Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25]Pulsujący pedał przy hamowaniu + drgania kierownicy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25]Pulsujący pedał przy hamowaniu + drgania kierownicy
Autor Wiadomość
Piana 



Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 3



Wysłany: Pon Paź 20, 2014 20:48   [R25]Pulsujący pedał przy hamowaniu + drgania kierownicy
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2000

Witam, niedawno kupiłem sobie roverka i dałem go mechanikowi do przeglądu ,miał słabe hamulce + poprzedni właściciel mówił ,że prawa końcówka jest do wymiany i możliwe że przegub.Mechanik obejrzał samochód -stwierdził że końcówka dobra ,wszystkie gumy całe (amory itd ) .Hamulce odpowietrzył i powiedział że na przegubach są do wymiany pierścienie od ABS-U ?(nie wiem czy dobrze zapamiętałem ) -ale na razie jezdzić bo samych się nie dokupi raczej i trzeba by było wymieniać całe przeguby- mimo że mówiłem mu że mógłbym teraz je kupić.Przy hamowaniu -ale nie zawsze pulsuje mi pedał hamulca tak jakby abs się właczał i drży kierownica -czy to jest wina tych nieszczęsnych przegubów i pytanie ile ja mam niby jeżdzić na tych -aż się rozsypie wszystko ? :twisted:
Ostatnio zmieniony przez Piana Pon Paź 20, 2014 21:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 20, 2014 20:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 20:51   

Piana, lepiej wyciąg bezpiecznik od absu jeśli masz zamiar tak jeździć bo w momencie krytycznym może Ci hamulców zabraknąć przez te pierścienie absu.
Z wyłączonym absem powinno być lepiej pedał nie powinien pulsować
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Piana 



Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 3



Wysłany: Pon Paź 20, 2014 21:13   

Wolałbym tak nie jezdzić :wink: ,jutro pojadę do tego mechaniora ,niech wsiądzie i sobie pohamuje trochę,gorzej jak będzie się upierał ,może mu się robić nie chciało -dużo przy tym roboty ?
 
 
ruszti 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 138



Wysłany: Pon Paź 20, 2014 23:06   

Temat pulsowania pedału hamulca jest bardzo szeroko omówiony na forum :) Wymiana samego pierścienia o ile gdzieś się kupi nowy, wiąże się z ryzykiem jego uszkodzenia podczas próby jego przełożenia. Niektórzy poprostu zaspawali pęknięty pierścień, ale jest to raczej doraźna naprawa. Najlepiej nowe przeguby i spokój.

Z wyjętym bezpiecznikiem można śmiało jeździć, nic złego się nie stanie, tylko auto będzie jeździło bez abs'u ,czyli jak tysiące aut na drogach. Fakt jak się abs ma to lepiej żeby działał ,ale z dwojga złego jak ma raz działać a raz nie to lepiej wyjąć ten bezpiecznik do czasu naprawy.
 
 
TomaszM 




Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 272
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 21, 2014 08:06   

Dziwne porady. Ja bym zamiast odłączać po kolei każdy układ który nie działa poprawnie, po prostu zmienił mechanika na takiego co mu się chce, oraz trochę lubi swoją robotę i się na niej zna, a nie wymienia tylko olej bo się na tym najlepiej zarabia. I jeździł sprawnym, bezpiecznym samochodem.
Wracać się do gościa któremu się nic nie chce i wszystko bagatelizuje i łaszczyć się, prosić żeby porządnie zerknął, łaskawie naprawił, a potem może jeszcze żeby wziął pieniądze? ;) Nie w dzisiejszych czasach, to nie komuna. Niech zarabiają fachowcy z wiedzą i powołaniem, a nie stękacze sugerujący że łaske robią że popatrzą na auto.
 
 
Piana 



Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 3



Wysłany: Wto Paź 21, 2014 19:03   

Dosyć dziwnie się ten mechanik zachowuje bo dziś powiedział ze on moze wymienić to będzie kosztować ok 500 zł , "bo pewnie jeszcze coś wyjdzie".. ustawiał mi wcześniej zbieżność bo wymieniał wahacz ,samochód uciekał mi na prawą wcześniej ,teraz tez - jutro zmienię opony bo powiedział ze to ich wina ( i tak miałem zmieniać na nowe zimówki) ,jak nie pomoże to szukam innego mechanika (zna ktoś dobrego w miarę taniego w Łomży ? :lol: )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r25 streetwise] drganie kierownicy przy hamowaniu
drago Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Pią Wrz 05, 2008 20:16
drago
Brak nowych postów [Rover200 SDi] Drgania kierownicy
m166 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Lip 27, 2015 17:45
m166
Brak nowych postów [R200 SDi] Drgania kierownicy
m166 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pią Cze 12, 2015 19:40
m166
Brak nowych postów [rover 200 1.4]drgania kierownicy
lucy15081972 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Sro Maj 01, 2013 09:48
Drwal85
Brak nowych postów [R 214 Si '97] - drgania kierownicy - POMOCY
pikus1982 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 26 Sro Lip 29, 2009 13:06
Tuffik



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink