Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZS 2.0 TD] Prośba o opinie.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZS 2.0 TD] Prośba o opinie.
Autor Wiadomość
parasite 



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 37
Skąd: Bielawa



Wysłany: Pon Mar 07, 2011 09:57   [MG ZS 2.0 TD] Prośba o opinie.

Proszę o opinie na temat tego egzemplarza:
http://moto.allegro.pl/ro...1480356278.html

Z tego co się orientuję to jest ten sam silnik co w 45 tylko troszkę podrasowany. Czy są jakieś istotne różnice w częściach w porównaniu do standardowej 45?

[ Dodano: Pon Mar 07, 2011 09:57 ]
Może mi ktoś powiedzieć chociaż czy wszystkie wersje miały napis ZS z tyłu? Widziałem drugiego diesla tutaj: http://otomoto.pl/index.p...ow&id=C17135842
i on też nie ma
Z kolei ten ma: http://moto.gratka.pl/tre...n-12299734.html
Nie wiem teraz czy auto miało robiony tył czy były różne wersje. Proszę o jakieś info bo chcę podjechać w tym tygodniu.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Mar 07, 2011 09:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
parasite 



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 37
Skąd: Bielawa



  Wysłany: Czw Mar 10, 2011 13:32   [MG ZS iTd 2.0 113KM] Pytanie techniczne
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam,

Jutro chcę jechać obejrzeć MG ZS z silnikiem diesla 2.0 113 KM? Na co zwrócić uwagę przy tym silniku? Czy silnik posiada jakieś inne bolączki niż standardowe problemy jak we wcześniejszych silnikach SDI? Szukałem trochę, ale niewiele jest na temat tego właśnie silnika i nie chciałbym się wkopać na minę.

Z góry dziki za pomoc.

Pozdrawiam
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Czw Mar 10, 2011 13:36   

Silnik bez problemowy, nie ma żadnej szczególnej bolączki. Bardziej zwracaj uwagę na dynamikę, celem zbadania reszty silnika. Jedyna drobna bolaczka to padający przepływomierz, ale nie jest to groźne, tylko tracisz na mocy.
_________________
R25 sprzedany :( | Mazda 3
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Mar 10, 2011 13:43   

parasite napisał/a:
Na co zwrócić uwagę przy tym silniku?
zrób przygazówkę, jak będzie bcięcie przy 4000obr/min to masz loterię - przepływka, pierwszy wtrysk sterujący lub parę innych.
parasite napisał/a:
Czy silnik posiada jakieś inne bolączki niż standardowe problemy jak we wcześniejszych silnikach SDI?
w starszych modelech padały pompy, ale w tym '03 powinna byc już poprawiona :ok:

[ Dodano: Czw Mar 10, 2011 13:43 ]
parasite, o widze z bielawy jestes, szkoda zesmy sie wczesniej nie zgadali pojechałbym z Tobą :wink: .
 
 
 
parasite 



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 37
Skąd: Bielawa



Wysłany: Czw Mar 10, 2011 13:51   

bociannielot napisał/a:
parasite napisał/a:
Na co zwrócić uwagę przy tym silniku?
zrób przygazówkę, jak będzie bcięcie przy 4000obr/min to masz loterię - przepływka, pierwszy wtrysk sterujący lub parę innych.
parasite napisał/a:
Czy silnik posiada jakieś inne bolączki niż standardowe problemy jak we wcześniejszych silnikach SDI?
w starszych modelech padały pompy, ale w tym '03 powinna byc już poprawiona :ok:


Nie za bardzo jestem obeznany w sprawach technicznych. Czyli jadąc mam pocisnąć na maksa i jak obrotomierz nie przekroczy 4 tys. to źle?
bociannielot napisał/a:

[ Dodano: Czw Mar 10, 2011 13:43 ]
parasite, o widze z bielawy jestes, szkoda zesmy sie wczesniej nie zgadali pojechałbym z Tobą :wink: .

Auto jest ok 300km od nas niestety
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Mar 10, 2011 13:56   

parasite napisał/a:
Czyli jadąc mam pocisnąć na maksa i jak obrotomierz nie przekroczy 4 tys. to źle?
nie, wystarczy że na luzie go depniesz jak staje na 4000 - to źle. 300km - no to kawałek drogi jest, ale jak będzie w dobrym w stanie to warto :wink: . U nas jak w okolicy na ogłoszenia patrze to same szroty na ogół. Powiem tak: jakbyś go kupił to znam jedyny warsztat w okolicy co potrafi zczytać błędy z silnika więc jak coś wal śmiało na PW. Co do odległości - to i tak wczesniej niż w niedzielę nie miałbym czasu na takie wycieczki więc myślę że leć jutro sam najwyżej na jakąś stację diagnostyczną podjedziesz :smile: .
 
 
 
parasite 



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 37
Skąd: Bielawa



Wysłany: Czw Mar 10, 2011 14:06   

Mogę się linkiem podzielić: :D
http://moto.allegro.pl/ro...1480356278.html

Wrzucałem już w dziale "Chcę kupić" ale nikt nie odpowiedział.

Jak kupię na pewno się odezwę. Będę musiał znaleźć jakiś warsztat w okolicy, który mi rozrząd zrobi.

Dzięki za odpowiedz.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Mar 10, 2011 14:14   

lampy tylne jakieś takie tuningowe przyciemnione - warto się przyjrzeć tyłowi, wrażenie mam że zderzak z przodu trochę wisi, ale nie maiłem 45 - więc może mi się wydaje :wink:
 
 
 
parasite 



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 37
Skąd: Bielawa



Wysłany: Sob Mar 12, 2011 10:47   

bociannielot napisał/a:
lampy tylne jakieś takie tuningowe przyciemnione - warto się przyjrzeć tyłowi, wrażenie mam że zderzak z przodu trochę wisi, ale nie maiłem 45 - więc może mi się wydaje :wink:

Sprzedający twierdzi, że jak kupował mechanik mu powiedział, że coś było robione, ale tak jeździ od 2 lat. Co do przodu to w wielu innych ofertach na zdjęciach też się wydaje, że zderzak trochę zwisa, więc może tak ma być.

[ Dodano: Sob Mar 12, 2011 10:47 ]
Samochód był robiony z przodu i z tyłu. Opony łyse. Tapicerka na fotelu pasażera zniszczona. Drzwi były chyba wymieniane całe. Więcej nie sprawdzałem, bo nie było sensu. Samochód nieźle musiał oberwać.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Mar 12, 2011 11:58   

można dodać do tematu uwaga na te samochody :ok: a tak koleś na aukcji się pysznił że super itp :/
 
 
 
parasite 



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 37
Skąd: Bielawa



Wysłany: Sob Mar 12, 2011 13:02   

No nic. Zrobiłem sobie tylko wycieczkę do Zduńskiej Woli :) Zdjęcia są generalnie nieaktualne i wszystkie miejsca gdzie coś jest nie tak są ukryte. Koleś to młody cwaniaczek. W mailach pisze, że coś tam było robione, ale dokładnie nie wie co, a na żywo jak mu się pokazało gdzie był walony to inaczej śpiewał.

Zrobiłem przygazówkę i chmura czarnego dymu poleciała z rury. Tak ma być w dieslach?
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Nie Mar 13, 2011 09:29   

parasite napisał/a:
Zrobiłem przygazówkę i chmura czarnego dymu poleciała z rury. Tak ma być w dieslach?
no tak bywa, choć powiem Ci szczerze że nie kojarzę aby mój iDT sporo kopcił, więc nie zdziwiłbym się jakby silnik tez był już do korekty(kąt wtrysku albo co)
 
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Nie Mar 13, 2011 10:44   

parasite napisał/a:
Zrobiłem przygazówkę i chmura czarnego dymu poleciała z rury. Tak ma być w dieslach?

U siebie jeszcze nigdy nie widziałem dymu, nawet po ostrej jeździe
 
 
 
grzechu18 



Dołączył: 08 Lis 2011
Posty: 1
Skąd: Krzeszowice



Wysłany: Wto Lis 08, 2011 12:37   

Witam.
może dołącze do tematu..

jestem nowy na forum więc przepraszam jeśli gdzieś było..

zainteresował mnie ten MG ZS:

http://otomoto.pl/mg-zs-C21652117.html

Może ktoś zna ten samochód.. do Warszawy mam ok. 400km.. więc kawałek... dobrze by było wiedzieć na co zwracać uwage..

w ostatnim czasie oglądnąłem sporo samochodów ii każdy miał cos kombinowane..

bardzo prosze o pomoc...
 
 
Bidi
[Usunięty]






Wysłany: Pią Lis 11, 2011 11:07   

grzechu18 i co byles ogladac moze tego MG ZS??
 
 
borek88 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 958
Skąd: Konin/Słupca

Rover 45

Wysłany: Pią Lis 11, 2011 18:57   

grzechu18 napisał/a:
zainteresował mnie ten MG ZS:

http://otomoto.pl/mg-zs-C21652117.html

wygląda bardzo dobrze takie auto mnie interesuje szkoda ze nie ma $$ na zmianę
bo na inne wydatek sianko trzeba odkładać) ale fakt jest ze cena troszkę wysoka ale jeśli jest bez wkładu i nie bity to bym brał (wiadomo olej i rozrząd)
pasowanie wygląda dobrze
flagi i emblematy też raczej oki
pasowanie zderzaka tył troszkę nie tak ale jeszcze nie widziałem na oczy 400/45/zs z idealnie spasowanym zderzakiem tył
kierownica widać że poniżej 100tys moja miała 120tys i było widać trochę wytarcie
siedzenia tez chyba oki chociaż w dupę dostaje bok od strony drzwi na fotelu kierowcy i to normalka
wyposażenie praktycznie kompletne
kubły z lepsza tapicerką (nie kratka)
halogeny
4xszyby
4xpoduszka
najładniejsze alusy jakie mg/rover wypuścił
itp itd
ale najważniejsze
ze to zs po lifcie
że ma oryginalny body kit
klimatronic
diesel którego ja bym od razu podkręcił do mojego wyniku:D


sprawdził bym grubość lakieru oraz stan silnika, czy pompa wsp. nie cieknie i inne podstawowe rzeczy
działanie klimy

minusy tego auta to słabe ogrzewanie (ja rozwiązałem to webastem)
jest dość głośny w środku przy wyższych prędkościach ale to może tylko mój egzemplarz

body kit i poliftowość może stać się zmorą po kolizji bo dostępność elementów jak zderzaki lampy przód body-kit klapa bagażnika i grill jest bardzo znikoma a jak jest to ceny bardzo wysokie
_________________
http://otomoto.pl/rov
er-...-C30959977.html
sprzedam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MG ZR] prośba o opinię
Pawelski Chcę kupić ROVERka 2 Nie Lut 03, 2013 14:06
Pawelski
Brak nowych postów [R75]Prosba o opinie
warlock Chcę kupić ROVERka 0 Czw Maj 12, 2011 09:23
warlock
Brak nowych postów [400]Prośba o opinie
padas Chcę kupić ROVERka 4 Czw Kwi 15, 2010 17:03
faecd
Brak nowych postów [MG ZR 160] Prośba o opinie
janektankista Chcę kupić ROVERka 6 Sro Lis 04, 2015 18:52
j0zek
Brak nowych postów [R75] Prośba o opinię
Raijn Chcę kupić ROVERka 9 Sro Lip 23, 2014 18:53
AdaskoC



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink