Forum Klubu ROVERki.pl :: Następny poszkodowany Roverek
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Następny poszkodowany Roverek
Autor Wiadomość
PTE 




Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

  Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 22:14   Następny poszkodowany Roverek

Dzisiaj dopadło i mnie a raczej me auto. Skręcałem (1) z podporządkowanej ulicy w lewo na główną trasę przelotową przez Gdańsk. Przede mną stała Zafira (2). Wyjazd z podporządkowanej był pod górkę. Opel ruszył i zatrzymał się na odcinku miedzy pasami ruchu czekając na wolną prawą. Jako że stanął przy prawej krawędzi, po chwili dołączyłem do niego i stanąłem obok, czekając aż ruszy pierwszy. Kiedy to uczynił, za bardzo ściął zakręt i swym lewym bokiem przejechał przez mój prawy przód (vide mapka) :beczy:
Początkowo Pan się wypierał i twierdził, że nie było w tym niczyjej winy a wręcz moja, w końcu jednak spisaliśmy oświadczenie w którym wziął wszystko na siebie. W czasie gdy pisaliśmy oświadczenie stojąc na znajdującym się tuż obok lewoskręcie, cysterna zahaczyła wyjeżdżającego z tej samej ulicy co my golfa, który obrócił się o 360° i stanął na pasie między jezdniami... Obok akurat przejeżdżała pomoc drogowa. Pan oczywiście dał mi ulotkę, nawet wstępnie się już umówiliśmy na naprawę bezgotówkową, samochód zastępczy itp. ale teraz gdy już ochłonąłem, naszły mnie wątpliwości, zwłaszcza, że czytałem kilka niepochlebnych opinii nt. tego warsztatu (autoryzowana stacja Fiata). Przypomniałem sobie o koledze ze szkolnej ławy, który prowadzi warsztat blacharsko lakierniczy i najpierw zadzwonię do niego, przedtem udam się jeszcze zgłosić szkodę do ubezpieczyciela sprawcy. Błotnik jest lekko wgięty i pociągnął do dołu cały zderzak. Z pobieżnych oględzin wynika, że ucierpiały tylko te dwa elementy.




_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 22:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 22:17   

:głaszcze: :przytul:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 22:23   

Czy to nie ul. Słowackiego? Tak naprawdę to możesz się cieszyć - tylko małe otarcie :ok: , mogło być gorzej.
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 22:26   

Współczuje.
A tak przy okazji... widzę kupiłeś kierunki przezroczyste :mrgreen:
Może offtopic ale ja się waham między czarnymi, a chrom...
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 23:08   

Oj! Myślałem, że to jakaś kasacja, a tu lekkie otarcie. Do wesela się zagoi ;)
Szkoda każdej rysy, ale w porównaniu z autem Remi55 to pikuś ;)

Szybkiego powrotu do zdrowia życzę.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 23:42   

Phuu dobrze ze poszkodowany myślałem ze znów drugi do kasacji ma isc :shock: :wink:

Taka szkodę to bym tez chciał mieć ale współczuje bo trzeba będzie lakierować :neutral:
sprawdź sobie klosze świateł czy przypadkiem nie ucierpiały mocowania :neutral: Ja w swoim 220 tez myślałem ze są cale az je wyciągnąłem i się okazało ze oba popękały od spodu i się już nie nadają do użytku.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 09:03   

Nie idz na naprawe bezgotowkowa, pociagnij go z ubezpieczenia, zostanie Ci pewnie pare groszy z odszkodowania, bo uszkodzenia niewielkie, a kolesia niech Ci nie bedzie zal bo mogl Ci nie rysowac auta :p . Poza tym takie naprawy czesto ludzie robia na odpier... wkoncu to nie oni tym jezdza, a i oszczedzic sie da :p . Kumpel ostatnio tak poszedl kolesiowi na reke i zaluje teraz. Sam zrobisz bedziesz pewien co masz :) .
 
 
 
PTE 




Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 14:38   

Mayson napisał/a:
Czy to nie ul. Słowackiego? Tak naprawdę to możesz się cieszyć - tylko małe otarcie :ok: , mogło być gorzej.


Skrzyżowanie Traktu Św. Wojciecha z Dworcową.

Byłem już u kolegi, on wszystko załatwi, tak więc nie będę musiał się nawet sam fatygować do ubezpieczyciela sprawcy. Dokładne rozmiary będą znane po zdjęciu zderzaka (tzn. czy ewentualnie reflektor nie ucierpiał). Wśród samochodów zastępczych ma m.in. R75, zatem będę wiedział o co poprosić :mrgreen:

boociannielot, naprawa bezgotówkowa jest dla mnie najwygodniejsza. Na szczęście zarabiam na tyle dużo, że nie muszę przejmować się tym, że coś tam mógłbym zaoszczędzić gdyby wziął pieniądze do ręki i robił to własnym sumptem. A pojechałem do kolegi właśnie po to, aby nie zostało to zrobione byle jak. Mój brat korzystał z jego usług 2 razy i był b. zadowolony, ojciec również oddawał do malowania półroczne auto po niewielkiej obcierce i nie miał zastrzeżeń.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 15:00   

No to chyba ze tak :-) . Oby jak najlepiej zrobili :ok: .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Twój następny samochód
Rowan Offtopic 90 Sro Cze 18, 2008 12:08
xxxgrze
Brak nowych postów Miejsce na następny Zlot
Mix Offtopic 30 Sob Sie 29, 2009 01:07
Tomaszi
Brak nowych postów [ Ankieta ] Roewe 550. Nastepny Elektro-Chińczyk?
Marcinus Offtopic 19 Pią Cze 25, 2010 07:55
maciej
Brak nowych postów Co to za Roverek?
Marian_K Offtopic 10 Nie Gru 16, 2007 15:46
Azazel85
Brak nowych postów jaki to Roverek
kasjopea Offtopic 10 Czw Sty 29, 2009 22:17
ezy



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink