Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25 1.6] Potrzebuje dużo gazu przy ruszaniu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25 1.6] Potrzebuje dużo gazu przy ruszaniu
Autor Wiadomość
piotrekcrash 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 494
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Paź 20, 2009 10:48   [R25 1.6] Potrzebuje dużo gazu przy ruszaniu

Witam!

Mój Roverek przy ruszaniu od zera potrzebuje bardzo dużo gazu inaczej ksztusi się i nawet gaśnie czy to normalne??
Bo czasem czuję się jak nowicjusz na nauce jazdy który nie umie operować pedałem po prawej stronie..
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 20, 2009 10:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Firq 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1598
Skąd: Pleszew



Wysłany: Wto Paź 20, 2009 11:10   

ad1. To nie jest Normalne...
ad2. Powinieneś bardziej w siebie wierzyć...
a tak na serio to
pali ci na wszystkie gary? (na jałowym chodzi normalnie?) sprawdz świece i kable przede wszystkim na pierwszym miejscu :)
Pozdrawiam firq
_________________
60-100 IV bieg 4s
http://www.youtube.com/watch?v=yUJ_xMnouzQ
 
 
piotrekcrash 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 494
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Paź 20, 2009 12:11   

Własnie chodzi o to, że na jałowym chodzi jak złoto i na benżynie i na gazie trzyma 800RPM, podejrzewam, że chodzi na wszystkie gary bo mocy jest duzy zapas.

Chociaż czasem zaraz po odpaleniu siwy dym z rury, myslałem, że to może HGF ale płyn chłodniczy trzma sie na poziomie tzn od początku Lipca ubyło ze 100ml to mogą być początki HGF??

Sprawdzę jeszcze świece ale wymieniałem je jakieś 3m-ce temu tyle , że trochę poskapiłem na nie i założyłem najtańsze NGK
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Paź 20, 2009 12:25   

Hehe mam dokładnei te same objawy.
Też mi sie wydaje ze jak na 1.6 to jakoś trzeba go sporo depnąć aby ruszył. Ale juz sie przyzwyczaiłem - i ani nie musze go wkręcać ani nic (tylko umiejętnie operować sprzęgłem i gazem). I jedzie ładnie.

Ale juz chyba wiem o co chodzi - mój Roverek bardzo leniwie reaguje na pedał gazu (tak jakby początkowe wciskanie gazu dawało bardzo mało paliwa, dopiero przy mocniejszym wcisnieciu gaz działa jak powinien).
Dzisiaj wjeżdżałem na dwójce pod górke i chciałem nieco szybciej. Wciskam delikatnie gaz a on... nic. Jedzie jak jechał. Myśle sobie coś nie tak ... to przydeptałem bardziej i poooszedł....

Jednak jest jedna rzecz która obala tą teorię i mówi ze coś jest nie tak. Mianowicie delikatne dodawanie gazu w zupełności wystarcza zeby wkręcić go na obroty.
I stąd problem z ruszaniem - obroty są ale jakies "lewe" - nie ma siły.

Nie wiem czego to moze byc przyczyna jezeli to nie jest normalne, moze przepustnica.

Też mi ubywa płynu (niewiele ale jednak) i mam troche oleju w zbiorniczku (ale sam olej czysty). Samo uciekanie płynu nie musi oznaczać HGF. Równie dobrze moze byc uszczelka kolektora albo pęknięty przewód.
 
 
piotrekcrash 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 494
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Paź 20, 2009 12:41   

Też miałem olej w zbiorniczku ale jak zakładałem gaz to przy nawiercaniu otworów na króćce w kolektorze od razu wymieniłem tą zieloną uszczelkę. I od tamtej pory nie pojawił się już nowy olej w zbiorniku.

A co do przepustnicy to chyba też nie to bo mam matalową przepustnice z uszzkodzonym trzymaniem linki ale tak poza tym to jest w 100% sprawan i po przełożeniu jej na miejsce mojej plastikowej jest dokladnie to samo.

Sam też już sie przyzwyczaiłem, ale ostatnio jechałem jako pasażer w mojej 25
zauważyłem, że ludzie męczą się jak na nauce jazdy przy ruszaniu pod górkę.
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Paź 21, 2009 09:59   

Czyli mówisz ze powodem niewielkich ilości oleju moze być uszczelka kolektora ssącego? Też ją podejrzewam , bo gdzies czasem mi ucieka płyn chłodniczy (ale nie do silnika bo olej czysty ).

Dokładnie tak samo mam - niektóre osoby (w tym ja na początku) miały problem z ruszaniem moim Roverkiem, ale np brat jeżdżący Citroeniem 1.8 16V problemu nie miał żadnego. Wsiadł i pojechał.

Wczoraj po Twoim poście postanowiłem przyjrzeć sie problemowi bliżej jeszcze raz po 3 miesiącach uzytkowania autka. I okazuje sie ze dziś nie jest to dla mnie żadnym problemem - ruszam przy ok 1.5tys obrotów, zazwyczaj nic nie szarpie (choć zdarza sie jak jest korek pod górkę) - więc chyba wszystko w normie. Mocy mu nie brakuje.

Kiedyś wkręcałem go ponad 2tys zeby mi nie zgasł - albo coś sie naprawiło albo (raczej) ja nauczyłem sie nim jeździć...
Nawet spadek mocy związany z włączeniem klimatyzacji subiektywnie się zmiejszył. Kiedyś miałem wrażenie ze po włączeniu klimy jade zupełnie innym samochodem.

Ojciec ma Omegę V6 2.5 i też przy spokojnym ruszaniu potrafi sie przydławić - moze te silniki 16V tak maja (niski moment obrotowy na niskich obrotach). Natomiast Seat Toledo 1.8 (8V) rwie się do jazdy niemalże bez gazu.
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Sro Paź 21, 2009 10:11   

Cytat:
Czyli mówisz ze powodem niewielkich ilości oleju moze być uszczelka kolektora ssącego?
nie ma takiej opcji.
 
 
 
piotrekcrash 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 494
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Paź 21, 2009 10:23   

Cytat:
Czyli mówisz ze powodem niewielkich ilości oleju moze być uszczelka kolektora ssącego?
nie ma takiej opcji.


Wiadomo, że uszczelka pod kolektorem ssącym nie ma nic z tym wspólnego
z olejem bo przecież tam oprócz kanałów dolotowych przepływa jedynie płyn chłodniczy a olej nie. Tyle, że jak zmieniałem uszczelke pod kolektorem to zmieniłem jeszcze lika rzeczy
w każdym razie problem jakby zniknął..
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Paź 21, 2009 13:32   Re: [R25 1.6] Potrzebuje dużo gazu przy ruszaniu

piotrekcrash napisał/a:
Witam!

Mój Roverek przy ruszaniu od zera potrzebuje bardzo dużo gazu inaczej ksztusi się i nawet gaśnie czy to normalne??
Bo czasem czuję się jak nowicjusz na nauce jazdy który nie umie operować pedałem po prawej stronie..


W moim aucie (R25 1.6) niedomagała cewka zapłonowa. Po wymianie cewki wszystko wróciło do normy.
 
 
piotrekcrash 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 494
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Paź 21, 2009 13:51   

Tomi, to mówisz, żeby wymienić cewki zapłonowe?? Najlepiej obie??
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Paź 21, 2009 14:18   

Najpier sprawdzić. U mnie pęknięta była fajka na jednej cewce. Wymieniłem tylko uszkodzoną cewkę.
 
 
piotrekcrash 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 494
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Paź 21, 2009 14:38   

Jak tylko wrócę do domu poszukam cewek z rozbitka którego wziąłem na przekładkę

dam znać jak efekty...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [214 Si + LPG] Strasznie dużo pali gazu
smalternative Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Nie Paź 14, 2012 12:59
josseeppee
Brak nowych postów [r 214 si 97r benz]zeby ruszyc musze dac duzo gazu?
czy kazdy rover tak ma??
sew87 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 35 Pią Maj 21, 2010 10:39
sew87
Brak nowych postów [R220 SDI] Szarpie przy ruszaniu
tysszek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Lip 08, 2009 21:10
beldo
Brak nowych postów [r216si 1.6 16v 97'] trzeszczenie przy ruszaniu
stefan7113 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Wto Lip 07, 2009 14:53
stefan7113
Brak nowych postów [R214 1.4i 96] Szarpie przy ruszaniu
Iza19019 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Cze 22, 2010 09:51
Iza19019



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink