Forum Klubu ROVERki.pl :: R400 do oceny :)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
R400 do oceny :)
Autor Wiadomość
edi_roza 



Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd: trojmiasto



Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 22:39   R400 do oceny :)

Witam, rozglądam się za Roverkiem 400 w wersji sedan znalazłem coś takiego http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C12502462 co o nim myślicie? jak sprawuje sie silnik 1.4? ogolnie szukam tylko wersji sedan poniewaz hatchback mi sie mniej podoba :) moze zauwazycie na zdjeciach cos co bedzie podejrzane
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 22:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
olek997 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 516
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 00:50   

szczerze to na pierwszy rzut oka wydaje się ok. sprzedawca handlarz widać więc fure odpowiednio przygotował... ja bym od razu z tylnej klapy zdjął emblematy bo straszą...
_________________
moja 600-tka "ślicznotka"
http://www.autocentrum.pl...rover-600-1998/
 
 
 
edi_roza 



Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd: trojmiasto



Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 08:50   

no tak emblematy to napewno do wywalenia, a na co muszę uważać sprawdzając silnik w tym aucie? dzwoniłem do mistrza mówi, że wszystko jest okej, mogę śmiało na szarpaki jechać, kanał udostępni żeby zobaczyć jak spód auta, ma książkę serwisową do niego, przebieg niecałe 150 tysi
 
 
tw1002 



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd: Wadowice



Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 09:01   

Za taką cenę nie spodziewałbym się rewelacji..
 
 
colin1983 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 909
Skąd: TL

Rover 200

Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 09:07   

Za dużo płynu wspomagania w zbiorniczku może wywalać przez przewody, kierownica nie wygląda na 150tyś km albo jest taka brudna albo wytarta a co do reszty to wygląda w porządku
_________________
http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu
 
 
 
shilus82 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 857
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 09:21   

Ja w kwestii silnika, mojemu teściowi przypadł w udziale sedan z kotłem 1.4 i muszę powiedzieć, że ładnie idzie (lepiej niż mój 1.6, mam wrażenie). Wiem, że wymieniał w nim sprzęgło, i może przez to jest takie odczucie, ale generalnie silnik daje rady. Pali mu po mieście w granicach dychy w lecie(a kręci go tak pod 3,5 tysiąca), w zimie nieco ponad jedenaście(przy tym samym stylu jazdy), ma przebieg kolo 130 tysięcy.

[ Dodano: Pią Kwi 23, 2010 09:21 ]
ale jeszcze zwróć dokładnie uwagę na sam silnik, bo jest tak wypucowany, że hej, a to może oznaczać chęć ukrycia czegoś.
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 09:33   

Trzeba do ceny doliczyć ok 1500zł, bo jest nieopłacony i niezarejestrowany.

Jest to niestety dośc uboga wersja wyposażenia.
Nie ma klimatyzacji.
Do tego wbrew temu co napisał sprzedawca nie ma elektrycznych lusterek!
Brak podłokietnika.
Szyby z tyłu na korbkę.
Z tyłu nie ma zagłówków.
Nie wiem czy mi sie wydaje, ale chyba brak metalowych progów z napisem "ROVER". Moja bestia stoi w warsztacie chora na temostat więc nie sprawdze na 100%, ale nawet chyba z tyłu są metalowe progi (choć bez napisu). Rzadko tam zaglądam ;)

Za to ma dwie poduszki powietrzne a nie jedną.

Dlatego cena myśle nie jest jakaś super atrakcyjna, ponad 6000 za silnik 1.4 i bez gazu, z ubogim wyposażeniem. Moim zdaniem uczciwa, R400 raczej taniej juz nie chodzi.

Przebieg tak jak koledzy napisali nieco podejrzany.

Nie jestem do końca pewien czy ma ABS, wielu sprzedawców go podaje ale skoro to uboższa wersja to może nie być! Wtedy prawodopodobnie z tyłu będą też hamulce bębnowe a nie tarczowe. Trzeba na to zwrócić uwagę.

Z zewnątrz nie mam sie do czego przyczepić, trzeba zwrócić uwage na rdze na tylnych błotnikach. Na zdjęciach niewiele widać.

Samochód prawie na pewno był przygotowany do sprzedaży. Nie uważam tego za wade, ale zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego jest tak czysty że aż za bardzo.
Nie widać więc czy było/jest HGF. Przy tym przebiegu raczej musiało być. Mój po HGF do dziś jest brudny a ten wygląda jak nowy.

Emblematy z tyłu są w dużo gorszym stanie niż u mnie (choć mam '97). Ciekawe od czego to zależy, ale mój ma 180tys na karku w tym pare lat po polskich drogach.

Na plus dla sprzedawcy - darował sobie standardowe teksty w stylu "bezwypadkowy serwisowany w ASO". Zapewne nie jest bezwypadkowy, ale jeżeli jest dobrze zrobiony nie powinno być problemu.
 
 
edi_roza 



Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd: trojmiasto



Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 10:26   

dziś jadę oglądać tego zielonego, znalazłem jeszcze coś takiego http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C12197806 co o tym myslicie?
 
 
colin1983 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 909
Skąd: TL

Rover 200

Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 10:44   

Prawy tylny błotnik porysowany i chyba wgnieciony, mało zdjęć środka
_________________
http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu
 
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 10:48   

-wymontowane radio
-stalowe felgi
-brak drugiej poduszki, choć napisane że jest
-brak klimy
-niestety ma hak
-brak oznaczenia modelu
-jeden kluczyk

o wyposażeniu cięzko coś powiedzieć bo właśnie mało zdjęć
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 10:59   

sobrus napisał/a:
Nie wiem czy mi sie wydaje, ale chyba brak metalowych progów z napisem "ROVER"

W uboższych wersjach metalowe nakładki na progi są tylko z przodu. Tutaj są z przodu a z tyłu są z tworzywa.

[ Dodano: Pią Kwi 23, 2010 10:59 ]
sobrus napisał/a:
Nie jestem do końca pewien czy ma ABS, wielu sprzedawców go podaje ale skoro to uboższa wersja to może nie być! Wtedy prawodopodobnie z tyłu będą też hamulce bębnowe a nie tarczowe.

W sedanach (1.4, 1.6,1.8, 2.0SDI) z tyłu są chamulce bębnowe, bez względu na to, czy ma ABS czy też go nie ma. Nie wiem jak jest w 2.0 benzyna.
W HB z tyłu są tylko tarcze.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
colin1983 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 909
Skąd: TL

Rover 200

Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 11:06   

ABS to on raczej nie ma nie widać pod maską zdjęć modułu ABS-u
_________________
http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu
 
 
 
shilus82 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 857
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 11:18   

Koło pompy wspomagania na dole jest małe bagienko, więc pewnie cieknie, zbiorniczek wyrównawczy nówka sztuka nie śmigana?Jakieś dziwne przebiegi ma,raz 3 tysiące, a zaraz 13?antenę mu ktoś upierdzielił
 
 
edi_roza 



Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd: trojmiasto



Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 22:39   

i byłem obejrzeć tego zielonego, samochód zadbany, zawieszenie w porządku, lakier tez, chodzi równo, lecz gdy przyjechałem otworzyłem maskę to po dotknięciu silnika był on ciepły, więc musial go rozgrzac zanim przyjechalem, zastanawia mnie to, druga sprawa po przejaźdzce wysiadając z samochodu czułem zapach płynu chłodzącego, nie wiem czy to normalne ale zapach był dośc wyczuwalny, przeglądu nie robiłem bo to tak wstępnie, ale jakbym się na niego zdecydował to obowiązkowo bym zrobił i powiedział że chce jego stan miec wypisany na papierku z pieczątką i podpisem, wtedy zapewne by musieli prawde o nim powiedzieć, jeździ się super nie ma co porównywac z jakimiś golfami itp

[ Dodano: Pią Kwi 23, 2010 22:39 ]
http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C12550227 jeszcze jeden jest, tylko ten srodek cos taki szarawy, jestem bardziej za jasnym :) ale ten tez wydaje sie byc spoko
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 22:57   

nie chce mi sie dokładnie oglądać zdjęć oo tej godzinie :P ale wyglada na bardzo bogatą wersję.
Jest to najmocniejszy silnik 2.0 T-series* (w dodatku bardziej niezawodny od 1.4 i 1.6 k-series).
W wyposażeniu chyba nic nie brakuje, są nawet głośniczki wysokotonowe w lusterkach (u mnie tego nie ma, pierwszy raz widze takie)

Do ceny trzeba jednak doliczyć ok 1500zł za rejestracje. Mimo wszystko atrakcyjna.
Nie wiem czy mi sie wydaje ale z tyłu jest coś jakby troche rdzy na błotnikach.
Trzeba obejrzeć na zywo.

*pomijam 2.5V6 bo była to chyba edycja limitowana
 
 
edi_roza 



Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd: trojmiasto



Wysłany: Pią Kwi 23, 2010 23:08   

no ja tez ide juz spać :P no ta nieszczesna rejestracja :P to jutro zadzwonie i sie dowiem :) dzięki za pomoc bede pisał jak coś
 
 
TomC 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 00:29   

sobrus napisał/a:
Nie jestem do końca pewien czy ma ABS

Masz R400 i widzę że ledwo znasz własne auto skoro w aucie z 1 linku pompy ABS nie widzisz....
sobrus napisał/a:
Z tyłu nie ma zagłówków.

Na rynek niemiecki mało który R400 miał zagłówki. Mój jest z Niemiec i nie ma zagłówków.
sobrus napisał/a:
Nie wiem czy mi sie wydaje, ale chyba brak metalowych progów z napisem "ROVER".

Wydaje Ci się...
sobrus napisał/a:
Przebieg tak jak koledzy napisali nieco podejrzany.

Czyli mój R400 jest MEGA podejrzany bo ma 104k przebiegu :razz:
tronsek napisał/a:
W uboższych wersjach metalowe nakładki na progi są tylko z przodu. Tutaj są z przodu a z tyłu są z tworzywa.

Kolega dobrze zauważył.

Z 2 linku R400 ma strasznie dziwne ślady korozji w przedziale silnika. Widać to w okolicy filtra paliwa na ścianie grodziowej. Sugerować to może albo lekkie zalanie samochodu albo awarię układu chłodzenia. Może rozerwało jakiś wąż i polało po ścianie grodziowej.

Z 3 linku trochę małych uszkodzeń wnętrza: uszkodzony przycisk przy kierownicy, na srebrno popielniczka...
Ma klimę, szyberdach, halogeny, tempomat, skórę i fajny silnik.
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 10:34   

Nie jestem mechanikiem, zeby wszystko wiedzieć ;) Oczywiście wiem że można poznać po obecności pompy, ale nie chciało mi sie szukać która to.

Mój R jest z niemiec z zagłówki ma.

Przebieg podejrzany bo mój ma 180tys i kierownica jest w lepszym stanie.

Twój przbieg jest bardzo niski jak na auto z '98, chyba nie zaprzeczysz.
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 15:46   

ten drugi rover z silnikiem 2.0 jakis podejrzany, silniki te mialy zegary wyskalowane do 240 czy nawet 260 km/h Silniki 1.4 1.6 tylko do 220. A ten walsnie ma licznik od mniejszego silnika, czyzby po przedkladce motor a moze liczniki wymieniane i stad zadziwiajaco niski przebieg

tronsek napisał/a:
W HB z tyłu są tylko tarcze.
jak dobrze, ze mam hatchbacka, normalnie jestem w niebo wziety, jedyny plus posiadania HTB bo sadzilem, ze sedna jednak lepszy ;D

TomC napisał/a:
na srebrno popielniczka...
no wlasnie wieje wiocha na maxa
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
edi_roza 



Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd: trojmiasto



Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 11:31   

dzięki chłopaki za pomoc, narazie szukam dalej do tego czerwonego nie pojechałem jednak bo czasu nie znalazłem, szukam auta dalej, był wczoraj ładny zielony w skórze z silniczkiem 1.6 po ktorego chcialem juz jechac ale gościu go sprzedał wiec mi pozostaje szukać dalej.

[ Dodano: Nie Kwi 25, 2010 11:31 ]
http://moto.allegro.pl/it...bany_skora.html nie zapalający silnik, ciekawe co to by mogło być :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] do oceny 1,6 z lpg 1998
marcinbl Chcę kupić ROVERka 6 Pon Lis 19, 2012 19:40
marcinbl
Brak nowych postów [R75] Do oceny
sinbad Chcę kupić ROVERka 6 Sob Paź 22, 2016 12:02
sinbad
Brak nowych postów mg zt do oceny
marcin731 Chcę kupić ROVERka 3 Nie Sie 05, 2012 23:20
Pawkaz
Brak nowych postów 75-tki do oceny
Ar Chcę kupić ROVERka 5 Pon Cze 23, 2014 18:21
komarek
Brak nowych postów [MG ZR] do oceny
Gumis0000 Chcę kupić ROVERka 5 Pią Cze 25, 2010 14:58
Gumis0000



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink