Forum Klubu ROVERki.pl :: [R216Si 97r.] Przeciek w bagażniku
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R216Si 97r.] Przeciek w bagażniku
Autor Wiadomość
misczwa 



Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 14
Skąd: bedford, uk



Wysłany: Sob Lut 14, 2009 18:19   [R216Si 97r.] Przeciek w bagażniku

Temat rzeka, każdemu cieknie... ale nie znalazłem postu o przecieku w tym miejscu jak u mnie (albo słabo szukałem).
Od pewnego czasu wilgoć/woda gromadzi się za prawym nadkolem w bagażniku, pod wykładziną - w dolnym rogu - pod oprawą lampy. Jest tam długa czarna rurka która na końcu wchodzi w gumowy przepust, który z kolei zagięty ginie gdzieś w blachach. Właśnie tam gdzie to gumowe "kolanko" wchodzi w karoserie, po każdym deszczu gromadzi się woda. Najlepiej spojrzeć na zdjęcie poniżej.
Ktoś wie skąd ta rurka odprowadza wodę? Bo zakładam że jest to jakaś rurka spustowa, ten gumowy przepust nie wygląda na uszkodzony czy pęknięty. Lałem wode po dachu ale nie dało to żadnego efektu. Jak na złość nic nie przeciekało.
Wersja roverka z kierownica po prawej stronie.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 14, 2009 18:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Sob Lut 14, 2009 22:37   

Przypatrz się dobrze zawiasom klapy. :cool: :cool: :cool:
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
misczwa 



Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 14
Skąd: bedford, uk



Wysłany: Nie Lut 15, 2009 18:30   

Na dolnej części zawiasów (mocowanie do blach karoserii) jest lekka rdza, przejrzalem to dokładnie i nie widze żadnych dziur ani pęknięć. Dzis po lekkim deszczu znowu wilgoć w tym samym miejscu. A przy zawiasach sucho. Może jednak przyczyna leży gdzieś indziej?
 
 
skladak 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 43
Skąd: P-ń



Wysłany: Pon Lut 16, 2009 01:41   

witam serdecznie podobny problem przerabialem w swoim roverze, ja mialem przeogromne przecieki przez swiatla z tylu ( wlasciwie to mam nadal), ta uszczelka ktora jest jest nietrafiona zreszta bardzo dziwnie swiatla z tylu sa zaprojektowane jak na moj gust... pod koniec grudnia zrobilem to na szybko wspomagajac sie silikonem ale poczekam do cieplejszych i suchych dni i wezme sie za porzadne uszczelnienie tego ja w bagazniku mialem mnostwo wody :( woda zbierala sie w tych samych miejscach co u ciebie a pozniej plynela do dziury z kolem zapasowym. pozdrawiam!
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Lut 16, 2009 08:59   

skladak napisał/a:
witam serdecznie podobny problem przerabialem w swoim roverze, ja mialem przeogromne przecieki przez swiatla z tylu ( wlasciwie to mam nadal), ta uszczelka ktora jest jest nietrafiona zreszta bardzo dziwnie swiatla z tylu sa zaprojektowane jak na moj gust... pod koniec grudnia zrobilem to na szybko wspomagajac sie silikonem ale poczekam do cieplejszych i suchych dni i wezme sie za porzadne uszczelnienie tego ja w bagazniku mialem mnostwo wody :( woda zbierala sie w tych samych miejscach co u ciebie a pozniej plynela do dziury z kolem zapasowym. pozdrawiam!


Potwierdzam, u mnie tak samo. Zlokalizowałem źródło cieknięcia - tylna lewa lampa.
Moja auto jest po dzwonie w dupę , wiem, że niezbyt dobrze jest zrobiona okolica tej lampy. Jak się ociepli to się także wezmę za porządną naprawę tego...bo irytuje mnie coraz bardziej ;/
 
 
misczwa 



Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 14
Skąd: bedford, uk



Wysłany: Nie Lut 22, 2009 02:30   

Nagle przestało cieknąć. Ale faktycznie problem będzie chyba w tylnej prawej lampie, straszne tam szpary, nie wiem czy to norma w innych autach, tak złe spasowanie materiałów. Po poprawie pogody silikon w dłoń i zaczynam walke.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214Si 1.4, 103KM, rok 96] przeciek wody do bagażnika
kasiapila Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Sro Cze 16, 2010 08:58
tdw
Brak nowych postów [R216Si 97r] Problem
mattey Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 22 Wto Gru 04, 2007 20:37
eszet
Brak nowych postów [R216Si] Nie odpala
kuri Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pon Gru 28, 2009 14:16
kuri
Brak nowych postów [R216Si LPG 97r] Rover + LPG
Uważajcie na niekompetentnych mechaników!
Emems Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 20 Czw Wrz 10, 2009 21:07
Emems
Brak nowych postów [R214Si] VS [R216Si] 16v
storm Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Cze 16, 2008 11:54
storm



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink