Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214 1.4 95r] dobry mechanik w okolicy Gliwic?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 11:29
[R214 1.4 95r] dobry mechanik w okolicy Gliwic?
Autor Wiadomość
Demmo 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 64
Skąd: jakaś wioska



Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 08:04   [R214 1.4 95r] dobry mechanik w okolicy Gliwic?

Witam,
znacie może jakiegoś DOBREGO mechanika, który pogrzebie przy 1.4 16V z 95r?
Ciągle mam problemy z tym silnikiem i mam już dosyć zgadywania mechanika co mu może być i wymieniania kolejnych rzeczy, które nie dają nic lub dają niewiele... :beczy:
Ostatnio z tego wszystkiego nawet myślę nad swapem na jakiś młodszy motor, ale do tego też potrzebny jest ekspert, bo z tego co wiem nie jest to przekładka 1 w 1, bo przez lata jakieś detale w osprzęcie się zmieniały...
Jeżeli da się naprawić to co jest, to oczywiście wolałbym naprawę - ale ogólnie nie mam już sił na ciuciubabki, bo za każdym razem jak wraca od mechanika, to po max. 2 tygodniach zaczyna się od nowa problem z zapalaniem itp.


Zaobserwowane usterki:
- żre olej
- w baaardzo niewielkich ilościach, ale wydaje mi się, że ubywa płyn chłodzący (kiedyś ubywał tragicznie szybko, ale robiona była uszczelka i teraz ubywa minimalnie, prawie w ogóle - możliwe że jakiś ciężki do zlokalizowania mikro-wyciek)
- przy odpalaniu często strasznie śmierdzi :) ale spaliny raczej bezbarwne
- problemy z zapalaniem (opór) - przekręcam kluczyk, obróci nieznacznie i przygasają kontrolki i przestaje kręcić (albo blokuje go silnik, przez co wzrasta kosmicznie prąd rozrusznika, albo jakieś zwarcie na szczotkach (?) w jakimś punkcie i zależy czy na to trafi zanim się dobrze rozkręci?), przekręcam ponownie i jak wyżej, albo zaczyna coś kręcić.. zależnie od kondycji akumulatora albo zdycha z rozładowania albo kręci dalej (na popych zwykle odpala)
- powyższy problem zblokowania zdarzył mi się nawet po przejechaniu ok 40-50km, czyli silnik nagrzany, na pewno w cylindrach nic już nie zalega, aku powinien się podładować, na trasie żadnych problemów, zgasiłem auto i po 5 minutach przekręcam i buuu.. kontrolki przygasają, nie kręci.. musiałem odpalać na pych :cry:
- problemy z zapalaniem (inne) - czasami po całonocnym postoju, głównie jak jest mokro, rozrusznik kręci i kręci, a silnik nie zaskakuje (nie wiem czy brak iskry, paliwa czy czego) - co ciekawe wystarczy go odrobinę pchnąć i na popych wtedy odpala bez problemu (chore jakieś!), nie wiem jaka jest dla niego różnica przy odpalaniu z rozrusznika, a odpalaniu z biegu, ale jak widać jakaś jest...
- ostatnio silnik chodzi na dziwnych obrotach (mimo prawidłowego wskazania temp. na desce, choć wiem że komp ma inny czujnik i może on nawala) trzyma np. 1500rpm i wysprzęglony ma CZASAMI tendencje do falownia obrotów, czasem w okolicach 1700-2000rpm, czasem 1100-1500rpm.. chyba zależy od humoru
- ostatnio jak zaglądałem pod maskę i sięgałem w rejon link gazu, żeby go trochę wprowadzić na obroty i dotknąłem jakiegoś dzyndzla na prawo od potencjometru coś mnie lekko kopnęło.. nie wiem czy to kwestia nagromadzonego ładunku, czy może gdzieś jest jakieś przebicie...

Ogólnie mój Rover stał się ostatnio "popychadłem", bo to ostatnia deska ratunku gdy nie odpala, ale w sumie to sobie odpuściłem już jazdę nim, dopóki to nie będzie zrobione...

POMOCY!!! :beczy:

[ Dodano: Czw Wrz 02, 2010 08:04 ]
hmm, czytam sobie trochę w necie co to może być po objawach i 90% z nich pasuje do czujnika położenia wału, tj. kręcenie i nie odpalanie rano (np zaśniedziałe styki tego czujnika), falowanie obrotów na biegu jałowym, śmierdzące spaliny mogą być chyba efektem złej mieszanki na skutek błędnego odczytu prędkości...

Muszę gdzieś podjechać na kompa odczytać błędy i myślę że to sporo wyjaśni... chyba że jest jakiś "domowy" sposób odczytu? Bo widziałem tutaj na stronie jakieś wybłyskiwanie błędów, ale to chyba w nowszych modelach było...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 08:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Poznandembiec 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 54
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 10:24   rover

Jak masz takie problemy z silnikiem reklamuj usługę u mechanika który ci to robił a jak nie to wymień ten silnik może się okazać najtaniej :) Jak to mówią z gówna bata nie ukręcisz
_________________
HANS
 
 
 
Demmo 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 64
Skąd: jakaś wioska



Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 21:51   

Faktycznie może to być tańsza opcja niż kapitalka pożeracza oleju i szukanie rozwiązania pozostałych problemów... ale jeszcze chwilę powalczę z tematem, nie pchając się zanadto w koszty.. a jak się nie uda, to swap.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [rover 216 si 96] dobry mechanik
Siwy_028 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pią Maj 21, 2010 21:45
Siwy_028
Brak nowych postów [R214Si 99r] Dobry mechanik
szukam sprawdzonego mechanika
kowal_mar Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pią Wrz 05, 2008 23:12
coldmanns
Brak nowych postów [Poszukiwany Dobry mechanik]
damians214 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Wto Lip 11, 2023 08:12
damians214
Brak nowych postów [R 200] Dobry mechanik, okolice Tarnowa
shudder Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Maj 14, 2009 22:37
shudder
Brak nowych postów [ r 25 streetwise ] dobry mechanik warszawa / okolice ?
najnowszy85 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Sty 10, 2012 20:51
najnowszy85



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink