Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Podłączenie pompy spryskiwaczy reflektrów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Podłączenie pompy spryskiwaczy reflektrów
Autor Wiadomość
sebkra 



Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 27
Skąd: Iwaniska



Wysłany: Sro Lis 02, 2011 18:52   [R75] Podłączenie pompy spryskiwaczy reflektrów
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Czy próbował ktoś podłączyć pompkę spryskiwaczy reflektorów przez przekaźnik, tak aby sterowanie poszło z pompy spryskiwaczy szyby? Mam już oryginalną pompkę oraz uniwersalne spryskiwacze, ale do testbooka mam za daleko. Wiem jakie będzie zużycie płynu, proszę o konkretną odpowiedź czy te 100, 150 mA więcej do sterowania przekaźnikiem z pompki nie będzie powodowało problemów w CAN.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lis 02, 2011 18:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 02, 2011 19:30   Re: [R75] Podłączenie pompy spryskiwaczy reflektrów

sebkra napisał/a:
czy te 100, 150 mA więcej do sterowania przekaźnikiem z pompki nie będzie powodowało problemów w CAN.



Nie bardzo rozumiem jak planujesz podłączyć ten przekaźnik? Wpiac się przekażnikiem prosto w CAN-bus czy jak? CAN-bus to linia danych, i nie steruje przekażnikami wprost.. :D
Bez T4 nie będzie działało, chyba że zamontujesz sobie dodatkowy przycisk i doprowadzisz przewody do pompki.
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
sebkra 



Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 27
Skąd: Iwaniska



Wysłany: Czw Lis 03, 2011 07:30   

Ale do pompki dochodzi 2 przewody z napięciem 12V, podobnie jak do reflektorów, czy klaksonu. Jak przy reflektorach jest za mały pobór prądu to świeci kontrolka spalonej żarówki. Idę tym właśnie tropem, a napięcie zasilające pompy oczywiście pociągnę z akumulatora. Chodzi o to czy zwiększony pobór prądu do sterowania przekaźnikiem z zasilania pompy nie będzie powodował zakłóceń.
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 03, 2011 08:23   

No nadal nie mogę zrozumieć jak to chcesz zrobić.. :D W ogóle, schematy elektryczne z RAVE kiedyś widziałeś?
Przekaźnik pompki jest załączany przez BCU przy warunku że poziom płynu jest wystarczająco wysoki. Oczywiście, że to nie działa bez zaprogramowania na T4, gdzie jeszcze dodatkowo się programuje co ile razy załączenia omycia szyby włącza się spryskiwanie reflektorów.
Co za trop ze spaloną żarówką reflektorów? Jak to może pomoc spryskiwaniu? Wygląda na to że coś kombinujesz tylko nie bardzo wiadomo co..

_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 840
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 03, 2011 08:44   

Ja pompkę do reflektorów podłączyłem na krótko, przylutowując do przewodów od pompki spryskiwaczy szyby. Działa.
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 03, 2011 10:10   

:shock: A to jak szybko płynu przy takim sposobie podłączenia ubywa, jeżeli za każdym razem działają obie pompki? :D
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
sebkra 



Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 27
Skąd: Iwaniska



Wysłany: Czw Lis 03, 2011 15:35   

No widzę że nie rozumiesz, bo nie czytasz uważnie tego co napisałem. Przekaźnik do sterowania pompy spryskiwaczy reflektorów ma być podłączony do zasilania pompy spryskiwaczy szyby. Ale skoro OlO działa nawet na krótko to już wiem że na bank będzie działać. A z żarówkami to nie chodziło nawet o samo spalenie, ale nawet o mniejszy pobór prądu np. przy niektórych przetwornicach HID, świeci kontrolka żarówy, dlatego też nie byłem pewien czy nieco większy pobór prądu na obwodzie pompy spryskiwaczy nie wywoła dziwnych komunikatów.
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 03, 2011 17:07   

To byś napisał jakoś wyrazniej jak to chcesz zrobić :) Niby nie powinno nic stać się, tylko ten pobór płynu to jest :O :D Sam takie miałem - przy wymianie zderzaka poszły do kosza. No ale jak trzeba dla ksenonów to i takie rozwiązanie może być…
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
looke81 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 59
Skąd: B-B



Wysłany: Wto Gru 13, 2011 11:02   

0l0 napisał/a:
Ja pompkę do reflektorów podłączyłem na krótko, przylutowując do przewodów od pompki spryskiwaczy szyby. Działa.


Tutaj, zeby sie uchronic przed wypuszczeniem calego plynu na swiatla mozna zastosowac przekaznic czasowy z ustawieniem jak w orginale 0,7s.

pozdr
 
 
sebkra 



Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 27
Skąd: Iwaniska



Wysłany: Sro Gru 14, 2011 20:46   

Podłączyłem przez zwykły przekaźnik a że oryginalna jest tylko pompa, a spryski nie, to wcale nie ma tragedii ze zużyciem płynu.
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 21, 2012 20:19   

Witajcie.Podepnę się pod temat.Mam zderzak z oryginalnymi spryskiwaczami i chciałbym zrobić z niego użytek,tzn.chcę żeby spryskiwacze funkcjonowały.Co zatem potrzebuję by to uruchomić?Gumowe przewody mam tylko te króciutkie,łączące spryskiwacze ze sobą.Dodam że spryski reflektorów nie muszą psikać co jakiś czas,mogą za każdym razem na równi ze sprysk.szyby.
_________________
"jedyna"po reinkarnacji ;-)
 
 
dario040
[Usunięty]






Wysłany: Pon Maj 21, 2012 20:50   [R75] Podłączenie pompy spryskiwaczy reflektrów

będzie działać bez problemu po podpięciu się do zasilania pompy spryskiwaczy szyby,bezproblemowo,mam tak to rozwiązane i jeszcze jedno ,odnośnie wymiany reflektorów ze zwykłych na ksenony.
Dokonywałem wymiany i wszystko poszło bez problemu,sama wymiana nastręczyła mi problemu przy odkręcaniu zwykłych starych reflektorów(zapieczone niektóre śruby)poza tym niecałe trzy godzinki roboty (pod blokiem,bez jakiś specjalnych warunków pracy :mrgreen: ) żadnych podłączań pod komputer... wszystko idealnie(ktoś kiedyś pisał że bez podłączania się pod kompa się nie obejdzie,zero problemów z wiązkami elektr.)efekt FANTASTYCZNY!!!
Naprawdę warto ,byłem też na badaniach technicznych po wymianie wszystko ok,w nocy jazda jakby się jechało w dzień POLECAM!
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 21, 2012 20:57   

dario040, masz zdjęcia ?:) z przodu jak to wygląda ?
 
 
kalafior 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 389
Skąd: lubelskie



Wysłany: Pon Maj 21, 2012 21:17   

dario040, jaka barwe masz tych ksenonow
 
 
dario040
[Usunięty]






Wysłany: Wto Maj 22, 2012 06:51   

haszczyc napisał/a:
dario040, masz zdjęcia ?:) z przodu jak to wygląda ?

ja wiem jak wygląda...hmmm, :roll: fajnie ,fotek niestety nie mam
ksenony mają barwę niebieskawą ,w dzień jakby z odcieniem fioletu
Zrobię fotki i postaram się wstawić jak najszybciej
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 27, 2012 13:22   

dario040 napisał/a:
będzie działać bez problemu po podpięciu się do zasilania pompy spryskiwaczy szyby,bezproblemowo,mam tak to rozwiązane


Czyli tak"łopatologicznie" jak mam to zrobić? Mam tylko te krótkie przewody łączące dysze ze sobą.
Rozumiem że pompkę sprysków reflektorów muszę kupić i przewody gumowe żeby połączyć od drugiej dyszy na każdym reflektorze do pompki?
_________________
"jedyna"po reinkarnacji ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Pompka spryskiwaczy.
Dostalem informacje ze taka pompka pasuje.
Gość Rover serii 75, MG ZT 24 Pią Lut 01, 2013 12:55
sknerko
Brak nowych postów [R75] Dysze spryskiwaczy
Gacurro Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Paź 21, 2013 10:16
Gacurro
Brak nowych postów [R75] Zbiorniczek spryskiwaczy
marekpiwonski Rover serii 75, MG ZT 22 Sob Mar 09, 2013 17:44
Pingiel
Brak nowych postów [R75] Zbiornik spryskiwaczy
Koenig Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Lip 01, 2016 18:38
BetJar
Brak nowych postów [R75] Popmpka spryskiwaczy - naprawa
fotki
Gość Rover serii 75, MG ZT 16 Sob Sty 09, 2016 15:21
PiotrVN



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink