plastikowe - twarde.


Gumka jest osobno jak ściągasz oryginalną gałkę a to plastikowe o czym mówisz to na pewno to "wcięcie" na tą gumkę!

Co do twojej gałki nie mam pojęcia jak to zrobić! :evil:
Chyba wyjazd do tapicera jak mówiłeś jest najlepszym rozwiązaniem :wink:
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Sob Lut 21, 2009 11:21   

No i tapicer pomógł. Okazało się, że wnętrze gałki można było lekko wysunąć i wsunąć pomiędzy metal a drewno opaskę pod którą tapicer zamocował mieszek. Wystarczyło wszystko zacisnąć i jest o.k. Innej możliwości nie było. Standardowe mocowanie z R200 tu niestety nie jest możliwe. Mimo, że gałka oryginalnie do R200 po 95'.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Mieszek R75
tomi24lbn Tuning wizualny 6 Pon Mar 06, 2017 18:15
tomi24lbn
Brak nowych postów [R600] Mieszek ochronny
DeathMan Tuning wizualny 3 Wto Mar 18, 2008 22:17
Gość
Brak nowych postów [R200] jak zalozyc zderzak od MG ZR do R200(tylni)
radomraptile Tuning wizualny 40 Czw Maj 05, 2011 10:47
leszczu
Brak nowych postów [R200 i inne] Felga z ET 35 da się założyć do R200??
Viniu Tuning wizualny 21 Czw Maj 15, 2008 11:13
kris_1987
Brak nowych postów [r200] Zderzak od MG w r200?
Matius Tuning wizualny 60 Nie Lip 04, 2010 23:53
Matius



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink