Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelander] Przekładka centralny zamek
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Freelander] Przekładka centralny zamek
Autor Wiadomość
drax 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 85
Skąd: Sandomierz



Wysłany: Sob Sie 23, 2008 21:23   [Freelander] Przekładka centralny zamek
Typ: TD4 Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam
Kończę robić przekładkę z anglika i nie wiem jak zabrać się do centralnego zamka.Będę wdzięczny za informację.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Gru 17, 2010 20:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sie 23, 2008 21:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalq1 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 45
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sob Sie 23, 2008 21:29   

przerabiałem to kilka krotnie po niedzieli podam ci kolorki kabelków od centralnego i sposób przerobienia.
 
 
 
drax 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 85
Skąd: Sandomierz



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 13:20   

Dzięki za zainteresowanie.Czekam na informację a gdyby kogoś interesowało jak zabrać się do przeróbki freelandera proszę pytać chętnie pomogę.
 
 
 
rafalq1 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 45
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Wto Sie 26, 2008 19:28   

w przednich słupkach gdzie jest przejście wiązki do drzwi są dwie kostki (czarna i szara).
od strony pasażera (angielskiego) kabelki trzeba będzie wpiąć od strony wiązki od drzwi, a do strony kierowcy (angielskiego) od strony wiązki sterownika.
Kolory kabli które będziemy ciąć:
różowy, czarno-czerwony, brązowo-różowy, pomarańczowy, czarno-różowy, czarny, fioletowo biały.
cały pic polega na tym że musimy przenieść te wszystkie kabelki na drugą stronę i odwrotnie. Czyli kabelki od strony kierowcy (angielskiego) rozcinamy i te co są od strony sterownika przedłużamy na stronę pasażera i wpinamy w rozciętą wiązkę od strony drzwi. Tak samo robimy od strony pasażera, kabelki z wiązki od strony sterownika przenosim na stronę kierowcy i wpnamy we wiązkę od strony drzwi.
Trochę wygląda to skomplikowanie ale tak naprawde jest to proste, a centralny i alarm działają tak jak powinny czyli jak w europejczyku.
 
 
 
drax 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 85
Skąd: Sandomierz



Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 21:51   

INFO
Doszedłem do tego jak przerobić centralny zamek i właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem.Piszę co należy zrobić gdyby ktoś przerabiał freelandera z wersji angielskiej na europejską.
Przewody w drzwiach od centralnego zamka są takiego samego koloru w obu drzwiach,przechodzą do wnętrza samochodu są rozdzielane do 2 wtyczek i dalej idą do sterownika mając takie same kolory z wyjątkiem jednego od jednych drzwi ( nie wiem czy jest tak we wszystkich ale tak jest u mnie) z koloru fioletowo-białego zmienia się na fioletowo popielaty.
1.przewód czarny to masa z obu stron jest przykręcony do karoserii
2.przewód pomarańczowy idzie od wszystkich drzwi i łączy się w jeden a później jest podłączony do wtyczki sterownika
3.przewód brązowa-różowy tak jak wyżej
Więc tych trzech przewodów nie należy ruszać.
4.przewód różowy z drzwi lewych zamienić na drzwi prawe we wtyczce,która dochodzi do sterownika.Wszystkie wtyczki we freelanderze są rozbieralne i można wyciągnąć po jednym przewodzie trzeba tylko sprawdzić który przewód idzie od których drzwi.Oczywiście bez miernika się nie da tego zrobić.
5.przewód fioletowo-biały zamienić z fioletowo-popielatym we wtyczce dochodzącej do sterownika
6.przewody czarno-czerwony i czarno-różowy występują w obu drzwiach i dochodzą do wtyczek znajdujących się wewnątrz samochodu ale tylko od strony drzwi kierowcy (u mnie kiedyś prawa strona teraz lewa) idą do sterownika więc należy je wypiąć z kostki przeciągnąć na drugą stronę i wpiąć w taką samą kostkę po drugiej stronie.Widać gdzie trzeba wpiąć te przewody bo od tej kostki idą w drzwi przewody o takim samym kolorze
pozdrawiam
 
 
 
Jarover214 



Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 6
Skąd: Ożarów Mazowiecki



Wysłany: Czw Wrz 04, 2008 22:57   

drax,
Cześć, właśnie rozglądam sie również za freelanderem w wersji angileskiej, słyszałem że nie jest zbyt trudny do przełożenia. szkoda tylko że takie drogie są te przekłądnie. napisz parę słów jak to wygląda w rzeczywistości, skąd wziąłeś przekładnie.
Gdzie kupiłeś autko, możesz polecić jakiegoś handlarza??
dzięki za info
Jarek
jarektraw@wp.pl
 
 
drax 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 85
Skąd: Sandomierz



Wysłany: Czw Wrz 04, 2008 23:33   

wyślij mi nr gg
 
 
 
rys00 



Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 2
Skąd: Głowno



Wysłany: Sob Lis 01, 2008 04:09   

drax napisał/a:
Dzięki za zainteresowanie.Czekam na informację a gdyby kogoś interesowało jak zabrać się do przeróbki freelandera proszę pytać chętnie pomogę.

witam
tez troche przekladam freelki moze wymienimy sie doswiadczeniami mam sporo zdiec moze masz lepsze patenty dot elektryki czy przenosisz skrzynke bezpiecznikow? :ok:
 
 
 
drax 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 85
Skąd: Sandomierz



Wysłany: Nie Lis 02, 2008 16:02   

niestety jak chce się mieć klimę to trzeba przenieść na drugą stronę bezpeczniki.wyślij mi na gg nr telefonu zadzwonię.
pozdrawiam
 
 
 
piotrwaleczek 



Dołączył: 14 Paź 2011
Posty: 7
Skąd: Pszczyna



Wysłany: Nie Lis 11, 2012 21:06   

Witam.
A jak najprościej przerobić centralny jak ja już mam landka rok po przekładce i nie chce deski ściągać??
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Lis 11, 2012 23:10   

Moderator SyntaX informuje.
Na tym forum temat był już wielokrotnie poruszany.
Na przyszłość użyj opcji Szukaj


Musisz zamienić kabelki przy CCU.

- Fioletowy z białym paskiem to drzwi kierowcy
- Fioletowy z szarym paskiem to drzwi pasażera i drzwi z tyłu.
- Czarno brązowy to krańcówka drzwi tylnych.

Zamieniasz te fioletowe kabelki i gotowe.
 
 
kuba3er 



Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 44



Wysłany: Pon Lis 12, 2012 09:07   

Mozna wiedzieć w jakim celu taka zamiana?? Czy chodzi o to że przy otwieraniu auta otwierają się najpierw prawe drzwi?? Pytam bo u siebie wrzuciłem całą nową instalację od wersji eu, a tam nic nie ruszałem. Poprostu ustawiłem kompem opcje że wszystkie drzwi otwierają się na raz.
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Lis 12, 2012 13:16   

Dokładnie tak.
Ale skoro masz wiązkę EU to nic tam nie grzeb, bo to ostateczne rozwiązanie.
CCU bardzo nie lubi gdy się coś przy nim grzebie.
 
 
tedchom 



Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 4



Wysłany: Nie Lut 03, 2013 02:28   

Witajcie.
To mój pierwszy post, nie wiem czy dobrze trafiłem ale przedstawię mój problem.
Freelander 1998 diesel.
Po przekładce prawie wszystko jest ok. Mam tylko jeden kłopot, nie działa zamykanie drzwi na tym klawiszu w środku. Jedyny moment kiedy zamykanie na nim zadziała to jak otworzę na pilocie klikając raz czyli jak tylko otworzę moje drzwi.
Nawet w sytuacji jak podniosę te rygle we wszystkich drzwiach oprócz jak wiadomo tylnych to też mogę zamknąć na nim, ale jak otworzę wszystkie bez znaczenia czy z pilota czy ze środka to już ten klawisz zamykania nie zadziała (gdybym nacisnął ten hebelek zamykający zamki to dalej będę mógł otwierać ale nie zamykać). Po przekręceniu stacyjki otwierają się również wszystkie drzwi. Zna może ktoś rozwiązanie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander] Centralny zamek
Barszczu Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Kwi 08, 2010 21:36
kasjopea
Brak nowych postów [ Freelander 2.0 TDi 99' ] Centralny zamek ?!
Mgr._Murzyn____ Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Sro Lis 02, 2011 16:10
kapral



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink