Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Audio problem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: apples
Pią Paź 19, 2012 18:28
[R75] Audio problem
Autor Wiadomość
zaroova 



Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 3
Skąd: Poznań



  Wysłany: Pon Maj 23, 2011 18:47   [R75] Audio problem
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2000

Witam wszystkich ROVERomaniaków,
jestem nowy na portalu więc jak coś popierniczę to mi od razu nie ciśnijcie bo mam dobre intencję :)
A więc tak: posiadam R75 2.5 V6 z 2000 roku mam nawigację z tego co mi wiadomo mk3,
w bagażniku znajduję się puszka na cd do nawigacji, na wyświetlaczu nawigacji odbiera ( byle jak ale odbiera) telewizor. I wszystko byłoby pięknie gdyby nie to że NIE MOGĘ ODTWARZAĆ CD. Nie wiem jak i gdzie podłączyć zmieniarkę, w serwisie audio powiedzieli, że zamiast navi?
Jakoś mi się nie chce wierzyć więc piszę do Was. Pojechałem do znajomego mechanika i poprosiłem, żeby zobaczył czy nie mam wyprowadzenia na zmieniarkę gdzieś w okolicach schowka bo takie doszły mnie słuchy, że tam powinienem szukać.... i znalazł. Wtyczka na 2x 5 Pinów, wpięta gdzieś była w wiązkę kabli... zrobił dziurę w schowku i wyprowadził kabel>
I tu przygód ciąg dalszy... zakupiłem sobie na allegro wirtualną zmieniarkę http://allegro.pl/zmienia...1596610587.html
przedzwoniłem wybrałem wersję na 10 pinów, no i przyjechała, z tym że powinienem ją podłączyć bezpośrednio do radia a nie przez ten wyciągnięty kabelek... pojechałem do serwisu audio... zdemontowali radio a tam brak jakichkolwiek wyjść !! ! Stwierdzili, że to jest sam deck i do tego nic nie podłącze . Spisałem z tego symbol ALPINE YIE100011PUY.
Proszę Was pomóżcie jak podłączyć i co żebym mógł odtwarzać cd lub mp3. Kupiłem sobie taką kasetę z kabelkiem i podpinam ipoda ale jakość dźwięku jest żenująca. Jeśli mój opis jest za mało szczegółowy chętnie podeślę dodatkowo fotki lub jakieś inne info. Przy okazji ktoś wie jakie płyty z mapami najlepiej się sprawdzają w tej nawigacji?
Bracia i Siostry pomóżcie.
pozdrawiam Zaroova
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 23, 2011 18:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
robo 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 213
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Maj 23, 2011 19:07   

A co jest nie tak z kabelkiem, który znalazłeś pod schowkiem, że nie chcesz do niego podłączać zmieniarki ? Fabrycznie zmieniarka jest właśnie w schowku. A jeśli chodzi o radio to w Twoim aucie jest ono w bagażniku z prawej strony tylnej części komory koła zapasowego pod osłoną. W tym miejscu szukali w serwisie audio ?
 
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 23, 2011 19:12   

Są dostępne emulatory zmieniarek ze złączem do wpięcia bezpośrednio w kostkę, którą masz w schowku.
pytałem się o ten produkt
http://www.sklep.hadron.p...php?z=1&id=3002
odpowiedź była taka

"Witam.
Proponowane przez nas urządzenie nie będzie współpracować z radiem 16:9 ale z 4:3 jak najbardziej.
Mamy dwie wersie do rovera. Pierwsza podłączamy bezpośrednio do radia a druga do oryginalnego przewodu w schowku. Cena jest ta sama 399zł."
 
 
zaroova 



Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 3
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Maj 23, 2011 22:49   

robo napisał/a:
A co jest nie tak z kabelkiem, który znalazłeś pod schowkiem, że nie chcesz do niego podłączać zmieniarki ? Fabrycznie zmieniarka jest właśnie w schowku. A jeśli chodzi o radio to w Twoim aucie jest ono w bagażniku z prawej strony tylnej części komory koła zapasowego pod osłoną. W tym miejscu szukali w serwisie audio ?
Nie wiem czy coś jest nie ok z tym kabelkiem bo nie mam co pod to podłączyć. Nie znam się na tym więc pojechałem do serwisu Car Audio ale chłopaki coś nie kumali bazy. Rzeczywiście stwierdzili, że radio muszę mieć w bagażniku a z przodu tylko Deck (lub dek nie wiem jak się to piszę ), wyciągnęli puchę na płyty od nawigacji i stwierdzili, że tam nic nie podłączę. Czy myślisz, że tam powinna być miejsce do podłączenia tej wirtualnej zmieniary? Może podjadę gdzieś indziej?
 
 
robo 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 213
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Maj 24, 2011 10:32   

zaroova napisał/a:

(...)
Może podjadę gdzieś indziej?

Sam podłącz tą zmieniarkę. Dasz radę. Musisz tylko zdjąć plastikową osłonę z tylnej części komory koła zapasowego. Pod nią z lewej strony znajdziesz tuner TV a z prawej radio. Radio ma gniazdo takie jak przejściówka dołączona do Twojej zmieniarki więc nie powinno być problemu z wpięciem tej przejściówki. Jedyna wada to to, że zmieniarkę będziesz miał w bagażniku.
 
 
 
kamil652 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 147
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 24, 2011 12:21   

mam u siebie taka zmieniarke usb innej firmy i podłączone jest pod podstawowy model radia . Na 100% da sie podpiąc zmieniarkę tylko jakis kumaty magik musi to ogarnąć . Szukac sygnału musi chyba po kablu ze zmieniarki
_________________
:)
 
 
 
zaroova 



Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 3
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Maj 24, 2011 16:30   

robo napisał/a:
zaroova napisał/a:

(...)
Może podjadę gdzieś indziej?

Sam podłącz tą zmieniarkę. Dasz radę. Musisz tylko zdjąć plastikową osłonę z tylnej części komory koła zapasowego. Pod nią z lewej strony znajdziesz tuner TV a z prawej radio. Radio ma gniazdo takie jak przejściówka dołączona do Twojej zmieniarki więc nie powinno być problemu z wpięciem tej przejściówki. Jedyna wada to to, że zmieniarkę będziesz miał w bagażniku.
Hmm... jako, że nie można mnie nazwać złotą rączką... nie chciałem zepsuć nic ani ułamać... pojechałem do innego serwisu autoradio.poznan.pl
Panowie na początku byli optymistami więc zostawiłem auto i miałem je odebrać za 1,5 godziny... walczyli z tym 4 i się poddali, podłączyli zarówno moje urządzenie denken do którego link zamieściłem w pierwszym poście jak i swoje inne urządzenie. Pomimo tego, że pasowało fizycznie to denken w ogóle nie reagował, natomiast to ichnie było rozpoznawane ale nie wydawało z siebie dźwięków... jak to Pan serwisowiec stwierdził... jakaś niezgodność i dodał jeszcze "coś mi się nie wydaje, żeby to było takie radio jak w bmw może inny soft jest". Powiedział, że nic innego poza oryginalną zmieniarką nie podłączę i ch... ! Kurde nie wiem co mam robić jednak w dzisiejszych czasach Mp3 to wygodna sprawa ale z braku laku... ma ktoś na zbyciu taką zmieniarę?

[ Dodano: Wto Maj 24, 2011 16:30 ]
Pieta napisał/a:
Są dostępne emulatory zmieniarek ze złączem do wpięcia bezpośrednio w kostkę, którą masz w schowku.
pytałem się o ten produkt
http://www.sklep.hadron.p...php?z=1&id=3002
odpowiedź była taka

"Witam.
Proponowane przez nas urządzenie nie będzie współpracować z radiem 16:9 ale z 4:3 jak najbardziej.
Mamy dwie wersie do rovera. Pierwsza podłączamy bezpośrednio do radia a druga do oryginalnego przewodu w schowku. Cena jest ta sama 399zł."
To chyba jest moja ostatnia szansa na MP3... chociaż po tych wizytach w serwisach car audio, to mi łapy opadły. dzięki
 
 
marynabiala 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 178
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Maj 24, 2011 17:09   

Widze , ze nie latwo przekonac kolege - posluchaj rady kolegow - jesli masz wyprowadzony kabel , a tam gdzie jest navi jest zawsze masz dwie mozliwosci - kupic orginalna zmieniarke Alpine albo podlaczyc emulator MP3 i masz sterowanie z monitora .
 
 
kamil652 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 147
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 25, 2011 00:21   

przykladowe podłączenie

sadzę ,ze kostkę trzeba rozebrać i bablami na koncówkach sprawdzać sygnał


Urządzenie współpracuje tylko z radiami
które posiadają gniazdo starego typu (17 pinów)
(kwadratowe z okrągłymi bolcami) taki opis znalazłem do swojego boxa .


http://allegro.pl/zmienia...1622476181.html od tego Pana kupilem swoją moze zadzwon i zapytaj jak to podłączyć , on mi to montował :) powiedz ,ze kupiłeś jakis czas temu to cudo i zapytaj co i jak
_________________
:)
 
 
 
maciekstasio 




Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: W-wa



Wysłany: Pon Lip 04, 2011 22:49   

Ja mam inny problem, mianowicie te słaaaabe głośniki.
Wsiadam do A klasy, albo do Golfa 4 i jest ............ basik na fabrycznych głośnikach.
Przesiadam się do Roverka i bida.
Zmieniłem głośniki w drzwiach z przodu, ale to nic nie dało.
Czy przerabiał ktoś już swoje 75 pod kątem audio nas coś fajnego???
Może ma ktoś jakieś fotki z montażu??
Ostatnio zmieniony przez apples Wto Lip 05, 2011 21:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Wto Lip 05, 2011 06:46   

z forum wyczytałem że to radio fabryczne jest lipne a nie głośniki
 
 
sebol11 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 558
Skąd: wwa

Rover 75

Wysłany: Wto Lip 05, 2011 12:42   

Dokładnie.Lipne jest radio.Ja po wymianie radia seryjnego na zwykłe LG z mp3 byłem zaskoczony ,że dźwięk z tych głośników może być aż tyle lepszy i głośniejszy.Jak wymieniłem radio na Pioneer 2din to już w ogóle byłem zadowolony a jeszcze ok rok temu wymieniłem głośniki na Focal-a i jest genialnie :]
 
 
maciekstasio 




Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: W-wa



Wysłany: Wto Lip 05, 2011 17:53   

To nie radio, chociaż wiem że to seryjne to tragedia, sam to przerabiałem, radyjko mam lux, tylko te głośniki, w innych autach są bezporównania lepsze. Czyli nikt , prócz radia , audio nie ruszał rozumiem, trudno.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Lip 05, 2011 19:23   

Ja kupiłem na przód głośniki PowerBass, grają pod fabrycznym radiem Alpine i pod wzmacniaczem, drzwi i boczki wygłuszone, efekt dużo lepszy niż na oryginalnych głośnikach.
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Wto Lip 05, 2011 19:53   

ale trzeba przyznac racje fabryczny sprzet daje duzo do zyczenia....
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Lip 05, 2011 23:09   

maciekstasio napisał/a:
Czyli nikt , prócz radia , audio nie ruszał rozumiem, trudno.

Ruszali, ruszali :wink: Tylko trzeba zajrzeć do odpowiedniego działu :grin:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
maciekstasio 




Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: W-wa



Wysłany: Sro Lip 06, 2011 19:14   

To może jakaś podpowiedź, cosik słabo musiałem szukać, bo nic nie znalazłem :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów Przyklejony: Linki odnośnie audio i car-audio
PORADNIKI - TESTY - PROJEKTY - SKLEPY itp.
michone Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Wto Wrz 26, 2017 21:46
whet
Brak nowych postów Głośniki MAC Audio do Car Audio ;) - Prośba o opinie
Spiro Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Pon Kwi 07, 2008 07:26
pod000
Brak nowych postów [R620sdi] Problem z audio albo???
jarekft Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Wto Cze 08, 2010 17:36
jarekft
Brak nowych postów [r75]rover 75 radio tv - poprawa audio i problem.
baxspace Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sro Paź 23, 2013 20:44
Gonia



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink