Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Woda w bagażniku oraz krople na klapie:/
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Woda w bagażniku oraz krople na klapie:/

Skąd tyle wody??
Autor Wiadomość
Margzims 



Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 47
Skąd: Luboń /Poznań

Rover 200

Wysłany: Nie Gru 07, 2008 23:00   [R600] Woda w bagażniku oraz krople na klapie:/
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Panowie (i Panie oczywiście:P) mam pewien problem. Zauważyłem, iż coś mam mokrą wykładzinę z lewej strony niedaleko nadkola:/ Poprzedni właściciel mówił że kufer był puknięty i wymieniona cała klapa. Nie wiem czy coś jest nieuszczelnione czy co ale na klapie osadza się mnóstwo wody. Cała jest od wewnątrz w kroplach:( a kropelki jak otwierasz klapę spokojnie spływają po tych "łapach" co ją trzymają do reszty tyłka ROVER'ka:P nie wiem jak to wytłumaczyć. Jak zdejmę tą wykładzinę całą (czy jak to się nazywa fachowo), to tam przy nadkolu jest taki dół i tam jest normalnie jezioro. Szwagier mówił, żę u niego w mercedesie to są tam jakieś odpowietrzacze i wystarczyło je przebić bo były zapchane. A u nas w ROVER'kach?? jest coś takiego?? bo nie chciałbym wiercić dziur a boje się, że woda dojdzie do głośników lub wzmacniacza i szlaQ trafi elektrykę. Co robić??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lut 08, 2011 21:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 07, 2008 23:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mundek131 




Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Sty 2008
Posty: 224
Skąd: Zielona Góra

Rover 200

Wysłany: Nie Gru 07, 2008 23:09   

nie wiem co ci poradzić , nie miałam jeszcze takiego problemu :hmm:
_________________
Pozdrawiam
Mundi
 
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Nie Gru 07, 2008 23:24   

W moim R też był strzał w tył i woda sie do bagażnika leje ale...
Najpierw była to brudna woda z drogi-ściągnąłem zderzak tylni i znalazłem przyczynę.
Uszczelniłem i było OK.
Ale wczoraj z ciekawości popatrzyłem do zapasówki a tam znowu woda,tylko że czysta.
Żadnych brudnych zacieków ani szlamu czy czegoś takiego...
Więc to musi być woda z mycia samochodu.
Walczę z tym już jakiś czas i szczerze to !@!$# 6 stopnia dostaje.
A woda spływa do wgłębienia na koło zapasowe z lewej i prawej strony bagażnika-tyle zobaczyłem na szybko bo nie chciało mi sie wywalać wszystkich gratów z bagażnika i demontować wykładzin...
 
 
tom214Si
[Usunięty]






Wysłany: Nie Gru 07, 2008 23:31   

Możliwe, że w R 600 macie ten sam motyw jaki lubi zdarzać się w R 200, a mianowicie woda dostaje się przez szparkę w łączeniu blach pod gumową osłoną rynienki dachowej (na samym końcu). Jej uszczelnienie rozwiązywało sprawę. Szczegóły są opisane gdzieś w dziale Usterek, ktoś nawet wklejał zdjęcia i tp.
PS. zaledwie kilka godzin temu ktoś inny założył identyczny temat... :roll:
Ostatnio zmieniony przez tom214Si Nie Gru 07, 2008 23:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Margzims 



Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 47
Skąd: Luboń /Poznań

Rover 200

Wysłany: Nie Gru 07, 2008 23:33   

jak zdejmę wykładzine to z tego co pamiętam to ta woda troche brudna... ale skąd ta woda na klapie?? normalne czyste kropelki jakby para wodna się osadzała:P i przez to mi cholera tak auto paruje wewnątrz. Jak włącze klime na moment to odparowuje ale potem znowu...:/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Nie Gru 07, 2008 23:38   

Margzims napisał/a:
ale skąd ta woda na klapie?? normalne czyste kropelki jakby para wodna się osadzała


Może tłumik końcowy na tyle sie grzeje,że powoduje powstawanie pary w bagażniku, która to właśnie kondensuje się na klapie...
 
 
Margzims 



Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 47
Skąd: Luboń /Poznań

Rover 200

Wysłany: Nie Gru 07, 2008 23:57   

a są tam jakieś odpowietrzacze albo cuś w bagażniku?? bo chciałbym tą wodę jakoś spuścić, by zobaczyć czy jak coś poprawie czy znów będzie się pojawiać.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Pon Gru 08, 2008 11:33   

No niby pod kołem zapasowym jest tam jakaś szczelina,którą powinna woda odpływać z bagażnika. Ale wszystko nie zejdzie więc zostaje gąbka i szmatka...
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Pon Gru 08, 2008 12:48   

Jeżeli macie szyber to z dachu wychodza dwa weze odprowadzajace po lewej i prawej stronie w bagazniku... Jezeli nei macie to sprawdzcie dolna uszelke i sa tam brazowe spinki ktore czesto pekaja, wystarczy uszczelnic i i tyle... Co do filtra w bagazniku to jest po lewej stronie za antena
 
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Czw Gru 11, 2008 05:21   

NEOSSS napisał/a:
Co do filtra w bagazniku to jest po lewej stronie za antena


O jaki filtr Ci chodzi?
Może raczej o tą klapkę na boku pod anteną?

A co do wody to po wnikaniu w problem zauważyłem,że woda dostaje się przez uszczelnienie podświetlenia rejestracji (przekręciłem kiedyś wkręty w tych kołkach i słabo to trzyma) wpływając do klapy a stamtąd spływa przez zamek klapy bagażnika na ściankę tylną bagażnika zbierając się we wnęce na koło zapasowe.
Ale jeszcze nie wiem skąd się zbiera po lewej i prawej stronie bagażnika.
A tam jest przecież wyżej a nie widzę żadnych zacieków.
I jest to woda czysta z mycia.
 
 
KRYS 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 766
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Pią Gru 12, 2008 19:33   

filo napisał/a:
Ale jeszcze nie wiem skąd się zbiera po lewej i prawej stronie bagażnika


Ściągnij gumową uszczelkę po bokach i zobacz czy nie masz szpar na łączeniach (zgrzewach) rantu.
Po bokach woda lubi wpływac tez przez lampy
_________________
http://www.fundacja-smolenia.org/
 
 
 
Margzims 



Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 47
Skąd: Luboń /Poznań

Rover 200

Wysłany: Sob Gru 13, 2008 21:15   

narazie nie miałem zbytnio czasu żeby dokładnie zobaczyć ale jutro będę montował zmacniacz chyba więc poproszę szwagra żeby sprawdził wszystko tak jak panowie podpowiadacie. Dzięki z góry. Dowiem się dokłądnie co to było to napisze:) pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bez 



Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 38
Skąd: Kęty



Wysłany: Sob Sie 08, 2009 20:18   

Może już troche stare ale co tam.. Woda czysta po prawej i lewej stronie może być z uszczelnienia srebrnej listwy wokół tylnej szyby. Należy to rozebrać i uszczelnić, o ile pamiętam to sa tam na dolnej części wkręty, je sie wykręca i wyciąga kołek plastikowy, należy je włożyć na silikonie i po sprawie
_________________
Jaśko broda
 
 
 
RoBBoD 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 267
Skąd: Poznań

Rover 600

Wysłany: Nie Sie 09, 2009 09:22   

Tak sie składa że walczyłem z podobnym tematem w zeszłym tygodniu...

Miałem sporo wody ok 1cm pod zapasem i nawet pod prawym tylnym siedzeniem i wykładziną.

Co się okazało...

Zatkany odpływ pod zapasem, masa syfu wszelakiego i piasku - ostatecznie rozwiercony

Skąd woda aż pod siedzeniem? Autko potraktowane z węża ogrodowego i okazało sie że woda leci tylnymi lampami a że po bokach jest wysoko to płyneła pod tylną kanapę.
Lampy odkręcone... uszczelki umyte ostatecznie lekko na sylikon wklejone w miejscu styku blachy z uszczelką.

Pok tylną kanapą jest taka guma z filcem jako wygłuszenie chyba wiec schło to na dworze tydzień w pełnym słońcu, pomijam już zapach jaki od tej wilgoci był.

Kiedyś jeszcze ciekło mi minimalnie anteną...

Może komuś coś to pomoże w walce z wodnikiem szuwarkiem w bagaju...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Nie Sie 09, 2009 11:09   

Ja też u siebie kiedyś zauważyłem wodę zaraz jak kupiłem samochód w bagażniku pod zapasem po deszczu wyglądało że dostaje się gdzieś z lewej strony może od lampy nie było jej wiele tak jakby "kot napłakał" potem woda wyparowała wszystko przeschło od tego czasu wymyłem R kilka razy porządnie nie oszczędzając wody myjką ciśnieniową we wszystkie szczeliny i nic wody niema w bagażniku nawet po deszczu szczerze to nie wiem skąd ta woda się tam wzięła :wink:
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
lysy22 



Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 26
Skąd: Oława



Wysłany: Sob Lis 14, 2009 15:33   

witam tez mialem ten sam problem z moim roverkiem i walczylem z tym 2 tyg az w koncu kolega zamkna mnie w bagazniki i lał wode na auto i wyszlo szydło z wora woda lecial pod uszczelka bagazniki po lewej stronie zdjalem ja dalem troche silikonu i teraz jest idealnie zero wody:>
 
 
wlodi1991 



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 91
Skąd: Lublin



  Wysłany: Sob Lis 14, 2009 22:49   

Taki sam problem był u minie zdjołem tą chromowana listwe walnołem po sałej dlugosci silikonem i juz jesy suchutkohttp://forum.rove.../icon/icon7.gif
 
 
borys876 




Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 36
Skąd: warszawa

Rover 600

Wysłany: Wto Gru 22, 2009 11:38   

Witam,
miałem ten sam problem w swoim R600.
Lało się do bagażnika aż można było się pokusić o nazwanie tego wodospadem :)
Przyczyna była prosta, kupiłem swoją 600 z małym defektem natury blacharskiej w Holandii :) (lekki strzał w d...). Odebtrałem i właśnie zauważyłem że oprócz normalnego wyposarzenia mam oczko wodne w bagażniku :) .
Po wielu godzinach poszukiwań i wypitego browaru znalazłem dwie przyczyny:

1. Połamane klipy od listwy ozdobnej nad bagażnikiem
2. Nie założony przeód odprowadzający wodę z anteny (jest odpływ w błotniku)

Własnie składam i odnawiam swoją 600 po drugim strzale :)
Teraz nie bawiłem sie w reparacje i szpachlę, hak pieknie mnie załatwił więc obciełem tył i wstawiłem nowy :)
Kupiłem kompletne(jak stał tak obcieli za słupkiem B) pół angielskiego R600 za 1500PLN, pomalowałem i składam :)

Pozdro

[ Dodano: Wto Gru 22, 2009 11:38 ]
wlodi1991 napisał/a:
Taki sam problem był u minie zdjołem tą chromowana listwe walnołem po sałej dlugosci silikonem i juz jesy suchutkohttp://forum.rove.../icon/icon7.gif


Wlodi, silikon nie pomaga na dłuższą metę, musiałem rozbierać i robić wszystko os nowa co rok.
Po drugie bardzo ciężko dostać kompletną listwę z nie połamanymi klipami (wręcz niemożliwe) bardzo ciężko wyciąga się je i łatwo pękają. Dlatego zrobiłem jak zrobiłem :)

Pozdro
_________________
"DIESEL kopci, DIESEL kadzi, DIESEL nigdy Cie nie zdradzi"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Woda w bagażniku
hugier Rover serii 600, Honda Accord 10 Sob Maj 12, 2007 12:58
hugier
Brak nowych postów [R600]Woda w bagażniku - wina uszczelki tylnej szyby?
Gegan Rover serii 600, Honda Accord 13 Sro Maj 09, 2012 20:24
KRYS
Brak nowych postów [R620] Woda w bagażniku pod podłogą wokół zapasu :(
RoBBoD Rover serii 600, Honda Accord 11 Pon Gru 08, 2008 07:39
Markzo
Brak nowych postów [R600 2.0 sdi] Problem z zamkiem w klapie bagażnika.
szary Rover serii 600, Honda Accord 1 Sob Lis 29, 2014 11:54
R.E.D.
Brak nowych postów [R600] Położenie emblematów na klapie bagażnika
Marrkus Rover serii 600, Honda Accord 16 Czw Kwi 24, 2008 16:16
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink