Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Pękniety sworzeń, przegub i wspomaganie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Pękniety sworzeń, przegub i wspomaganie
Autor Wiadomość
rafalq1 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 45
Skąd: Dąbrowa Górnicza



  Wysłany: Pon Gru 22, 2008 22:13   [R45] Pękniety sworzeń, przegub i wspomaganie
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Problem polega na tym, że nie moge nigdzie dostac sworznia do mojego R45. wszedzie jest w ofercie tylko ten co do Hondy Civic ale niestety on ma mniejsza srednice niz u mnie. Powinna być 16mm średnica sworznia a wszędzie jest 14mm. więc moje pytanie gdzie można taki dostac na śląsku (chodzi o czas, wiadomo święta). Kolejne pytanie to gdzie zakupic wewnętrzny przegub na półoś? Jeszcze jedna prośba do innych użytkowników R45 - potrzebuje fotkę rurki od wspomagania która biegnie pod silnikiem przez misę olejową, a dokładnie fotki tej rurki zrobionej w miejscu przebiegania jej pod półosią. Wszystko to przez to że pękł sworzeń, kolo odpadło, półoś wyskoczyła rozsypała się i zmasakrowała rurke wspomagania. Odpada AP, INTER-CARS, FOTA, HART. Tam już byłem.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Mar 04, 2011 22:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 22, 2008 22:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Pon Gru 22, 2008 22:22   

mam niedaleko taki maly sklep z kumatym właścicielem.jutro pojdę do niego i spytam.z niczym co potrzebowalem nie bylo problemu i na nic nie czekalem dlużej niż 24h.
PS.czy miałes jakieś niepokojące odgłosy zanim to się stało?pytam z ciekawości żeby ewentualnie zapobiec takiemu zdarzeniu
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Gru 22, 2008 22:23   

www.tomateam.pl ?? jeśli Tomi ma na miejscu to moze jutro przesyłką konduktorską by puścił ?? zadzwoń i zapytaj :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
rafalq1 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 45
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pon Gru 22, 2008 22:54   

magneto napisał/a:

PS.czy miałes jakieś niepokojące odgłosy zanim to się stało?pytam z ciekawości żeby ewentualnie zapobiec takiemu zdarzeniu


Czasami mi zgrzytnelo w zawieszeniu przy pełnym obrocie kołami, dwa trzy razy w tygodniu to jedyny objaw. Sworzenień nie stukał. Zatarl sie. co do tego sklepiku z częściami o bedę wdzięczny za sprawdzenie.

Brt myślalem o Tomateam ale chciałbym jutro wszystko naprawić(potrzebuje auto na wigilie) wiec nie wiem czy sie uda od niego zdobyc te częci jutro też będę do niego dzwonł.
 
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Wto Gru 23, 2008 10:28   

bylem u niego i jest to do załatwienia...ale dopiero miedzy świętami a nowym rokiem ponieważ zamowiony towar dostaje na drugi dzień a jutro hurtownia już nie wysyła zamówionych części :cry:
 
 
 
gucwiz 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 114
Skąd: sosnowiec



Wysłany: Wto Gru 23, 2008 13:54   

sluchaj a to ma byc sworzen dolny czy gorny?? jak ci pilnie to jeszcze przez h jestem w pracy to moglbym ci zamowic
 
 
 
rafalq1 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 45
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Wto Gru 23, 2008 21:08   

Sworzeń (mowa o dolnym) juz w drodze od Tomateam. Okazuje sie że R45 z silnikiem 2.0 idt niestety ma inny sworzeń niż reszta Rowerków. Sworzeń ten nie jest nigdzie dostepny(chyba że Tomateam ale kupiłem ostatni :razz: ). Dla innych urzytkowników tego modelu podpowiadam że średnica samego sworznia ma byc 16mm, a nie 14mm jak reszta modeli. Wszędzie tam gdzie w katalogach będzie napisane że pasuje do R45 i Hondy Civic to na 100% ma 14mm
Ogólnie wielkie dzięki za zainteresowanie i pomoc.
jeszcze prośba jak w pierwszym poście tego tematu, jakby ktoś mógł w wolnej chwili zrobic fotkę tej rurki od wspomagania. Będę wdzięczny.
 
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Wto Gru 23, 2008 22:22   

magneto napisał/a:
mam niedaleko taki maly sklep z kumatym właścicielem.jutro pojdę do niego i spytam.z niczym co potrzebowalem nie bylo problemu i na nic nie czekalem dlużej niż 24h.

czemu ja o tym nic nie wiem? daj jakieś namiary na ten sklep :D
rafalq1 napisał/a:
jeszcze prośba jak w pierwszym poście tego tematu, jakby ktoś mógł w wolnej chwili zrobic fotkę tej rurki od wspomagania. Będę wdzięczny.

postaram się jutro zrobić, ale nie obiecuje
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Sro Gru 24, 2008 00:02   

chętnie zrobilbym fotke ale nie mam technicznych możliwości tzn jakiegoś kanału żeby wjechać
Ciufcia, ten sklep jest na bytomskiej pomiędzy rybnym i cukiernią obok bazyliki.zawsze tam kupuje.nawet części do mojej mazdy potrafi znaleźć choć niektóre trudniej dostać niż do rovera.pozdrawiam.
Jak już tam bedziesz to wpadnij na kielicha cytrynówki.mieszkam o rzut beretem :smile:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] Jaki przegub i sworzeń
Kobi84 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sob Lis 10, 2012 21:16
Kobi84
Brak nowych postów [Rover 416] pęknięty wąż
daro19862 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 17 Pią Maj 24, 2013 12:11
daro19862
Brak nowych postów [R45] Pęknięty wąż od chłodnicy
Cherman Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Sro Maj 16, 2007 19:39
PHJOWI
Brak nowych postów [R45] Czy to może byc dolny sworzeń?
Lukasik Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 27 Czw Maj 17, 2012 09:28
piter-t
Brak nowych postów [R420] Sworzeń zwrotnicy
jaki i czy da sie go napewno wycisnąc?
mi_sza1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Pią Wrz 19, 2008 08:39
etimark



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink