Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 '96] jakie xenony
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 '96] jakie xenony
Autor Wiadomość
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Lut 10, 2008 17:06   

tiruces napisał/a:
a jaki problem z zabranym dowodem Jedziesz na przegląd uproszczony, zakładasz zwykłe żarówki, odbierasz dowód i dalej zakładasz xenony
bezpieczeństwo to inna sprawa

Bo to Polska właśnie... :(

tiruces, czy myślisz, że to normalne??

Bo dla mnie bezpieczeństwo to nie jest "inna sprawa".
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 10, 2008 17:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Nie Lut 10, 2008 17:27   

tiruces napisał/a:
a jaki problem z zabranym dowodem ?? Jedziesz na przegląd uproszczony, zakładasz zwykłe żarówki, odbierasz dowód i dalej zakładasz xenony :)
bezpieczeństwo to inna sprawa

mandat conajmniej 100zl do tego 20zl za przeglad... czyli xenony juz automatycznie wynosza 420zl :) jak mieszkasz w malej miejscowosci to policja Cie zapamieta i juz nie bedzie tak latwo :) a mandat dostawac co tydzien :P
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Lut 10, 2008 17:39   

michone napisał/a:
mandat conajmniej 100zl

Kiedyś dyskutowaliśmy z jakiego paragrafu to można zrobić, bo chyba Policja musiałaby z Tobą pojechać do diagnosty, żeby ten im powiedział, że to jest nie legalne...
Możesz, bo to ciekawe?
michone napisał/a:
do tego 20zl za przeglad...

Wydawało mi się, że 120... Czegoś nie wiem?
Ja robię przeglądy za chya 180 zł, ale ja mam LPG.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Nie Lut 10, 2008 17:44   

maciej napisał/a:
michone napisał/a:
mandat conajmniej 100zl

Kiedyś dyskutowaliśmy z jakiego paragrafu to można zrobić, bo chyba Policja musiałaby z Tobą pojechać do diagnosty, żeby ten im powiedział, że to jest nie legalne...
Możesz, bo to ciekawe?
michone napisał/a:
do tego 20zl za przeglad...

Wydawało mi się, że 120... Czegoś nie wiem?
Ja robię przeglądy za chya 180 zł, ale ja mam LPG.


mylisz przeglad techniczny a przeglad uproszczony... ten drugi kosztuje 20 albo 25zl od pkt. czyli np lampy, wyciek oleju, wydech i masz 75zl

Czyli nie moze zabrac dowodu?? no bo jak nie moze wystawic mandatu to nie moze zabrac dowodu...
 
 
Yassu
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lut 10, 2008 20:30   

Boże... tak spieprzyć Roverka takim chińskim wynalazkiem...
Dla mnie porażka... 300zl za śmieszne świecidełka + nie daj Boże mandaty i problemy z przeglądami, pieprzyć się ze zmienianiem lamp tylko na przegląd, to jest jak dla mnie czysta głupota ;] Ciekawe tylko czy przy sprzedaży ktoś Ci później odda pieniądze za to co włożyłeś w ten samochód ;]
Ale co tam nie mój cyrk nie moje małpy ;]
Nie ważne czy będziesz oślepiał takim wynalazkiem innych i stwarzał zagrożenie czy tez nie, ważne żeby fajny bajer był ;] tzn zależy dla kogo fajny... ;]


Nie moja kasa nie moje auto, nie mój gust...

Pozdro
 
 
tiruces 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 139
Skąd: Brzeg Dolny/Wrocław



Wysłany: Nie Lut 10, 2008 22:00   

michone napisał/a:

mandat conajmniej 100zl do tego 20zl za przeglad... czyli xenony juz automatycznie wynosza 420zl :) jak mieszkasz w malej miejscowosci to policja Cie zapamieta i juz nie bedzie tak latwo :) a mandat dostawac co tydzien :P


Mandatu policja za to nie daje, tylko zabierają dowód, tak samo jak w przypadku przyciemnionych szyb przednich, po prostu auto nie jest sprawne technicznie i trzeba zrobić uproszczony przegląd
Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to czy te zestawy w przypadku dobrego wyregulowania światła rzeczywiście oślepiają innych i w ogóle stwarzają jakieś zagrożenie, nie wypowiedział się tu jeszcze żaden posiadacz takiego zestawu, więc wszystko jest pisane palcem po wodzie. Wiadomo, że wg. kodeksu powinny być spryskiwacze i autoregulacja, ale wiadomo również, że według niego nie wolno przekraczać prędkości i łamać innych przepisów, które na co dzień olewamy i to również wpływa na bezpieczeństwo nasze i innych. Autoregulacja to do czego tak na prawdę jest potrzebna i czym różni się w przypadku tych zestawów od zwykłej elektrycznej regulacji, też możesz opuścić lub podnieść światła w zależności od obciążenia auta. Natomiast spryskiwacze, czy naprawdę nie można utrzymać w czystości przednich lamp, można je umyć na każdej stacji benzynowej i nie brudzą przecież się aż tak bardzo.
Zaznaczam, że chodzi mi o prawidłowo zamontowanie i ustawione światła!!!
 
 
pod000 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 125
Skąd: bydgoszcz



Wysłany: Pon Lut 11, 2008 08:18   xenon

Yassu napisał/a:
Boże... tak spieprzyć Roverka takim chińskim wynalazkiem...
Dla mnie porażka... 300zl za śmieszne świecidełka + nie daj Boże mandaty i problemy z przeglądami, pieprzyć się ze zmienianiem lamp tylko na przegląd, to jest jak dla mnie czysta głupota ;] Ciekawe tylko czy przy sprzedaży ktoś Ci później odda pieniądze za to co włożyłeś w ten samochód ;]
Ale co tam nie mój cyrk nie moje małpy ;]
Nie ważne czy będziesz oślepiał takim wynalazkiem innych i stwarzał zagrożenie czy tez nie, ważne żeby fajny bajer był ;] tzn zależy dla kogo fajny... ;]


Nie moja kasa nie moje auto, nie mój gust...

Pozdro



wydaje mi sie ze to tylko od gustu zalezy czy zakladac czy nie zakladac, bylem na przegladzie i ..." to pana sprawa i pana problemy z policja....120zl" swiatla mam ustawione by nie oslepiac innych, sa tacy co laduja w poszerzane alusy, sa tacy co laduja w CA, w WT, jak juz wspomnailem gusty i gusciki, :) pozdrawiam
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Lut 11, 2008 09:12   

1. "rozmowa z podkom. Piotrem Sroką, specjalistą Wydziału Ruchu Drogowego KWP Lublin

- Czy zmieniając tradycyjne lampy na ksenonowe, narażamy się na mandat lub zatrzymanie dowodu rejestracyjnego?

- Jeżeli kierowca pojedzie do stacji diagnostycznej, która wyda zaświadczenie, że lampy są zgodne z przepisami, to nie musi obawiać się problemów z policją. Po takich przeróbkach do stacji diagnostycznej warto pojechać nie tylko po zaświadczenie, ale również po to, by w razie konieczności skorygować ustawienie świateł.
- Na jakie kary narażają się kierowcy, którzy nie mają zaświadczenia, a ich ksenony oślepiają innych?

- Policjanci mogą kierowcę takiego samochodu pouczyć, ukarać mandatem w wysokości od 20 do 500 zł, skierować wniosek o ukaranie do sądu grodzkiego, a ponadto zatrzymać dowód rejestracyjny samochodu do czasu przedstawienia przez kierowcę zaświadczenia ze stacji diagnostycznej o zgodności reflektorów samochodu z obowiązującymi przepisami."

2. "Ksenony wyposażone są w wysokociśnieniowe spryskiwacze i system samopoziomowania lamp (zgodnie z przepisami o ruchu drogowym nowe samochody z reflektorami ksenonowymi muszą być w to wyposażone, aby przejść proces homologacji)."

3. "przepisy nic nie mówią o ksenonach montowanych do aut używanych."

4. "Homologacja jest przypisana do klosza lampy, do soczewki i przetwornicy jednocześnie. Te elementy otrzymują jedynie homologację na wspólną pracę. Jeśli wyjmiesz homologowane soczewki i włożysz do homologowanego klosza to tracisz homologację.Czyli jeśli lampa jest przystosowana pod xenon powiedzmy H4 ( np lampy ANGEL EYES gładkie szkło, Homologacja E) oraz posiadamy zestaw HID z homologacją E i przystosowany pod H4 to nie łamiemy prawa. w tym przypadku nie ingerujemu w lampe."
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
tiruces 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 139
Skąd: Brzeg Dolny/Wrocław



Wysłany: Pon Lut 11, 2008 09:26   

michone napisał/a:
1. "rozmowa z podkom. Piotrem Sroką, specjalistą Wydziału Ruchu Drogowego KWP Lublin

- Czy zmieniając tradycyjne lampy na ksenonowe, narażamy się na mandat lub zatrzymanie dowodu rejestracyjnego?

- Jeżeli kierowca pojedzie do stacji diagnostycznej, która wyda zaświadczenie, że lampy są zgodne z przepisami, to nie musi obawiać się problemów z policją. Po takich przeróbkach do stacji diagnostycznej warto pojechać nie tylko po zaświadczenie, ale również po to, by w razie konieczności skorygować ustawienie świateł.
- Na jakie kary narażają się kierowcy, którzy nie mają zaświadczenia, a ich ksenony oślepiają innych?

- Policjanci mogą kierowcę takiego samochodu pouczyć, ukarać mandatem w wysokości od 20 do 500 zł, skierować wniosek o ukaranie do sądu grodzkiego, a ponadto zatrzymać dowód rejestracyjny samochodu do czasu przedstawienia przez kierowcę zaświadczenia ze stacji diagnostycznej o zgodności reflektorów samochodu z obowiązującymi przepisami."

2. "Ksenony wyposażone są w wysokociśnieniowe spryskiwacze i system samopoziomowania lamp (zgodnie z przepisami o ruchu drogowym nowe samochody z reflektorami ksenonowymi muszą być w to wyposażone, aby przejść proces homologacji)."

3. "przepisy nic nie mówią o ksenonach montowanych do aut używanych."

4. "Homologacja jest przypisana do klosza lampy, do soczewki i przetwornicy jednocześnie. Te elementy otrzymują jedynie homologację na wspólną pracę. Jeśli wyjmiesz homologowane soczewki i włożysz do homologowanego klosza to tracisz homologację.Czyli jeśli lampa jest przystosowana pod xenon powiedzmy H4 ( np lampy ANGEL EYES gładkie szkło, Homologacja E) oraz posiadamy zestaw HID z homologacją E i przystosowany pod H4 to nie łamiemy prawa. w tym przypadku nie ingerujemu w lampe."


Sporo "teorii", ale co w przypadku gdy ktoś ma gdzieś przepisy ruchu drogowego i jest skłonny ryzykować zabranie dowodu, podobnie jak my wszyscy którzy np. przekraczamy prędkość (nie wierze, że nikomu z nas się to nie zdarza). Nie pytałem o aspekty prawne, bo wszyscy wiedzą co za to grozi, chodzi mi o normalne użytkowanie takiego zestawu
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Lut 11, 2008 09:33   

tiruces napisał/a:
ale co w przypadku gdy ktoś ma gdzieś przepisy ruchu drogowego i jest skłonny ryzykować zabranie dowodu

Na pewno "tylko" zabranie dowodu ??
A co z kierowcą z przeciwka, którego możesz oślepić ?? On wpakuje się w np. drzewo a ty nawet o tym nie będziesz wiedział :shock:

Gratuluję dobrego samopoczucia :nook: :(
Ostatnio zmieniony przez Paul Pon Lut 11, 2008 09:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tiruces 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 139
Skąd: Brzeg Dolny/Wrocław



Wysłany: Pon Lut 11, 2008 09:36   

Pisałem we wcześniejszym poście, że chodzi mi tylko o poprawnie wyregulowane lampy, nie oślepiające innych !!
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Lut 11, 2008 09:39   

Paul napisał/a:
tiruces napisał/a:
ale co w przypadku gdy ktoś ma gdzieś przepisy ruchu drogowego i jest skłonny ryzykować zabranie dowodu

Na pewno "tylko" zabranie dowodu ??
A co z kierowcą z przeciwka, którego możesz oślepić ?? On wpakuje się w np. drzewo a ty nawet o tym nie będziesz wiedział :shock:

Gratuluję dobrego samopoczucia :nieok: :(


ja nie rozumiem dlaczego piszecie o oslepianiu...

po pierwsze samopoziomowanie lamp w autach nie dziala dynamicznie i dziala tylko na postoju... wyobrazacie sobie ze regulacja swiatel miala by dzialac w czasie rzeczywistym?? jak wpadniesz w dziure gdzie trwa to ulamki sekund. Ja jestem przeciw wszelkiemu przerabianiu lamp. Ale jesli kupimy lampy pod xenon i dobrze je wyregulujemy to nie powinno byc problemu... Zalozylem juz odpowiedni temat na forum prawnym i zobaczymy czy dyskusja sie rozpocznie :)
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Lut 11, 2008 09:42   

tiruces napisał/a:
poprawnie wyregulowane lampy

Jak to sobie wyobrażasz bez samopoziomowania ??

Załóżmy, że wyregulojesz na stacji (w samochodzie kierowca).
Jeden pasażer w aucie = regulację diabli biorą i świecisz za wysoko :(
Przy zwykłych żarówkach nie jest to wielki problem (chociaż jakiś jest) ale przy tej 'kupie' światła z xenonów to już jest duży problem.
Podobnie z brudzeniem świateł - wystarczy trochę kurzu, żeby inaczej się światło załamywało (a raczej rozpraszało).

Ja wiem, kierowcy jadącemu z takimi światłami to nie przeszkadza ...... :zły:

[ Dodano: Pon Lut 11, 2008 09:45 ]
michone napisał/a:
autach nie dziala dynamicznie i dziala tylko na postoju

OK, ale dostosowuje Ci światła przed ruszeniem, w zależności od obciążenia.
michone napisał/a:
wyobrazacie sobie ze regulacja swiatel miala by dzialac w czasie rzeczywistym??

Nie ma takiej opcji, bo wtedy byłoby jeszcze gorzej :(
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Lut 11, 2008 09:52   

Jak mamy dobrze ustawione swiatla to pozniej jak wiecej osob wsiada to wystarczy uzyc elektrycznej regulacji...

Chciałbym tylko zauważyć ze fabrcnie nowe mitschubishi lancer evo posiada xenony i nie posiada spryskiwaczy i co wtedy??

zestaw samopoziomowania Hella sterownik + kable + czujniki na wahacze to koszt kolo 300-400zl na allegro. co do spryskiwaczy to dwa spryskiwacze z skody to ok300zl i pompka 150.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
tiruces 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 139
Skąd: Brzeg Dolny/Wrocław



Wysłany: Pon Lut 11, 2008 09:59   

Przecież po regulacji w stacji diagnostycznej można regulować lampy manualnie (przecież każde lampy mają regulację elektryczną, bądź manualną), zapakujesz auto to obniżasz. Jeżeli chodzi o czystość to bez przesady, pytałem kolegów, którzy mają seryjnie zamontowane xenony w autach i drobne zabrudzenie, jak np kurz nie stwarza zagrożenia (nikt z naprzeciwka nie mruga :smile: ) i wymycie lamp co jakiś czas na stacji benzynowej wystarcza
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Lut 11, 2008 10:05   

poza tym spryskiwacze włącza sie dopiero gdy włączymy spryskiwacze przedniej szyby... a jak ktos nie uzywa? wiec to temat rzeka..
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
tiruces 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 139
Skąd: Brzeg Dolny/Wrocław



Wysłany: Pon Lut 11, 2008 10:08   

albo nie ma płynu :mrgreen:
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lut 11, 2008 10:35   

michone napisał/a:
Paul napisał/a:
tiruces napisał/a:
ale co w przypadku gdy ktoś ma gdzieś przepisy ruchu drogowego i jest skłonny ryzykować zabranie dowodu

Na pewno "tylko" zabranie dowodu ??
A co z kierowcą z przeciwka, którego możesz oślepić ?? On wpakuje się w np. drzewo a ty nawet o tym nie będziesz wiedział :shock:

Gratuluję dobrego samopoczucia :nieok: :(


ja nie rozumiem dlaczego piszecie o oslepianiu...

po pierwsze samopoziomowanie lamp w autach nie dziala dynamicznie i dziala tylko na postoju... wyobrazacie sobie ze regulacja swiatel miala by dzialac w czasie rzeczywistym??

A czy Ty jeździsz na regulacje świateł pa kazej wizycje na stacji benzynowej, zakupach w hipermarkecie, czy jakiejkolwiek sytuacji, gdy coś przewozisz?
 
 
tiruces 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 139
Skąd: Brzeg Dolny/Wrocław



Wysłany: Pon Lut 11, 2008 10:55   

Nie jeżdżę, ale mogę sobie wyregulować za pomocą takiego sprytnego przełączniczka po lewej stronie kierownicy :mrgreen:
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lut 11, 2008 11:04   

tiruces napisał/a:
Nie jeżdżę, ale mogę sobie wyregulować za pomocą takiego sprytnego przełączniczka po lewej stronie kierownicy :mrgreen:

Ale czy to robisz?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r75 r99] Xenony - bi Xenony
dzieju Tuning wizualny 16 Pią Lis 11, 2011 11:03
Alexi
Brak nowych postów [All R]Przeróbka na xenony
Bez komentarzy czy to jest legalne czy nie ;)
Gość Tuning wizualny 18 Sro Mar 18, 2009 20:28
faecd
Brak nowych postów Xenony i lampy soczewkowe r400
Ad_ams Tuning wizualny 6 Pon Lis 17, 2008 11:55
Tomaszi
Brak nowych postów Xenony MG ZR/ R 25 czy warto montowac ksenony??
kaaaziuu Tuning wizualny 9 Sro Lip 28, 2010 15:22
Krzysi3k
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R420 97'] xenony w oryginalnych kloszach
krychu_nt Tuning wizualny 12 Sro Lut 25, 2009 11:19
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink