Forum Klubu ROVERki.pl :: Okablowanie w ca
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Okablowanie w ca

rover 200
Autor Wiadomość
muzyczny_rover 



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 349
Skąd: Piła



  Wysłany: Wto Cze 09, 2009 10:12   Okablowanie w ca

Cześć, ponieważ przody już grają, poszło w strone obmyślania subwoofera...
i teraz ..
Bedę robił to 2 etapami
1 to: rozebranie tyłu samochodu (wyciągniecie siedzeń tylnych oraz pasażera - co za tym idzie dokopanie sie do wszystkich blach i wygłuszenie mata soudal) przy okazji bedą zrobione odstające boczki
jako, że już bedzie duzo z auta w yciągnięte i bede miał "gołą" podłogę chciał bym na niej ulożyć kable do wzmacniacza .. oraz kabel od akumulatora
i tu rodzi się pytanie ..o optymalne ułożenie kabli do wzmacniacza napędzającego z tyłu subwoofer

aha subwoofer to dwa przetworniki po 220 w rms - koncowka to carpower power 4/400
wiec temat kabli hmm tez intersujący.. głównie przekroje.. (marke to sobie sam dobiore celuję w audisona lub macrom)

2 to: złożenie :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 09, 2009 10:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Wto Cze 09, 2009 10:40   

Sygnałowy ciągnąłbym środkiem tak mniej więcej na wysokości skrzyni biegów -im dalej od innych kabli tym lepiej. Od akumulatora do wzmaka lewą stroną.

Przekrój od aku max 25mm2, więcej nie trzeba. Od wzmaka do głośnika więcej niż 10mm2 nie trzeba bo przecież ten kabelek to max 1 metr :) . Co do firmy to jednak porządnie bym się zastanowił czy warto przepłacać... ten od aku do wzmaka byle jaki beztlenowy. Nie ma sensu płacić za firmę bo tu tylko prąd idzie i nic więcej. W zasadzie i głośnikowe można traktować tak samo, to sygnałówki mają znaczenie duże bo małe napięcia nimi lecą i jeszcze mniejsze natężenia nimi lecą. Tym samym łatwo o zniekształcenia...
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
muzyczny_rover 



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 349
Skąd: Piła



Wysłany: Wto Cze 09, 2009 10:43   

W sensie marki pisałem o sygnałówkach a bynajmniej miałem w zamyśle... :)

OK a teraz tak bo to co napisales to ja też wiem, ale spoko
Ale chodziło mi o to czy układać kable na podłodze rozumiesz czy bokiem .. czy to obojętnie (pamietając, że mam całą podłogę do wykorzystania :) )
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Wto Cze 09, 2009 10:55   

Sygnałówki na podłodze środkiem, od aku ciągnąłbym nawet górą. Jakby nie patrzeć większa odległość jest między górą a skrzynią niż bokiem a skrzynią. Na myśli mam oczywiści te jasne listy po bokach. Kabel; wydłuży się przez to o około metr więc nie tak wiele.

Można też pokusić się o inne rozwiązanie. Aku do tyłu, wtedy kabelek do wzmaka poniżej metra... straty w prądzie więc minimalne. Albo jeszcze inaczej. Aku zostawiasz gdzie jest, na tył wstawiasz malutki aku jako buforek.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
muzyczny_rover 



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 349
Skąd: Piła



Wysłany: Wto Cze 09, 2009 11:02   

Góra odpada..wolę dachu nie ruszać, jak się zacznie ruszać od basu wtedy go tknę :))
Raczej wszystko w podłodzę bedę kładł i w peszelach .. ale ok dzięki za podsumowania...
SP nie wiem czy pamietasz moj temat subwoofera..w sensie doboru...
Odsłuchiwałem 4 typy od mds 10 przez power bass, jbl i earthquake
Padło na zabudowanie za kanapą skrzni z pochyloną scianka przednią i tylną oraz na szerokość bagażnika bezposrednio za kanapą to jest 90cm szerokości a wysokość max wejdzie 47-50cm)..a i naj lepsze 2 x earthquake 12.. powiem tak tak swetne granie sprawdzilo mi się kilku typach grania..i o dziwo nie myslalem o podwójnej konstrukcji w sensie 2 głośniki...budżet poszedł w górę ale ale dałem sobie wiecej czasu i dogram temat gdzies w jakies hmm 3-4miesisące :)
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Wto Cze 09, 2009 11:10   

Cytat:
Góra odpada..wolę dachu nie ruszać, jak się zacznie ruszać od basu wtedy go tknę :) )


Chodzi mi tylko o te listwy, ściąga się je w 5 minut a kabel wejdzie bez problemu ale dołem też źle nie jest, jak kto woli :smile:

Pamiętam ten temat. Można się kłócić nad modelem, firmą która lepsza itd... ale przecież chodzi o to aby Tobie grało dobrze a 2 to już porządną robotę zrobią. Dla mnie 2 to za dużo, już jeden Rockford trzęsie niemiłosiernie :mrgreen: . Obudowę BR czy zamkniętą robisz?

PS. Drugi bym wstawił tylko z walorów estetycznych :mrgreen:
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
muzyczny_rover 



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 349
Skąd: Piła



Wysłany: Wto Cze 09, 2009 11:17   

Już pisze,, dokładnie to ma mi grać i skoro mi pasuje to dla mnie ważne a jak komuś nie pasuje to hmm mo ktoś problem :) hihih :)
Wiesz co ważne,ze dwa przetworniki po pierwsze swietnie grają mają sporą dynamikę, nie trzeba systemu rozkręcać do Vol 25..bo przy 15 jest już naprawdę nieźle :) przy 20 to już lans bans :D
Dwa daję maja 22w w rms, wzmcniacz w mostku teoretycznie ma 2x 320w rms - zakładam, ze przy stratach ciepła itd itp niech ma nawet te 2 x 260w rms (strzelam) myśle , że dość dobrze napędzi te suby
A skrzynia szczelinowa, z naciskiem na umiejscowienie i wpasowanie je w tył auta

PS u Ciebie 2 to nawet mógłby jako membrana bierna posłużyć ! :)
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Wto Cze 09, 2009 11:32   

Jeśli zdecydowany jesteś na 100% na bass-reflex to ten wzmacniacz będzie aż za mocny... o to się nie bój. Generalnie nie preferuję zamknięte z racji lepszego impulsu ale jak kto woli i co kto słucha. Do mojej muzy trzeba żwawego basiku :)

Cytat:
PS u Ciebie 2 to nawet mógłby jako membrana bierna posłużyć ! :)


Tylko, żeby to zagrało jak oczekuję musiałbym przerabiać wtedy budkę i troszkę policzyć bo się litraż zmieni :)

Zmykam na zakupy, wytrwałości życzę, trochę roboty Cię czeka :wink:
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
muzyczny_rover 



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 349
Skąd: Piła



Wysłany: Wto Cze 09, 2009 12:40   

Mocy niegdy za dużo a jak nawet gain bedzie ustawiony max w polowie to tylko na plus dla całego sprzętu :) jak sam wiesz.. :) zresztą zawsze sprzęt szanuje..a jak sznujesz dłużej masz go w idelanym stanie i dłużej cieszysz się z niego :D

Roboty mnie czeka ale czas też wpływa na moją korzyść :)
ale dzięki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Okablowanie
co od czego ?
Gość Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Pon Maj 11, 2009 17:39
michone
Brak nowych postów [R75] Okablowanie- wymiana navigacji
riki Car-audio, nawigacje, radia CB 11 Sob Mar 14, 2009 11:07
Stachu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink