Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 8V 97r] Pytanie o głośniki basowe Phonocar
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 8V 97r] Pytanie o głośniki basowe Phonocar
Autor Wiadomość
strala1 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 226
Skąd: Bydgoszcz/Toruń

Rover 200

Wysłany: Sob Lip 11, 2009 12:38   [R200 8V 97r] Pytanie o głośniki basowe Phonocar

Szukając głośników do swojego R, trafiłem na taką aukcje:

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=685244739

Mam do was pytanie, ponieważ jestem zielony w sprawach car audio. Czy mogę zastąpić fabryczne Rover-owskie głośniki, tymi basowymi?? Jaki będzie tego efekt? Czy można za pomocą tylko takich głośników słuchać normalnie muzyki?

Drugie moje pytanko, czy głębokość montażowa 62 mm, wymaga użycia dystansów? Czy głośniki wejdą bez problemu?
Ostatnio zmieniony przez strala1 Pią Lip 17, 2009 14:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lip 11, 2009 12:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Czw Lip 16, 2009 04:31   

Efekt będzie ( a raczej jest bo już je kupiłeś ) taki, że będą grały gorzej od fabrycznych. Zastanów się nad swoim pytaniem. Czy można na głośnikach basowych słuchać normalnie muzyki.... nie można. W innym poście tłumaczysz, że jesteś zielony w sprawach Car Audio ale mnie sie wydaje, że to coś innego. Pytasz o złączki, adaptery, umiejscowienie kabli... to nie są pytania na miarę kogoś kto ma 184 posty na forum. Chyba, że ciągle o coś pytasz. Zainteresuj się trochę życiem to nie będziesz musiał zadawać tak banalnych pytań. Nie najeżdżam cię, broń Boże ale gdy widzę pytania typu jak podłączyć kabel do głośnika to zaczynam rozumieć dlaczego z np. suszarkami do włosów można dostać instrukcję jak włożyć wtyczkę do gniazdka...
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
strala1 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 226
Skąd: Bydgoszcz/Toruń

Rover 200

Wysłany: Czw Lip 16, 2009 11:07   

Hmmm... no to Cie kolego zaskoczę. Kupiłem te głośniki, wygłuszyłem drzwi, i grają o niebo lepiej od fabrycznych. Pytałem gościa w sklepie caraudio czy się nadają, powiedział, że jak najbardziej ponieważ głośnik 16,5 cm, nie jest głośnikiem basowym, a więc bez problemu może zastąpić fabryczne. A co do moich pytań na forum. Jak Ci się nie podoba to nie czytaj moich postów. Po to jest to forum, żeby pytać. Może i są to pierdoły, pytam o montaż głośników, gdyż chcę być przygotowany i zrobić to szybko i sprawnie. Pytam bo nigdy tego nie robiłem.
 
 
 
Tomaszi 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 16, 2009 11:19   

w takim razie to nie głośniki basowe (nie sprecyzowałes) tylko midbasy ;) a takie to właśnie z reguły w drzwi.

To że to tylko 16.5 nie znaczy że nie mogą być basowe, są suby nawet 13tki :)

ps. i proszę mi tu grzecznie się odnosić do siebie :)
_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
 
 
 
strala1 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 226
Skąd: Bydgoszcz/Toruń

Rover 200

Wysłany: Czw Lip 16, 2009 11:23   

Tak Tomaszi, masz rację. Błąd wynika z tego, że na aukcji jest napisane głośniki basowe. Tym się sugerowałem. I dlatego moje pytanie.
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Czw Lip 16, 2009 15:16   

Cytat:
Hmmm... no to Cie kolego zaskoczę. Kupiłem te głośniki, wygłuszyłem drzwi, i grają o niebo lepiej od fabrycznych.


to zależy co rozumiesz przez lepiej. Midbas aby grał dobrze potrzebuje towarzystwa tweeterka bo mimo 16cm źle przenosi pasmo powyżej 5-8kHz>. Owszem może łupanko jest większe ale góra pasma jest kiepska.

Cytat:
Pytałem gościa w sklepie caraudio czy się nadają, powiedział, że jak najbardziej ponieważ głośnik 16,5 cm, nie jest głośnikiem basowym, a więc bez problemu może zastąpić fabryczne.


To i subwoofer bez fitra moze zastąpić głosnik fabryczny, pytamnie tylko jaki efekt chce sie uzyskać. Dobrze to to nie zagra i nie wazne co mówi Pan z zakładu Car audio, po prostu nie będzie góry...

Cytat:
Jak Ci się nie podoba to nie czytaj moich postów. Po to jest to forum, żeby pytać. Może i są to pierdoły, pytam o montaż głośników, gdyż chcę być przygotowany i zrobić to szybko i sprawnie. Pytam bo nigdy tego nie robiłem.


Przede wszystkim forum jest po to aby czytać to co juz było na nim rozwiązane i wyciągać z tego wnioski. Generalnie jest pewien poziom pytań które wypada/ nie wypada
zadać. To, że czegoś się nie robiło nie wszystko tu tłumaczy bo poziom trudności jest na niskim poziomie - ale jak wolisz. Chcesz iść przez życie za rączkę Twoja sprawa.

Cytat:
w takim razie to nie głośniki basowe (nie sprecyzowałes) tylko midbasy ;) a takie to właśnie z reguły w drzwi.


Ale w połączeniu z tweeterami nie same.

Cytat:
ps. i proszę mi tu grzecznie się odnosić do siebie :)


Odnoszę się grzecznie, zwróciłem tylko uwagę, że mógłby parę rzeczy spróbować sam...
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Pią Lip 17, 2009 08:31   

kiedyś w innym wozie miałem klemy akumulatora Phonocar i były bardzo marnej jakości, śrubki imbusowe chyba z plasteliny zrobili, no ale może głośniki mają dobre , nie wiem.

Jeśli chodzi o głośniki midbassy to mogę polecić Hertz EV 130, 50RMS pasmo 65 Hz - 8 kHz, mam je podpięte pod samo radio (vdo 4x22W) i grają czysto i silnie.

Oczywiście do nich mam tweetery (hertz DT 16, pasmo 3Hz-21000 kHz) ale już przez zwrotniczki DX100.
 
 
Tomaszi 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Pią Lip 17, 2009 08:58   

strala1 bez krępacji mogę się podpisać pod radami kolegi Botanix'a
Otwarcie powiem że na pewno ma większą wiedzę caraudio od mojej, gdyż swoją wiedze opieram w wiekszości na teorii, On ma wiedze praktyczną, i pomimo drobnych złośliwości to ten plusik powinieneś dać jemu.

Nie wiem czy przegladałeś podradnik Nazara, jak nie to zapraszam do lektury :) Link jest w temacie przyklejonym, oczywiście w tym dziale.
_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
 
 
 
strala1 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 226
Skąd: Bydgoszcz/Toruń

Rover 200

Wysłany: Pią Lip 17, 2009 14:12   

Cytat:
to zależy co rozumiesz przez lepiej. Midbas aby grał dobrze potrzebuje towarzystwa tweeterka bo mimo 16cm źle przenosi pasmo powyżej 5-8kHz>. Owszem może łupanko jest większe ale góra pasma jest kiepska


Wiem o tym, do głośników Phonocar Td-line, zamontowałem tweetery HERTZ DT16 + zwrotnice. Drzwi wygłuszyłem taśmą dekarską plus maty bitumiczne. Powiem wam, że jestem zaskoczony - efekt jest super. Głośniki Phonocar są dobrej jakości. Byłem w zakładzie gdzie profesjonalnie montują caraudio. Facet powiedział, że Phonocar Td-line to najlepszy wybór w przedziale cenowym 120-170 zł. Dla mnie grają super. Ja jestem zadowolony :)


Kod:
Przede wszystkim forum jest po to aby czytać to co juz było na nim rozwiązane i wyciągać z tego wnioski. Generalnie jest pewien poziom pytań które wypada/ nie wypada
zadać. To, że czegoś się nie robiło nie wszystko tu tłumaczy bo poziom trudności jest na niskim poziomie - ale jak wolisz. Chcesz iść przez życie za rączkę Twoja sprawa.


Wiesz..... "Kto pyta nie błądzi" heheh z tym wypada, nie wypada trochę przeginasz. Dla Ciebie coś jest proste, dla innego trudne. Zastanowiłeś się nad tym? Po to jest to forum, żeby pytać o takie błachostki, jak również o skomplikowane sprawy. Nie uważasz? Np. dla kolegi Oprawcy, demontaż silnika Rovera na chodniku pod blokiem jest proste, dla mnie jest nie do przeskoczenia. Rover jest moim pierwszym autem, nigdy nie miałem do czynienia z caraudio. Chciałem dobrze przygotować się do wymiany głośników, tak aby zrobić to szybko, sprawnie, żeby nie odwalić fuszerki. Stąd moje pytania, które według Ciebie nie powinny tu paść.


Ps. Botanix, dzięki za rady, ale następnym razem jak mogę prosić nie najeżdżaj na mnie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] Głośniki - dlaczego NIE głośniki w tylnej półce?
rafal506 Car-audio, nawigacje, radia CB 11 Wto Mar 01, 2011 09:46
Lisus
Brak nowych postów [R216 coupe pytanie głośniki - tył]
Markzo Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Nie Mar 16, 2008 22:38
Markzo
Brak nowych postów [R200] Głośniki - czy są głośniki w drzwiach
sdm1 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Nie Wrz 05, 2010 08:29
sdm1
Brak nowych postów Głośniki do Clarion DB188RPM, pytanie kompletnego laika
rmusz Car-audio, nawigacje, radia CB 8 Nie Lis 01, 2009 20:23
Markzo
Brak nowych postów [R200 1,6 94r] głośniki tył
najdek24 Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Sro Kwi 30, 2008 23:08
dante27



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink