Forum Klubu ROVERki.pl :: SOLVED [R200 SD] Jak wymontować sprzęgło klimatyzacji ??
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
SOLVED [R200 SD] Jak wymontować sprzęgło klimatyzacji ??
Autor Wiadomość
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Czw Lut 19, 2009 21:19   SOLVED [R200 SD] Jak wymontować sprzęgło klimatyzacji ??

Padło mi sprzęgło na sprężarce - chrobocze ma luzy we wszystkich kierunkach i grzeje sie na tyle ,że aż pasek śmierdzi gumą.
Niestety miejsca tyle ,że palec trudno włożyć ( a paluszki mam chude ) i żeby nie rozszczelniając klimy móc to wymienić trzeba........ i tu moje pytanie :
Czy ktoś przerabiał odkręcenie belki pod silnikiem , odkręcenie sprężarki i opuszczenie jej w dół na tyle by dało się zdjąć koło pasowe i naprawić/wymienić ?? bez odkręcania przewodów klimy ?? ? Lub teoretycznie czy ktoś uważa ,że jest to wykonalne ?

A tak przy okazji to czy sprężarka od benzyny jest taka sama jak w dieslu ? z wyglądu wyglądają tak samo, jedynie modelem się różnią z tego co zauważyłem ( na naklejce pisze przy D = 1016 a przy B=1011 ) taniej dorwać całą sprężarkę z benzyniaka niż z diesla, a samo sprzęgło używane jest raczej nieosiągalne bo nikomu sie tego rozbierać nie chce. więc dobrą wiadomością było by ,ze od benzyniaka tez podejdzie.

Paul: Czemu chcesz opuścić klimę? Już jej nie kochasz ? ;) Poprawiłem temat :twisted:
Ostatnio zmieniony przez Paul Sob Paź 17, 2009 20:23, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 19, 2009 21:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Yassu
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lut 19, 2009 23:17   

Hmmm...może niech się wypowie jakiś szpec od sprężarek, dla mnie różnica w tym oznaczeniu 1011 vs 1016 raczej nie ma znaczenia, ale nie znam się na tyle by móc to stwierdzić!!
Podpowiem tylko tyle, że ja wymieniałem u siebie sprężarkę, która była wymontowana z anglika i nie pamiętam jaki tam był numer 1016 czy 1011 ;/ Ale jak będziesz kupował to zwróć uwagę na jedną bardzo istotną sprawę!! Idź do auta i policz ile masz rowków na kole pasowym!!! I jaki masz pasek 5PK czy 6PK (tzn 5 lub 6 rowków). Jeśli wszędzie będziesz miał 6PK to kupuj sprężarkę z kołem też 6PK inaczej będziesz miał tak jak u mnie czyli przekładanie starego koła na "nową" sprężarkę!
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Pią Lut 20, 2009 00:13   

chudson, 3 srubki na torx, zwalasz kolo i masz dostep do lozyska...
 
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Pią Lut 20, 2009 00:37   

tak tylko ,ze do tych śrub sie nie da dojśc bez opuszczenia spręzarki bądź całego silnika bo odstęp między kołem pasowym a boczną grodzią kompry silnika jest koło 1cm. Najtańszym i najpewniejszym rozwiązaniem była by wymiana łożyska a nie kupowanie używki a że mam jeszcze tydzień ferie to chyba spróbóje pokombinować coby zaoszczędzić kasy.
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pią Lut 20, 2009 05:36   

chudson, a nie wygodniej pojechac do specow zeby spuscili czynnik, zrobic sobie sprezarke i potem zaladowac czynnik ponownie? Placisz tylko ok.40zl i ewentualna roznice jesli brakowalo Ci czynnika. Wcale nie musisz go tracic. Oni Ci spuszcza i bedziesz wiedzial ile bylo a potem nabija Ci i doladuja najwyzej jak bedzie brakowalo.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pią Lut 20, 2009 08:46   

Zukowaty napisał/a:
wygodniej pojechac do specow zeby spuscili czynnik, zrobic sobie sprezarke i potem zaladowac czynnik ponownie?
:brawo: , to jest chyba najlepsze wyjście :D
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Pią Lut 20, 2009 09:47   

chudson, weze i rurki nagniesz tak zeby sprezarke spuscic delikatnie a najlepiej jej nie spuszczac tylko wysynac do przodu
 
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Pią Lut 20, 2009 10:02   

Jak do przodu ? z przodu jest pas przedni i chłodnica ? pas sie demontuje ? myślałem ,ze jest zgrzewany ?
Zaraz ide kombinować

Może i wygodniej spuścić czynnik ale jedni "spece" powiedzieli ,ze nie będa sie tak bawić i ,że moge zostawić auto do naprawy a więcej nie chciało mi sie jeździć i pytać kto będzie chciał mi czynnik spuścić a potem nabić go zpowrotem.
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pią Lut 20, 2009 10:06   

chudson, błagam popraw ten temat bo ilekroć na niego zerknę to zaczynam myśleć o co chodzi. Chyba że to zamierzony zabieg mający na celu zwrócenie uwagi ;>
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pią Lut 20, 2009 11:58   

Zukowaty napisał/a:
błagam popraw ten temat
:oops: a ja przegapiłem :( Już poprawione :P
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pią Lut 20, 2009 12:07   

:ok: już mnie drgawki brały :wink: :razz:
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Nie Lut 22, 2009 11:33   

No i naprawione, dojście do lewej górnej śruby ( stojąd przodem do koła pasowego ) było dosyć trudne i wymagało odkręcenia koła na pompie wspomagania, oraz lewego leflektora zeby móc tam klucz wepchnac i jakoś powolutku ją odkręcić
Reszta śrub poszła bez większoego problemu następnie:
Odkręciłem calą belkę pod silnikiem i przewody od alternatora (zeby aluminiowy przewód od klimy przesunąć przeszkadzały ) a następnie maksymalnie odgiołem sprężarke w dół aby koło pasowe z sprzęgłem znalazło sie poniżej prawej scianki bocznej.
Póżniej wystarczyło odkręcić 1 śrubę, podważyć sprzęgiełko ze środka koła i wyciągnąć je, wyjąć pierscień osadniczy ( mniejszy z dwóch jakie tam są ) i wcisnąć tam ściągacz by zdjąć całe kółko. Wybicie łożyska i włożenie nowego ( 60zł ) i skręcenie w odwrotnej kolejności.
Uważać trzeba ylko na ten aluminiowy przewód idący do góry silnika bo umnie sie niebezpiecznie odkształcił i trzeba go było naginać.

Ale przyjamniej znam odpowiedż na swoje pytanie: JEST TO WYKONALNE
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Nie Lut 22, 2009 22:28   

Dopisz kolego SOLVED przed nawiasem z modelem Twojego R, bedzie wiadomo że rozwiązany problem :wink: :ok:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Sob Paź 17, 2009 20:28   

Hej
znów musiałem pogrzebać przy klimie i znalazłem prostszy sposób na rozebranie sprzęgła wiskotycznego - może sie komuś przyda :

Odkręcamy belkę przednią wraz z drążkami reakcyjnymi ( 4 ruby + 1 śruba od prawego drążka) , odkręcamy poduszkę silnika górną prawą ( 3 śruby ) silnik opuszcza się w dół, wystarczy go jeszcze tylko trosze przydusić od óry żeby mocno siadł i mamy dobry dostęp do kółka na klimie.

Przy składaniu do kupy nalezy uważać na pierścień osadniczy aby dobrze wszedł. Mi po jakimś czasie wyskoczył i kółko z łożyskiem pocharatało kołnierz sprężarki :/
Tak więc orientuje się ktoś jaka jest zamienność sprężarek w dieselkach ?
Moja to SD7V... model 1016 - czy zamienna jest ona z np modelem 1010 ? Na oko wyglądają tak samo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] Jak wymontować nagrzewnicę???
Marc-in Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Wto Lut 26, 2013 18:52
Rademenez_
Brak nowych postów [R200 RF 96-99] przedni reflektor - jak wymontować ? :>
arturky Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Gru 07, 2007 21:57
arturky
Brak nowych postów [R200 SDI] Łożysko tył [SOLVED]
Bordos Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Sro Lip 14, 2010 16:38
Bordos
Brak nowych postów SOLVED[r200 1.4 16v 99r.] co to za czujnik?
marcze83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Wto Lip 14, 2009 19:43
marcze83



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink