Forum Klubu ROVERki.pl :: ZDJĘCIA ROVERÓW/MG NA FELGACH 16"MG-gwiazdkach
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
ZDJĘCIA ROVERÓW/MG NA FELGACH 16"MG-gwiazdkach
Autor Wiadomość
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

  Wysłany: Sro Kwi 15, 2009 19:42   ZDJĘCIA ROVERÓW/MG NA FELGACH 16"MG-gwiazdkach

Witam wszystkich!!

Moja prośba to aby do tego wątku wklejać zdjęcia naszych Roverów lub MG na w/w felgach to znaczy 16" wzór gwiazdki. Temat ma na celu zaprezentowania różnych brył Rover/MG w takim obuwiu. Proszę też o krótki opis na jakim ogumieniu śmigacie i jak jazda po polskich drogach to wygląda. Aha warto wspomnieć czy zawiach jest obniżony i o ile.
Pozdrawiam. :spoko:
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 15, 2009 19:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Kwi 15, 2009 20:12   

Nie wiem czy o takie "gwiazdki" Ci chodziło, ale poniżej wrzucam fotkę swojego emdżika :wink:
Felga 16', seryjna. Zawias również seryjny, obniżony w porównaniu do R400/R45, ale nie wiem dokładnie o ile.



[ Dodano: Sro Kwi 15, 2009 20:19 ]
Co do zawieszenia, to jest zdecydowanie za twarde na dziurawe, miejskie drogi. Ogumienie przód - Kleber Hydraxer, tył - Michelin Pilot (do wymiany). Na obu osiach 205/50/16.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
tommyyogi 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Sro Kwi 15, 2009 20:21   

Moze nie MG ale fele tez 16" gwiazdki z butkami 205/45 UNIROYAL RAINSPORT 2 i na obnizonym zawiasie.

Co do opon to rewelacja. Trzymają drogi jak przyklejone, w deszczy tez bardzo pozytywnie sie kleją. Zawieszenie na sprężynach EIBACH niestety nie wiem ile mm ale mysle ze -40.
Ogolnie za twardo na nasze polskie drogi.

_________________
R.I.P Historia Rovera zakończona i nigdy więcej nie chcę jej powtarzać.
RoVeR 416 Si '96
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Sro Kwi 15, 2009 20:31   

Mixtated właśnie o takie
APEL DO WSZYSTKICH CHODZI MI O TAKIE FELGI JAK MA KOLEGA Mixtated
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Sro Kwi 15, 2009 20:43   Re: ZDJĘCIA ROVERÓW/MG NA FELGACH 16"MG-gwiazdkach

camaro17 napisał/a:
Witam wszystkich!!

Moja prośba to aby do tego wątku wklejać zdjęcia naszych Roverów lub MG na w/w felgach to znaczy 16" wzór gwiazdki. Temat ma na celu zaprezentowania różnych brył Rover/MG w takim obuwiu. Proszę też o krótki opis na jakim ogumieniu śmigacie i jak jazda po polskich drogach to wygląda. Aha warto wspomnieć czy zawiach jest obniżony i o ile.
Pozdrawiam. :spoko:

eeeeeeeeeeeee
mienczak tylko 17 sa fajne 16 beeeeeeeeee
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Kwi 15, 2009 22:14   

BoloSr napisał/a:
mienczak tylko 17 sa fajne 16 beeeeeeeeee

17 może i fajne, ale w samochodzie sportowym (czytaj ZS 180), a nie z aspiracjami (czytaj ZS 120+LPG) :razz: Mi osobiście podobają się bardziej hair-piny, niż 17-stki - wzór wcale nie jest nietypowy, czy szczególnie oryginalny. 18 od MG ZT nie wejdą (5 śrub), więc problem mam z głowy...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Joa 




Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Kwi 15, 2009 22:58   

ja na "zawiasach" sie nie znam, wiec na ten temat nie napisze ;)
opony fulda 205/50/16

jezdzi sie, hmm.. znacznie mniej komfortowo jak na zimowych 15. strasznie wozi w koleinach, bardzo czuc kazda dziure czy wypuklosc na jezdni.

a zdjecie tylko takie znalazlam, zdaje sie autorstwa kolegi Maniaq'a :)
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 09:09   

Ładnie, czekam na dalsze zdjęcia i dziękuje za zainteresowanie. Może jacyś użytkownicy się znajdą 200/25 na tych felgach. Chodzi mi abyśmy mieli pogląd jak ten wzór wygląda w każdej budzie Rover a w szczególności modele 400/45, 200/25 bo do ZR i ZS jesteśmy przyzwyczajeni.
Pozdrawiam.

[ Dodano: Czw Kwi 16, 2009 22:39 ]
No dobrze załączam zdjęcia felg które zakupiłem, są to używki ale w dobrym stanie, na razie zdjęcia od sprzedającego bo dopiero w sobotę będę po nie jechał jak przywiozę wymyję i zamontuję to będą lepsze foto. I teraz wiecie dlaczego prosiłem o zdjęcia tych felg.



 
 
 
storm 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 141
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 20:07   

Mam prośbę.
Jak będziesz już w posiadaniu tych felg, dasz radę zważyć jedno koło ?
Bo zastanawiam się nad ściągnieciem kół z UK i chcę wyliczyć koszty przesyłki :)
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 20:12   

Mixtated napisał/a:
BoloSr napisał/a:
mienczak tylko 17 sa fajne 16 beeeeeeeeee

17 może i fajne, ale w samochodzie sportowym (czytaj ZS 180), a nie z aspiracjami (czytaj ZS 120+LPG) :razz: Mi osobiście podobają się bardziej hair-piny, niż 17-stki - wzór wcale nie jest nietypowy, czy szczególnie oryginalny. 18 od MG ZT nie wejdą (5 śrub), więc problem mam z głowy...


o widze ze mamy problemy jakies :mrgreen:
jakby bylo mnie stac na diesla to bym sobie go kupila ale mnie niestac i wole miec benzynka z LPG a jak komus to nie pasi to juz jego problem :)
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 21:15   

BoloSr napisał/a:
o widze ze mamy problemy jakies

Nie, żadne.
BoloSr napisał/a:
jakby bylo mnie stac na diesla to bym sobie go kupila ale mnie niestac i wole miec benzynka z LPG a jak komus to nie pasi to juz jego problem

Przeczytaj swój pierwszy post w tym wątku. Jeśli szukasz problemów, to proponuję zacząć od siebie.
Uważam, że Twój post
BoloSr napisał/a:
eeeeeeeeeeeee
mienczak tylko 17 sa fajne 16 beeeeeeeeee

był nie na miejscu i nie wnosił nic do tematu. Forum służy wymienianiu opinii i informacji, a nie krytyce - w tym przypadku kolegi, który poprosił o zdjęcia. To tak, jakby dać poradę typu - nie odpala? - bo parcha kupiłeś, czy (jak w tym przypadku) - chcę kupić felgi 16" - a ja mam 17" a mniejsze są do d**y :/
Ja napisałem tylko, że sens posiadania 17 calowych felg (i większych) istnieje w przypadku aut sportowych, rozwijających większe prędkości - dysponujących lepszym przyspieszeniem. Wtedy na taką felgę założona jest szersza opona, niższy profil służy lepszemu prowadzeniu samochodu. Napewno widziałeś nie raz auto, obwieszone do granic możliwości gadżetami "tuningowymi". A ze świateł ruszało nie szybciej niż np. Fiat Bravo JTD i nie przekraczało przysłowiowej sześćdziesiątki :wink:
IMO jak się akceptuje cenę auta, wybierając konkretną markę, model, sztukę, to akceptuje się również spalanie. Pozatym diesle nie są aż tak drogie :mrgreen: Ale o tym można godzinami...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 21:41   

storm postaram się dla ciebie jedną sztukę z opona zważyć.

A do reszty lub jednej osoby proszę o zachowania spokoju, bo nerwy i nie potrzebne napisane słowa na pewno nie będą nikomu służyć, a później na ogólnopolskim trzeb się będzie tłumaczyć jak się spotkamy na żywo.
 
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 21:49   

camaro17, żadne nerwy :wink: to tylko opis, jakie odniosłem wrażenie. Myślę, że jeśli będzie okazja i kolega BoloSr pojawi się na zlocie ogólnopolskim, to jeszcze wypijemy jakieś piwko :mrgreen:
Co do wagi, to warto zapytać kolegi maniaq'a. ZTCP ważył na spocie koło, 17 cali, ale jakiś pogląd wagowy będzie (wyszło chyba 16 lub 17 kilo).
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez Mix Pią Kwi 17, 2009 21:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 21:52   

OK, ale może ktoś jakieś fotki dorzuci z tymi felgami. :?: :?: :?:

[ Dodano: Sob Kwi 18, 2009 15:14 ]
storm mam dla ciebie informację, a więc waga felgi+opona to równe 16kg , felgi już w domciu wyglądają bardzo fajnie, zdjęcia zapodam jak pomaluję zaciski na kolor i zamontuję felgi. Foto w tygodniu.
 
 
 
rtworek 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 423
Skąd: Brzeg Dolny



Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 08:50   

camaro17, Ładny zakup, Gratulacje.
_________________
ROVER 420 SDi zmienił właściciela 28.07.2012r.
Mazda 6 sport kombi
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 10:31   

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=37678 ;) pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 09:56   

wow lekkie:P

camaro17 cfaniak, zrobiles super zakup.
Mozesz na pw zarzucic nr kontaktowy do sprzedawcy, moze by co mial dla mnie. PS nie wystaje Ci nic poza obrys auta???
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 20:04   

faecd koleś od którego to kupiłem jest prywatnym sprzedawcą i nie ma nic innego 3mc temu sprzedał swą 200 na stalówkach bo bardzo kasy potrzebował, a felgi to osobno za śmieszne pieniądze bo 900 zł + opony na 2 sezony. A jeszcze lepiej bo miałem do niego dosyć blisko także w środę kupiłem na aukcji a w sobotę po nie goniłem do niego. Co do obrysu to wszystko tak jak w serii, dzisiaj właśnie skończyłem malować zaciski bo bębny wczoraj i trochę śmigałem po zakrętach jest !@!$#..... a jak wygląda jak stoi z skręconymi przednimi kołami, no...... moje serce dla tego widoku jest miękkie i nie mogę się powstrzymać od zakochania :smile:
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 22:01   

Powiem Ci, ze przegladalem Twoja galeria picassa i pozazdrosze Ci tak:
-ciemnego koloru (nie koniecznie zielonego)
-wersji po lifcie
-beżu
-szybera
-felg
-alu ramek wokol zegarow
-stanu karoserii

Ale co powiem na minus, to troche masz pomieszany gust. Nie wiem jak innym sie to podoba ale mi nie do konca. Oczywiscie nie neguje tego, ale Patrze ze zdziwieniem.

Jak mozna dac alu siatke w miejsce halogenow+pomaranczowe bebny a w srodku czerwo podswietlenie.

Ja na Twoim miejscu bym zrobil pomaranczowe podswietlenie a ta siatke machnal na czarno wtedy:)

Ale wpadl mi do gustu ten kolor twoich bebnow i jak tylko nie bede mial uczelni to pomaluje na taka barwe wlasnie wszystkie 4 zaciski:D:D

moja mala rada to mogles dac pod spod podkład epoksydowy, przed malowaniem bebnow i zaciskow. On bardzo dobrze znosi temperature! Kiedys w lakierni jak malowalem hamulce w Hondzie to mi polecili:)
Ps spokojnie 100ml starczy. Nie dajcie sobie wcisnac 200ml tak jak mi to zrobili kiedys:P hehe
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 08:48   

faecd napisał/a:

Ale wpadl mi do gustu ten kolor twoich bebnow i jak tylko nie bede mial uczelni to pomaluje na taka barwe wlasnie wszystkie 4 zaciski:D:D


Osobiście uważam malowanie bębnów trochę za niewypał. Malowanie zacisków na jaskrawy kolor ma upodobnić samochód do wersji sportowych/wyczynowych, które posiadają zaciski 4, 6 czy ośmiotłoczkowe (najczęściej w kolorze).

http://www.netcarshow.com...allpaper_01.htm
http://www.mg-rover.org/xpower/images/rally.jpg

Bębny są małosportowym atrybutem, w związku z czym akcentowanie ich obecności w aucie (poprzez pomalowanie w jaskrawym kolorze) można traktować raczej w formie ironii...

Osobiście jeśli miałbym malować bębny, zrobiłbym to na czarny mat...

[ Dodano: Sro Kwi 22, 2009 08:51 ]
... a w kwestii felg.

16-ki na MG szału nie robią (wszyscy przyzwyczailiśmy się do 17-ek), jednak w Roverze robią dobrą robotę. Auto wygląda ładniej, poważniej. Swoją drogą to są chyba felgi, które były montowane w R45 V6. Gratuluję zakupu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Tuning wizualny"
piter34 Tuning wizualny 0 Pon Kwi 02, 2007 11:08
piter34
Brak nowych postów [Rover 600] jakie et w felgach
Dreamowy Tuning wizualny 4 Czw Wrz 18, 2014 22:46
Dreamowy
Brak nowych postów Tarcze indiglo do roverów 200 i 400
foger Tuning wizualny 11 Sob Lis 14, 2009 22:06
Matius
Brak nowych postów [r 600] zdjecia z internetu.
Tuning wizualny.
funfel Tuning wizualny 4 Pią Lis 06, 2009 13:49
Tomasz620
Brak nowych postów [MG ZR] Zdjęcia grilla.
Krzysi3k Tuning wizualny 11 Czw Lis 12, 2009 14:41
lelek11



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink