Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 400/600 SDI] proszę o opinie o tych autach
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 400/600 SDI] proszę o opinie o tych autach
Autor Wiadomość
Bobek 



Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 34

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 10, 2014 23:54   [Rover 400/600 SDI] proszę o opinie o tych autach

Witajcie.
Noszę się z zakupem Rovera, serii 400 lub 600 (nie jestem wybredny, ale 600 do mnie bardziej przemawia, chociaż trochę martwią mnie tylko 2 gwiazdki NCAP :/ )
Ogłoszenia z okolicy, które przykuły moją uwagę:

http://olx.pl/oferta/4rov...html#c57d0ee88a
Tez trochę już wisi, właściciel nie chce się targować. Nieco rudej na nadkolach z tyłu (do ogarnięcia zaprawkami myślę), właściciel ponoć każdą pierdołę wymienia - z tego co wiem na już to do zrobienia jest rozrząd (no, ma przejechane 50 tysi około więc po zakupie by wypadało zrobić), poza tym jest porobione sporo pierdół. Trochę sporawy przebieg - jak te silniki zniosą następne 100 tysi powiedzmy?



http://olx.pl/oferta/rove...html#cd4c862fc9
Mam do niego prawie 80 km, ale mogę podjechać jesli warto. Ciekawią mnie te listwy na sierpach, pewnie nie jest to seryjne? Trzebaby sprawdzić, czy jest tam ruda pod spodem, musiałbym podpytać przez telefon, bo jechać półtorej godziny żeby stwierdzić, że nadkoli nie ma to lipa. Na plus wymieniony rozrząd i płyny.


http://olx.pl/oferta/rove...html#cd4c862fc9 - ciekawie wygląda, fajne wyposażenie i cena mi pasuje, tylko ogłoszenie dość długo już wisi na tablicy, bo ponad 2 tygodnie z tego co widziałem (2 czy 3 raz wystawiony). Ale generalnie na moje oko laika wygląda ciekawie.

Maksymalnie mam do tych aut te 70-80 km, mogę jechać obejrzeć, budżet - do 4 tysi na samo auto, bo chciałbym w 6 się zmieścić z rejestracją, oc i jakimś rozrządem czy czymś.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 10, 2014 23:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Czw Gru 11, 2014 14:49   

Bobek napisał/a:
Ciekawią mnie te listwy na sierpach, pewnie nie jest to seryjne?

Zapewne było wszystko już maksymalnie skorodowane, więc tym się ratował.
Sądzę, że dobrze serwisowana L seria może przejechać 500 tys km.
W przypadku R 600 najlepiej zakupić auto z jak najmniejszą korozją.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Gru 11, 2014 15:08   

Pawkaz napisał/a:
Sądzę, że dobrze serwisowana L seria może przejechać 500 tys km.
haha sądzę że wiele egzemplarzy sprowadzanych z zagranicy mimo ze widnieje przebieg 2xx albo 3xx ma czesto tyle najechane :mrgreen:
 
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Czw Gru 11, 2014 15:16   

bociannielot napisał/a:
sądzę że wiele egzemplarzy sprowadzanych z zagranicy mimo ze widnieje przebieg 2xx albo 3xx ma czesto tyle najechane

To prawda :wink:
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Bobek 



Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 34

Rover 400

Wysłany: Czw Gru 11, 2014 18:21   

I jeżdzą. Diesle i tak takie przebiegi klepią i jeżdza nadal, nie czarujmy się, że 20 letni ropniak ma 200 tys przejechane, ja zrobiłem w 3 lata prawie stówę lanosem. Także na przebieg aż tak nie patrzę, wazny dla mnie jest stan.

Powie ktoś coś jeszcze o tym czarnym może? Jakies szczegóły, które widzicie a laik ich nie dostrzeże (listwy, pierdoły?)
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Czw Gru 11, 2014 18:52   

4secie brakuje zaślepek halogenów w zderzaku.
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
maxplayer 



Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 6
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Gru 11, 2014 18:58   

Pawkaz napisał/a:
Bobek napisał/a:
Ciekawią mnie te listwy na sierpach, pewnie nie jest to seryjne?

Zapewne było wszystko już maksymalnie skorodowane, więc tym się ratował.
Sądzę, że dobrze serwisowana L seria może przejechać 500 tys km.
W przypadku R 600 najlepiej zakupić auto z jak najmniejszą korozją.


Przy takich sierpach trzeba sprawdzić czy si e woda pod nimi nie zbiera oraz wymagać i wypatrzeć jak blacha pod nimi jest zabezpieczona.
U siebie mam takie Sierpc od 3 lat i nic się nie dzieje pod sosem. Co ciekawe polecił mi je Blanchard mówiąc, że to lepsze niż robieni zaprawek (lepiej zabezpiecza o ile dobrze założone)
 
 
Bobek 



Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 34

Rover 400

Wysłany: Czw Gru 11, 2014 18:59   

Czyli wygląda na to, ze ta 400 albo miała przygody za sobą (emblematy i zderzak) albo własciciel miał jakąs wizję na te elementy. Troche daleko mam zeby jechać i się okaże, ze walona z każdej strony :mrgreen:
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Czw Gru 11, 2014 19:08   

Bobek, nie koniecznie, może ktoś ukradł mu, ja np w 4secie zgubiłem jeden, one są tylko na zatrzaski także da się je zgubić. mówisz że masz nie cale 100km, ja bym się nie zastanawiał tylko jechał. Najważniejsze żeby blachy nie byly zjedzone, to w takim aucie najgorsza rzecz IMHO
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
Bobek 



Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 34

Rover 400

Wysłany: Czw Gru 11, 2014 20:21   

Kurcze, no moze faktycznie w weekend pojadę. Ale musze kasę za mojego złomka pozyskać, bo krecic po 100km w jedna strone zeby se obejrzeć i później ew. drugi raz się toczyć to trochę bez sensu jeżdzenie.
A o tej czarnej 600 jeszcze ktoś coś może powiedzieć? W poniedziałek mógłbym ją przy okazji wizyty w gliwicach obczaić, na co zwrócic uwagę?
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Czw Gru 11, 2014 20:43   

Na tylne błotniki! Jak zjedzone, to wymiana to polowa wartości tego auta... A jak zjedzone błotniki to i końcówki progów pewnie też, zobacz czy jak otworzysz tylne drzwi to czy w narożniku na łączeniu błotnika z progiem nie na dziur, u mnie błotnik były jeszcze całkiem zdrowe, ale w tamtym miejscu za to były już dziury... Widziałem tak jeszcze w paru
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
Bobek 



Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 34

Rover 400

Wysłany: Czw Gru 11, 2014 20:59   

Jasne, dzięki za info. Ten czarny z gliwic ma ponoć jeden purchel rudej na nadkolu długości 2-3 cm, więc tragedii może nie będzie (do ogarnięcia 'domowymi metodami'). Więcej się dowiem jak podskoczę go obejrzeć finalnie.
A pod kątem mechanicznym coś poza 'oczywistościami' jak węże od turbo i ogólny stan wozu? Jakieś szczególne przypadlości?
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Czw Gru 11, 2014 21:28   

Z przodu dolne sworznie, jak skrzypią to do wymiany prędko bo koło zgubisz, ale są nie drogie koło 50zł dobrej firmy, tarcze z przodu z wymianą jest kłopot bo sa montowane pomiędzy piasta i łożyskiem, przy wymianie łatwo uszkodził łożysko (w ogóle podobno powinno się je wymieniać w komplecie z łożyskiem), także jak tarcze krzywe to musisz się liczyć że może być z tym kłopot.

Co do silnika to się nie wypowiem, nie miałem nigdy i ne gustuje w klekotach ;P

poczytaj sobie jeszcze https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15124

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=66879
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
Bobek 



Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 34

Rover 400

Wysłany: Czw Gru 11, 2014 22:12   

Oki, dzięki za zwrócenie uwagi. Zawias cał z przodu miał robiony ponoć co wiem z rozmowy, jakieśtam fakturki na to ma (tzn no wymieniał wahacze, więc sworznie chyba tez przy okazji wahaczy musiałyby być wymienione).

Jeszcze maniaków klekota podpytam - jak z żywotnością turbiny w tym wozie? Oraz jak najprościej i jakoś w miare bezinwazyjnie sprawdzić 'pi razy drzwi' stan turbo (poza tym, że ciągnie :P ). Głupo byłoby się wpakować w wymianę świezo po zakupie, tym bardziej głupio byłoby zajechać silnik jakby turbo rzygało olejem.
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Czw Gru 11, 2014 22:36   

Wahacze na pewno wymieniał górne, bo tam padają tulejki i sworznie, w dolnych w zasadzie tylko sworznie się wymiana, z tymi górnymi tez jest mały myk bo są dwa rozstawy mocowań do kielicha ;P
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Gru 12, 2014 09:26   

Bobek napisał/a:
Jeszcze maniaków klekota podpytam - jak z żywotnością turbiny w tym wozie?
żywotna jest
 
 
 
centurion 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 27
Skąd: Gliwice - Wieruszów



Wysłany: Pią Gru 12, 2014 19:31   

niewiem jak z wasza żywotnoscia ale ja juz 2 raz bede zmienial turbine. fakt tylko ze z angola bez luzow poprzednia byla brana ale widac u mnie ciezki maja zywot. turbo jak chcesz sprawdzic to zdejmij waz od ic do silnika i jak tam bedzie olej tzn ze juz pada. a jak lubisz sie bawic to waz na turbinie i zobaczyz czu sucha czy nie i czy wirnik ma luz. wzdłuzny dopuszczalny a poprzeczny nie.
pozatym nawet jak turbina padnie to z angola za 300 i kolejne jak u mnie 80 tys.
bardziej martwiłbym sie o paski i pompe oraz stan elektryki.
 
 
Bobek 



Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 34

Rover 400

Wysłany: Pią Gru 12, 2014 21:03   

Pompa w 600 regenerowana w '12 roku (z tego co zrozumiałem), rozrząd kompletny robił 48 tysi temu (wymieniłbym cały po nowym roku). Jutro jadę sprawdzić jak ogólnie się mechanika i stan blachy kształtuje w tym wozie, jak będzie sensownie to zobaczymy. Zastanawia mnie tylko slad od oleju (chyba?) koło rury idącej od turbiny na górze silnika (foto http://img19.olx.pl/image...gate-wposa-.jpg )
 
 
centurion 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 27
Skąd: Gliwice - Wieruszów



Wysłany: Pią Gru 12, 2014 22:21   

odkreć rure i bedziesz miał pewność. ja gliwickie auta moge zobaczyc tobie ale dopiero w święta.
 
 
Bobek 



Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 34

Rover 400

Wysłany: Pią Gru 12, 2014 22:34   

Na jutro juz sie umowilem z gosciem na oględziny, zobaczę co tam w trawie piszczy i czy nie będzie marudził, że chce mu ta rure odkrecac. Chociaz zeby tam olej wywalało, to turbina musiałaby byc juz ostro dojechana :?: bo spora droge ten olej musiałby pokonać w sumie od samej turbawki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [r 25] prosze o opinię o tych autach ??
andrzejziom Chcę kupić ROVERka 17 Sro Wrz 22, 2010 09:01
PTE
Brak nowych postów ROver 45 - prosze o opinie wg tych zdjec
krzy23 Chcę kupić ROVERka 0 Pon Mar 21, 2011 09:37
krzy23
Brak nowych postów [Rover 75 ] Proszę o ocenę tych aut
AnDrEv Chcę kupić ROVERka 1 Sob Cze 14, 2014 08:30
pelson91
Brak nowych postów [R75] tym razem proszę o pomoc w ocenie tych:
eluniaj Chcę kupić ROVERka 5 Pon Sie 16, 2010 14:55
Zukowaty



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink