Forum Klubu ROVERki.pl :: Dyskusja o Maździe 6
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja o Maździe 6
Autor Wiadomość
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 20:56   

Tomi napisał/a:
Tak po prostu Mazda 6 jest dla mnie modelem bez pomysłu.

...i niech tak zostanie. ;-)
Tobie się nie podoba, innym się podoba. :ok:

Wg mnie nie ma tragedii:






[ Dodano: Pią Cze 20, 2008 20:57 ]
Post się brzydko wypełnił pustą przestrzenią w związku z oryginalnym rozmiarem fotki... :roll:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 20, 2008 20:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 00:49   

ladniejsze foty, ale auto nie nabralo poprzez to uroku O_o nic nie poradze, dzis na ulicy sie przygladalem i ... dalej nic . milosci tutaj nie bedzie ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 10:01   

maniaq napisał/a:
dzis na ulicy sie przygladalem i ... dalej nic .

Dobrze, że nie wywołało emocji negatywnych ;-)

Z mojej strony miłości też nie będzie, ale nie uważam M6 za auto brzydkie, czy "przaśne".
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Cze 24, 2008 10:00   

Powiem wam szczerze, że przymiarki robiłem do 6 i to były juz bardzo bardzo konkretne, na mazdaspeed jestem od roku i nawet z jednym z klubowiczów od nich znam się i jeździłem jego 6 kombi diesel (tą mocniejszą) chyba 2004 rok. Auto jest moim zdaniem ładne i praktyczne, do tego mała awaryjność... wszystkie te zalety spowodowały u mnie już taką podjarę, że o mały włos nie kupilem 6 :)

Dlaczego tego nie zrobilem? Bo trafił sie r75 który zmasakrował mazdę za taką samą cenę w owym czasie:
- osiągami,
- komfortem jazdy,
- wyciszeniem wnętrza,
- stylistyką,
- przbiegiem (wtedy mazda za 40k miała "licznikowo ;) " przynajmniej 100.000 km więcej, że nie wspomnę o tym, że byla oczywiście ściągana i niewiadomo od jakiego właściciela)

Nie bez znaczenia dla mnie jako dla wstrętnego snoba i sobka było to, że wszystkie wymienione na początku posta niewątpliwe zalety mazdy spowodowały to, że co szósty Polak jeździ szóstką, co najgorsze sytuacja bedzie się pogłębiać ;)
Podsumowując... mnie mazda 6 się podoba, cenię ją jako stylistycznie w zasadzie nietuzinkowy, bezawaryjny i praktyczny samochód, na pewno jest to najlepszy wybór spośród wszelkiej maści jednakowych VW, Fordów czy czego tam jeszcze.

[ Dodano: Wto Cze 24, 2008 10:04 ]
Tomi napisał/a:
Tak po prostu Mazda 6 jest dla mnie modelem bez pomysłu.



Tomi.. czysto z ciekawości... które auta uważasz za modele "z pomysłem" ... ostatnio wprowadzone na rynek... tak powiedzmy po 2002 - 2003 roku?
 
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Wto Cze 24, 2008 12:53   

Kris napisał/a:
wszelkiej maści jednakowych VW, Fordów czy czego tam jeszcze


Mnie tam Fordy (S-Max, nowe Mondeo) czy nowy Passat CC VW (coś a'la Merc CLS) się podobają... :oops: :D
I nie boje się linczu w związku z tym... :p :paker:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez Azazel85 Wto Cze 24, 2008 17:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
zdzich44 




Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 51
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Cze 24, 2008 13:30   

Kris napisał/a:

Nie bez znaczenia dla mnie jako dla wstrętnego snoba i sobka było to, że wszystkie wymienione na początku posta niewątpliwe zalety mazdy spowodowały to, że co szósty Polak jeździ szóstką, co najgorsze sytuacja bedzie się pogłębiać ;)

A Roverkiem 75 co siódmy i również się pogłębia. ;)
Co do komfortu jazdy - przy moim wzroście wpływa na niego w dużej mierze ilość miejsca i pomimo wygodniejszych (wyraźnie) foteli w Roverku jest mi w nim po prostu zbyt ciasno, nic na to nie poradzę. :)
A osiągi 2.0 CD HP są naprawdę przyzwoite. ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Cze 24, 2008 14:50   

zdzich44 napisał/a:
....
A Roverkiem 75 co siódmy i również się pogłębia. ;)


Zdzichu :) u mnie na wsi jest z 20 albo lepiej 6'stek i dwa R75 :D
 
 
 
zdzich44 




Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 51
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Cze 24, 2008 20:33   

Kris napisał/a:
zdzich44 napisał/a:
....
A Roverkiem 75 co siódmy i również się pogłębia. ;)


Zdzichu :) u mnie na wsi jest z 20 albo lepiej 6'stek i dwa R75 :D


W Kraku znacznie łatwiej trafić na Rovera. W trasie Kraków - Rzeszów oraz Kraków - Wadowice też spokojnie można ustrzelić parę R75 na jedną szóstkę ;) :P

edit: a u Pawła Midowicza to już w ogóle zatrzęsienie Roverów :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Cze 27, 2008 12:12   

A propos dyskusji - obejrzałem nowego Accorda - kombi wreszcie nie wygląda jak karawan!!! :D

Szkoda tylko, że entry level kosztuje 100 000 zł, a te fajne od 135 000 do 145 000 zł. :cry:
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pon Cze 30, 2008 02:56   

Kris napisał/a:
[ Dodano: Wto Cze 24, 2008 10:04 ]
Tomi napisał/a:
Tak po prostu Mazda 6 jest dla mnie modelem bez pomysłu.



Tomi.. czysto z ciekawości... które auta uważasz za modele "z pomysłem" ... ostatnio wprowadzone na rynek... tak powiedzmy po 2002 - 2003 roku?

- Alfa Romeo 147, 156, 159 :)
- Nowe Land Rovery :)
- Honda S2000

[ Dodano: Pon Cze 30, 2008 02:59 ]
zdzich44 napisał/a:
Kris napisał/a:
zdzich44 napisał/a:
....
A Roverkiem 75 co siódmy i również się pogłębia. ;)


Zdzichu :) u mnie na wsi jest z 20 albo lepiej 6'stek i dwa R75 :D


W Kraku znacznie łatwiej trafić na Rovera. W trasie Kraków - Rzeszów oraz Kraków - Wadowice też spokojnie można ustrzelić parę R75 na jedną szóstkę ;) :P

edit: a u Pawła Midowicza to już w ogóle zatrzęsienie Roverów :D


W Warszawie te proporcje są chyba odwrócone. R 75 widuję mniej więcej 7-krotnie mniej razy niż Mazdę 6.
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pon Cze 30, 2008 09:29   

W Żaganiu (miasteczko 28tys.) jeździ już 5 "R75" (niewiele mniej niż dwusetek) i tylko 2 "6"...
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
zdzich44 




Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 51
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Cze 30, 2008 09:43   

Tomi napisał/a:

W Warszawie te proporcje są chyba odwrócone. R 75 widuję mniej więcej 7-krotnie mniej razy niż Mazdę 6.

W Warszawie to wszystko jest odwrócone, to dziwne miasto ;) Statystyki ma zawsze inne niż pozostałe rejony kraju.
A serio: Mazd przybywa i będzie przybywało, Roverków też ale mniej, w końcu od paru latek ich nie produkują. Na allegro jest około 250 ofert R75 i 600 ofert Mazdy 6 (ale w tym ponad setka ofert samochodów nowych) Stosunek 7:1 jak sugerujesz jest mimo wszystko nierealny.
maciej napisał/a:
A propos dyskusji - obejrzałem nowego Accorda - kombi wreszcie nie wygląda jak karawan!!! :D

I co z tego? Piękny też nie jest :P (przynajmniej na fotkach) a Mazda jest 20% tańsza.
 
 
 
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Lip 01, 2008 10:41   

zdzich44 napisał/a:

I co z tego? Piękny też nie jest :P (przynajmniej na fotkach) a Mazda jest 20% tańsza.


W tym konkretnym przypadku padło w postaci silnika który 6 i nowa 6 posiada (mam na myśli diesla) przekonalo by mnie na 100% do Accorda. :D

PS. zdzichu nie bij ;)
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Lip 01, 2008 12:09   

Kris napisał/a:
W tym konkretnym przypadku padło w postaci silnika który 6 i nowa 6 posiada (mam na myśli diesla) przekonalo by mnie na 100% do Accorda. :D

Brakuje mi jakiegoś wyrazu w tym zdaniu ;-)

Co w silniku Accorda przekonuje Ciebie na jego korzyść?
Porównujemy 2.0 Mazdy do 2.2 Hondy, prawda?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Lip 01, 2008 12:16   

piter34 napisał/a:
Kris napisał/a:
W tym konkretnym przypadku padło w postaci silnika który 6 i nowa 6 posiada (mam na myśli diesla) przekonalo by mnie na 100% do Accorda. :D

Brakuje mi jakiegoś wyrazu w tym zdaniu ;-)

Co w silniku Accorda przekonuje Ciebie na jego korzyść.
Porównujemy 2.0 Mazdy do 2.2 Hondy, prawda?


no zdanie może i trochę zakręcone :) ale chyba zrozumialeś :) z tego co widzę.

W hondzie jest 2.2 to to fakt, ale jak na tak niewielką rożnicę w pojemności, różnica w osiągach i kulturze pracy jest zaczna... zresztą co tu wogóle porównywać, klekot rodem z forda, nie może być rewelacji, jest po prostu "poprawny" nic ponad to.
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Lip 01, 2008 12:54   

Kris napisał/a:
klekot rodem z forda, nie może być rewelacji, jest po prostu "poprawny" nic ponad to.

Ten klekot nie ma z Fordem wspólnej ani jednej śrubki... ;-)
Kultura i głośność pracy jednostki "mazdowskiej" wywarła na mnie naprawdę dobre wrażenie, w przeciwieństwie np. do diesla z R75, wszelkich jednostek TDI czy francuskich HDi (oraz fordowskich TDCi bo to jest to samo).

[ Dodano: Wto Lip 01, 2008 12:55 ]
Kris napisał/a:
różnica w osiągach i kulturze pracy jest zaczna

Podasz dane dot. różnicy w osiągach? :grin:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Lip 01, 2008 13:15   

piter34 napisał/a:
Kris napisał/a:
klekot rodem z forda, nie może być rewelacji, jest po prostu "poprawny" nic ponad to.

Ten klekot nie ma z Fordem wspólnej ani jednej śrubki... ;-)
Kultura i głośność pracy jednostki "mazdowskiej" wywarła na mnie naprawdę dobre wrażenie, w przeciwieństwie np. do diesla z R75, wszelkich jednostek TDI czy francuskich HDi (oraz fordowskich TDCi bo to jest to samo).

[ Dodano: Wto Lip 01, 2008 12:55 ]
Kris napisał/a:
różnica w osiągach i kulturze pracy jest zaczna

Podasz dane dot. różnicy w osiągach? :grin:


Papier mnie nie interesuje, ostatnio jechałem 6 i HA, to jest po prostu niebo a ziemia.

Co do tej śrubki... zgeneralizowałem trochę co nie zmienia faktu, że ten silnik siedzi w fordzie :) Nie ma wogóle co porównywać, i odwołuję się tutaj do konkretnych wrażeń z jazdy a nie z danych w necie.
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Lip 01, 2008 13:32   

Kris napisał/a:
Co do tej śrubki... zgeneralizowałem trochę co nie zmienia faktu, że ten silnik siedzi w fordzie :)

Nie siedzi. Nie wiem skąd masz te informacje :roll:

Kris napisał/a:
Papier mnie nie interesuje, ostatnio jechałem 6 i HA, to jest po prostu niebo a ziemia.

Oczywiście w Twojej mocno subiektywnej opinii ;-)

Na papierze Accord z większym silnikiem ma mniej o 3KM i 20Nm i jest cięższy o 100kg :roll: (porównywałem roczniki 2007).
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
zdzich44 




Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 51
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Lip 01, 2008 13:57   

Kris napisał/a:
co nie zmienia faktu, że ten silnik siedzi w fordzie :)

Daj spokój Kris, od kogoś kto bywa na Forum MazdaSpeed wymagałbym nieco lepszej znajomości tematu :D Motory Mazdy i Forda nie mają ze sobą nic wspólnego oprócz tego, że obydwa to diesle.
Kultura pracy jednostki Hondy jest wyższa, nie upieram się przecież, że nie. Ale Mazda pracuje ładniej niż wiele konkurencyjnych silników.
Co do osiągów - nie jechałem Hondą i generalnie mi to lata, szóstką jeździ się fantastycznie, dynamika bardzo dobra, całkiem żwawo przyspiesza od 1500 obr/min i kończy się gdzieś w okolicach 4500 obr/min :razz:
 
 
 
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Lip 01, 2008 14:22   

zdzich44 napisał/a:
Kris napisał/a:
co nie zmienia faktu, że ten silnik siedzi w fordzie :)

Daj spokój Kris, od kogoś kto bywa na Forum MazdaSpeed wymagałbym nieco lepszej znajomości tematu :D Motory Mazdy i Forda nie mają ze sobą nic wspólnego oprócz tego, że obydwa to diesle.
Kultura pracy jednostki Hondy jest wyższa, nie upieram się przecież, że nie. Ale Mazda pracuje ładniej niż wiele konkurencyjnych silników.
Co do osiągów - nie jechałem Hondą i generalnie mi to lata, szóstką jeździ się fantastycznie, dynamika bardzo dobra, całkiem żwawo przyspiesza od 1500 obr/min i kończy się gdzieś w okolicach 4500 obr/min :razz:


Czyli co to wogóle za silnik?? :) bom już sam zgłupiał
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Kolejna dyskusja nt. LPG
Raptile Offtopic 170 Sro Mar 30, 2011 08:02
Grzem
Brak nowych postów Dodatkowe naklejki Dyskusja :)
NiceMan Offtopic 53 Pią Kwi 06, 2012 00:15
MaReK
Brak nowych postów Dyskusja o walutach - wydzielona
maciej Offtopic 6 Pią Gru 03, 2010 23:01
Pawkaz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Dyskusja na temat zawieszenia w R 75
Gość Offtopic 40 Pią Wrz 10, 2010 23:01
kasjopea
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Dyskusja dot. wielkości wnętrza R 400
wydzielony z tematu http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=415916#415916
ericson Offtopic 119 Pią Lis 06, 2009 13:37
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink