Forum Klubu ROVERki.pl :: Kryminały
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Kryminały
Autor Wiadomość
Beth 




Dołączyła: 06 Lip 2010
Posty: 1
Skąd: Zgorzelec



Wysłany: Wto Lip 06, 2010 20:18   Kryminały

Mam pytanko czy na forum sa osoby czytające kryminały ?? :D jak tak to jakie ?? Ja osobiście lubie kryminały Cobena , dwie ksiazki anonimowego autora :"księga bez tytuły i oko księżyca" a teraz zaczynam czytac serie MILLENIUM Larssona :D słyszałam ze film także powstał ale nie miałam okazji go jeszcze zobaczyć :D ...czekam na odpowiedzi ...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lip 06, 2010 20:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tomassso 




Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 74
Skąd: Łódź

Rover 600

Wysłany: Wto Lip 06, 2010 20:23   

Swego czasu sporo czytałem, teraz troche czasu brak :oops:
Polecam książki Serge'a Jacquemard'a i David'a Morrell'a :ok:
 
 
 
charlee 



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 114
Skąd: Kamieniec Wr/Wrocław



Wysłany: Wto Lip 06, 2010 20:28   

Od siebie dorzucę jescze Lundluma, a z polskich autorów to M. Krajeskiego.
 
 
tronsek 




Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Wto Lip 06, 2010 20:38   

:hm: W sumie Ludlum, czy Morrell to prędzej autorzy powieści sensacyjnych niż kryminałów.
Ja natomiast bardzo lubię stare, jeszcze z czasów PRL-u, polskie klasyczne kryminały takich autorów jak Anna Kłodzińska, Zydler-Zborowski, Albert Wojt, czy też Jerzy Edigey.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
charlee 



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 114
Skąd: Kamieniec Wr/Wrocław



Wysłany: Wto Lip 06, 2010 20:40   

Z tamtego okresu to Joe Alex, a z kryminałów na wesoło to J.Chmielewska
 
 
ewelina_ 




Dołączyła: 02 Gru 2007
Posty: 29
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Lip 08, 2010 11:00   

Jeśli masz ochotę na książkę, która wciągnie Cię bez reszty, polecam książki Henninga Mankella. Gwarantuję emocje!
Także Krajewski bardzo wciąga i, podobnie jak Mankell, stwarza specyficzny nastrój w swoich powieściach. Nastrój to niezbyt optymistyczny, ale obu polecam: nie zmarnujecie czasu przy czytaniu.

Spośród książek Chmielewskiej moim zdaniem najlepsza to "Wszystko czerwone" - śmiałam się głośno przy czytaniu :wink:

Jeśli przygodę z kryminałem potraktować poważnie, to zachęcam do poznania klasyki: przede wszystkim A.E. Poego "Zabójstwo przy rue Morgue" (pierwsze opowiadanie detektywistyczne), ale też A.C. Doyle'a wszystkie przygody Sherlocka Holmesa. Może ten ostatni do lektura bardziej dla młodzieży, ale jedno-dwa opowiadania można przeczytać.
No i oczywiście Agatha Christie, której dzieła nigdy mnie nie znudzą, można je czytać po kilka razy (tylko w odpowiednich odstępach czasowych, żeby zapomnieć, kto zabił :razz: )
 
 
tronsek 




Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 08, 2010 11:46   

Do książek Agatha'y Christie nigdy nie mogłem się przekonać i chyba się nie przekonam. Nie ten klimat. Natomiast, jeśli chodzi o Chmielewską to jest naprawdę świetna. Najbardziej podobały mi się "Lesio", "Dzikie białko" oraz "Całe zdanie nieboszczyka".
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Beth 




Dołączyła: 06 Lip 2010
Posty: 1
Skąd: Zgorzelec



Wysłany: Czw Lip 08, 2010 13:53   

Ja właśnie zaczęłam ostatnio czytać jedna z książek Chmielewskiej jednak zakupiłam Stieg'a Larssona "mężczyźni którzy nienawidzą kobiet" i na tym zakończyłam czytanie ale skoro wiele osób chwali jej książki to będę musiała powrócić :D
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400


Wysłany: Pon Lip 12, 2010 09:54   

ewelina_, :ok: Widzę, że mamy podobne gusty, jeśli chodzi o kryminały. :D

Jak się ostatnio dorwałem do Krajewskiego, to po miesiącu skończyłem cała serię "Breslau". ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
monia0023 




Dołączyła: 30 Sie 2009
Posty: 371
Skąd: Lublin

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 12, 2010 16:11   

Chmielewską przeczytałam "całą", łącznie z serią dla dzieci i młodzieży :oops: . Świetna na sters dnia codziennego. Najlepsze są wcześniejsze kryminały: "Wszystko czerwone", "Całe zdanie nieboszczyka", ale polecam także "Przeklętą barierę". Może nie kryminał, ale bardzo wciągająca sensacja to "Demon" Daniela Suareza - polecam :wink:
_________________
Monika
 
 
tomirek 



Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 68
Skąd: Z szuflady



Wysłany: Sro Lip 14, 2010 10:44   

Mankel mnie nie zachwycił, ale po trylogii Larssona i islandzkim "W bagnie" Indridasona mialem lekki przesyt skandynawskiego kryminału i stąd nechęć do tego autora. Muszę odpocząć od skandynawskich klimatów ale do Menkela zapewne wrócę :) .

Natomiast seria Krajewskiego o Eberhardzie Mocku mnie zachwyciła. Ku mojej radości Krajewski nie spoczął na laurach i kreuje nowego bohatera - Popielskiego. Zdecydowanie polecam :)

A jak rozmawiamy o kryminałach to nie należy zapominać o guru czarnego kryminału. Raymond Chandler i wykreowana przez niego postać prywatnego detektywa Philipa Marlowe'a to majstersztyk. IMO jedne z najlepszych kryminałów w historii literatury.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400


Wysłany: Sro Lip 14, 2010 12:17   

Cytat:
Natomiast seria Krajewskiego o Eberhardzie Mocku mnie zachwyciła. Ku mojej radości Krajewski nie spoczął na laurach i kreuje nowego bohatera - Popielskiego. Zdecydowanie polecam :)

Też już zacząłem. :ok: :D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink