Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelander] HDC - usterka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Czw Lis 18, 2010 10:55
[Freelander] HDC - usterka

Brak miejsca na wtyczkę...
Autor Wiadomość
win32
[Usunięty]






Wysłany: Sob Gru 06, 2008 18:47   [Freelander] HDC - usterka
Typ: Di Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam wszystkich :)

Przybywam do was z małą usterką mojego autka. Kupiłem go niedawno i ma jeszcze kilka usterek. A jedna z nich to nie działający Hill Descent Control. :evil:

Usterka objawia się tym że po wciśnięciu włącznika na drążku zmiany biegów na desce nie włącza się żadna z kontrolek tego systemu. Self Check przechodzi bez problemów (kontrolki gasną).

Posiłkując się nieco zagranicznymi forami , ściągnąłem dzisiaj osłonę drążka zmiany biegów. Pod nią znalazłem leżą sobie swobodnie wiązkę :shock: składającą się z dwóch kabelków fioletowego i czarnego , zakończoną wtyczką. Myśle sobie - Fajnie podłączę i po sprawie , ale tutaj lipa :/ . Nie ma tej wtyczki do czego podłączyć. :neutral: .

Albo ja jestem ślepy, albo sam nie wiem. Obejrzałem włącznik i drążek ze wszystkich stron i żadnego gniazda na wtyczkę nie ma....

Jedyne co znalazłem to dwa punkty lutownicze w przedniej części drążka ( pod żółtym przyciskiem blokady HDC) ... Podejrzewam że poprzedni właściciel auta po prostu złamał terminal przyłączeniowy... :???: i teraz pytania :

#1 gdzie powinno znajdować się gniazdko dla wtyczki
#2 Który z numerów katalogowych jest odpowiedni dla tego włącznika ? znalazłem dwa numery, ale żadnego zdjęcia UMB100080 i UML100000LNF

Czy ktoś kiedyś wymieniał ten włącznik ? Da się to zrobić bez wyjmowania całego drążka biegów ? (zauważyłem że jest tam śruba blokująca włącznik na drążku, ale czy gałka jest ściągana ? żadnych śrub nie widziałem , a i ona sztywno siedzi).

Może ktoś ma jakieś zdjęcia albo doświadczenie z tą usterką ?

Dziękuje za wszelką pomoc
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Gru 23, 2010 00:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Gru 06, 2008 18:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
horbi 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 35
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Gru 18, 2008 22:53   

Witam

Gniazdo od tej wtyczki powinno być z lewej strony drążka.

Jeśli sprawdzisz miernikiem i przełącznik będzie działać (tzn jak będzie w dolnej pozycji to będzie zamknięty obwód) to nie musisz zmieniać tego przełącznika wystarczy, że przylutujesz do tych 2 punktów te kabelki (+ ewentualnie jakaś kostka po drodze) i powinno działać.

Żeby zdjąć ten przełącznik musisz:
- ściągnąć gumę z drążka
- odkręcić gałkę (o ile pamiętam to końcówka drążka jest gwintowana)
- wykręcić śrubkę trzymająca przełącznik
 
 
smith 



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 38
Skąd: Mysłowice



Wysłany: Sob Gru 20, 2008 12:40   

win32, Rozwiązałeś problem ?
Ja jestem właścicielem od kliku dniu Frellandera 2.0 diesel 2000r
Również zaglądam pod gumę lewarka a tam dwa luźne kabelki, jak przełączę na lewarki na HDC nic się nie oświeca czyli HDV nie działa :-( u siebie naprawiłeś to działa ?

Wybrałem się w teren sprawdziłem system w ten sposób że złączyłem na krótko kabelki i kontrolka się oświeciła samochód hamuje przy zjeżdżaniu.
_________________
Łukasz
 
 
 
saffron 



Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 2
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Paź 14, 2010 15:10   

Witam,
Mam podobny problem, z tym, że po złączeniu kabelków przy drążku kontrolka się nie świeci. Czy jest gdzieś jakiś bezpiecznik, przekaźnik który załącza system ?
Ew. gdzie idzie wiązka elektryczna z kablami z pod lewarka, żeby choćby sprawdzić czy kabel nie jest jeszcze gdzieś przerwany ?
Nie ma ktoś schematu instalacji elektrycznej Freelandera '98 2.0 TD ?

Pozdrawiam Serdeczie
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Paź 14, 2010 18:22   

Kabelki idą w tunelu środkowym, trzeba go zdemontować.
Ida po lewarku zmiany biegów i wychodza uszczelnieniem lewarka w tunel środkowy.
 
 
saffron 



Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 2
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Paź 15, 2010 09:05   

Witam,
to że kable idą w tunelu środkowym to się domyśliłem, chodziło mi bardziej gdzie kończy się wiązka, żeby zanim rozbiorę tunel sprawdzić czy faktycznie gdzieś w tunelu zostały przerwane. W tym celu mógł bym się wkłuć w wiązkę i sprawdzić rezystancje na "niespiętych" kablach. Nie wiem natomiast czy kable znajdę w puszcze bezpieczników, pod przekaźnikami, czy np. pod konsolą. Informacja taka była by dla mnie bardzo pomocna.
Zwłaszcza, że jeżeli kable były by w porządku aż np. do przekaźnika i zasilanie przekaźnika było by prawidłowe, oznaczało by inny problem niż kable.

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander] Usterka abs
charlee Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Nie Sty 03, 2010 16:24
charlee
Brak nowych postów [Freelander] Usterka tylnej wycieraczki i spryskiwacza
Croco Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Nie Gru 23, 2012 01:47
Croco



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink