Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wolno się nagrzewa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wolno się nagrzewa
Autor Wiadomość
lukasz1980r1 



Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 19
Skąd: łódz



Wysłany: Pon Sty 03, 2011 10:43   [R75] Wolno się nagrzewa
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

bardzo wolno się nagrzewa przy temp ponizej zera ,po mieście jeżdziłem około 2 godz i skazówka od temperatóry wskazywała o koło 40-50 stopni i nie chciała się dalej nagrzać ,był mróz około -12 stopni a wczoraj jechałem 17 km i wskazówka od temperatóry wody doszła do około 60-70 stopi prz temperatórze na zewnątrz -4 stopnie ,jeżeli temp powietrza na zewnątrz jest na plusie to wskazówka temp wody pokazuje tak jak powinno być ,nie wiem może nie działa webasto[wcześniej bardzo zakppciło się z webazto gdy sie pierwszy raz załonczyło kiedy temp powietrza spadła ponizej 5 stopni celcjusza] ,albo termostat do wymiany czy po prostu juz tak jest i nic się nieda zrobic [ ogrzewanie działa mi poprawnie bo przed zimą miałem zamulona nagrzewnice i naprawiłem, i wymieniłem płyn chłodzący jeżeli sie dobrze nagrzeje płyn chłodzący to ogrzewanie w samochodzie jest ok]
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Sty 03, 2011 15:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 03, 2011 10:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
robo 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 213
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Sty 03, 2011 12:16   

Współczesne diesle to silniki o dość dużej sprawności dlatego oddają mniej ciepła niż silniki benzynowe. Może to skutkować wolniejszym nagrzewaniem ale nie do tego stopnia. Nawet uszkodzone webasto czy jego brak nie ma prawa spowodować niedogrzania silnika na dystansie 17 km. Najprawdopodobniej termostat jest uszkodzony i cały czas otwarty powodując grzanie cały czas dużego obiegu przez co temperatura nie ma szansy osiągnąć optymalnej wartości.
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pon Sty 03, 2011 12:52   

Fakt że długo ci się nagrzewa. Ja też mam z tym problemy ale po mieście jak jest poniżej - 10 muszę przejechać z 10-11 km wtedy mam temp. Jak jest poniżej 0 to jakieś 8-9 km. Też długo ale co zrobić. U mie webasto nie działa. Jednak nauczyłem się żeby mieć temp. nawiewu na jakie 22-23 stopnie i w miarę małą siłę nadmuchu. Jeśłi mam silny wiatr to na początku jak się nagrzeje auto od razu temp. spada. Ile razy mam że podczas jazdy wyłączam całkiem panel klimy żeby szybciej złapał temp. :) Kiedyś jechałem w trasę i było -17, i miałem ustawiony nawiew dość mocno to dopiero po ok 30 km złapał normalną temp., jak się dopatrzyłem i zmniejszyłem nadmuch. Co zrobić te typy tak mają chyba.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Sty 03, 2011 22:42   

lukasz1980r1 napisał/a:
,nie wiem może nie działa webasto
Wszystko wskazuje że nie działa.

W naszych silnikach jest 8,2l płynu chłodzącego więc potrzebuje czasu by się rozgrzać. :wink:
 
 
jpawel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 76
Skąd: Dębica

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 03, 2011 23:17   

Webasto mogło wystartować, ale z przyczyn zewnętrznych np: uszkodzony bądź zabrudzony wentylator agregatu grzewczego, uszkodzony sztyft - czujnik płomienia, wypalone sitko rozpylające lub uszkodzona płytka sterownika Webasto - wystartowało, ale spaliło bezpiecznik. Za mało powietrza do spalania np. i za duży prąd poboru. To niszczące dla bezpiecznika. Moje Webasto strzelało i buchało kłębami białego dymu. Zacinał się wiatrak w samym agregacie grzewczym. Przesunęła się oś w łożysku i tarło o obudowę powodując zbyt duże opory - słyszalne na zewnątrz.

U mnie paliło bezpiecznik 15A notorycznie, po 5 wymianie założyłem 20A i na własną rękę wyczyściłem agregat z nagaru rozbierając, go na czynniki pierwsze, przesmarowałem łożyska wiatraka. Teraz działa i grzeje. Do czasu pewno. Czeka mnie wymiana turbinki wentylatora w samym Webasto. Warto po rozebraniu pieca wymienić komplet uszczelek. Dostępny w Petemar Webasto w Warszawie. Koszt około 15 EUR.

Bez sprawnego Webasto silnik grzeje się długo. Dużo tego do zagrzania :-)
_________________
Rover 75 2.0 CDT, 2000 rok
 
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 04, 2011 08:21   

poczytaj mój przypadek
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=63720

W tych warunkach auto powinno pracować na małym obiegu i ilość płynu w układzie nie ma znaczenia.
Jak nie działa ci Webasto to będzie wolniej się nagrzewał, ale musi dość do właściwej temperatury (>80°) i ją trzymać. Jeżeli jest inaczej to nie jest dobrze i należy szukać przyczyny.
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Sty 04, 2011 15:37   

A skoro łapie silnik temperaturę podczas jazdy a jak jest zimniej i na postoju to temp. spada trochę albo jak włączę np. osuszanie szyb też na postoju to nawet sporo spadnie - to jest też wszystko ok? Jak mam mały nawiew to trzyma ale jak dam mocniej albo wyższą temp. to spadnie nieznacznie. Zaznaczam ż ewebasto nie działa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wolno się nagrzewa silnik
kerbi Rover serii 75, MG ZT 33 Pią Gru 11, 2009 16:56
apples
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [rover 75 2.0 v6] chłodnica nie nagrzewa sie
tupak20 Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Gru 21, 2012 13:40
apples
Brak nowych postów [R75] Silnik nie nagrzewa się a temperatura na desce -30.
Motson Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Lut 06, 2016 20:50
Motson
Brak nowych postów [R75] Ogrzewanie. Zbyt długo się nagrzewa.
prawnik30 Rover serii 75, MG ZT 24 Sro Paź 02, 2013 12:04
Punx
Brak nowych postów [MG ZT] Silnik wolno kręci
Mat_Dob Rover serii 75, MG ZT 11 Pią Mar 23, 2018 08:08
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink