Forum Klubu ROVERki.pl :: [r45] demontaż pompy wtryskowej
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r45] demontaż pompy wtryskowej
Autor Wiadomość
borek88 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 958
Skąd: Konin/Słupca

Rover 45

Wysłany: Nie Sty 13, 2013 20:47   [r45] demontaż pompy wtryskowej
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam
Musze zdemontować pompę wtryskową i tu moje pytania
-czy muszę zablokować rozrząd prawy i lewy czy wystarczy ten na pompie?
-czy przy demontażu pompy koło pompy się ściąga czy jakimś cudem zostaje na miejscu??
-o odłączeniu aku wiem
-sa jakieś wskazówki co do demontażu i prostego montażu później żeby kąt wtrysku się nie zmienił

rada każdej osoby która to robiła bardzo mile widziana
może ktoś z reve jakieś wskazówki podeśle bo jestem za granica i jestem w czarnej ''D'' bo już jutro muszę to ogarnąć i wysłać pompę na uszczelnienie
z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich
_________________
http://otomoto.pl/rov
er-...-C30959977.html
sprzedam
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 13, 2013 20:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Sty 14, 2013 11:09   

Nie wiem jak w iDT, ale w SDi na pompie jest śruba do blokowania ustawienia pompy. Jak wyjmowałem pompę, to zablokowałem tylko koło zamachowe (dziura do blokady jest z tyłu silnika pod czujnikiem położenia wału). Jak masz to zablokowane, to wtedy blokujesz pompę. Póżniej rozkręcasz co trzeba. Koło pompy jest na stożku, ale bez wpustu i schodzi raczej bez problemów. Póxniej jak będziesz składał, to zakąłdasz koło pasowe pompy (bez dokręcania) pasek i napinacz i jak masz wszystko napięte to dokręcasz koło pasowe, luzujesz blokadę pompy i kołą zamachowego i powinno wszsytko zagrać. Ja przynajmneij nie miałem żadnych problemów z odpaleniem. Zaznaczam, że tak było przy pompie z SDi. Jugol może zajrzy do tego tematu, to napisze czy w iDT jest tak samo ... on wymeiniał pompę w iDT.

[ Dodano: Pon Sty 14, 2013 11:09 ]
Dodam jeszcze, że jak pompa będzie uszczelniana, to gośc powinien po wszystkim ustawic pompę na początek wtrysku i właśnei ją zblokować, wtedy Ty nawet nie musisz pamiętać o jej blokowaniu przy rozbieraniu.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pon Sty 14, 2013 13:18   

Widzę, że Brt już mnie uprzedził :ok: , ale jest dokładnie tak jak napisał w iDT. borek, wczoraj dałem Ci szczegółowe info na gg, krok po kroku. Dasz radę i trzymam kciuki :ok:
 
 
Damian_Pietras 




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 45
Skąd: Zielona Góra



  Wysłany: Nie Sty 20, 2013 20:11   

Witam !

Chciałbym wymienić 4-tą świecę za pompą (SDI - 105KM) i chcialbym prosić o pomoc w lokalizacji tej sruby do zablokowania pompy , bo przy tej operacji muszę zdemontować pompę. Blokadę do korby i pompy zastosowałem przy wymianie rozrządu i z tym nie ma problemu, ale jak zblokować pompę po zdemontowaniu kola zębatego???
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Nie Sty 20, 2013 20:14   

z tego co mi mówił kolega kruszan to wystarczy odkręcić sam nastawnik z góry bez demontowania pompy
 
 
Damian_Pietras 




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 45
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Nie Sty 20, 2013 20:18   

w pompie vp-30 jest to mozliwe ale w zwykłej SDI (105km)ta operacja na moje oko nie wystarczy.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Sty 20, 2013 20:18   

Śruba do blokowania pompy jest od przodu pompy na wysokości wałka tuż przy podstawie pompy. Jest pod nią podkładka, a blokowanie pompy polega na odkręceniu owej śruby i wyjęciu podkłądki i wkręceniu śruby bez podkładki ponownie. Wtedy koniec śruby zapiera się o wałek i go blokuje.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Nie Sty 20, 2013 20:30   

Damian_Pietras napisał/a:
w zwykłej SDI (105km)ta operacja na moje oko nie wystarczy.

poczekaj, napisałem do kruszana, odpisze w temacie co i jak
 
 
Damian_Pietras 




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 45
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Nie Sty 20, 2013 20:33   

zdjecie pompy EPC - Honda

Czy chodzi o srubę nr 11 ??
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Sty 20, 2013 20:39   

dokładnie :ok: ... widzę, że nawet nie trzeba jej całkiem wykręcać ... wystarczy poluzować i wysunąć podkładkę :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Nie Sty 20, 2013 20:42   

tam jeszcze jest oring dociskany tą podkładką, jeśli się go nie wyjmie do sama śruba może go uszkodzić
 
 
Damian_Pietras 




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 45
Skąd: Zielona Góra



  Wysłany: Nie Sty 20, 2013 20:51   

Dzieki wielkie ;-) :D :D :D
 
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Nie Sty 20, 2013 21:15   

Do wymiany 4tej świecy można iść dwoma drogami:

1. krótsza i wbrew pozorom dużo łatwiejsza, demontujemy nastawnik pompy, odkręcamy 3 torxowe śruby + 4ta z nietypowym łebkiem (jeśli posiadamy odpowiednią nasadkę to nie ma problemu, można podjechać do pompiarza jakiegoś poluzuje ją za darmo, ewentualnie nabić nasadkę 7kę młotkiem i wtedy odkręci się, potem ładnie pilnikiem zrobić 6kąt i mamy już na nasadkę 7kę ładny łebek, ostatnia opcja po wyjęciu naciąć ją po środku brzeszczotem i zrobić opcję na płaski śrubokręt/bit) wtedy jest do niej ładnej dojście, można użyć dużej grzechotki i przedłużki, dobrej nasadki i bez ryzyka urwania świecy ją ładnie odkręcić. Uważać jedynie należy by nic do pompy nie wpadło, nie zaśmieciło jej, najlepiej ją zakryć folią.

Demontaż oznacza konieczność ustawienia dawki paliwa, ale jeśli wcześniej np. białym markerem zaznaczymy sobie w kilku miejscach kreski na łączeniu pompy (lub zrobimy inne tego typu znaki, np. ostrym nożykiem) to można pompę przykręcić dokładnie tak samo (pomagają również podkładki samych śrub, na podstawie ich odciśnięcia można uniknąć przesunięcia pompy) potem ewentualna delikatna korekta dawki paliwa, puknięcie na plus lub minus i pompa ustawiona jak dawniej.

2. dużo dłuższa, wyjęcie pompy, kilka śrub podstawki do bloku, kilka podstawki do pompy, blokada koła, najlepiej zrobić znaki, ustawić rozrząd na punk zero, więcej zabawy, i wg. mnie większa odpowiedzialność, bo potem auta można nie odpalić (oczywiście przestrzegając wskazówek można zrobić to dobrze i ustawić niemalże idealnie kąt wyprzedzenia zapłonu) ale potem i tak celem korekty trzeba jechać na komputer, bo może w 1 przypadku na 10 ustawimy tak jak sterownik chce... a tam milimetry mają znaczenie...
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
Damian_Pietras 




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 45
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Nie Sty 20, 2013 21:30   

czytałem FAQ odnośnie tej 4-tej swiecy ale tam w opisie była pompa IDT . Ale ok , jeśli ruszę te śruby to pewnie będzie leciało paliwo. Czy uszczelka nie bedzie puszczała po jej odkreceniu??
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Demontaż pompy wtryskowej,kilka pytań ..
Koju Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sob Cze 21, 2014 17:33
szoso
Brak nowych postów [R45] Typ pompy wtryskowej
pomocy z typem pompy wtry.
jacek69 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pon Cze 04, 2007 11:57
piter34
Brak nowych postów [R45] Czy to awaria pompy wtryskowej?
jacek69 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Nie Maj 27, 2007 16:12
Brt
Brak nowych postów [R45] WYMIANA POMPY WTRYSKOWEJ
bioly99 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sob Lut 28, 2009 12:10
NEOSSS
Brak nowych postów [R45] Gaśnie po uszczelnieniu pompy wtryskowej
Lukasik Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Wto Lis 01, 2011 10:41
Jugol



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink