Forum Klubu ROVERki.pl :: System operacyjny w firmowym laptopie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
System operacyjny w firmowym laptopie
Autor Wiadomość
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 09:18   

henryk napisał/a:
- dostępność OO jako freeware wynika z treści licencji a nie faktu kupienia gazetki komputerowej. Faktura jest dokumentem wyłącznie podatkowym i w żaden sposób nie powoduje legalności używanego oprogramowania.

Oczywiscie masz racje. Tu chodziło mi o to, że niektórzy uważają, że jak na coś co jest w firmie nie ma faktury to jest be. O to mi tylko chodziło o nic więcej. Tak jak napisałem w swoim poście wcześniejszym. I ty także - o legalności decyduje licencja, którą akceptujesz przed/podczas instalacji. Ona niejako jest wiążącą umową między producentem/autorem oprogramowania a końcowym użytkownikiem.
I powtarzam, przy ewentualnej kontroli nikt nie będzie brał pod uwagę oprogramowania darmowego, bo takowe możesz mieć i instalować zgodnie z warunkami licencji nieodpłatnie.

<OT Mode>
BTW.. Ktoś czytał licencję na WindowsXP oraz licencję wyświetlaną podczas instalacji WindowsGenuineAdvantage? Jeśli nie to szkoda, bo to mrożąca krew w żyłach lektura ;) Uwaga - spoiler. MS może wszystko - ty nie mozesz nic - masz szczescie ze mogles zaplacic za WindowsXP. To niestety akurat czesta praktyka jesli chodzi o producentow software'u - taki d.pochron. WGA to juz w ogóle hardkor - aceptujesz możliwość przesyłania praktycznie dowolnych informacji o twoim komuterze do MS (konfiguracja sprzetowa, zainstalowane oprogramowanie itp)... Czytalem to z 3 lata temu. Moze cos sie zmienilo... Koniec OT.
</OT Mode>
Pozdrawiam
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 09:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
truten23 




Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 09:46   

henryk napisał/a:
Domyślne są formaty własne OO, żeby wybrać format MOffice, trzeba zmienić te ustawienia, ale po co wybierać "nowe formaty"?


Wiesz, Starsze formaty MS office nie obsługuja niektórych opcji edycji czy to Worda, czy EXcella, lub PowerPointa.
A spoto nowego formatowania mi się podoba :razz:

Faktycznie, OO 3.0 otwiera *.docx tylko do odczytu. Dzisiaj pobrałem aktualizacje na Ubuntuu w pracy, to zabaczę czy nadal Nie można zapisywać w *.docx :hmm:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
damiwr 




Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 10:28   

henryk, 100% się zgadzam i popieram zresztą tak jak już mówiłem sprawa office załatwiona :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
henryk 



Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 23:29   

truten23 napisał/a:
czy nadal Nie można zapisywać w *.docx
sprawdziłem przed chwilą - w OO 3.1 nie można.
Zresztą z zasady nie zapisuję w formacie *.doc, jeżeli nie muszę ze względu na odbiorcę dokumentu. Użytkownicy OO powinni promować format odt, bo to osłabia monopol MsOffice, czyli wzmacnia sens istnienia oprogramowania alternatywnego. Mało co mnie w edukacji informatycznej w szkołach tak irytuje, jak nauka jedynie poprawnego systemu operacyjnego i biurowego. Tym bardziej, że my za to płacimy, a za darmo można by uczyć tego samego lepiej na oprogramowaniu Open Source.
P.S. "z ostatniej chwili":
http://podatki.gazetapraw...ch_piratow.html
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Problem z HDD w Laptopie
haszczyc Offtopic 12 Pon Lis 19, 2012 16:53
ADI-mistrzu
Brak nowych postów Kalibracja baterii w laptopie :-)
Armandoo Offtopic 8 Sob Kwi 10, 2010 13:59
Gość
Brak nowych postów Nie działa hibernacja w laptopie...
Prezes89 Offtopic 14 Pon Sty 18, 2010 12:15
Brt
Brak nowych postów Problem z kamerką internetową w laptopie
Dam-Kam Offtopic 9 Sob Kwi 10, 2010 20:24
MaReK
Brak nowych postów SYSTEM RAPEX
luk474 Offtopic 0 Nie Mar 04, 2012 19:29
luk474



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink