Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220SD 97r] kontrolka srs i tylna wycieraczka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R220SD 97r] kontrolka srs i tylna wycieraczka
Autor Wiadomość
Koty3 




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 25
Skąd: Milanówek



  Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 09:52   [R220SD 97r] kontrolka srs i tylna wycieraczka

Witam, dzisiaj rano po odpaleniu Roverka włączyłem wycieraczki by przetrzeć rosę i zauważyłem że tylna nie wróciła do pozycji wyjściowej, tylko zatrzymała się w połowie. Po włączeniu i wyłączeniu zatrzymała sie w momencie wyłączenia włączika. jak trafiłem na pozycję wyjściową zostawiłem i po przejechaniu 50 m zauwałżyłem że pali się kontrolka SRS. Zatrzymałem wyłączyłem silnik, włączyłem i ipali się, ponownie, ZGASŁA :grin: ale niestety zaraz sie zapaliła i tak juz przez czły czas. poczytałem oczywiśie forum ale nie widziałem powiązania tylnej wycieraczki z kontrolką srs.
pomóżcie laikowi
Mam tylko jedną poduchę. Samochodzik od miesiąca ale nie było wczesniej takich objawów.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 09:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 10:07   

Koty3 napisał/a:
poczytałem oczywiśie forum ale nie widziałem powiązania tylnej wycieraczki z kontrolką srs

nic dziwnego bo jedno z drugim nie ma nic wspólnego :smile:
co do kontrolki SRS to sprawdź kostki pod siedzeniami bo dzieje się tak że jak np.przesuniemy siedzenie bądź coś pod nie włożymy to lampa zacznie nam się wtedy świecić
a druga sprawa jeśli się okaże że to nie kostki to taśma w kierownicy do wymiany
jakby co to mam taką taśmę :smile:
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 10:11   

Psiknij WD-40 w kostki pod siedzenie i powinno pomóc, ale przed operacją odłącz wpierw akumulator i odczekaj 15 minut, aby nie było nieprzewidzianych niespodzianek :)
 
 
Koty3 




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 25
Skąd: Milanówek



Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 10:26   

No proszę błyskawiczne odpowiedzi. :mrgreen: Boję sie odłączać akumulator, bo nie mam kodu do immo a i pilota mam jednego. Chciałem podmienić akumulator, ale własnie brak kodu mnie powstrzymuje ( jest to ze sobą powiązane prawda ? ) No i czy warto zamieniać z 3 letniego sprawnego aku 75 na miesięczny 62 :?: ? O tej kostce czytałem zanim wpisałem problem. Nic mi nie lata pod siedzeniem ale poruszam nią jak wrócę z pracy i zobaczymy.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 10:30   

Koty3 jeśli masz pilota to po odłączeniu akumulatora nie potrzebujesz kodu immo :smile:
ja też mam jednego pilota i aku odłączałem nie raz :smile:
później wystarczy zsynchronizować pilota ręcznie i będzie działał :smile:
a zrobisz to tak:
"# Otworzyć samochód używając kluczyka. Wskazane jest fizyczne otworzenie drzwi.
# Nacisnąć przycisk zamykania pilota przynajmniej czterokrotnie, co spowoduje jego ponowne zsynchronizowanie z systemem alarmowym"
kod immo jest potrzebny gdy pilot uszkodzony,zgubiony lub samo immo się spiepszyło :wink:
Ostatnio zmieniony przez szoso Wto Kwi 21, 2009 10:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 10:34   

Koty3, chcesz wymienić, to wymień akumulator, przecież operacja wymiany aku. nie trwa dłużej jak 15 minut, a nawet gdyby trwała, to wtedy ponowna synchronizacja pilota i po sprawie, tutaj akurat nie masz się czego bać, że auta przestanie kręcić :)
 
 
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 13:30   

ja też nie wiedząc czemu bałem się odłączać aku, bez znajomości kodu do immo. Nie wiem czy coś takiego przeczytałem, czy mi się ubzdurało ;)
Skoro Panowie mówicie, że nic się nie dzieje to mi spadł kamień z serca, od pewnego czasu się wybieram do PHJOWI zczytać ten kod i błędy, choć to i tak nieuniknione jakoś mi teraz lżej hehe ;)
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 13:34   

pietro napisał/a:
Skoro Panowie mówicie, że nic się nie dzieje to mi spadł kamień z serca, od pewnego czasu się wybieram do PHJOWI zczytać ten kod i błędy, choć to i tak nieuniknione jakoś mi teraz lżej hehe ;)

ja pierwszy raz odłączając aku najpierw poszperałem na forum żeby lipy nie było bo tak niektórzy mi gadali że fury nie odpalę jak odłączę a to nie prawda :wink:
ale fakt faktem kod immo trzeba mieć bo inaczej laweta jak komputer T4 daleko :/
mi może się uda w czwartek odczytać ten kod w Bialmocie w Białymstoku :smile:
plus zaprogramowanie dwóch zapasowych pilotów które wyrwałem za 30zł 2 sztuki :smile:
Ostatnio zmieniony przez szoso Wto Kwi 21, 2009 13:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 13:37   

szosownik napisał/a:
a pierwszy raz odłączając aku najpierw poszperałem na forum żeby lipy nie było bo tak niektórzy mi gadali że fury nie odpalę jak odłączę :wink:


czyli potwierdzasz, że nic mi nie grozi mając pilota? :)
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 13:44   

Cytat:
czyli potwierdzasz, że nic mi nie grozi mając pilota? :)

absolutnie nic nie grozi :smile:
 
 
Koty3 




Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 25
Skąd: Milanówek



Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 20:13   

Tak jak napisał szosownik :[nic dziwnego bo jedno z drugim nie ma nic wspólnego :smile: ]
rzeczywiście to dwie oddzielne sprawy a przytrafiły się przypadkowo razem i tak jak nagle sie pojawiły tak też zniknęły. Kontaktowałem się z poprzednim użytkownikiem i powiedział że miał dolegliwości z lampką srs, włączała się i po kilku dniach (!) gasła. Problem wycieraczki podobno minął u niego po wymianie przednich spryskiwaczy (?). Teraz więc dzięki Wam mogę spokojnie i bez nerwów posprawdzać i ewentualnie wyeliminować usterki :ok2: A przede wszystkim spokojnie podmieniać akumulatorek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r 200 97r] tylna wycieraczka
paka_88 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sob Maj 24, 2008 23:54
Paul
Brak nowych postów [R streetwise] tylna wycieraczka
kamil18101986 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Sie 05, 2008 13:44
Brt
Brak nowych postów [R 214 si 97r] problem z tylna wycieraczka
MAXx Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Cze 13, 2007 22:26
Ant
Brak nowych postów [R 200 1.4 16v] Tylna wycieraczka nie działa
marcze83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sob Lis 02, 2013 23:25
zdzichu
Brak nowych postów [R 200] tylna wycieraczka ?? hmmm....
koliber1 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sro Gru 10, 2008 18:50
Chester



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink