Forum Klubu ROVERki.pl :: [R623] Dziwna usterka jakie mogą być przyczyny
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R623] Dziwna usterka jakie mogą być przyczyny
Autor Wiadomość
neo184 




Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 31
Skąd: Ostróda



  Wysłany: Sro Mar 12, 2008 20:34   [R623] Dziwna usterka jakie mogą być przyczyny
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.3 Rok produkcji: 1994

[R623 2.3 LPG 94r]Witam wszystkich, proszę o wszelkie sugestie co do możliwości problemu. Podczas przyśpieszania jest wyczuwalne drganie z przodu pojazdu, nasila się się im mocniej wcisnę gaz. Drgania te nie są wyczuwalne przy hamowaniu. Nie ma różnicy czy skręcam czy jadę prosto. Dzieje się tak od momentu zakupu, jaka może być przyczyna. Dodam iż jest to silnik 2,3 i automatyczna skrzynia biegów auto z 94 roku.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Sty 22, 2011 18:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 12, 2008 20:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Mar 18, 2008 12:44   

neo184 napisał/a:
Dodam iż jest to silnik 2,3 i automatyczna skrzynia biegów auto z 94 roku.

Pomoże ktoś koledze? :roll:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Wto Mar 18, 2008 12:47   

Może warto sprawdzić poduszki ?
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Mar 18, 2008 13:21   

Skiba napisał/a:
Może warto sprawdzić poduszki ?

...oczywiście te od zawieszenia silnika. :lol:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Wto Mar 18, 2008 13:53   Re: [R623 2.3 LPG 94r] dziwna usterka jakie mogą być przycz

neo184 napisał/a:
[R623 2.3 LPG 94r]Dodam iż jest to silnik 2,3 i automatyczna skrzynia biegów auto z 94 roku.


nie wykluczone że coś z zawieszeniem silnika lub skrzyni - poduchy, ale:

kiedyś miałem omegę B TDS'a w automacie i przy ostrym butowaniu czuć było dziwne drgania na budzie samochodu, u mnie było to spowodowanie poprzez automat, u Ciebie moze być coś innego, nie wiem. dodam jeszcze, ze nic z tym nie robiłem, tak jeździłem i tak dalej sprzedałem samochód. nie było to aż tak bardzo dokuczliwe, aczkolwiek dziwne.

PS. w automacie pilnuj właściwego poziomu oleju w skrzyni, sprawdza się go tylko przy włączonym silniku, tak by pompa "zassała" olej do sprzęgła hydrokinetycznego.
_________________
PZDR.
 
 
 
neo184 




Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 31
Skąd: Ostróda



Wysłany: Wto Mar 18, 2008 16:39   

rolando napisał/a:
nie wykluczone że coś z zawieszeniem silnika lub skrzyni - poduchy, ale:
jak najłatwiej sprawdzić czy to poduchy, jakie są montowane i ile ich jest, w inter carsie nie potrafią odpowiedzieć jakie tam są - potrzebne są na wzór. Wiem że nie jest to uciążliwe ale chce zrobić na dłuższych trasach trochę męczy robię około 40tyś km rocznie.

[ Dodano: Wto Mar 18, 2008 16:48 ]
Cytat:
PS. w automacie pilnuj właściwego poziomu oleju w skrzyni, sprawdza się go tylko przy włączonym silniku, tak by pompa "zassała" olej do sprzęgła hydrokinetycznego.
czy do sprawdzenia poziomu oleju w skrzyni jest jakiś bagnet ?, czy jeśli stan nie jest prawidłowy to wymienić cały olej czy tylko dolać - dodam że skrzynia pracuje normalnie (przynajmniej tak mi się wydaje :) nie szarpie ani nie zgrzyta.
 
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Wto Mar 18, 2008 18:04   

Cytat:
jak najłatwiej sprawdzić czy to poduchy, jakie są montowane i ile ich jest, w inter carsie nie potrafią odpowiedzieć jakie tam są


Poduchy najlepiej sprawdzić na kanale. Sklep z częściami to np. www.tomateam.pl Odpuść sobie intercars !

Cytat:
czy do sprawdzenia poziomu oleju w skrzyni jest jakiś bagnet ?, czy jeśli stan nie jest prawidłowy to wymienić cały olej czy tylko dolać - dodam że skrzynia pracuje normalnie


Olej normalnie sprawdza się poprzez odkręcenie korka wlewu oleju do skrzyni. Więcej info co i jak masz w Rave (schematy i opisy).
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Wto Mar 18, 2008 22:16   

neo184 napisał/a:
rolando napisał/a:
nie wykluczone że coś z zawieszeniem silnika lub skrzyni - poduchy, ale:
jak najłatwiej sprawdzić czy to poduchy, jakie są montowane i ile ich jest, w inter carsie nie potrafią odpowiedzieć jakie tam są - potrzebne są na wzór. Wiem że nie jest to uciążliwe ale chce zrobić na dłuższych trasach trochę męczy robię około 40tyś km rocznie.

jak wejdziesz pod samochód to będziesz widział w jakim stanie są poduchy, czy nie pozrywane. w omedze (napęd tył i diesel) były olejowo gazowe. U ciebie napęd przód i benzyna więc możesz mieć inne rozwiązanie.

[ Dodano: Wto Mar 18, 2008 16:48 ]
Cytat:
PS. w automacie pilnuj właściwego poziomu oleju w skrzyni, sprawdza się go tylko przy włączonym silniku, tak by pompa "zassała" olej do sprzęgła hydrokinetycznego.
czy do sprawdzenia poziomu oleju w skrzyni jest jakiś bagnet ?, czy jeśli stan nie jest prawidłowy to wymienić cały olej czy tylko dolać - dodam że skrzynia pracuje normalnie (przynajmniej tak mi się wydaje :) nie szarpie ani nie zgrzyta.


nie wiem jak tu, ale rzadko spotyka się bagnet w automacie (ja nigdy nie widziałem), sprawdzanie odpbywa się w taki sposób jak podpowiada kolega wyżej. zapalasz silnik, odkręcasz korek przelewowy i "wkładasz palucha w dziuerę, jeśli czujesz na krawędzi olej to jest OK, jeśłi nie to dolewasz (na włączonym silniku) aż zacznie się wylewać.
Pmaiętaj, że olej do tej skrzyni to zwykły przekładniowy, wlewasz taki sam co do wspomagania (czerwony).

powodzenia
_________________
PZDR.
 
 
 
neo184 




Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 31
Skąd: Ostróda



Wysłany: Czw Mar 20, 2008 11:37   

rolando napisał/a:
nie wiem jak tu, ale rzadko spotyka się bagnet w automacie (ja nigdy nie widziałem),
u mnie jest bagnet do poziomu oleju w silniku z prawej strony, a przy skrzyni z lewej strony w połowie wysokości silnika jest drugi bagnet - czy czasem nie od poziomu oleju w skrzyni?? - w rave nic nie znalazłem
 
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Czw Mar 20, 2008 12:56   

w takim przypadku prawdopodobnie będzie to bagnet do poziomu oleju w skrzyni, niektóre auta ponoć go mają choć ja nigdy się z czymś takim nie spotkałem, jest to dobre rozwiązanie gdyz nie musisz się wczołgiwać pod samochód by sprawdzić poziom oleju.

ja w swoim poprzednim samochodzie nie miałem czegoś takiego (Omega B)
_________________
PZDR.
 
 
 
neo184 




Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 31
Skąd: Ostróda



Wysłany: Sob Mar 29, 2008 17:52   

byłem na diagnostyce sprawdzali luzy w zawieszeniu i w układzie napędowym, geometrie, zbieżność i nic wszystko dobrze. mam zamiar jeszcze pojechać na inną stację aby sprawdzili to samo i ocenili dodatkowo stan poduszek pod silnikiem.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Przyczyny gaśnięcia zimnego silnika
wlodek112 Rover serii 600, Honda Accord 6 Wto Lis 06, 2007 16:10
maciej
Brak nowych postów [R620] Zbyt duże spalanie - przyczyny???
[R620 TDi] Zbyt duże spalanie - przyczyny???
Gość Rover serii 600, Honda Accord 3 Wto Maj 20, 2008 12:54
Skiba
Brak nowych postów [R623] Nie działa ABS
kermit01 Rover serii 600, Honda Accord 13 Pon Sie 02, 2010 11:56
maciej
Brak nowych postów [R623] Kierownica
Tomeczunieczek Rover serii 600, Honda Accord 6 Czw Lis 04, 2010 21:34
Tomeczunieczek
Brak nowych postów [R623] Głowica
junkers1964 Rover serii 600, Honda Accord 9 Czw Gru 13, 2007 09:36
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink