Forum Klubu ROVERki.pl :: System operacyjny w firmowym laptopie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
System operacyjny w firmowym laptopie
Autor Wiadomość
k3master 




Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 115
Skąd: Książ Wielki



Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 15:59   System operacyjny w firmowym laptopie

Witam serdecznie ekipę,

Odnośnie laptopa do użytku we własnej firmie. Własnie przymierzam się do zakupu, ale chciałem zapytać:

1. Czy istnieje prawny wymóg, iż laptop musi posiadać system operacyjny "business" np Vista Business, czy XP Professional?

2. Słyszałem kiedyś, iż Microsoft wprowadza tańsze pakiety dla małych firm jeśli chodzi o Office. Miało to kosztować ok 650 zł. Niestety znajduję tylko takie po 1300 zł. Ktoś może wie, gdzie można kupić tanio MS Office?

3. Jaki program antywirusowy polecacie? (w mojej działalności non stop będę podpięty do sieci)

4. Czy ktoś z Was zna i korzysta z programu Subiekt? (magazyn, faktury)

Z góry dzięki za posty.
Pozdrawiam
k3master
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 15:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 16:20   

k3master napisał/a:
1. Czy istnieje prawny wymóg, iż laptop musi posiadać system operacyjny "business" np Vista Business, czy XP Professional?


Nie ma takiego wymogu. Wersje Pro/Business maja pare opcji przydatnych w sieciach firmowych na przylad mozliwosc wpiecia do domeny.
Jesli chodzi o wybor XP/Vista bierz Viste business bo masz tam mozliwosc downgrade do XP jesli cos bedzie nie tak. Moze poczekaj na Win7?

k3master napisał/a:
2. Słyszałem kiedyś, iż Microsoft wprowadza tańsze pakiety dla małych firm jeśli chodzi o Office. Miało to kosztować ok 650 zł. Niestety znajduję tylko takie po 1300 zł. Ktoś może wie, gdzie można kupić tanio MS Office?


Nic mi o tym nie wiadomo. Napewno byl tanszy Office domowy, ale w firmie OIDP nie mozesz go uzywac. Moze OpenOffice? Ja z powodzeniem z niego korzystam i większość mojej firmy też. MSOffica, tylko jeśli ktoś MUSI mieć...

k3master napisał/a:
3. Jaki program antywirusowy polecacie? (w mojej działalności non stop będę podpięty do sieci)

Eset nod32 - baardzo przywoity antywir. Nie obciaza zanadto kompa i jest całkiem tani.

k3master napisał/a:
4. Czy ktoś z Was zna i korzysta z programu Subiekt? (magazyn, faktury)

Tu nie pomogę niestety :/

Pozdrawiam
 
 
 
k3master 




Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 115
Skąd: Książ Wielki



Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 16:40   

kruszon napisał/a:
Moze poczekaj na Win7?


Z tego co wiem premiera jest na koniec października - ja potrzebuję kupić już teraz. Słyszałem natomiast, że będzie jakaś opcja (płatna) upgrade dla użytkowników, który kupią Vistę niedługo przez premierą win7. Może się załapię :-)

kruszon napisał/a:
Eset nod32 - baardzo przywoity antywir

Sprawdzę. :-)

Dzięki wielkie za pomoc!
Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
damiwr 




Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 17:11   

k3master napisał/a:
Czy istnieje prawny wymóg, iż laptop musi posiadać system operacyjny "business" np Vista Business, czy XP Professional?


Już wyczerpująca odpowiedź padła.

k3master napisał/a:
Słyszałem kiedyś, iż Microsoft wprowadza tańsze pakiety dla małych firm jeśli chodzi o Office. Miało to kosztować ok 650 zł. Niestety znajduję tylko takie po 1300 zł. Ktoś może wie, gdzie można kupić tanio MS Office?


MS Office SB 2007 Win32 Polish 1pk OEMI V2 w/OfcPro2007Trial MLK plus uniwersalny polski nośnik do Office 2007 OEM (Mastek Kit)

koszt dla klubowicza u mnie w sklepie 900 zł

Jaki program antywirusowy polecacie? (w mojej działalności non stop będę podpięty do sieci)

osobiście w firmie używam noda ale polecam też kasperskiego mimo różnych opini czasami komputery klijentów po skanowaniu nodem nie mają nic a kasperskim się coś tam odnajdzie.

k3master napisał/a:
4. Czy ktoś z Was zna i korzysta z programu Subiekt? (magazyn, faktury)


osobiście nie polecam serwis strasznie drogi :/

ja pracuje i polecam oprogramowanie Wa-Pro sam pracuje od dawna na WF-MAG magazyn i sprzedaż
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Pią Wrz 11, 2009 21:23   

damiwr napisał/a:
klijentów po skanowaniu nodem nie mają nic a kasperskim się coś tam odnajdzie.

Zgadza sie! Jednak przy zastosowaniu opcji In-Depth Scan znajduje znacznie wiecej :)

Pozdrawiam
 
 
 
truten23 




Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Sob Wrz 12, 2009 13:45   

Ja osobiście zabezpieczam pracownię w szkole Arcavirem Dziala to i nawet za bardzo nie obciąża. Gdata też jest dość dobry, jednak obciąża kompa.
Co do systemu to chyba naj leppiej kupiś system Win 7.
Używam już sporo czasy 7kę i właściwie nie można na nią narzekać.
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
k3master 




Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 115
Skąd: Książ Wielki



Wysłany: Sob Wrz 12, 2009 21:30   

truten23 napisał/a:
Używam już sporo czasy 7kę i właściwie nie można na nią narzekać.


Masz na myśli tą 7-kę, której premiera będzie w październiku? :-) Jak/skąd? :-)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
PopaY 




Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Sob Wrz 12, 2009 21:41   

Na stronie MS można się było zapisać do testowania "7 beta" już dawno temu. Poza tym w sieci już się spotkałem z "7" do pobrania ;)
 
 
k3master 




Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 115
Skąd: Książ Wielki



Wysłany: Sob Wrz 12, 2009 22:02   

No właśnie znalazłem takie info w sieci. Teraz wszystko jasne :-) (jestem trochę "za murzynami" z tym tematem)

Podobno jest też lista modeli notebooków, przy których zakupie z Vistą, możliwy będzie upgrade do win7 na podstawie talonu czy czegoś w tym stylu.

Muszę znaleźć tą listę :-)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Nie Wrz 13, 2009 09:05   

k3master napisał/a:
Podobno jest też lista modeli notebooków, przy których zakupie z Vistą, możliwy będzie upgrade do win7 na podstawie talonu czy czegoś w tym stylu.


Niestety wyglada mi to bardziej na akcje marektingowa :)
http://di.com.pl/news/283...s_7_to_mit.html

Pozdrawiam
 
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Nie Wrz 13, 2009 18:11   

kruszon napisał/a:
Niestety wyglada mi to bardziej na akcje marektingowa


Mi nie.
Dostałem potwierdzenie telefoniczne (niestety) że upgrade z Visty (Premium, Business,Ultimate) jest bezpłatny. Jednak żeby zrobić upgrade musisz mieć nośnik z 7.
Jak ktoś chce mieć swój nośnik to zapłaci.
Jest to podobna sytuacja jak z downgrade z Visty Business na XP Proff. Bez nośnika nie zmienimy systemu. :razz:
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
truten23 




Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Nie Wrz 13, 2009 18:43   

Czyli jak by nie patrzeć i tak trzeba zaplacić i tak :roll:

Co do tej 7 przed premierą, mój kumpel z roku jest Beta-testerem Microsoftu :cool:
Mie długo trzeba z nim zagadać o pelną wersję :grin:

Jednak jak nie trzeba na gwałt lapka kupować, to ta 7ka to chyba najlepszy wybór. Nie ma zamulania znanego z Visty i Sporym ulatwieniem jest możliwość uruchamiania programów w trybie zgodności z wcześniejszymi wersjami systemów :razz:

A może tak Linuxa ?? ;>
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Nie Wrz 13, 2009 18:48   

truten23 napisał/a:
Sporym ulatwieniem jest możliwość uruchamiania programów w trybie zgodności z wcześniejszymi wersjami systemów

Vista też to ma i działa bardzo dobrze. Lepiej niż w XP.
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Nie Wrz 13, 2009 20:47   

truten23 napisał/a:
A może tak Linuxa


Wiesz, ja na codzień używam i też bym polecał gdyby nie to, że niestety jeśli chodzi o rozwiązania fakturowo magazynowe to słaby wybór tu jest :( Niby sa rozwiazania firmy Lefthand (http://lefthand.pl/pl/), ale poza tym wyboru nie ma za dużego. Szkoda.

Pozdrawiam
 
 
 
Homi 




Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 111
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Wrz 13, 2009 23:01   

k3master, jeśli wystarczy Ci Outlook, Excel, Word to możesz zastanowić się nad wersją Basic Office'a 2007, natomiast wersje Small Business kupisz już za 855zł z nośnikiem.

Antivirusa polecam Kasperskiego, NOD jest też ok, ale mnie nie przekonał. :)
 
 
drlubicz 




Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 239
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 00:39   

żona w firmie miała subiekta i ogólnie jest ok , tani w zakupie , serwis wcale nie jest dorogi bo go nie ma , jest pomoc telefoniczna , obecnie używamy Psi , drogi w zakupie ale sto razy lepszy niż subiekt , nie wiem jaką masz firmę ale dla małej firmy to nawet subiekt nie potrzeby to jest program do typowego fakturowania
 
 
 
Skiba 




Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 09:17   Re: System operacyjny w firmowym laptopie

k3master napisał/a:

3. Jaki program antywirusowy polecacie? (w mojej działalności non stop będę podpięty do sieci)


Kaspersky

McAfee
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
truten23 




Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 10:06   

TomC napisał/a:
Vista też to ma i działa bardzo dobrze. Lepiej niż w XP.


Wiem :wink:

kruszon napisał/a:
Wiesz, ja na codzień używam i też bym polecał gdyby nie to, że niestety jeśli chodzi o rozwiązania fakturowo magazynowe to słaby wybór tu jest Niby sa rozwiazania firmy Lefthand (http://lefthand.pl/pl/), ale poza tym wyboru nie ma za dużego. Szkoda.

No ja w domu i na jednym kompie w serwerowni mam Ubuntu, ale w pracy zajmuję sie też prowadzeniem ewidencji programem firmy Vulcan, dletego siedzę na windowsie. :>
Poza tym ta 7 przyjemnie pracuje :cool:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
k3master 




Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 115
Skąd: Książ Wielki



Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 12:25   

TomC napisał/a:
Dostałem potwierdzenie telefoniczne (niestety) że upgrade z Visty (Premium, Business,Ultimate) jest bezpłatny. Jednak żeby zrobić upgrade musisz mieć nośnik z 7.
Jak ktoś chce mieć swój nośnik to zapłaci.


A dawno kupowałeś laptopa?

W marketach elektronicznych reklamują już laptopy z możliwością upgrade do win7. Ale czy to znaczy, że tylko te akurat modele mają taką opcję?

Czy jak kupię laptopa przez neta w jakimś sklepie internetowym z np Vistą Premium to będę miał opcję upgrade?

truten23 napisał/a:
Jednak jak nie trzeba na gwałt lapka kupować, to ta 7ka to chyba najlepszy wybór.


Chodzi o to, że chciałbym kupić go jeszcze we wrześniu, wrzucić w koszty wrześniowe i potem walczyć o zwrot vat-u z całości zakupów.
Oczywiście chciałbym załapać się jakoś na win 7 już teraz.

Homi napisał/a:
k3master, jeśli wystarczy Ci Outlook, Excel, Word to możesz zastanowić się nad wersją Basic Office'a 2007

Ale takiej wersji chyba nie mogę zainstalować na firmowym laptopie? Czy to też jest bez znaczenia?

Dzięki za posty:-)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Homi 




Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 111
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 12:43   

Homi napisał/a:
k3master, jeśli wystarczy Ci Outlook, Excel, Word to możesz zastanowić się nad wersją Basic Office'a 2007

k3master napisał/a:
Ale takiej wersji chyba nie mogę zainstalować na firmowym laptopie? Czy to też jest bez znaczenia?


Jedynie wersja Home&Student jest przeznaczona to użytku niekomercyjnego. Pozostałe pakiety nie mają żadnych ograniczeń. Możesz bez problemu używać wersji Basic na firmowym sprzęcie.
Cytując stronę Microsoftu: "Użytkownicy domowi i małe firmy z nowymi komputerami uzyskują podstawowe narzędzia...".
( http://office.microsoft.c...1674061045.aspx )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Problem z HDD w Laptopie
haszczyc Offtopic 12 Pon Lis 19, 2012 16:53
ADI-mistrzu
Brak nowych postów Kalibracja baterii w laptopie :-)
Armandoo Offtopic 8 Sob Kwi 10, 2010 13:59
Gość
Brak nowych postów Nie działa hibernacja w laptopie...
Prezes89 Offtopic 14 Pon Sty 18, 2010 12:15
Brt
Brak nowych postów Problem z kamerką internetową w laptopie
Dam-Kam Offtopic 9 Sob Kwi 10, 2010 20:24
MaReK
Brak nowych postów SYSTEM RAPEX
luk474 Offtopic 0 Nie Mar 04, 2012 19:29
luk474



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink